Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • INFORMACJA!

  INFORMACJA O WYNIKACH POSTĘPOWANIA DOTYCZĄCEGO REMONTU POMIESZCZEŃ SZKOLNYCH.

   

  informacja_o_wynikach_postepowania.pdf

 • Prace naszych uczniów!

       Prace naszych uczniów wykonane na konkurs MODA NA PISANIE -STOP DOPALACZOM. Są to przce uczniów z klasy 5 c: Mikołaja Kluczyńskiego i Aleksandry Puławskiej. Kliknij Więcej, aby je zobaczyć!

 • WIZYTA W OSP W KCYNI

        21.06.2017r. klasa I b wraz z wychowawcą Małgorzatą Olszak była z wizytą w OSP w Kcyni. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaków ,obejrzeli nowoczesny sprzęt , służący do gaszenia pożarów ,ratowania życia ludzkiego. To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy!

 • DZIEŃ SPORTU

       

  Dzień 20 czerwca w naszej szkole był ogłoszony „Dniem Sportu”. Do rywalizacji sportowej przystąpiły wszystkie dzieci klas 0-6 . Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach : gr. klas „A” klas „B” i klas „C” z podziałem na dziewczęta i chłopców. W przygotowanych zabawach szybkościowo-zwinnościowych  uczestnicy wykonywali różne zadania ruchowe np. bieg sztafetowy, skoki na skakance, kozłowanie piłki, jazda na hulajnodze, rzut woreczkiem na odległość, skoki dodawane, biegi w parach (tzw. wyścigi rydwanów), a także przeciąganie liny. Każde z tych zadań dzieci wykonywały z ogromnym zaangażowaniem, a głośny doping kibiców tylko wzmagał towarzyszące temu emocje. Do rywalizacji dołączyli również nauczyciele, którzy wzięli udział w zabawie w przeciąganiu liny. Fakt ten bardzo spodobał się dzieciom, które wspomagały swoich wychowawców. Podczas całego dnia wszyscy uczestnicy wykazali się wysoką sprawnością fizyczną i wspaniałą postawą fair play, pokazując , że potrafią się doskonale bawić i tak naprawdę stali się w ten sposób zwycięzcami!! Gratulujemy wszystkim udziału w zabawie i dziękujemy za sportowe emocje! 

 • Konkurs fotograficzny

       19 czerwca uczniowie z naszej szkoły: Zofia Wielebska, Stanisław Wiśniewski i Jakub Krzeszewski pojechali do Nakła na rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego na fotografię " Bliżej pasji, dalej od uzależnień". Konkurs organizowany był przez Komendę Powiatową Policji w Nakle n. Notecią. Wielki sukces naszego ucznia JAKUBA KRZESZEWSKIEGO - zajął on II miejsce w tym konkursie. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział otrzymali wspaniałe upominki.

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

  23 CZERWCA ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.

  KLASY I-III GODZ. 8.00 - SALA SPORTOWA

  KLASY IV-VI GODZ. 8.00 - GÓRNY HOL

  KLASY "O" GODZ. 11.30 - 22 CZERWCA

 • Certyfikat Szkoły Łowców Talentów

      W dowód uznania za rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Łowców Talentów.

   

 • Z wizytą w Zakładzie Wulkanizacyjnym.

         W związku z duzym zainteresowaniem chłopców z klasy 3 c ( a mamy ich 15) motoryzacją postanowiliśmy udać się na ostatnią wspólną pieszą wycieczkę całą klasą razem z wychowawcą p. Arletą Różańską do Zakładu Wulkanizacyjnego ALGUU w Kcyni. Droga na ulicę Szubińską z naszej szkoły była daleka, ale wspólnie daliśmy radę. Na miejscu czekał na nas właściciel p. Piotr Pezacki, który najpierw opowiedział nam o poczatkach założenia firmy, a nastepnie bardzo ciekawie przyblizył nam pracę wulkanizatora. Bylismy również świadkami kolejnych etapów zmiany opony. Panu Piotrowi bardzo serdecznie dziękujemy za kreatywną lekcję, za czas który poświęcił, za usmiech, a także za słodką niespodziankę.

 • Wycieczka do Lodziarni

       Klasa 3 c z wychowawcą p. Arletą Różańską 13 maja 2017 r. wybrała się do Lodziarni Firmowej "Roka". Jest to miejsce, w którym rodzinna tradycja łączy się z wyszukanymi smakami lodów. Po przybyciu na miejsce wszyscy ze smakiem zajadaliśmy pyszny deser lodowy. Była to kolejna okazja do wspólnego zintegrowania się, pokazania, że po trzech latach wspólnych wycieczek potrafimy odnaleźć się i zachować w każdym miejscu i każdej  sytuacji. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy. Po smacznych lodach trzeba było wrócić do szkoły na kolejne lekcje.

 • WYCIECZKA DO POZNANIA

     

  7  czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego klas I b, II d i III b wraz ze swoimi wychowawczyniami Małgorzatą Olszak, Barbara Piątkowską                       i Bernadetą Sobczak udali się na wycieczkę do Poznania,  podczas której wszystkim uczestnikom dopisywały świetne humory oraz wspaniała pogoda.

  Uczniowie zwiedzili poznańskie lotnisko „Ławica”, gdzie obserwowali starty i lądowania samolotów. W programie wycieczki było zwiedzanie urokliwego Starego Rynku i obowiązkowo  obejrzenie jednej z atrakcji turystycznych Poznania,  koziołki, które bodą się codziennie o 12:00  na wieży poznańskiego ratusza.  Kolejnym punktem wycieczki było Rogalowe Muzeum Poznania -  żywe centrum poznańskich tradycji i kultury, które  mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Jest to miejsce dla wszystkich, którzy chcą poznać lepiej Poznań,  jego specyfikę,  gwarę poznańską oraz symbole,  ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. W kameralnej,  swobodnej atmosferze,                    z  humorem i z interakcją z uczestnikami, uczniowie poznali wszystkie etapy powstawania rogali oraz ich wyśmienity smak.

  Przerwą w zwiedzaniu był posiłek w barze szybkiej obsługi McDonald's, gdzie uczestnicy z apetytem zjedli zamówione przez siebie dania.

  Wycieczkę kończyła wizyta w największej w Polsce i Europie Palmiarni Poznańskiej, placówce botanicznej znajdującej się                       w poznańskim Parku Wilsona, gdzie prezentowanych jest około 1100 gatunków roślin, a w akwarium 170 gatunków ryb oraz około 50 gatunków roślin wodnych. Uczniowie pod  opieką przewodnika          z wielkim zaciekawieniem słuchali i oglądali niespotykane w naszym klimacie okazy.

  Wycieczka była zorganizowana przez Biuro Podróży Hubertus  w Wągrowcu, któremu uczestnicy serdecznie dziękują                                 za profesjonalną obsługę.

 • Szkolne Talenty!

        9 czerwca odbył się w naszej szkolny uroczysty apel, na którym wyróżniono uczniów , którzy w tym roku szkolnym odnosili sukcesy w różnych konkursach. Imprezę przygotowały p. Dorota Pater i p. Anna Góralczyk. Była to wspaniała okazja, aby każdy uczeń mógł dowiedzieć się o talentach swoich rówieśników i podziękować, że tak pięknie reprezentują naszą szkołę w gminie, powiecie, województwie. 

  Oto niektóre z wielu sukcesów:

  Szkolny Konkurs Ortograficzny o pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

  Kategoria klas III:

  1. Marciniak Aleksandra 3 c

  2. Nogajczyk Marcel 3 c

  3. Chudzik Anita 3 a

  Kategoria klas IV:

  1. Wisniewski Stanisław 4 c

  2. Pinkowska Wiktoria 4 b

  3. Kwiatkowska Anna 4 c

  Kategoria klas V

  1. Kwiatkowska Zofia 5 c

  2. Puławska Aleksandra 5 c

  3. Krzyżaniak Julia 5 a

  Kategoria klas VI

  1. Repczyńska Zuzanna 6 c

  2. Komasiński Cezary 6 c

  3. Szydełko Aleksandra 6 c

  MISTRZ ORTOGRAFII- STANISŁAW WIŚNIEWSKI

   

  Wojewódzki Konkurs Recytatorski Turniej Słowa "Słowo źródłem inspiracji"

  w kategorii klas IV-VI II miejsce - Stanisław Wiśniewski 4 c

  w kategorii klas I-III II miejsce-Kacper Olszak 2 a

  wyróżnienie Marianna Lehnarth 2 d

   

  Międzygminny Konkurs Krasomówczy DEMOSTENES

  w kategorii klas IV-VI III miejsce Stanisław Wiśniewski 4 c

  w kategorii klas I-III I miejsce Kacper Olszak 2 a

   

  Gminny Konkurs Ładnego PIsania o pióro dyrektora Szkoły Podstawowej w Laskownicy

  I miejsce-Antonina Kluczyńska 4 c

  II miejsce-Zofia Kwiatkowska 5 c

  wyróżnienie Aleksandra Puławska 5 c i Jakub Krzeszewski 6 b

   

  Ogólnopolski Konkurs Piosenki Filmowej w Bydgoszczy

  I miejsce Zuzanna Repczyńska 6 c

   

  Powiatowy Konkurs Recytatorski z języka angielskiego

  II miejsce-Stanisław Wiśniewski 4 c

   

  Międzynarodowy Konkurs-Kangur Matematyczny

  wyróżnienia: Jakub Makarewicz 2 d, Michał Błaszczykiewicz 2 c, Stanisław Wiśniewski 4 c, Piotr Krzeszewski 6 b

   

   

   

   

 • X Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej w Olszewce- kolejny sukces naszych uczennic!

  7 czerwca 2017r. w Olszewce odbyl się X Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej .Uczestnikami były dzieci i młodzież ze szkół znajdujących się na terenie powiatu.

  Po szkolnych eliminacjach wybrano trzy najlepsze zawodniczki z naszej szkoły tj. Zuzannę Dziewieczyńską, Wiktorię Pinkowską i Zuzannę Repczyńską. Z przyjemnością informujemy, że Zuzanna Dziewieczyńska zdobyła wyróżnienie, natomiast Zuzanna Repczyńska zdobyła I miejce. Wszystkim dziewczynkom serdecznie gratulujemy!!!

  Słowa podziękowania dla Pań anglistek oraz rodziców i opiekunów przygotowujących uczestniczki do festiwalu.

   

 • Spotkanie z rzeźbiarzem...

       Dnia 30 maja uczniowie klasy III a i III b z wych. p. Anną Wilczyńską i p. Bernadetą Sobczak udali się na wycieczkę do GCKiB w ramach realizacji planu wychowawczego-badanie i rozwijanie zainteresowań własnym regionem. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z rzeźbiarzem p. Piotrem Wolinskim, który przybliżył im sztukę ludową. Pani Renata Gaj-Kowalska przybliżyła nam postać patronki ośrodka-Klary Prillowej. Pani Maria Kordyś zaprezentowała nam strój pałucki i tradycje naszego regionu. Obejrzeliśmy również przygotowaną wystawę fotografii. Wycieczka była pouczająca i bardzo ciekawa.

 • Wycieczka do Torunia.

      24 maja klasa II b i II c były na wycieczce w Toruniu. Pierwszym miejscem, w którym się znaleźli to Młyn Wiedzy czyli Centrum Nowoczesności. Można tam było na sześciu pietrach dotykać i bawić się różnymi elementami technicznymi. Uczniowie byli zachwyceni tym miejscem. Po tych zajęciach poszliśmy pod pomnik Mikołaja Kopernika i Krzywy Dom. Oczywiście każdy z nas zrobił także zakupy w sklepie cukierniczym " Kopernik", aby zakupić do domu toruńskie pierniki. Wycieczka każdemu się podobała, była udana mimo, że padał deszcz. Opiekunami wycieczki były: p. Małgorzata Kubanek, p. Anetta Miszewska i p. Elżbieta Sójko.

 • Dzień Dziecka

     1 czerwca jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Wspaniałym przedstawieniem o Czerwonym Kapturku powitała nas klasa 2 c z p. Małgorzatą Kubanek. Następnie każda z klas zaprezentowała stroje przygotowane na dzisiejszy dzień. Klasy młodsze pokazały się w strojach bajkowych, klasy starsze w strojach tematycznych np. moda lat 80-tych, moda średniowieczna, turystyczna, starożytna sportowa itp.Na dzieci czekały również niespodzianki w postaci batoników, lodów i pokazów strażackich. Przybyła do nas grupa strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni.

 • Kino i kręgle!

   Dnia 29 maja klasy 4a i 6c z opiekunami pojechały na wycieczkę do Bydgoszczy. Nadrzędnym celem wycieczki była integracja zespołów klasowych, ale również wspólna zabawa. Zaczęliśmy od seansu filmowego "Piękna i Bestia". Uczniowie byli zachwyceni wspaniałymi animacjami filmowymi. Następnie przeszliśmy do strefy restauracyjnej w Focus Park. Jak zwykle był to najfajniejszy moment naszej wycieczki. Nakarmieni wyruszyliśmy do kręgielni w hali Łuczniczka. Wrażenia były niezapomniane, towarzyszyły nam niesamowite emocje. Zmęczeni i przede wszystkim zadowoleni wrócilismy do Kcyni.

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego

  24 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle nad Notecią odbył się Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego. W konkursie tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły :

  Maja Łuczon klasa (IV B)  wiersz pt. "Daffodils" autor William Wordsworth

  Stanisław Wiśniewski klasa (IV C)- wiersz pt. "You can never be too careful" autor Ken Nesbitt

  Wiktoria Majda- IV B- wiersz "The Road" autor Jan Brzechwa

   

  Z przyjemnością informujemy, że Stanisław Wiśniewski zajął w tym konkursie II miejsce. Gratulujemy!

  Chcemy jednak podkreślić, że wszyscy uczestnicy wypadlli znakomicie i włożyli dużo wysiłku w przygotowanie do występów!!! Im również gratulemy.

   

 • ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

  ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego

  w Kcyni

  zaprasza

  do składania ofert na:

  Remont pomieszczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, w tym: adaptacja sali nr 21 na pracownię biologiczno-przyrodniczą oraz sali nr 22 na pracownię fizyko-chemiczną; remont pozostałych pomieszczeń wymienionych w przedmiarze robót. 

  1_ZALaCZNIK_NR_1_formularz_oferty.pdf

  2_ZALaCZNIK_NR_2__-oswiadczenie_wykonawcy.pdf

  3_ZALACZNIK_NR_3_wzor_umowy.pdf

  4_ZALACZNIK_NR_4__OPZ_opis_przedmiotu_zamowienia.pdf

  5_SPECYFIKACJA_REMONT__SZKOLA.pdf

  6_ZALaCZNIK_NR_6_PRZEDMIAR_ROBOT.pdf

  7_ZALaCZNIK_NR_7__KOSZTOTRYS_OFERTOWY.pdf

   

   

 • Turniej Słowa w Bydgoszczy

       19 i 21 maja 2017  odbyły się w Bydgoszczy finały Wojewódzkiego Konkursu " Turniej Słowa". Uczniowie SP im. Jana Czochralskiego w Kcyni zdobyli następujące nagrody:

  - w kategorii klas 1-3: II miejsce Kacper Olszak, wyróżnienie Marianna Lehnarth

  - w kategorii klas 4-6: II miejsce Stanisław Wiśniewski

  Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

 • Konkurs Języka angielskiego!

  W dniu 28 lutego 2017 roku dwadzieścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX.

   

  Poniżej prezentujemy najlepsze wyniki:

   

  kategoria KITTENS klasy III-IV:

  Jakub WESSOŁOWSKI 3 c – 53,75 pkt

  Stanisław WIŚNIEWSKI 4 c - 53,75 pkt

  Maria SZPOT 4 a – 42,5 pkt

  Tomasz ZAWISTOWSKI 4 c – 41,25 pkt

   

  kategoria BUNNIES  klasy V-VI:

  Zuzanna REPCZYŃSKA 6 c - 88,5 pkt

  Amelia ADAMCZEWSKA 6 c – 68,5 pkt

  Aleksandra SZYDEŁKO 6 c - – 63,75 pkt

   

  WSZYSTKIM GRATULUJEMY!

   

   

   

strona: