Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • Mikołajki

   

  Zdalne nauczanie nie przeszkodziło uczniom klas 3b i 3c Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, by świętować MIKOŁAJKI. Uczniowie w domach własnoręcznie wykonali Świętego Mikołaja. Dzięki Paniom z obsługi, nie zabrakło także świątecznego akcentu w budynku szkoły przy ulicy Wyrzyskiej.

   

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni są już pełnoprawnymi uczniami. 27 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień pomimo pandemii związanej z koronawirusem COVID 19.

  „Ślubuję uroczyście być dobrym i uczciwym. Strzec honoru i dobrego imienia Szkoły. Szanować swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców. Uczyć się tego, co piękne. Kochać swoją Ojczyznę” – takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

  Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły uwzględnia strój galowy, przysięgę oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia.  Przez szkolne życie edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzą uczniów wychowawczynie: klasa 1 a pani Anna Wilczyńska , klasa 1 b  pani Jolanta Soja, klasa 1 c pani Arleta Różańska.

  Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich muzycznych umiejętności.

  Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Zielonym ołówkiem aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły – Pan Michał Poczobutt. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Kcyni.

  Uczniowie otrzymali dyplomy i kubki. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie.

  Wszystkim pierwszakom Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego               w Kcyni życzymy sukcesów w nauce oraz wspaniałego pierwszego świadectwa.

  Tekst: Arleta Różańska

  Zdjęcia: Grażyna Szmyt

 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu o Janie Czochralskim!

  Z wielką radością publikujemy wyniki ogólnopolskiego konkursu o Patronie naszej szkoły. Mamy 10 laureatów i 14 uczniów z tytułem finalisty. Gratulujemy i cieszymy się z tak wielkiego sukcesu!

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020r.

   

  Dzień Edukacji Narodowej

     Wielkimi krokami zbliża się Dzień Edukacji Narodowej.Data polskiego Dnia Nauczyciela upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowanej przez Sejm Rozbiorowy właśnie w dniu 14 października 1773 r.

     Dzień Edukacji Narodowej jest tradycyjnie uroczyście obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z nauczaniem i wychowaniem. To właśnie tego dnia nauczycielom i pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi przyznawane są wyróżnienia i nagrody za osiągnięcia dydaktyczno- opiekuńczo-wychowawcze. To także okazje do organizowania w szkołach uroczystych gali i ceremonii, na których uczniowie wygłaszają przygotowane wcześniej wiersze i życzenia na Dzień Nauczyciela..

    Już dzisiaj Samorząd Uczniowski pragnie złożyć życzenia  online Dyrekcji, Nauczycielom i  Pracownikom Obsługi i Administracji

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z zyczeniami

   

 • Dzień Papieski

     Tegoroczny dzień papieski ma charakter wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że odbywać się będzie w okresie pandemii koronawirusa, ale również dlatego, że obchodzimy go w roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Dzień papieski obchodzony jest 16 października, jednak w Kościele Katolickim święto obchodzi się w niedzielę poprzedzającą ten dzień. Hasło Dnia Papieskiego 2020 to „Totus Tuus”.

     Data 16 października została wybrana nie bez powodu. To właśnie wtedy w 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.

     Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Totus Tuus” jest blisko związane z Janem Pawłem II. Karol Wojtyła, będąc jeszcze księdzem wybrał to hasło na swoje biskupie zawołanie. Towarzyszyło mu ono aż do śmierci. „Totus Tuus” oznacza „Cały twój” i odnosi się do zawierzenia Bogu przez Maryję.

     Nieodłącznym elementem każdego Dnia Papieskiego jest kwesta na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży – podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku stypendyści będą zbierać fundusze do puszek przed kościołami. Ten „żywy pomnik” św. Jana Pawła II można również wesprzeć, wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” pod numer 74 265 (4,92 z VAT).

     Stypendyści serdecznie zapraszają do włączenia się w te nietypowe obchody Dnia Papieskiego razem z nimi, a za wszelką pomoc i dobre słowo – szczerze dziękują.

      My i nasze rodziny także możemy włączyć się w to dzieło, do czego serdecznie zachęcam.

   

   

 • Jesteśmy w programie "Gramy w Ręczną"

  Nasza Szkoła we współpracy z klubem sportowym MLUKS Orlik Kcynia, zakwalifikowała się już po raz drugi, do związkowego programu szkoleniowego "Gramy w Ręczną”.

  Zapraszamy dziewczynki z klas II i III na treningi w każdy wtorek od godz. 16.30 do godz. 18.00 oraz w piątki od godz. 17.00 do godz. 18.00. Zajęcia odbywają się na sali sportowej naszej szkoły. Zajęcia są BEZPŁATNE! Telefon kontaktowy do trenera 600 249 139 (p. Bartek Łyszczarz).

   

   

  W projekcie „Gramy w Ręczną”, uczestniczyć będzie 160 szkół podstawowych z terenu całej Polski, w tym 11 z województwa kujawsko – pomorskiego.

 • Jesienne inspiracje

               Uczniowie klasy I a zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom inscenizację do wiersza pt. "Na straganie". W ramach cyklu tematycznego "Dary jesieni" samodzielnie przygotowali rekwizyty do przedstawienia. 

  Tekst i zdjęcia: Anna Wilczyńska

 • SUPER CHŁOPAK 2020 R

     30 września 2020 r. z okazji Dnia chłopaka, został rozstrzygnięty pleniscyt na "Super Chłopaka 2020",  zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

     Tydzień wcześniej odbyło się głosowanie w każdej klasie, dziewczyny podczas głosowania miały wziąć pod uwagę nie tylko walory zewnętrzne, ale przede wszystkim osobowość, sposób bycia oraz charakter swoich kolegów:) Przecież Super Chłopak to taki, który jest pomocny, koleżeński czyli po prostu dżentelmen! Nominowani byli wszyscy chłopcy z każdej klasy ale wygrać mógł tylko jeden.

  Super Chłopakiem został:

  w klasie IV a -Kuba Krzeszewski

  w klasie IV b-- Kuba Zmudziński

  w klasie IV c- Wiktor Szynakiewicz

  w klasie V a--Dominik Zawistowski

  w klasie VI a-Antek Sarnowski

  w Klasie V Ib-Błażej Moskal

  w klasie VI c-Filip Paszkiet

  w klasie VII a-Grzegorz Kroll

  w klasie VII b- Dawid Pawelczyk

  w klasie VII c-Kacper Nowak

  w klasie VIII a-Oliwier Jachymczak

  w klasie VIII b-Tymon Witkowski

  w klasie VIII c-Marcel Majda

 • Zdrowe żywienie - mądre myślenie

  W dniu 15 wrzesnia 2020 r. w naszej szkole realizowany był projekt finansowany z Powiatu Nakielskiego, konkurs nr 2/2020 "Zdrowie, seniorzy, wolontariat 2020".

  Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się jaki jest związek między tym, jak się czują, ile mają energii, a tym co jedzą. Szczególny nacisk został położony na żywność przetworzoną i słodzoną, uczniowie poznali też alternatywne przekąski i spróbowali własnoręcznie robionych zdrowych łakoci. Zajęcia odbyły się w formie warsztatowej, wspólnie została omówiona piramida zdrowego żywienia, czytano etykiety produktów oraz pokazano uczniom ile cukru znajduje się w ich ulubionych produktach - dzieci odmierzały na wadze zawartość cukru.

  Kolejnym etapem był trening funkcjonalny /obwodowy na świeżym powietrzu. Na początek krotka  pogadanka z trenerem dlaczego aktywność fizyczna jest tak ważna a później rozgrzewka, trening główny i rozciąganie.

  Celem warsztatów było przekonanie dzieci, że zdrowe odżywianie ma wpływ na ich zachowanie, koncentrację czy naukę a trening na świeżym powietrzu miał zachęcić do aktywnego spędzania czasu.

  Dodatkowo zorganizowano  konkurs plastyczny "Piramida zdrowia", który ma na celu promocje zdrowia, rozwijanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania się, utrwalanie wiadomości dotyczących podziału produktów żywnościowych, poznanie aktualnej piramidy zdrowego żywienia.

  Z każdej klasy komisja wybierze 1 najciekawsza pracę, która zostanie nagrodzona. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

   

 • @Memory Master

  W naszej szkole uczniowie po raz kolejny mogą przystąpić do ogólnopolskiego konkursu leksykalnego @ Memory Master. Jest to konkurs przeznaczony dla klas 4,5,6, 7 i 8. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym i został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania.

   

  Konkurs w naszej szkole odbędzie się w dniach 16.11.-20.11.2020r

  Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który wpłaci nauczycielowi 10 zł oraz przekaże pisemną zgodę rodzica/opiekuna na udział w konkursie. 

  Termin zgłoszenia do konkursu upływa 3 października 2020r. 

  Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie i sprawdzenia swojej wiedzy! 

  Listę słów można pobrać ze strony interentowej jako PDF : 

  https://www.blumont.edu.pl/index.php/konkursy/memory-master-2

  Edyta Walicka-szkolny koordynator konkursu 

  żródło: 

  https://www.blumont.edu.pl/index.php/konkursy/memory-master-2

   

 • O Puchar Rowerowej Stolicy Polski !

  Zapraszamy do wspólnej zabawy rowerzystów z wszystkich gmin Metropolii Bydgoszcz. Kręcić kilometry w ramach akcji może każdy – wystarczy zainstalować na swoim telefonie darmową aplikację ROWEROWA STOLICA POLSKI (przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS oraz Android) oraz dołączyć do wspólnej drużyny METROPOLIA BYDGOSZCZ. Można też dołączyć do jednej z podgrup – np. grupy swojej gminy. O Puchar Rowerowej Stolicy Polski walczą 44 miasta prezydenckie z całego kraju.

  Zabawa potrwa jeszcze do 30 września.

   

  Mieszkańcy, jeżdżąc na rowerze w miesiącu wrześniu nakręcają kilometry dla drużyny Metropolii Bydgoszcz. Wspólnie rywalizujemy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

  Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny! Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej grupy. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji,  takie jak zniżki u partnerów, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

   

  Gmina z obszaru Metropolii Bydgoszcz, której mieszkańcy przez cały wrzesień przejadą na rowerach z użyciem aplikacji największą liczbę kilometrów otrzyma pamiątkowy puchar i tytuł Najbardziej Rowerowa Gmina SMB 2020.

   

  Na najbardziej rowerową szkołę spoza Bydgoszczy czeka nagroda finansowa w wysokości 1000 złotych.

   

  Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału we wrześniowej zabawie i kręcenia kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz!

   

  Oficjalne kanały wydarzenia:

  www.rowerowastolicapolski.pl

  www.facebook.com/PucharRowerowejStolicyPolski

  www.instagram.com/rowerowastolicapolski

   

  W każdą niedzielę września odbywają się przejazdy rowerowe na terenie Metropolii Bydgoszcz. Szczegóły: https://b4sportonline.pl/Puchar_Rowerowej_Stolicy_Polski

   

   

 • ZDROWE ŻYWIENIE-WARSZTATY EDUKACYJNE !
 • Zajęcia z Robotyki w Kcyni !
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021! Dowozy!

  INFORMACJA DOTYCZĄCA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

  01.09.2020 R.

   

  8:00 –Msza św. w Kościele pw. WNMP w Kcyni (dla chętnych)

   

  ul. Wyrzyska 12

  - klasy II i III godz. 9:00

  - klasy 0 i I godz. 9:45

  (plac przed szkołą lub sala sportowa)

   

  ul. B. Pobożnego 1

  - klasy  IV – VIII godz. 9:00

     kl.  IV – VI boisko przy bibliotece

     kl.  VII i VIII boisko Orlik

  W przypadku złej pogody odbędą się tylko spotkania w klasach,

  uczniowie klas IV spotkają się na sali sportowej.

   

  Prosimy, aby rodzice nie towarzyszyli dzieciom w tych spotkaniach jeżeli nie jest to koniecznie.

  Prosimy aby uczniowie przestrzegali poleceń wynikających przepisów sanitarnych (uczniowie przychodzą do szkoły w maseczkach ochronnych)

   

   

   

   

   

  Dowozy dzieci klas O- VIII  w dniu 01.09.2020 r.

  I kurs

  Łankowice Nowak          7.50

  Łankowice  Sitek            7.52

  Łankowice Sklep            7.54

  Łankowice Pawlak         7.56

  Łankowice  Górny          7.58

  Łankowice Wernerowscy    8.00

  SP Kcynia ul. Wyrzyska 12      8.10

  SP Kcynia ul. Pobożnego 1      8.14

  II kurs

  Iwno                       8.26

  Kazimierzewo        8.28

  SP Kcynia ul. Wyrzyska 12      8.35

  SP Kcynia ul. Pobożnego 1       8.38

  III kurs

  Dębogóra I           8.43

  Dębogóra II         8.45

  Dębogóra  III       8.47

  Stalówka              8.50

  SP Kcynia ul. Wyrzyska 12      8.53

  SP Kcynia ul. Pobożnego 1       8.56

   

  Powrót po rozpoczęciu roku szkolnego w tej samej kolejności.

  Proszę uwzględnić różnicę czasową +/-3 minuty biorąc pod uwagę podawany czas odjazdu autobusu.

   

   

   

   

 • WYMAGANE PODRĘCZNIKI -RELIGIA ROK SZKOLNY 2020/2021

  Wymagane podręczniki do nauki religii na rok szkolny 2020/2021

  6 Latki-Tak Jezus mnie kocha. Wydawnictwo Jedność

  Klasa I- Poznaje Boży świat. Wydawnictwo Jedność+ Zeszyt ćwiczeń

  Klasa II- Idziemy do Jezusa. Wydawnictwo Jedność + Zeszyt ćwiczeń

  Klasa III -Jezus jest z nami. Wydawnictwo Jedność+ Zeszyt ćwiczeń

  Klasa IV-Miejsce pełne bogactw. Wydawnictwo Jedność

  Klasa V-Szczęśliwi , którzy szukają prawdy.Wydawnictwo Jedność

  Klasa VI-Tajemnice bogatego życia. Wydawnictwo Jedność

  Klasa VII-Błogosławieni , którzy szukają Jezusa. WydawnictwoJedność

  Klasa VIII-Błogosławieni , którzy ufają Jezusowi. Wydawnictwo Jedność

  YMAGANE PODRĘCZNIKI

 • KANGUR 2020 r.

                 W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 - 5.06. W konkursie brało udział 30 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli najpierw w konkursie próbnym, a później w konkursie właściwym. Wielu uczestników konkursu uzyskało znaczącą ilość punktów, ale najlepszymi okazali się następujący uczniowie:

  Wiktor Kant kl. 2c - wynik bardzo dobry

  Konrad Mrotek kl. 3a - wyróżnienie

  Maja Jędryczka kl. 3b - wyróżnienie

  Michał Błaszczykiewicz kl. 5c - wyróżnienie

  Jakub Makarewicz kl. 5c - wyróżnienie

  Anita Chudzik kl. 6a - wyróżnienie

  Stanisław Wiśniewski kl. 7c - wyróżnienie

  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

 • Michał Błaszczykiewicz oraz Staś Wiśniewski finalistami konkursu Gry Matematyczne i Logiczne

       9 maja 2020 r. odbył się finał XVII Mistrzostw Polski konkursu Gry Matematyczne i Logiczne. Patronatem konkursu jest  Wydziału Matematyki  Politechniki Wrocławskiej. Konkurs szeroko popularyzuje matematykę rekreacyjną i logiczne myślenie, a także przyczynia się do wyławiania matematycznie uzdolnionej młodzieży. Laureaci konkursu biorą udział w  Międzynarodowych Mistrzostw Gier Matematycznych i Logicznych w Lozanni. Z powodu pandemii koronawirusa organizator odwołał tegoroczny Międzynarodowy Finał

  W Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i pomaturalnych, studenci, profesjonalni matematycy i informatycy, a także inne osoby dorosłe różnych profesji. Zawodnicy startują w jednej z ośmiu kategorii wiekowych i zawodowych:

  Nasi Uczniowie tj. Michał Błaszczykiewicz z kl 5c oraz Stanisław Wiśniewski z kl 7c zostali FINALISTAMI tego konkursu. Michał był w kategorii wiekowej IV i V klasa, natomiast Staś klasa VI i VII  SP. GRATULUJEM i życzymy wielu sukcesów w tym oraz innych konkursach.

  Dla zainteresowanych, którzy chcieliby podjąć próbę zmierzenia się z zadaniam konkursowymi we wszystkich 3 etapach podajemy link  do strony konkursu   http://gmil.pwr.edu.pl/final-krajowy/etap-i

 • KONCERT ŻYCZEŃ NA DZIEŃ MATKI

    https://drive.google.com/file/d/1uaPZDRgWun2FOq04gqkCoJiON4rVU9oM/view?usp=sharing

  Z okazji Dnia Matki uczniowie Koła Teatralnego pod kierunkiem p.Marleny Szymczak przygotowali koncert online dla wszystkich mam. Koncert można obejrzeć pod wyżej umieszczonym linkiem.

  Zapraszamy do oglądania             

   

  Autor: M.S

   

   

 • Wyniki etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wybitni Polacy - Prof. Jan Czochralski

  Kolejne zmagania w Ogólnopolskim Konkursie o Prof. Janie Czochralskim zakończyły się wielkim sukcesem uczniów naszej szkoły. Etap wojewódzki zakończył się 17 czerwca i był przeprowadzony zdalnie. Mamy 24 finalistów, którzy w październiku będą uczestniczyli w ostanim ogólnopolskim etapie tego konkursu, który ma się odbyć w Gdańsku. Ciężka praca się opłaciła, ale to nie koniec. Nasi uczniowie mają szansę zostać laureatami tegoż konkursu, czego im bardzo życzymy.

  Gratulacje, do kolejnego etapu przechodzą następujący uczniowie: /min 21pkt, czyli 80%)

  1.      Marcelina Borowska 25pkt. /SP Kcynia/

  2.      Jakub Makarewicz 24pkt. /SP Kcynia/

  3.      Jakub Walentowski 25pkt. /SP Kcynia/

  4.       Wiktor Duliba 25pkt. /SP Kcynia/

  5.      Krzysztof Polowiec 23pkt. /SP Kcynia/

  6.      Katarzyna Szymczak 24pkt. /SP Kcynia/

  7.      Marta Halaburda 24pkt. /SP Kcynia/

  8.      Filip Strzyżewski 25pkt. /SP Kcynia/

  9.      Adam Wesołowski 26pkt. /SP Kcynia/

  10.  Maja Łuczon 22pkt. /SP Kcynia/

  11.  Dominik Macierzyński 25pkt. /SP Kcynia/

  12.  Wiktoria Majda 23pkt. /SP Kcynia/

  13.  Marta Witkowska 22pkt. /SP Kcynia/

  14.  Zofia Szlenger 24pkt. /SP Kcynia/

  15.  Wiktoria Pinkowska 25pkt.  /SP Kcynia/

  16.  Marcel Majda 25pkt. /SP Kcynia/

  17.  Barbara Zawistowska 24pkt. /SP Kcynia/

  18.  Stanisław Wiśniewski 23pkt. /SP Kcynia/

  19.  Anna Kwiatkowska 25pkt. /SP Kcynia/

  20.  Weronika Nowak 25pkt. /SP Kcynia/

  21.  Lilianna Kubalewska 25pkt. /SP Kcynia/

  22.  Weronika Jurek 21pkt. /SP Kcynia/

  23.  Franciszek Szczepański 26pkt. /SP Kcynia/

  24.  Hubert Krzeszewski 24pkt. /SP Kcynia/

 • Konkurs plastyczno-artystyczny "Mój przyjaciel Jan Paweł II w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

     Nasze przedstawienie  online  "W 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II" zostało zgłoszone do  konkursu plastyczno-artystycznego "Mój przyjaciel Jan Paweł " w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Konkurs potrwa do 20 maja 2020r. W terminie ośmiu dni zostaną ogłoszone wyniki.Z niecierpliwością oczekujemy na werykt komisji konkursowej.Trzymamy kciuki!!!

   

  Autor: Marlena Szymczak

   

strona: