Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • przytulisko-schronisko dla zwierząt
  07.01.2019

  W poniedziałek, 7 stycznia 2019 roku uczennice działające w samorządzie szkolnym wraz z paniami Renatą Pulikowską, Dorotą Pater i Elżbietą Wiśniewską zawiozły do schroniska w Ruścu zebrane w naszej szkole ciepłe koce, karmę dla psów, zabawki, czyli wszystko, co czworonogom potrzebne. 

  Około godziny 11.00 z pomocą pana woźnego zapakowaliśmy wszystko do samochodów. Klasa 6b zebrała dużo karmy, która zajęła cały bagażnik jednego z samochodów. W schronisku psy przywitały nas radosnym szczekaniem. Wypakowaliśmy karmę i koce dla zwierzaków. Pani, która tam pracuje, bardzo nam podziękowała za dary i oprowadziła nas po terenie schroniska. Mogłyśmy zobaczyć, jakie mają psy. Większość psiaków wesoło merdała ogonami. Jedne biegały w swoich klatkach w kółko, drugie skakały, a jeszcze inne cicho stały i patrzyły wzrokiem pełne nadziei, że ktoś je weźmie do swojego domu. Kiedy trzeba było wracać do Kcyni, zrobiłyśmy sobie wspólne zdjęcie.

  Jeśli ktoś jest zainteresowany adopcją psa, pomocą w schronisku, to można wejść na stronę internetową tego schroniska:  przytuliskauwandy.pl

  tekst: Miłka Świder    zdjęcia

 • Święta 2018
  21.12.2018

  APEL BOŻONARODZENIOWY

  W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole 21 grudnia 2018 odbył się apel z tej okazji .  Boże Narodzenie to wspaniały czas spędzony  w gronie rodziny, najbliższych i przyjaciół. To czas szczęścia, miłości i radości. W naszej szkole co roku jest obchodzony w szczególny sposób. W tym roku uczniowie klas IV a, IV b, VII b wraz w wychowawcami tj. p. W. Radomską, p. A. Spychalską, D. Siewkowską  przygotowali dla nas wspaniałe przedstawienie. Uczniowie wspomagający występ to: uczniowie klas VIII b oraz chór szkolny.Na początku tego wydarzenia wystąpił nasz szkolny chórek, śpiewając świąteczną piosenkę tym samym wprowadzając nas w nastrój świąt. Chórek udzielał się także w dalszej części apelu. Podczas apelu  uczniowie popisali się swoim aktorskim talentem.  Jedna z uczennic klasy VIIc Marcelina Maciejewska zagrała dla nas na flecie poprzecznym kolędę „Cicha noc”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do powstania apelu. Wiedzcie, że umililiście nam czas oczekiwania na Boże Narodzenie!

  Pod koniec spotkania głos zajął Pan Dyrektor Michał Poczobutt, który przekazał życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie podsumowane zostały organizowane w ostatnim czasie szkolne konkursy.

  1. Konkurs na anioła organizowany przez p. A. Kubalewską
  2. Konkurs muzyczny(śpiew kolęd) dla uczniów kl.0-III
  3. Konkurs na kartkę świąteczną zorganizowany przez świetlicę szkolną p. G. Szmyt
  4. Konkurs na prezentację multimedialną o tematyce świątecznej praca

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!

            tekst: Daria Walentowska

  zdjęcia i filmy

 • Mali aktorzy
  18.12.2018

               Uczniowie klasy II a z wychowawczynią p. Anną Wilczyńską z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowali dla swoich młodszych kolegów upominek w postaci przedstawienia kukiełkowego na podstawie bajki „Szewczyk Dratewka”.  Przygotowane rekwizyty, dekoracja oraz pięknie odegrane role bardzo podobały się widowni, która gromkimi brawami nagrodziła aktorów.

   

  Tekst: A. Wilczyńska             zdjęcia

 • Mikołaj 2018
  06.12.2018

  Duży i Mały Samorząd Uczniowski przygotował spotkanie z Mikołajem w naszej szkole. Już od rana rozbrzmiewała muzyka na holach szkoły by przywołać Mikołaja. Na sali gimnastycznej o godz. 8:30 spotkaliśmy się by w miłym nastroju oczekiwać na spotkanie. Uczniowie klasy 8a uczyły młodszych kolegów tańczyć.Uczniowie klasy 8b natomiast wtopili się w tłum najmłodszych by im pomagać. Prowadząca p.Pulikowska przybliżyła wszystkim uczestnikom historię Św. Mikołaja. Brawami przywitany został Mikołaj który poczęstował wszystkie dzieci słodkościami. p. B. Sójko  dopilnowała by żaden uczeń nie został bez słodkiej niespodzianki. 

  zdjęcia

 • Kiermasz świątevzny
  04.12.2018

            4 i 5 grudnia  na dolnym holu naszej szkoły odbył się kiermasz świąteczny. Swoje wyroby prezentowali i sprzedawali  uczniowie. Wszystkie prace zostały wykonane przez naszych uczniówi. Na kiermaszu można było nabyć oryginalne i niepowtarzalne wyroby świątecze  m.in. ozdóby bożonarodzeniowe, karteki świąteczne ,stroiki, anioły, świąteczne pierniki i babeczki (produkcja własna), i inne.  
  Stoiska były czynne w godzinach od 15.00- 17.00 wtorek, środa od 10:00- 16:00.
  Dochód ze sprzedaży w całości będzie przeznaczony na potrzeby dzieci uczęszczających do naszej szkoły.
                                                                                                                                                          Samorząd Szkolny  z opiekunami 

   

 • Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu "poznaj historię swego miasta", uczestniczą w wycieczkach po ulicach naszego miasta. Pomysłodawcą tego projektu jest p. Marcin Lisiecki.  W dniu 28 listopada kl. II a i II b z wychowawczyniami A. Wilczyńską i J. Soją oraz panem Marcinem Lisieckim wybrały się na wycieczkę po Kcyni związaną z Powstaniem Wielkopolskim. Na rynku pan Marcin ciekawie opowiadał o wydarzeniach z tamtych lat, przytaczał różne anegdoty. Niektórzy po raz pierwszy mogli obejrzeć budynek Zakładu Poprawczego, gdzie kiedyś mieścił się szpital oraz rzeźby znajdujące się przed GCKiB.

  To była ciekawa lekcja historii. Zmarznięci, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

  tekst: J. Soja    zdjęcia

 • Warsztaty pieczenia pierników
  23.11.2018

  Dnia 23 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty pieczenia pierników. To my byliśmy sprawcami tego zamieszania w szkole. Uczniowie różnych klas brali udział w procesie pieczenia pierników. Było nas około 50 osób. Na trzech stołach robiono różne czynność. Na jednym stole uczniowie wraz z opiekującymi się mamami a były to pani Ela Pawlak, Kasia Gorylewska, Ela Majewska, Ewelina Chudzik wyrabiali ciasto, na drugim wycinano kształt piernika, a na trzecim ozdabiano. Wypiekano pierniki w piecu i w pobliskiej piekarnia. Przy muzyce wszyscy świetnie się bawili. Każdy mógł zabrać do domu, własnego projektu piernika. Bardzo dziękujemy wszystkim mamom bez ich pomocy nie mielibyśmy tak wspaniałej zabawy. Organizatorem tego wydarzenia był opiekun samorządu szkolnego pani Renata Pulikowska

  tekst: Marcelina Maciejewska           zdjęcia

 • Anioł Świąteczny

  Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.,, Anioł Świąteczny”

  Cele konkursu:-rozwijanie uzdolnień plastycznych, uwrażliwianie na sztukę, kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. 
  Konkurs skierowany jest do uczniów kl.4-8 naszej szkoły.

  Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać dowolnych rozmiarów pracę płaską( format nie mniejszy niż A4) lub  figurkę anioła wraz z atrybutami świątecznymi. Figurkę należy wykonać z dostępnych materiałów plastycznych np. papieru, tektury, krepy, bibuły ,masy solnej, gliny , plasteliny, modeliny .Można również wykorzystać farby, kredki ,tkaniny, styropian ,len, szyszki itp.
  Nie wykonujemy figurek z gipsu.
  Prace płaskie mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną .
  Anioły muszą być wykonane samodzielnie.
  Jury przeprowadzi formalną kwalifikację prac(zgodność z regulaminem) a następnie dokona oceny uwzględniając walory plastyczne, sposób przedstawienia tematu i samodzielność.
  Rozstrzygnięcia konkursu dokona powołana przez organizatora komisja konkursowa. Decyzja komisji jest ostateczna.

  Uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, indywidualną pracę.

  Gotowe prace należy dostarczyć do dn.30.11.2018r., do p. A. Kubalewskiej.

  Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi  podczas apelu świątecznego.
  Organizatorzy nie odpowiadają za ewentualne uszkodzenia prac.
  Dostarczenie pracy na konkurs jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu konkursowego.

                                                                   A.Kubalewska

 • Polska Niepodległa
  11.11.2018
             9 listopada był wyjątkowym dniem w Szkole Podstawowej w Kcyni, gdyż obchodzone była uroczystość z okazji         
  100- lecia odzyskania Niepodległości przez  Polskę. Tego dnia  wszyscy uczniowie przybyli do szkoły żeby świętować to wydarzenie i przybliżyć sobie historię z końca XIX wieku. Święto to, powinien czcić każdy Polak duży i mały. 
     Na początku został odtworzony reportaż przygotowany przez p. Makarewicz, który pokazał, że nasi koledzy znakomicie znają znaczenia słów wolność i niepodległość. Następnie został odśpiewany hymn narodowy przez grono pedagogiczne i uczniów szkoły. Pieśń ta z ust młodych patryiotów była wzruszająca i podniosła. Niezwykłe dekoracje oraz partyzanckie przebrania przenosiły nas w czasy początku XX w. Wszystkie następne seny przedstawienia były nawiązaniem do rozbioru Polski, gdzie zaborcy zostali przedstawieni jako żarłoczne kruki, które obaliły honory narodu polskiego i zakuły Polskę w kajdany. Nie zabrakło również patryiotycznych pieśni, wykonanych przez szkolny chór pod przewodnictwem pani Siewkowskiej.
  Później na  scenę skocznym krokiem przybyli kosynierzy z III klasy , którzy zachwycili publiczność tańcem.Rozmowy na sali ucichły, kiedy uczniowie z klasy VIII  weszli na scenę i swoim przebraniem legionistów wzbudzili lekkie przerażenie wśród wszystkich uczniów. Następnie było słychać tylko stukot żołnierskich butów i "rozkazy Józefa Piłsudskiego".
  Po legionistach na scenę weszli uczniowieklasy IV z pokazem flagi. Nadszedł czas na kilku minutową przerwę, po czym wszyscy uczestnicy obchodów wyruszyli na plac rynku w Kcyni aby jeszcze raz uroczyście  odśpiewać hymn. 
      Apel, który został przygotowany prze uczniów i nauczycieli był wspaniały. Wychowawcy klas , którzy sprawowali opiekę nad aktorami to p. A. Góralczyk, p.Z,  Prusak, p.N.  Żychlińska, p. E. Sójko oraz p. B. Pezacka. Natomiast uczniowie pokazali patrioryczną postawę i chęć uczestnictwa w historii
                                                                                             tekst:  Wiktoria Grabarska , zdjęcia: Zuzanna Śliwińska, Martyna Śliwińska

  zdjęcia 

  film

       
 • Seans wieczorny w naszej szkole
  26.10.2018

  Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się wieczorny seans filmowy. Czuliśmy się jak w kinie. Można było kupić popcorn i zaśiąść w dużej sali (hol szkoły) z 120 innymi kolegami. Oberzeliśmy 2 filmy: Labiryn Fauna oraz Nerve. Wszyscy w momentach zaskoczenia lub dobrze zakończonej akcji czy też na koniec filmu bili gromkie brawa. Filmy przygotował samorząd szkolny z opiekunem R. Pulikowską  po ciężkich zmaganiach jakie filmy mamy  zobaczyć. Kontrolę nad projekcją filmów mieli również p. W. Szmyt oraz p. D. Pater. Podobało nam się bardzo. Liczymy na następne seanse.

 • pasowanie pierszoklasistów
  12.10.2018

  zdjęcia

 • Dzień Nauczyciela
  12.10.2018

  W piątek 12 października 2018r. był w naszej szkole obchodzony Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 8:00 w sali gimnastycznej zgromadziły się klasy od czwartej do ósmej razem z nauczycielami. Prowadzący, Wiktoria Grabarska i Piotr Krzeszewski rozpoczęli szkolne świętowanie. Pani Renata Pulikowska, organizatorka imprezy wraz z grupą uczniów przygotowała zagadki, quizy i całą oprawę. Na początku trójki klasowe oraz wychowawcy brali udział w kalamburach. Odgadywane były przysłowia przedstawione w scenkach, rysunkach i animacjach. Później wychowawcy udzielali odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin. W przerwie między zabawami do śmiechu doprowadziła wszystkich komediowa
  piosenka z tekstów nauczycieli. Następnie całe grono pedagogiczne przystąpiło do rozwiązywania elektronicznego quizu o szkole. Potem prowadzący zadali publiczności trzy pytania dotyczące wcześniejszych zagadek. Kto dobrze odpowiedział, dostawał matematyczną zakładkę. Na zakończenie konferansjerzy złożyli nauczycielom życzenia, a wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali „Sto lat”.     zdjęcia

  tekst:  Świder Miłochna

 • Jesien w szkole

  Giuseppe Arcimboldo (włoski malarz) tworzył postacie z warzyw, owoców, liści i kwiatów.

  Zainspirowani jego twórczością uczniowie klasy II b z wychowawczynią p. Jolantą Soją na technice wykonali zwierzątka i postacie z owoców i warzyw.

  Na zdjęciach można zobaczyć co stworzyli.   zdjęcia

 • Dzień Świetlicy
  02.10.2018

  zdjęcia

  Dzień  Świetlicy

   

  Dnia 2.10.2018r. w naszej świetlicy szkolnej odbyło się ,,Uroczyste Ślubowanie Świetlików" , czyli dzieci, które w tym roku szkolnym pierwszy raz spędzają czas na świetlicy. Na początku głos zabrała pani Grażyna Szmyt. Po niej uczennice z klasy VII. Następnie nastąpiło uroczyste ślubowanie świetlików. Pani Szmyt przeczytała słowa ślubowania, a dzieci musiały po niej powtórzyć. Pan dyrektor Michał Poczobutt wręczył dzieciom legitymacje, a pani dyrektor  Aleksandra Kubiak medale. Po ślubowaniu wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Po nim wszystkie świetliki wraz z panią Mirosławą Nowakowską i Dobromiłą Siewkowską przystąpiły do malowania drzewa. Na koniec dzieci dostały kolorowe zakładki i tym akcentem uroczystość się zakończyła. Nasze świetliki były bardzo zadowolone z tego wydarzenia. Na ich twarzach nie znikał uśmiech. Było to bardzo udane spotkanie.

   

  Tekst: Ola Puławska

 • Międzynarodowy dzień tabliczki mnożenia
  28.09.2018

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Dnia 28.09.2018r. w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich  do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

           Na czym to polega? To proste!Kilka dni przed egzaminem sprawdzającym „tabliczkową wiedzę” są przygotowania, podczas których dzieci w trakcie zabaw przypominają sobie tabliczkę mnożenia.  Egzaminy nie przypominają poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami są młodsi uczniowie.

           Uroczystą część naszego matematycznego dnia poprowadziły uczennice z klasy VIII b. Klasy I-VIII zaprezentowały się w jednokolorowych koszulkach prezentując przygotowane przez siebie liczby. Następnie uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami przystąpiły do egzaminów. Wszystkie klasy świetnie poradziły sobie podczas krótkiego sprawdzeniawiedzy w zakresie tabliczki mnożenia. Uczniowie oraz nauczyciele otrzymali certyfikaty z informacją o  pomyślnie zdanym egzaminie oraz tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy wiedzy!

  Akcje koordynowały nauczycielki matematyki p. Marzena Lulka i p. Renata Pulikowska.                    zdjęcia

          

  tekst: Daria Walentowska

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
  26.09.2018

  EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

   

            Dnia 26.09.2018r.w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Święto to obchodzone jest od 2001r. My świętowaliśmy je po raz pierwszy.

            Na początku uroczystości uczennice klasy VI b Wiktoria Pinkowska oraz Magda Zielińska powitały wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej. Następnie odbył się konkurs Eurowizji w wykonaniu przedstawicieli poszczególnych klas. Kolejnym etapem była prezentacja poszczególnych państw europejskich w wykonaniu uczniów klas IV - VIII. Należy odkreślić dużą różnorodność, pomysłowość i kreatywność uczniów, którzy przygotowali się do tego zadania wcześnie losując Państwa.

           Wszystkie zaprezentowane kraje te zostały przedstawione na różne sposoby: od tańca począwszy, kulinariach, muzyce, skończywszy na pięknie przygotowanych strojach.

  Wszystkim etapom tej uroczystości bacznie przyglądało się jury w składzie: p. logopeda Anetta Miszewska, p. pedagog Hanna Nowak ,Dyrektor p. Aleksandra Kubiak oraz Dyrektor p. Michał Poczobutt, które miały przysłowiowy „nie lada orzech do zgryzienia”.

           Przesłaniem Dnia Języków Obcych była zachęta każdego uczestnika do podjęcia nauki jęków obcych, oraz poznania historii, kultury i obyczajowości innych państw.

  Dzisiejsza rzeczywistość pokazuje nam, że łatwiej poruszać się po obcych krajach jest ludziom znającym języki obce.

   

   

  tekst:   Monika Lisiecka                                   zdjęcia                                                                                relacje filmowe

   

 • Biskupin 2018

  zdjęcia

  Uczniowie klasy IIa i IIb z wych. p. A. Wilczyńską i p. Jolą Soja w dniu 20.09 udali się na wycieczkę do Biskupina., gdzie odbywał się XXIV Festyn Archeologiczny. Tematem przewodnim festynu był pieniądz, stąd nazwa "Archeomarket od wymiany po stragany". Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się kolejnym stanowiskom, na których prezentowano najdawniejsze sposoby życia. Uczniowie uczestniczyli w rekonstrukcji pokazu walk rycerskich. Oczywiście ważnym punktem wycieczki były zakupy upominków. Wycieczka dostarczyła wielu ciekawych wrażeń.

  tekst:: Anna Wilczyńska 

 • Wyższa Klasa

  Projekt „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego” jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatem Nakielskim, Gminą Sadki, Gminą Kcynia i Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju wsi Anieliny i Łodzia „Żakus” w okresie od 01.07.2018 r. do 31.05.2020 r.

  Informujemy, że od września rozpoczyna się rekrutacja uczniów i nauczycieli do projektu „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”. Rozpoczęcie I naboru przewidziane jest na 10.09.2018 r., a jego zakończenie na 24.09.2018 r. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się TUTAJ.

  Rekrutacja uczestników do projektu prowadzona będzie na terenie szkół objętych projektem. Zgłoszenie do projektu należy dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny w formie papierowej w sekretariatach szkół objętych projektem oraz w biurze projektu (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy) i w biurach u parterów projektu lub w formie elektronicznej do pobrania ze stron internetowych szkół, lidera i odpowiednich dla danej szkoły partnerów (Powiat Nakielski, Gmina Sadki, Gmina Kcynia, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia „Żakus").

  Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania TUTAJ.

  Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły, biurze projektu czy biurze partnera lub elektronicznej w formie skanu (adres mailowy szkół objętych projektem, partnerów, lub biura projektu):

  Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły, biurze projektu czy biurze partnera lub elektronicznej w formie skanu (adres mailowy szkół objętych projektem, partnerów, lub biura projektu):

  Biuro projektu mieści się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – Oddział w Bydgoszczy:

  ul. Długa 34, 85-034 Bydgoszcz

  tel. 52 322 90 67

  mail: biuro@pte.bydgoszcz.pl, www.pte.bydgoszcz.pl

  otwarte w godzinach: 8:00-16:00

  Partnerzy projektu (adresy biur):

  - Gmina Kcynia

  ul. Rynek 23, 89-240 Kcynia

  tel. 52 589 37 30

  mail: urzad@kcynia.pl, www.kcynia.pl

  otwarte w godzinach: 07:00-15:00, 07:00-16:00 (wtorki), 07:00-14:00 (piątki)

   

   

   

   

   

   

 • Wyższa Klasa
  03.09.2018

  UWAGA!

  Projekt "WYŻSZA KLASA"

  Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

  Nasza szkoła bierze udział w Projekcie „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”, który jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatem Nakielskim, Gminą Sadki, Gminą Kcynia i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia „Żakus” w okresie od 01.07.2018 r. do 31.05.202

  Od września rusza rekrutacja dla uczniów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie lidera projektu – PTE. Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania TUTAJ.

  W ramach projektu środki unijne zostaną wykorzystane na działalność wychowawczo-dydaktyczną. Wsparciem zostanie objętych 60 uczniów.

  Wyżej! –  zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze

  Projekt Wyższa klasa! skupia się na rozwijaniu tzw. kompetencji kluczowych uczniów, czyli m. in. z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych. Podopieczni naszej szkoły ze szczególnymi potrzebami oraz trudnościami edukacyjnymi otrzymają wsparcie w postaci zajęć dydaktyczno-wyrównawczych właśnie z matematyki.

  Jeszcze wyżej! – wsparcie uczniów zdolnych

  Projekt Wyższa klasa! stwarza możliwość rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych i osiągających wysokie wyniki w nauce. Nasi uczniowie mogą skorzystać z matematycznego koła zainteresowań.

  Wartość projektu: 1 377 870,00 PLN, w tym wkład Funduszy Europejskich 1 308 976,50 PLN

 • Szkoła Podstawowa im. J. Czochralskiego w Kcyni informuje, iż rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września 2018 r.
  o godzinie 9.00 dla klas II - VIII
  o godzinie 10.30 dla klas zerowych i pierwszych

  Msza św. o godz. 8.00 w kościele NMP w Kcyni.

strona: