Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • Piłka ręczna

  MINI PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

  W miesiącach październik i listopad 2017r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły brała udział w zawodach sportowych MINI PIŁKI RĘCZNEJ. Dziewczęta rozpoczęły rywalizację od zawodów gminnych, które rozgrywane były w sali sportowej SP w  Kcyni i wzięły w niej udział cztery zespoły.
  W sportowej atmosferze i przy dopingu uczniów naszej szkoły wszystkie reprezentacje  rozegrały
  ze sobą mecze w systemie „każdy z każdym”. Ostateczne wyniki były następujące:

  I miejsce SP Kcynia, II miejsce SP Dziewierzewo, III miejsce SP Mycielewo, IV miejsce SP Palmierowo .

  Wygrany turniej przez zespół naszej szkoły dał nam kwalifikację do kolejnego szczebla zawodów-powiatowych, które odbyły się w hali sportowej w Paterku. Tu mecze rozegrały ze sobą również cztery zespoły – mistrzowie swoich gmin. Po bardzo dobrej i zaciętej walce wszystkich zespołów poszczególne grupy zajęły miejsca:

  I miejsce SP Kcynia, II miejsce SP Paterek, SP 4 Nakło, IV miejsce SP Mrocza .

  Kolejne zwycięstwo zespołu z naszej szkoły zapewniło nam udział w ćwierćfinale zawodów wojewódzkich, które miały miejsce w naszej szkole. Tu spotkały się drużyny mistrzów szkół
  z powiatów bydgoskiego, nakielskiego i świeckiego. Ponownie turniej rozegrano systemem „każdy
  z każdym”. Dziewczęta grały z ogromnych zaangażowaniem i bardzo dzielnie walczyły o zdobycie kolejnego punktu trafiając do bramki przeciwnej drużyny. Bramkarka broniła strzały przeciwniczek jak tylko  potrafiła najlepiej. Po rozegraniu wszystkich meczy klasyfikacja końcowa była następująca:

  I miejsce SP Dąbrowa Chełmińska, II miejsce SP Kęsowo, III miejsce SP Kcynia, IV SP 67 Bydgoszcz

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom rozgrywek zdobytych punktów i zajętego miejsca. Dziewczęta z naszej szkoły zasługują naprawdę na gromkie brawa i pochwały za wspaniałą sportową postawę.
  Skład zespołu SP Kcynia: Białachowska Kinga, Puławska Aleksandra, Walentowska Daria, Górecka Kinga, Michalska Maja, Wypych Julia, Kwiatkowska Patrycja, Sitek Kinga, Świder Miłochna, Wiśniewska Kinga, Górecka Karolina, Kwiatkowska Agata, Zawistowska Barbara i Tonn Julia.
  Jeszcze raz gratulujemy drużynie naszej szkoły osiągniętego sukcesu!! JJ

   

 • SZKOLNE MIKOŁAJKI!

          JAK CO ROKU PRZYBYŁ DO NASZEJ SZKOŁY MIKOŁAJ, KTÓRY OBDAROWAŁ WSZYSTKICH SŁODKIMI UPOMINKAMI. W TYM DNIU TOWARZYSZYŁY NAM RÓWNIEŻ MIŁE KONKURENCJE, ABY ZASŁUŻYĆ NA SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ. UCZNIOWIE KLAS MŁODSZYCH UKŁADALI ŚWIĄTECZNE PUZZLE, UCZNIOWIE KLAS STARSZYCH WYKONYWALI ŁAŃCUCHY CHOINKOWE LUB UKŁADAŁY HASŁA ZWIĄZANE ZE ŚWIĘTAMI. ŚPIEWALIŚMY WSPÓLNIE ŚWIĄTECZNE PIOSENKI. UCZENNICE Z DUŻEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO PRZEDSTAWIŁY NAM BLIŻEJ POSTAĆ ŚW. MIKOŁAJA. NIE ZABRAKŁO POKAZÓW TANECZNYCH PRZYGOTOWANYCH SPECJALNIE DLA MIKOŁAJA PRZEZ GRUPĘ Z KLASY 3 D I 6 C. NA TRZECIEJ GODZINIE LEKCYJNEJ DZIECI  Z KLAS MŁODSZYCH BRAŁY UDZIAŁ W SEANSIE FILMOWYM "RENIFER NICO RATUJE ŚWIĘTA".CAŁA IMPREZA ZOSTAŁA PRZYGOTOWANA PRZEZ PANIĄ DOROTĘ PATER I PANIĄ BARBARĘ PIĄTKOWSKĄ Z UCZNIAMI Z SAMORZĄDU SZKOLNEGO. zdjęcia

 • Akcja na rzecz małych pacjentów...

      Nasza szkoła przyłączyła sie do akcji Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki " Sąsiedzi" na rzecz małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Większość uczniów SP Kcynia wraz z rodzicami i uczniami z klasy 7a: Zuzią Śliwińską, Mają Michalską, Zuzią Radoszewską i Kingą Górecką jako grupą organizacyjną segregowało, układało, pomagało w zbieraniu potrzebnych produktów. Nad akcją czuwała Pani Elżbieta Wiśniewska- pedagog szkolny.

 • EduRobots

  28 listopada klasa 5B i kilkoro uczniów klas 4C i 5C wraz z wychowawcą p. Edytą Walicką i opiekunem p. Anitą Wesołowską brali udział w warsztatach robotyki EduRobots w Bydgoszczy. Warsztaty te bazują na zestawach LEGO Education i pozwalają uczestnikom budować i programować proste modele. które następnie podłączane są do komputera. Po skonstruowaniu modeli uczniowie "ożywiali" je, podłączali do komputera i programowali w taki sposób, by wykonywały dane polecenia np. ominięcie przeszkód, przejazd przez labirynt, przetransportowanie przedmiotu z punktu A do B. Na spotkaniu tym dzieci zagłębiały się m.in. w świat informatyki, matematyki, fizyki, przyrody i ekologii. Dodatkowo uczniowie odwiedzili również "escape-room" czyli pokój zagadek. Dzieciom udało się odnaleźć skrzynki z kłódkami i rozwiązać zagadki, które zostały przygotowane specjalnie dla nich (większość zagadek była w języku angielskim). Zagadka sportowa cieszyła się największą popularnością! Po intelektualnej przygodzie w pokoju zagadek i samodzielnym tworzeniu i programowaniu robotów na dzieci czekała przepyszna niespodzianka! Wszyscy wspaniale się bawili, a co najważniejsze rozwijali naturalne talenty i inteligencję.

 • KSIĄŻKA NAS ŁĄCZY
  13.11.2017

   

               Dnia 13 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się po raz drugi  ,,Maraton Czytelniczy”   z okazji  Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych pod hasłem ,,Książka nas łączy”. Uczniowie klasy szóstej wcielili się w bohaterów lektur szkolnych, a fragmenty książek pięknie przeczytali zaproszeni goście: Burmistrz Kcyni pan Marek Szaruga, Dyrektor Centrum Kultury w Kcyni pani Ilona Kurdelska, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej pan Maciej Tubiszewski, funkcjonariusz z Posterunku Policji w Kcyni  pani Milena Prajs, przedstawicielki  Rady Rodziców pani Beata Puławska i pani Agnieszka Krzeszewska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego pan Michał Poczobutt. Uroczystość przygotowały polonistki pani Anna Góralczyk i pani Dorota Pater. Organizatorkami konkursów; ,,Zakładka do książki” i ,,Moja szkolna biblioteka” były panie Zofia Napierała i Anna Kubalewska. . Celem akcji było zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.  Kornel Makuszyński - autor książek dla dzieci - pisał:,, Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste miejsce napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem. Miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru. W martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens. Książka wszystko potrafi”. c FILM, zdjęcia

   

 • TYDZIEŃ PATRIOTYZMU I ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

       10 listopada klasa 5a z p. Barbarą Pezacką i klasa 7c z p. Natalią Żychlińską przygotowały uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Podczas czterech scenrk przedstawiono walkę Polaków o wolność i niepodległość, od czasów Tadeusza Kościuszki , poprzez powstania narodowe i I wojnę światową. Nasi szkolni aktorzy zachęcali również do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

        Apel był również zakończeniem trwającego w naszej szkole od 6 listopada - Tygodnia Patriotyzmu. W tym czasie odbyły się trzy konkursy o tematyce patriotycznej i niepodległościowej; jeden konkurs historyczny, dwa plastyczne. Nauczyciele na zajęciach poruszali tematy związane z patriotyzmem, a w ostatnim dniu uczniowie i nauczyciele ubrali się w nasze barwy narodowe. film

 • URODZINY PATRONA SZKOŁY

           

        „Kcynia miasto Jana Czochralskiego” pod takim hasłem uczczono w naszej szkole 132 rocznicę urodzin patrona szkoły. Młodszy Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Barbary Piątkowskiej zorganizował  dla klas 0 - III konkurs plastyczny, którego tematem były uroki Kcyni w powiązaniu z postacią patrona.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło właśnie 23 października w dniu urodzin Jana Czochralskiego.  Uroczyste nagrodzenie laureatów przez dyrektora szkoły Pana Michała Poczobutta i organizatorów poprzedził występ uczniów klasy  III d, którzy przybliżyli zebranym najważniejsze wydarzenia z życia patrona szkoły. 

  Na zaproszenie Młodszego Samorządu Uczniowskiego Pani Justyna Makarewicz wykorzystując prezentację multimedialną barwnie opowiedziała zebranym dzieje powstania Kcyni oraz przedstawiła jej  dzisiejszy obraz.    W prezentacji nie zabrakło także wspomnień o Janie Czochralskim. Pani Justyna przeprowadziła również mini konkurs, a najaktywniejszych uczniów nagrodziła książeczkami promującymi  nasze miasto. W dalszej części nagrodzeni zostali uczniowie, którzy wzięli udział konkursie plastycznym pt. : „Kcynia miasto Jana Czochralskiego”. Spośród  60 prac, które wpłynęły na konkurs wyróżniono najciekawsze. Komisja konkursowa, w składzie Pani Dobromiła Siewkowska i Pani Iwona Lehnarth, przy wyborze prac zwracała uwagę na samodzielność ich wykonania.        

  W konkursie nagrodzono następujących uczniów:

  Kategoria klas 0:

  I miejsce – Błażej Berka - kl. 0 b

  II miejsce – Jakub Matuszak – kl. 0 b

  III miejsce  - Julia Dalka – kl. 0 b

  Wyróżnienie  - Lena Brzozowska – kl. 0 b

  Kategoria klas I:

  I miejsce – Zosia Masiakowska – kl. I a

  II miejsce – Cyprian Wadziński – kl. I c

  III miejsce – Kacper Krzyżaniak – kl. I b

  Kategoria klas II:

  I miejsce – Oskar Szczepański – kl. II b

  II miejsce – Zuzia Zmudzińska – kl. II b

  III miejsce – Patryk Szewczuga – kl. II b

  Kategoria klas III:

  I miejsce – Liliana Kubalewska – kl. III c

  II miejsce – Blanka Gryczka – kl. III d

  III miejsce – Amelia Papuga – kl. III b

 • Pasowanie pierwszoklasistów!

       Dnia 16 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet społeczności naszej szkoły. Uroczystego pasowania dokonał pan dyrektor Michał Poczobutt. Na uroczystość przybyli również p. Burmistrz Kcyni i przewodnicząca Rady Rodziców. Każda klasa pierwsza pod kierunkiem swojego wychowawcy zaprezentowała piosenkę i wspólnie wyrecytowała wiersz. Nasi najmłodsi złożyli również slubowanie, że będą dbać o dobro szkoły i klasy, będą uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli. Postawą swoją będę sprawiali radość rodzicom i wychowawcom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.
  zdjęcia

 • "Nauczycielu jesteś mi naprawdę bliski"

  13.10.2014

  W dniu  13 października w naszej szkole obchodzono uroczysty Dzień Nauczyciela. Klasy VII a z wychowawcą R. Pulikowską oraz III b z wychowawcą E. Sójko przygotowali dla całej społeczności uczniowskiej przedstawienie pod hasłem " Nauczycielu, jesteś mi naprawdę bliski".  Było to pierwsze przedstawienie gdzie młodzież klas 7 wraz  z młodszymi kolegami wspólnei podziękowała wszystkim pracownikom szkoły, szczególnie nauczycielom za trud,niegasnącą pasję kształcenia, wytrwałości i cierpliwośc oraz  życzyła  zrealizowania planów i spełnienia marzeń.. Pan dyrektor M. Poczobutt przypomniał wszystkim że, święto 14 października obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Wręczył również nagrody dyrektora, nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud i wkład w rozwój naszej placówki w ubiegłym roku. Zapraszamy do obejrzenia krótkich retrospekcji z przedstawienia(film 1) oraz rozdania nagród(film2)   zdjęcia

 • Szczególna lekcja historii!

  W tym tygodniu w klasach siódmych odbyła się lekcja historii, którą gościnnie przeprowadził p. Marcin Lisiecki, nauczyciel z ZST w Kcyni, pasjonat historii współczesnej. Opowiedział uczniom o wspomnieniach swoich dziadków, które dotyczyły II wojny światowej, o ważnych miejscach w Kcyni i okolicach, które związane są z tamtymi czasami, o ostatnim przedwojennym burmistrzu Kcyni i wielu innych osobach, które tragicznie zginęły w okresie wojennym na terenie gminy Kcynia. Pan Lisiecki zaprezentował ciekawe fotografie i dokumenty, które umożliwiły dzieciom poznanie tragicznych wydarzeń. Była to szczególna i wzruszająca lekcja o przeszłości.

 • Tydzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

  Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Miała ona w naszej szkole wymiar tygodniowy. Uczniowie uczyli się i przypominali sobie tabliczkę mnożenia, aby w dzień finału zmierzyć się w przeróżnych konkurencjach. Dzieci stały się egzaminatorami i uczestnikami w tej akcji. Organizatorami  tego przedsięwzięcia były p. Marzena Lulka, p. Renata Pulikowska .

  29 września każda klasa zaprezentowała się w jednokolorowych koszulkach z przygotowanymi liczbami. Usłyszeliśmy również klasowe okrzyki związane z matematyką. Odbyły się wspólne zabawy na sali sportowej i egzaminy dla dorosłych: rodziców i nauczycieli.

  Wcześniej ogłoszono konkursy: na okładkę zeszytu do matematyki dla klas V-VII, konkurs plastyczny „Matematyka jest wśród nas” dla klas I-IV oraz konkurs na najciekawsze, najlepsze wypracowanie na temat „Dzień bez liczb”.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

         W tym tygodniu nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Sprzątanie swiata". Kazda klasa ze swoim wychowawcą miała okazję posprzątać wybrany teren w obrębie szkoły lub poza nią. Otrzymalismy worki na smieci i rekawiczki. Pogoda dopisała, co było najważniejsze. Z usmiechem na twarzach i satysfakcją, że moglismy pomóc naszej planecie, chętnie braliśmy udział w przedsięwzięciu.

 • Spotkanie z policjantem

  Z inicjatywy p. dyrektora Michała Poczobutta zostało w naszej szkole zorganizowane spotkanie z p. dzielnicowym R. Sadowskim z Komendy Policji     w Kcyni. Tematem prezentacji było przestrzeganie prawa i konsekwencje jego nieprzestrzegania . Spotkanie wpisuje się w tematykę programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-7.

  Mówiono o niebezpiecznych sytuacjach w szkole, o konsekwencjach prawnych, które grożą za m.in. kradzież, pobicie, wyłudzenia, nękanie itp. Ważną kwestią było również przypomnienie uczniom, że powinni reagować     na przemoc w szkole, pomagać kolegom i koleżankom, którzy są ofiarami przemocy. Zawsze mogą zwrócić się o pomoc do osoby dorosłej, której ufają, do pedagoga szkolnego wychowawcy, rodzica.

  Pan dyrektor przypomniał również o zasadach korzystania w szkole z telefonów komórkowych  przez uczniów.

 • ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO!

  Szkoła Podstawowa im. J. Czochralskiego w Kcyni informuje, iż rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się

   

  4 września 2017 r.

   

  o godzinie 9.00 dla klas II - VII

  o godzinie 10.30 dla klas zerowych i pierwszych

   

  Msza św. o godz. 8.00 w kościele NMP w Kcyni.

   
 • INFORMACJA!

  INFORMACJA O WYNIKACH POSTĘPOWANIA DOTYCZĄCEGO REMONTU POMIESZCZEŃ SZKOLNYCH.

   

  informacja_o_wynikach_postepowania.pdf

 • Prace naszych uczniów!

       Prace naszych uczniów wykonane na konkurs MODA NA PISANIE -STOP DOPALACZOM. Są to przce uczniów z klasy 5 c: Mikołaja Kluczyńskiego i Aleksandry Puławskiej. Kliknij Więcej, aby je zobaczyć!

 • WIZYTA W OSP W KCYNI

        21.06.2017r. klasa I b wraz z wychowawcą Małgorzatą Olszak była z wizytą w OSP w Kcyni. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaków ,obejrzeli nowoczesny sprzęt , służący do gaszenia pożarów ,ratowania życia ludzkiego. To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy!

 • DZIEŃ SPORTU

       

  Dzień 20 czerwca w naszej szkole był ogłoszony „Dniem Sportu”. Do rywalizacji sportowej przystąpiły wszystkie dzieci klas 0-6 . Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach : gr. klas „A” klas „B” i klas „C” z podziałem na dziewczęta i chłopców. W przygotowanych zabawach szybkościowo-zwinnościowych  uczestnicy wykonywali różne zadania ruchowe np. bieg sztafetowy, skoki na skakance, kozłowanie piłki, jazda na hulajnodze, rzut woreczkiem na odległość, skoki dodawane, biegi w parach (tzw. wyścigi rydwanów), a także przeciąganie liny. Każde z tych zadań dzieci wykonywały z ogromnym zaangażowaniem, a głośny doping kibiców tylko wzmagał towarzyszące temu emocje. Do rywalizacji dołączyli również nauczyciele, którzy wzięli udział w zabawie w przeciąganiu liny. Fakt ten bardzo spodobał się dzieciom, które wspomagały swoich wychowawców. Podczas całego dnia wszyscy uczestnicy wykazali się wysoką sprawnością fizyczną i wspaniałą postawą fair play, pokazując , że potrafią się doskonale bawić i tak naprawdę stali się w ten sposób zwycięzcami!! Gratulujemy wszystkim udziału w zabawie i dziękujemy za sportowe emocje! 

 • Konkurs fotograficzny

       19 czerwca uczniowie z naszej szkoły: Zofia Wielebska, Stanisław Wiśniewski i Jakub Krzeszewski pojechali do Nakła na rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego na fotografię " Bliżej pasji, dalej od uzależnień". Konkurs organizowany był przez Komendę Powiatową Policji w Nakle n. Notecią. Wielki sukces naszego ucznia JAKUBA KRZESZEWSKIEGO - zajął on II miejsce w tym konkursie. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział otrzymali wspaniałe upominki.

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

  23 CZERWCA ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.

  KLASY I-III GODZ. 8.00 - SALA SPORTOWA

  KLASY IV-VI GODZ. 8.00 - GÓRNY HOL

  KLASY "O" GODZ. 11.30 - 22 CZERWCA

strona: