Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • Dzień Ziemi

  22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi.  Ziemia to wspólne dobro o które powinniśmy troszczyć się cały rok.  Zapraszam do obejrzenia prezentacji.

  https://view.genial.ly/5e9b2ffd124e5b0d7bc8e2df/interactive-image-dzien-ziemi

 • „ NIE MA TAKIEJ RZECZY, KTÓREJ NIE MOŻNA BY OSIĄGNĄĆ PRACĄ”

   

  Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Przedmiotowych Konkursach Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkursy te nie cieszą się zwykle większym zainteresowaniem uczniów, gdyż uważane są za jedne z trudniejszych, obejmują szeroki zakres materiału, wymagają wiele dodatkowej pracy, czasu , ponieważ  podzielone są na etapy : szkolny, rejonowy i wojewódzki , a do zaliczenia etapu potrzebne jest aż 85% poprawnych odpowiedzi. Mimo trudności i zdalnego nauczania tego zadania podjęło się czworo uczniów : Stanisław Wiśniewski, Anna Kwiatkowska, Marcel Majda i Anna Kwiatkowska oraz nauczyciel języka polskiego pani mgr Anna Góralczyk.

  Stanisław Wiśniewski z klasy 8c  oraz Wiktor Duliba , uczeń klasy 7b  osiągnęli  najwyższy wynik czyli tytuł laureata konkursu  z języka polskiego. Nagrodą dla tych uczniów jest zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu . Staszek zaliczył etap wojewódzki na 97,5 % , co świadczy o wysokim poziomie wiedzy i umiejętności z języka polskiego. Wiktor, uzyskał wynik  92,5 % , który również jest imponujący, biorąc pod uwagę fakt, ze jest to uczeń dopiero klasy 7.

  Anna Kwiatkowska , uczennica klasy 8c, otrzymała tytuł finalisty konkursu z języka polskiego. W związku z tym, iż konkurs odbywał się zdalnie, Ania miała ogromnego pecha , pokonał ją nie sam test a problemy techniczne. Jej 87,5%  na konkursie to  powód do dumy.

  Uczniowie ci w nagrodę otrzymują ocenę celującą na koniec roku szkolnego z przedmiotu język polski oraz pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej przez siebie szkoły. Jaka szkoła nie chciałaby takich uczniów jak Staszek, Wiktor czy Ania?

  Jak się okazuje , Stanisław Wiśniewski jest wszechstronnie utalentowany, gdyż został również finalistą konkursu z geografii, w którym zdobył wysoką ilość punktów . Świetny wynik otrzymał również na konkursie z matematyki oraz  chemii.

   Na wyróżnienie zasługuje też Marcel Majda, uczeń klasy 8c, który uzyskał wysoką lokatę w konkursie przedmiotowym z języka polskiego na etapie rejonowym i niewiele mu zabrakło by przejść do kolejnego etapu.

  Wymienieni uczniowie przez wiele miesięcy przygotowywali się do konkursów i na pochwałę zasługują nie tylko ich sukcesy, wyniki , ale przede wszystkim pracowitość i chęci. W czasach, gdy większości się nic nie chce, jesteśmy rozleniwieni,  jest to wręcz  niezwykłe. Uczniowie  są zmęczeni ogromem pracy, ale wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu na pewno im się przyda w szkole ponadpodstawowej , a nawet i w życiu. Ich ambicja i determinacja w dążeniu do celu  zasługują na podziw i stanowią wzór do naśladowania, bo jak powiedział Mark Twain : „ Nie ma takiej rzeczy , której nie można by osiągnąć pracą”. Uczniom i rodzicom tych uczniów serdecznie gratulujemy oraz  życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Informacja
  29.03.2021

                               INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY                      

  W SPRAWIE REKRUTACJI DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej

  im Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego(„zerówka”) wszystkie wnioski zostały rozpatrzone POZYTYWNIE!

  Ewentualne pytania proszę kierować do sekretariatu szkoły (Tel: 52 55893739)

 • Światowy Dzień Wody

                       

   

  22 MARCA OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ WODY.

  NIESTETY, NIE  KAŻDY MA DO NIEJ DOSTĘP TAK JAK MY.

  PEWNIE NIGDY SIĘ NAD TYM NIE ZASTANAWIALIŚCIE. W AFRYCE, ŻEBY ZDOBYĆ WODĘ, TRZEBA ODBYĆ DOSYĆ DŁUGĄ TRASĘ. MY PO PROSTU MOŻEMY KUPIĆ JĄ W SKLEPIE LUB ODKRĘCIĆ KRAN.STARAJMY SIĘ OSZCZĘDZAĆ WODĘ.  

  RAZEM Z Kołem ‘’BIO-logicznym’’ stworzyliśmy dla was krótką prezentacje .Zachęcamy do obejrzenia!!!

  https://view.genial.ly/6046114648bf6313af360e88/presentation-woda

  Red. Lilianna Kubalewska

 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego Memory Master

  20 listopada 36 uczniów klas IV-VIII przystąpiło do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego Memory Master. Z uwagi na pandemię forma konkursu została zmieniona na test online. Z wielką radością przekazujemy listę najwyższych wyników osiągniętych przez naszych uczniów: najwyższy wynik osiągnął uczeń klasy 6A - Wiktor Małkowski, następnie Wiktoria Majda (8B), Wiktoria Pinkowska (8B). Uczniowie Ci otrzymali tytuł LAUREATA II STOPNIA. Bardzo wysokie wyniki osiągnęli również : Tomasz Hałas (4C), Jakub Wessołowski (7B), Magdalena Zielińska (8B), Antonina Kluczyńska (8C) - otrzymując tym samym tytuł LAUERATA III STOPNIA, natomiast WYRÓŻNIENIA powędrowałay do Julli Kordyś (6B), Doroty Chełkowskiej (6C), Olgi Pezackiej (6C), Jakuba Walentowskiego (7A), Weroniki Kowalczyk (7B) oraz Kacpra Szpuleckiego (8B). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • REKRUTACJA 2021/2022

  REKRUTACJA 2020/2021

   

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że rozpoczyna się rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego I do klasy pierwszej. Dokumenty można pobierać w sekretariacie szkoły oraz ze szkolnej strony internetowej (www.spkcynia.edupage.org) – zakładka Dokumenty szkolne / Rekrutacja SP:

  1. dla dzieci oddziałów przedszkolnych – załącznik nr 2
  2. dla dzieci, które rozpoczynają naukę w klasie pierwszej 

  – załącznik nr 3 (dzieci spoza obwodu szkoły)

  lub załącznik nr 4 (dzieci z obwodu szkoły).

   

  Wnioski przyjmujemy w terminach:

  - przyjęcie dzieci do oddziału zerowego w dniach  od 1do 19 marca 2021 r.

  - przyjęcie dzieci do klasy pierwszej  przyjmujemy w dniach od 26 marca  do 9 kwietnia 2021 r.

   

   

  zalacznik_nr_2(4).doc   - Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

  zalacznik_nr_3(3).doc  - Wniosek o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy

  zalacznik_nr_4(3).doc  - Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły podstawowej

 • Kondolencje

  Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

  Pana doktora Piotra Prusaka,

  z którym przez wiele lat współpracowaliśmy

  troszcząc się o zdrowie uczniów z kcyńskiej szkoły podstawowej.

   

  Wyrazy szczerego współczucia i słowa wsparcia dla całej rodziny składają:

  Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, pracownicy i uczniowie

  Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

 • Powiatowy Konkurs Literacki „ Moja opowieść wigilijna”

     Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Nakielski Ośrodek Kultury zorganizował bardzo atrakcyjny konkurs, który polegał na napisaniu własnej świątecznej historii opartej na motywie dobroczynności. Boże Narodzenie to piękny i magiczny czas, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o to, by czynić dobro oraz pomagać potrzebującym. Najważniejsze jest to, by nie myśleć tylko o sobie, ale pamiętać również o tych, którzy są w trudniejszej sytuacji i potrzebują wsparcia. Jest to również doskonały moment na przeanalizowanie swojego zachowania, pogodzenie się z kimś lub po prostu dzielenie się dobrocią, sercem i pozytywnym nastawieniem. Nie powinniśmy czekać tylko na prezenty, ale także na to, by w naszych sercach zagościł pokój, miłość i dobroć. Spróbujmy sprawić, żebyśmy wszyscy zasiadając do wigilijnych stołów mieli świadomość, że zrobiliśmy coś pożytecznego i dobrego dla innych. Pamiętajmy, że dobro wraca!

     Uczniowie powiatu nakielskiego mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością i talentem literackim. Dwie uczennice z naszej szkoły zdecydowały się wziąć udział w konkursie i zgłosiły swoje prace - opowiadania. Uczestniczki konkursu to Maja Suty z kl. VI a oraz Wiktoria Pinkowska z kl. VIII b. Prace konkursowe powstały pod kierunkiem polonistki – Pani Wioletty Radomskiej.

     Wiktorii Pinkowskiej z klasy VIII b udało się zająć II miejsce w tym Powiatowym Konkursie Literackim. W nakielskim domu kultury na odbiór czeka dyplom oraz upominek. Jako dodatkową nagrodę dziewczyny otrzymały cząstkową ocenę celującą z języka polskiego. Warto próbować i podejmować się nowych wyzwań. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

   

                                                            Autor tekstu: W. Pinkowska

   

   

   

   

 • Mikołajki

   

  Zdalne nauczanie nie przeszkodziło uczniom klas 3b i 3c Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, by świętować MIKOŁAJKI. Uczniowie w domach własnoręcznie wykonali Świętego Mikołaja. Dzięki Paniom z obsługi, nie zabrakło także świątecznego akcentu w budynku szkoły przy ulicy Wyrzyskiej.

   

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni są już pełnoprawnymi uczniami. 27 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień pomimo pandemii związanej z koronawirusem COVID 19.

  „Ślubuję uroczyście być dobrym i uczciwym. Strzec honoru i dobrego imienia Szkoły. Szanować swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców. Uczyć się tego, co piękne. Kochać swoją Ojczyznę” – takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

  Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły uwzględnia strój galowy, przysięgę oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia.  Przez szkolne życie edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzą uczniów wychowawczynie: klasa 1 a pani Anna Wilczyńska , klasa 1 b  pani Jolanta Soja, klasa 1 c pani Arleta Różańska.

  Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich muzycznych umiejętności.

  Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Zielonym ołówkiem aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły – Pan Michał Poczobutt. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Kcyni.

  Uczniowie otrzymali dyplomy i kubki. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie.

  Wszystkim pierwszakom Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego               w Kcyni życzymy sukcesów w nauce oraz wspaniałego pierwszego świadectwa.

  Tekst: Arleta Różańska

  Zdjęcia: Grażyna Szmyt

 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu o Janie Czochralskim!

  Z wielką radością publikujemy wyniki ogólnopolskiego konkursu o Patronie naszej szkoły. Mamy 10 laureatów i 14 uczniów z tytułem finalisty. Gratulujemy i cieszymy się z tak wielkiego sukcesu!

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020r.

   

  Dzień Edukacji Narodowej

     Wielkimi krokami zbliża się Dzień Edukacji Narodowej.Data polskiego Dnia Nauczyciela upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowanej przez Sejm Rozbiorowy właśnie w dniu 14 października 1773 r.

     Dzień Edukacji Narodowej jest tradycyjnie uroczyście obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z nauczaniem i wychowaniem. To właśnie tego dnia nauczycielom i pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi przyznawane są wyróżnienia i nagrody za osiągnięcia dydaktyczno- opiekuńczo-wychowawcze. To także okazje do organizowania w szkołach uroczystych gali i ceremonii, na których uczniowie wygłaszają przygotowane wcześniej wiersze i życzenia na Dzień Nauczyciela..

    Już dzisiaj Samorząd Uczniowski pragnie złożyć życzenia  online Dyrekcji, Nauczycielom i  Pracownikom Obsługi i Administracji

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z zyczeniami

   

 • Dzień Papieski

     Tegoroczny dzień papieski ma charakter wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że odbywać się będzie w okresie pandemii koronawirusa, ale również dlatego, że obchodzimy go w roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Dzień papieski obchodzony jest 16 października, jednak w Kościele Katolickim święto obchodzi się w niedzielę poprzedzającą ten dzień. Hasło Dnia Papieskiego 2020 to „Totus Tuus”.

     Data 16 października została wybrana nie bez powodu. To właśnie wtedy w 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.

     Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Totus Tuus” jest blisko związane z Janem Pawłem II. Karol Wojtyła, będąc jeszcze księdzem wybrał to hasło na swoje biskupie zawołanie. Towarzyszyło mu ono aż do śmierci. „Totus Tuus” oznacza „Cały twój” i odnosi się do zawierzenia Bogu przez Maryję.

     Nieodłącznym elementem każdego Dnia Papieskiego jest kwesta na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży – podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku stypendyści będą zbierać fundusze do puszek przed kościołami. Ten „żywy pomnik” św. Jana Pawła II można również wesprzeć, wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” pod numer 74 265 (4,92 z VAT).

     Stypendyści serdecznie zapraszają do włączenia się w te nietypowe obchody Dnia Papieskiego razem z nimi, a za wszelką pomoc i dobre słowo – szczerze dziękują.

      My i nasze rodziny także możemy włączyć się w to dzieło, do czego serdecznie zachęcam.

   

   

 • Jesteśmy w programie "Gramy w Ręczną"

  Nasza Szkoła we współpracy z klubem sportowym MLUKS Orlik Kcynia, zakwalifikowała się już po raz drugi, do związkowego programu szkoleniowego "Gramy w Ręczną”.

  Zapraszamy dziewczynki z klas II i III na treningi w każdy wtorek od godz. 16.30 do godz. 18.00 oraz w piątki od godz. 17.00 do godz. 18.00. Zajęcia odbywają się na sali sportowej naszej szkoły. Zajęcia są BEZPŁATNE! Telefon kontaktowy do trenera 600 249 139 (p. Bartek Łyszczarz).

   

   

  W projekcie „Gramy w Ręczną”, uczestniczyć będzie 160 szkół podstawowych z terenu całej Polski, w tym 11 z województwa kujawsko – pomorskiego.

 • Jesienne inspiracje

               Uczniowie klasy I a zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom inscenizację do wiersza pt. "Na straganie". W ramach cyklu tematycznego "Dary jesieni" samodzielnie przygotowali rekwizyty do przedstawienia. 

  Tekst i zdjęcia: Anna Wilczyńska

 • SUPER CHŁOPAK 2020 R

     30 września 2020 r. z okazji Dnia chłopaka, został rozstrzygnięty pleniscyt na "Super Chłopaka 2020",  zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

     Tydzień wcześniej odbyło się głosowanie w każdej klasie, dziewczyny podczas głosowania miały wziąć pod uwagę nie tylko walory zewnętrzne, ale przede wszystkim osobowość, sposób bycia oraz charakter swoich kolegów:) Przecież Super Chłopak to taki, który jest pomocny, koleżeński czyli po prostu dżentelmen! Nominowani byli wszyscy chłopcy z każdej klasy ale wygrać mógł tylko jeden.

  Super Chłopakiem został:

  w klasie IV a -Kuba Krzeszewski

  w klasie IV b-- Kuba Zmudziński

  w klasie IV c- Wiktor Szynakiewicz

  w klasie V a--Dominik Zawistowski

  w klasie VI a-Antek Sarnowski

  w Klasie V Ib-Błażej Moskal

  w klasie VI c-Filip Paszkiet

  w klasie VII a-Grzegorz Kroll

  w klasie VII b- Dawid Pawelczyk

  w klasie VII c-Kacper Nowak

  w klasie VIII a-Oliwier Jachymczak

  w klasie VIII b-Tymon Witkowski

  w klasie VIII c-Marcel Majda

 • Zdrowe żywienie - mądre myślenie

  W dniu 15 wrzesnia 2020 r. w naszej szkole realizowany był projekt finansowany z Powiatu Nakielskiego, konkurs nr 2/2020 "Zdrowie, seniorzy, wolontariat 2020".

  Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się jaki jest związek między tym, jak się czują, ile mają energii, a tym co jedzą. Szczególny nacisk został położony na żywność przetworzoną i słodzoną, uczniowie poznali też alternatywne przekąski i spróbowali własnoręcznie robionych zdrowych łakoci. Zajęcia odbyły się w formie warsztatowej, wspólnie została omówiona piramida zdrowego żywienia, czytano etykiety produktów oraz pokazano uczniom ile cukru znajduje się w ich ulubionych produktach - dzieci odmierzały na wadze zawartość cukru.

  Kolejnym etapem był trening funkcjonalny /obwodowy na świeżym powietrzu. Na początek krotka  pogadanka z trenerem dlaczego aktywność fizyczna jest tak ważna a później rozgrzewka, trening główny i rozciąganie.

  Celem warsztatów było przekonanie dzieci, że zdrowe odżywianie ma wpływ na ich zachowanie, koncentrację czy naukę a trening na świeżym powietrzu miał zachęcić do aktywnego spędzania czasu.

  Dodatkowo zorganizowano  konkurs plastyczny "Piramida zdrowia", który ma na celu promocje zdrowia, rozwijanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania się, utrwalanie wiadomości dotyczących podziału produktów żywnościowych, poznanie aktualnej piramidy zdrowego żywienia.

  Z każdej klasy komisja wybierze 1 najciekawsza pracę, która zostanie nagrodzona. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

   

 • @Memory Master

  W naszej szkole uczniowie po raz kolejny mogą przystąpić do ogólnopolskiego konkursu leksykalnego @ Memory Master. Jest to konkurs przeznaczony dla klas 4,5,6, 7 i 8. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym i został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania.

   

  Konkurs w naszej szkole odbędzie się w dniach 16.11.-20.11.2020r

  Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który wpłaci nauczycielowi 10 zł oraz przekaże pisemną zgodę rodzica/opiekuna na udział w konkursie. 

  Termin zgłoszenia do konkursu upływa 3 października 2020r. 

  Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie i sprawdzenia swojej wiedzy! 

  Listę słów można pobrać ze strony interentowej jako PDF : 

  https://www.blumont.edu.pl/index.php/konkursy/memory-master-2

  Edyta Walicka-szkolny koordynator konkursu 

  żródło: 

  https://www.blumont.edu.pl/index.php/konkursy/memory-master-2

   

 • O Puchar Rowerowej Stolicy Polski !

  Zapraszamy do wspólnej zabawy rowerzystów z wszystkich gmin Metropolii Bydgoszcz. Kręcić kilometry w ramach akcji może każdy – wystarczy zainstalować na swoim telefonie darmową aplikację ROWEROWA STOLICA POLSKI (przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS oraz Android) oraz dołączyć do wspólnej drużyny METROPOLIA BYDGOSZCZ. Można też dołączyć do jednej z podgrup – np. grupy swojej gminy. O Puchar Rowerowej Stolicy Polski walczą 44 miasta prezydenckie z całego kraju.

  Zabawa potrwa jeszcze do 30 września.

   

  Mieszkańcy, jeżdżąc na rowerze w miesiącu wrześniu nakręcają kilometry dla drużyny Metropolii Bydgoszcz. Wspólnie rywalizujemy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

  Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny! Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej grupy. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji,  takie jak zniżki u partnerów, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

   

  Gmina z obszaru Metropolii Bydgoszcz, której mieszkańcy przez cały wrzesień przejadą na rowerach z użyciem aplikacji największą liczbę kilometrów otrzyma pamiątkowy puchar i tytuł Najbardziej Rowerowa Gmina SMB 2020.

   

  Na najbardziej rowerową szkołę spoza Bydgoszczy czeka nagroda finansowa w wysokości 1000 złotych.

   

  Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału we wrześniowej zabawie i kręcenia kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz!

   

  Oficjalne kanały wydarzenia:

  www.rowerowastolicapolski.pl

  www.facebook.com/PucharRowerowejStolicyPolski

  www.instagram.com/rowerowastolicapolski

   

  W każdą niedzielę września odbywają się przejazdy rowerowe na terenie Metropolii Bydgoszcz. Szczegóły: https://b4sportonline.pl/Puchar_Rowerowej_Stolicy_Polski

   

   

 • ZDROWE ŻYWIENIE-WARSZTATY EDUKACYJNE !
strona: