Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • Kolejny sukces naszych uczniów!

  23 maja uczniowie naszej szkoły : Krzysztof Polowiec IV C, Wiktoria Majda VB oraz Maja Łuczon VB wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Angielskiej. 

  Z wielką przyjemnością inforumujemy, że Wiktoria Majda zajęła w tym konkursie I MIEJSCE, natomiast

  Maja Łuczon- III MIEJSCE

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!! Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu!

 • Konkurs wiedzy o pieniądzu i bankowości

  We wtorek, 22 maja w naszej szkole, już po raz trzeci, odbył się Szkolny konkurs Wiedzy o Pieniądzu i Bankowości. W konkursie tym brali udział uczniowie klas IV-V i VI-VII. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością pojęć związanych z bankowością , tj. m.in.. co to są płacidła, mennica, bilon lub waluta, jak również odpowiedzieć na pytania dotyczące historii pieniądza. Rozwiązywali oni również zadania matematyczne związane z oszczędzaniem. Wszyscy uczestnicy konkursu pracowali w pełnym skupieniu nad rozwiązaniem zadań. Wyniki konkursu ogłosimy już wkrótce!

 • Listy dla Ziemi.

       Nasza szkoła wzięła udział w konkursie na najpiękniejszy list do Ziemi 2018r. Listy napisało dziewięcioro uczniów na specjalnie przygotowanych kartkach dostarczonych przez Fundację Ekologiczną ARKA. Wszystkie listy były ciekawe, jednak szkoła mogła wysłać na konkurs tylko jeden list wybrany podczas wewnętrznych eliminacji, nad czym bardzo ubolewamy.

  Listy napisali:

  Weronika Kowalczyk klasa 4c

  Barbara Krzyżanowska klasa 4c

  Zuzanna Dziewieczyńska klasa 4c

  Jakub Wessołowski  klasa 4c

  Wiktor Duliba klasa 4c

  Marcelina Maciejewska klasa 6c

  Marcelina Karczewska klasa 6c

  Aleksandra Puławska klasa 6c

  Miłochna Świder klasa 6c

  Autorem listu, który będzie reprezentował naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie jest Wiktor Duliba z klasy 4c. Na jego list , a jednocześnie  na nasza szkołę mozna głosować od 21 maja do 4 czerwca na profilu Fundacji Ekologicznej Arka na facebooku.

  ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA I PROMOWANIA MAŁEJ SZKOŁY Z KCYNI W POLSCE.

 • Apel 3 maja
  30.04.2018

  zdjęcia

 • Nasze spotkanie z Janem Czochralskim
  23.04.2018

       Dnia 23 kwietnia rozpoczęliśmy w naszej szkole uroczyste obchody Tygodnia Patrona Szkoły. Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowy ponieważ dnia 22 kwietnia minęła 65 rocznica śmierci prof. Jana Czochralskiego. Rozpoczęliśmy tydzień przeżyć w towarzystwie naszego patrona. O godzinie 9.00 społeczność szkolna brała udział we mszy św. z okazji rocznicy śmierci Jana Czochralskiego. Następnie zostały złożone kwiaty na grobie patrona. O godzinie 10.30 nastąpiło uroczyste otwarcie Tygodnia Patrona Szkoły przez dyrektora Michała Poczobutta. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez klasę 5 c pod kierunkiem p. Anny Kubalewskiej i p. Zofii Napierały, które przypomniało nam jak wielkim, wartościowym człowiekiem był profesor Czochralski.

       Po krótkiej przerwie uczniowie z klas III-VII mogli sprawdzić swoją wiedzę o naszym patronie w Wielkim Teście o Janie Czochralskim. Podczas uroczystego apelu zostały rozdane również nagrody i dyplomy dla uczniów naszej szkoły, którzy odnoszą wspaniałe sukcesy w konkursach matematycznych, literackich: Moniki Lisieckiej, Kacpra Makarewicza, Piotra Krzeszewskiego, Pawła Sójko, Stanisława Wiśniewskiego.

      W tym tygodniu zaplanowane mamy również : konkursy Sudoku i Kostka Rubika, wystąpienia klas na temat " Szacunek fundamentem wszystkich wartości", wykonywanie plakatów pt."Poznajemy metale", szycie toreb na zakupy, na laptopa, etui na komórkę itp. 

   

  obejrzyj dzień pierwszy

  obejrzyj dzień drugi

  obejrzyj dzień trzeci

   

 • TANGRAMISTRZ GMINY- 2018
  20.04.2018

        Tangramistrz Gminy, który odbył się 20.04.2018 r. w SP Kcynia ROZSTRZYGNIĘTY. To już trzecia edycja tego konkursu. Konkurs przygotowali nauczyciele matematyki naszej szkoły a koordynatorem jest p . Marzenna Lulka. Uczniowie w 3- osobowych zespołach zmagali się z grami i łamigłówkami matematycznymi. I część trwająca 45 minut  składała się z 7  zagadek matematycznych. Po tej konkurencji  prowadzenie przejął zespół z SP Kcynia, wyprzedzając drużynę ze SP Mycielewo dwoma punktami. W czasie przerwy zawodnicy mogli porównać swoje odpowiedzi  z tablicami na których znajdowały się graficznie przedstawione rozwiązania łamigłówek matematycznych. Organizatorzy konkursu zadbali również o poczęstunek dla uczestników, który miał wzmocnić siły przed następną częścią tego konkursu.    II część to układanie tangramów. Celem gry jest ułożenie przedstawionych figur wzorów z dostępnych części tangramu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie części, które muszą do siebie przylegać, ale nie mogą na siebie nachodzić. Każdą część tangramu można odwracać i obracać według potrzeb. To ta część konkursu jest decydująca. SP Sipiory bardzo dobrze wystartowała, w 3 pierwszych wzorach, lecz nasz zespół był lepszy .Spokojnie, dokładnie układał każdy z wzorów i w ten sposób objęliśmy prowadzenie. WYGRALIŚMY.  Gratulujemy naszym zawodnikom w składzie: Stanisław Wiśniewski , Marcel Majda klasa Vc, Paweł Sójko klasa VIb oraz opiekunom p. Pulikowskiej i p. Lulka    II miejsce zajęła drużyna z SP Sipiory w składzie Oskar Pstrąg klasa VI, Igor Musiał, Sebastian Stanecki klasa V z opiekunem p. Moniką Balcer . III miejsce zajęła SP Palmierowo w składzie: Kinga Bartoszek, Weronika Ślipek, Paweł Kuczyński oraz opiekun zespołu p. Aneta Wojciechowska. Pozostałe miejsca to IV Laskownica w składzie Natalia Czyż klasa V, Agata Tecław, Nikodem Guzek klasa VI oraz opiekun p. Chodoła-Halaburda. V miejsce Mycielewo w składzie: Hubert LIs, Alan Tracz klasa V, Adrian Obszyński klasa VI oraz opiekun p. Anna Pyszczyńska     Wszystkim uczestnikom gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na następną edycję konkursu.  ZDJĘCIA

   

   

 • KONKURS RECYTATORSKI

       W dniach 10 IV, 11 IV odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III i IV-VII. Wśród uczniów klas I-III nagrodzeni zostali:

  I miejsce-Kacper Olszak

  II miejsce-Marianna Lehnarth

  III miejsce-Lilianna Kubalewska, Blanka Gryczka

  wyróżnienia: Maja Ciszewska, Jakub Wiącek, Filip Filosek

  W kategorii klas IV-VII nagrody otrzymali:

  I miejsce-Maja Łuczon, Marcel Majda

  II miejsce-Stanisław Wiśniewski

  III miejsce-Maria Szpot, Alicja Podgórska

  wyróżnienia: Patrycja Hallas, Klaudia Śliwińska

      Kolejny etap konkursu recytatorskiego odbędzie się 19 IV w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej.

 • Pluszowy Miś 2018

  https://drive.google.com/open?id=1hCOdbGxSyU6HsZz7Oe2tr9lC9mLnklmh

  Finał XVII Edycji Sportowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś 2018” w Gminie Kcynia dla klas I, II, III i IV Szkół Podstawowych.

   

  W dniu 17.04.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni,
  w hali sportowej, został przeprowadzony od godz. 9.00 Finał XVII Edycji Turnieju Sportowego Gier i zabaw Ruchowych w Gminie Kcynia dla klas I, II, III i IV Szkół Podstawowych. Celem turnieju jest  rozwój psycho - fizyczny dzieci najmłodszych klas szkół podstawowych, przez gry i zabawy sportowe oraz rywalizację sportową, a także zapewnienie dzieciom radości z rywalizacji sportowej i uprawiania sportu.

  Faza finałowa została poprzedzona eliminacjami, a eliminacje treningami i pracą sportową dzieci i nauczycieli przygotowujących drużyny do Turnieju. I Faza Eliminacji została przeprowadzona w dniu 10.04.2018 r., a wzięły w niej udział drużyny poszczególnych klas reprezentujące: Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie i Szkołę Podstawową
  im. Miłośników Przyrody w Laskownicy.

  Wyniki Grupy „A” Eliminacji przedstawiają się następująco:

    I      miejsce Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie w Palmierowie -  265 pkt. 
   II      miejsce Szkoła Podstawowa im. Miłośników  Przyrody w Laskownicy  -  245 pkt.

  II Faza Eliminacji została przeprowadzona w dniu 11.04.2018 r., a wzięły w niej udział drużyny poszczególnych klas reprezentujące: Szkołę Podstawową w Mycielewie, Szkołę  Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie i Szkołę Podstawową
  im. Jana Czochralskiego w Kcyni .

  Wyniki Grupy „B” Eliminacji przedstawiają się następująco:

   I   miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni  - 244 pkt.
   II   miejsce Szkoła Podstawowa w Mycielewie - 229 pkt.  
  III miejsce Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie - 220 pkt.

  Grupa finałowa została utworzona zgodnie z Regulaminem Turnieju „Pluszowy Misia 2018”
  z drużyn, które zajęły I i II miejsca w grupach eliminacyjnych. Tak więc na arenie Hali Sportowej w Kcyni w dniu 17.04.2018 r. spotkały się  drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Mycielewie,  Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie,  Szkołę Podstawową im. Jana Czochralskiego w Kcyni, i Szkołę Podstawową im. Miłośników Przyrody w Laskownicy. Emocjonująca walka sportowa i rywalizacja nacechowana starannością w wykonywaniu konkurencji, walka o każdy punkt klasyfikacji przyniosła wiele satysfakcji zawodnikom, kibicującym ich koleżankom i kolegom, nauczycielom przygotowującym dzieci do Turnieju, a także rodzicom obserwującym sportowe zmagania swoich dzieci i to zarówno w fazach eliminacji i ścisłym finale.

  Klasyfikacja końcowa Finału XVII Edycji Sportowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś 2018” w Gminie Kcynia przedstawia się następująco:

    I     miejsce Szkoła Podstawowa w Mycielewie - 246 pkt.
   II    miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni -  239 pkt. 
   III   miejsce  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie -  213 pkt. 
   IV   miejsce Szkoła Podstawowa  im. Miłośników Przyrody  -  208 pkt.

  Podsumowania zawodów na Finale XVII Edycji Turnieju Pluszowy Misia 2018 dokonał Burmistrz Kcyni Pan Marek Szaruga, dyrektor szkoły Pan Michal Poczobutt i Pani Ewelina Ziuziakowska sędzia główny zawodów a zarazem prowadząca i organizator zawodów. Burmistrz Kcyni złożył gratulacje wszystkim zawodniczkom i zawodnikom wspaniałej zabawy, radosnej żywiołowości, wysokiej formy sportowej, widowiskowej rywalizacji 
  oraz uzyskanych wyników poprzedzonych  trudem włożonej pracy w przygotowanie
  do zawodów zarówno przez dzieci jak i nauczycieli poszczególnych szkół.  Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, dyrektor Michał Poczobut  i sędzia główny Turnieju Ewelina Ziuziakowska dokonali wręczenia przedstawicielom finałowych drużyn dyplomów i pucharów za zajęte miejsca I – IV.  Każdemu zawodnikowi uczestniczącemu w Finale XVII Edycji Sportowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś 2018” wręczono pluszaki –
  - maskotki.  Drużyna Szkoły Podstawowej w Mycielewie na najbliższy rok została dodatkowo uhonorowana przez Burmistrza Kcyni Marka Szarugę „Pucharem Przechodnim”,  ogromnym pluszowym misiem. Stanowiło to radosny ale już końcowy element XVII Edycji „Pluszowego Misia 2018”.

   

   

   

 • WYCIECZKA DO BERLINA

  W piątek 6 kwietnia uczniowie klasy 7c i Zespołu Szkół Ogólnokształcących wybrali się do stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Z Kcyni wyruszyliśmy o godzinie 4:00. Podróż minęła bez żadnych komplikacji i szczęśliwi dotarliśmy do Berlina około godziny 9:00. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Alexanderplatz wraz ze znajdującą się tam wieżą telewizyjną. Następnie do naszej dyspozycji trafiła godzina czasu wolnego. Ochoczo zakupiliśmy pamiątki i ruszyliśmy dalej na podbój stolicy Niemiec. Mogliśmy podziwiać m.in. Bramę Brandenburską, Reichstag, Kościół Pamięci, pruską kolumnę zwycięstwa oraz Europa Center. Wszystkim bardzo podobała się architektura Berlina, ale atrakcjom nie było jeszcze końca... Wróciliśmy do naszego autokaru i udaliśmy się do Tropical Islands. Spędziliśmy 4,5 godziny w tropikalnym parku rozrywki i niestety nadszedł moment powrotu do Polski. W świetnych nastrojach, ale przede wszystkim bezpiecznie wróciliśmy do naszej ojczyzny chwilę po 23. 

  Tekst: Julia Rybak(absolwentka naszej szkoły, obecnie gimnazjalistka)

   

   

 • Apel wielkanocny.

  W dniu 28 marca dzieci naszej szkoły uczestniczyły w apelu szkolnym z okazji Świąt Wielkanocnych. Inscenizację w formie Misterium męki Pańskiej przygotowali i przedstawili uczniowie klas VIa i VIc wraz z wychowawcami. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z obydwu klas doskonale wcielili się w role bohaterów tamtych czasów przedstawiając ostatnie dni z życia Jezusa do czasu Jego zmartwychwstania. Specjalnie przygotowana sceneria, barwne stroje aktorów oraz ich gra w ciekawy sposób przybliżyła wszystkim wydarzenia tamtych czasów. Całość  ubarwiona była utworami muzycznymi, które wprowadziły wszystkich gości w klimat nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie występu i gratulujemy aktorskich talentów. ;-) relacja filmowa

 • Wielki sukces!

  Piotr Krzeszewski - uczeń klasy VII SP w Kcyni, może pochwalić się kolejnym sukcesem. 03.02.2018r.  uczestniczył w kolejnym etapie konkursu przedmiotowego z matematyki ( etap rejonowy Konkursu Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty ) i uzyskując wymaganą liczbę punktów, zakwalifikował się do następnego etapu. Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

 • Dzień Babci i Dziadka w klasach pierwszych!

       Dnia 22 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez klasy pierwsze z wychowawczyniami: p. Anną Wilczyńską, p. Jolantą Soja i p. Arletą Różańską. Przed montażem słowno-muzycznym wszystkim zebranym złożył życzenia dyrektor Michał Poczobutt, życząc dużo zdrowia. Po wręczeniu laurek i cukierkowych kwiatków wszyscy miło spędzili czas przy muzyce, którą grał dla nas DJ Gąsiorowski, tańcach i konkursach. Mamy uczniów klas pierwszych przygotowały słodki poczęstunek.   zdjęcia

   

 • Powiatowy Turniej Szkół

        16 stycznia uczniowie naszej szkoły: Patryk Pawlak, Jakub Krzeszewski i Piotr Krzeszewski z klasy 7 b wzieli udział w Powiatowym Konkursie o powstaniu wielkopolskim. Konkurs został zorganizowany przez Zespół szkół Ogólnokształcących w Kcyni. Turniej odbył sie w związku z obchodami 99. rocznicy powstania wielkopolskiego. W turnieju brało udział 12 druzyn, w tym 5 szkół podstawowych i jedna gimnazjalna.Uczniowie rozwiazywali test wiedzy historycznej, śpiewali pieśni patriotyczne i brali udział w grze ulicznej. Ostatecznie nasza szkoła uplasowała się na II miejscu. Gratulujemy!

 • ALFIK 2017

  W środę 22 listopada 2017 r.  60 uczniów naszej szkoły przystąpiło do konkursu Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. I tak co roku odkrywamy talenty matematyczne w szkole. W tym roku dużym sukcesem mogą pochwalić się 3 uczniowie.

  Jakub Makarewicz z klasy 3d, który uzyskał 140 pkt. na 150 możliwych co daje 93,33%, oraz 2 miejsce w województwie. Zabrakło mu tylko 1 punktu do uzyskania tytuł Laureata Konkursu. Chcemy przypomnieć że w zeszłym roku Jakub taki tytuł uzyskał zdobywając nagrodę główną którą był udział w Wakacyjnym Obozie Letnim.

  Piotr Krzeszewski z klasy 7b uzyskał 121,25 pkt. co daje 80,83% oraz 15 miejsce w województwie. Uczeń ten zakwalifikował się również do drugiego etapu (rejonowy) kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z matematyki, który odbędzie się 3.02.2017 r. Życzymy powodzenia.

  Stanisław Wiśniewski z klasy 5c uzyskał 112,5 pkt. co daje 75% oraz 28 miejsce w województwie. Uczeń ten po raz kolejny  uzyskał wyróżnienie w tym konkursie.

  Uczniowie ci otrzymają dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku.

  Z uczniów jesteśmy BARDZO DUMNI. Życzymy kolejnych sukcesów tym nagrodzonym, ale i tym uczniom, których osiągnięcia może nie były aż tak spektakularne, ale ważne i zauważalne.

 • Bożonarodzeniowy apel !!!!!!!!!

  W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia klasa 3c z p. Małgorzatą Kubanek i klasa 5b z p.Edytą Walicką przygotowały uroczysty apel.

  Na początku wystąpiła klasa 3c,która wprowadziła nas w ten wspaniały świąteczny nastrój,spiewając kolędy i piosenki świąteczne,recytując wiersze i opowiadając o tradycjach bożonarodzeniowych.

  Następnie klasa 5b zaprezentowała nam wzruszające przedstawienie-"Opowieść wigilijną" według powieści Karola Dickensa.Na zakończenie Wiktoria Pinkowska z klasy 5b zaśpiewała "kolędy dla nieobecnych".

  "Aby święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok-dobrym czasem"-tak pisał Gałczyński i tego Wszystkim życzymy.  zdjęcia

 • Dzieci - Dzieciom

      W SP Kcynia uczniowie z grupy Wolontariatu( Maja Michalska, Zuzanna Radoszewska, Zuzanna Śliwińska, Kinga Górecka) z klasy VIIa z pedagogiem szkolnym E. Wiśniewską zorgnizowali spotkanie wigilijne dla uczniów z klas 0 - III.                                                               Przy bardzo dużej pomocy i wsparciu finansowym właścicieli sklepów, instytucji na terenie Kcyni  udało się przygotować paczki świąteczne dla 25 uczniów oraz wesprzeć materialnie niektóre rodziny.                                                                                                                Za okazane wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy. Dzięki państwa życzliwości każde dziecko czuło się zauważone.             zdjęcia

                                                       Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2018 Roku.

 • Klasy 7 w Toruniu
  13.12.2017

  Dnia 13.12.2017r. Klasy 7 wraz a wychowawcami udali się do Torunia. Jednym z celów wyjazdu było obejrzenie w teatrze Baj Pomorski przedstawienia pt. Opowieść Wigilijna na podstawie książki Karola Dickensa. Spektakl ten, grany w planie aktorskim oraz lalkowym, jest przejmującym wyrazem przesłania Bożego Narodzenia, jakim jest czynienie dobra bliźniemu. Następnie odwiedziliśmy  Żywe Muzeum Piernika gdzie Piernikarski i uczona Wiedźma Korzenna z humorem przedstawili tradycję wypieku toruńskiego piernika a uczniowie własnoręcznie przygotowali i upiekli toruńskie specjały. Gotowe pierniki zabrali na pamiatke do domu. To bardzo udana wzcieczka, ktora doskonale wprowadzila nas w atmosfere Swiat Bozego Narodzenia zdjęcia

 • Piłka ręczna

  MINI PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

  W miesiącach październik i listopad 2017r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły brała udział w zawodach sportowych MINI PIŁKI RĘCZNEJ. Dziewczęta rozpoczęły rywalizację od zawodów gminnych, które rozgrywane były w sali sportowej SP w  Kcyni i wzięły w niej udział cztery zespoły.
  W sportowej atmosferze i przy dopingu uczniów naszej szkoły wszystkie reprezentacje  rozegrały
  ze sobą mecze w systemie „każdy z każdym”. Ostateczne wyniki były następujące:

  I miejsce SP Kcynia, II miejsce SP Dziewierzewo, III miejsce SP Mycielewo, IV miejsce SP Palmierowo .

  Wygrany turniej przez zespół naszej szkoły dał nam kwalifikację do kolejnego szczebla zawodów-powiatowych, które odbyły się w hali sportowej w Paterku. Tu mecze rozegrały ze sobą również cztery zespoły – mistrzowie swoich gmin. Po bardzo dobrej i zaciętej walce wszystkich zespołów poszczególne grupy zajęły miejsca:

  I miejsce SP Kcynia, II miejsce SP Paterek, SP 4 Nakło, IV miejsce SP Mrocza .

  Kolejne zwycięstwo zespołu z naszej szkoły zapewniło nam udział w ćwierćfinale zawodów wojewódzkich, które miały miejsce w naszej szkole. Tu spotkały się drużyny mistrzów szkół
  z powiatów bydgoskiego, nakielskiego i świeckiego. Ponownie turniej rozegrano systemem „każdy
  z każdym”. Dziewczęta grały z ogromnych zaangażowaniem i bardzo dzielnie walczyły o zdobycie kolejnego punktu trafiając do bramki przeciwnej drużyny. Bramkarka broniła strzały przeciwniczek jak tylko  potrafiła najlepiej. Po rozegraniu wszystkich meczy klasyfikacja końcowa była następująca:

  I miejsce SP Dąbrowa Chełmińska, II miejsce SP Kęsowo, III miejsce SP Kcynia, IV SP 67 Bydgoszcz

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom rozgrywek zdobytych punktów i zajętego miejsca. Dziewczęta z naszej szkoły zasługują naprawdę na gromkie brawa i pochwały za wspaniałą sportową postawę.
  Skład zespołu SP Kcynia: Białachowska Kinga, Puławska Aleksandra, Walentowska Daria, Górecka Kinga, Michalska Maja, Wypych Julia, Kwiatkowska Patrycja, Sitek Kinga, Świder Miłochna, Wiśniewska Kinga, Górecka Karolina, Kwiatkowska Agata, Zawistowska Barbara i Tonn Julia.
  Jeszcze raz gratulujemy drużynie naszej szkoły osiągniętego sukcesu!! JJ

   

 • SZKOLNE MIKOŁAJKI!

          JAK CO ROKU PRZYBYŁ DO NASZEJ SZKOŁY MIKOŁAJ, KTÓRY OBDAROWAŁ WSZYSTKICH SŁODKIMI UPOMINKAMI. W TYM DNIU TOWARZYSZYŁY NAM RÓWNIEŻ MIŁE KONKURENCJE, ABY ZASŁUŻYĆ NA SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ. UCZNIOWIE KLAS MŁODSZYCH UKŁADALI ŚWIĄTECZNE PUZZLE, UCZNIOWIE KLAS STARSZYCH WYKONYWALI ŁAŃCUCHY CHOINKOWE LUB UKŁADAŁY HASŁA ZWIĄZANE ZE ŚWIĘTAMI. ŚPIEWALIŚMY WSPÓLNIE ŚWIĄTECZNE PIOSENKI. UCZENNICE Z DUŻEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO PRZEDSTAWIŁY NAM BLIŻEJ POSTAĆ ŚW. MIKOŁAJA. NIE ZABRAKŁO POKAZÓW TANECZNYCH PRZYGOTOWANYCH SPECJALNIE DLA MIKOŁAJA PRZEZ GRUPĘ Z KLASY 3 D I 6 C. NA TRZECIEJ GODZINIE LEKCYJNEJ DZIECI  Z KLAS MŁODSZYCH BRAŁY UDZIAŁ W SEANSIE FILMOWYM "RENIFER NICO RATUJE ŚWIĘTA".CAŁA IMPREZA ZOSTAŁA PRZYGOTOWANA PRZEZ PANIĄ DOROTĘ PATER I PANIĄ BARBARĘ PIĄTKOWSKĄ Z UCZNIAMI Z SAMORZĄDU SZKOLNEGO. zdjęcia

 • Akcja na rzecz małych pacjentów...

      Nasza szkoła przyłączyła sie do akcji Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki " Sąsiedzi" na rzecz małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Większość uczniów SP Kcynia wraz z rodzicami i uczniami z klasy 7a: Zuzią Śliwińską, Mają Michalską, Zuzią Radoszewską i Kingą Górecką jako grupą organizacyjną segregowało, układało, pomagało w zbieraniu potrzebnych produktów. Nad akcją czuwała Pani Elżbieta Wiśniewska- pedagog szkolny.

strona: