Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • WYPRAWKA 5-6 LATKA
  • mały piórnik, a w nim: ołówek,temperówka,gumka, nożyczki
  • 2 bloki rysunkowe białe
  • 1 blok rysunkowy kolorowy
  • 1 blok techniczny
  • kredki bambino w oprawie drewnianej
  • wycinanka
  • 2 kleje w sztyfcie
  • teczka do rysunków(podpisana)
  • plastelina
  • kolorowanka(podpisana)
  • obuwie na zmianę z białą podeszwą (podpisane)
  • mały ręcznik(dziecko przechowuje w plecaku)
  • chusteczki higieniczne w kartoniku

   informacje o książkach 1 września w szkole.

   

 • Wycieczka klasy 2a

  Klasa 2a odwiedziła 14 czerwca 2021 roku Ranczo u Amadeusza. Obiekt znajduję się w Bielawach koło Nakła i należy do Ekomuzeum Doliny Noteci. Uczniom towarzyszyły Panie: Małgorzata Olszak - wychowawca klasy, Halina Koniec - Logopeda, Monika Kromrych - przedstawicielka trójki klasowej. Był to wyjazd integracyjny po długim okresie nauczania online spowodowanym pandemią. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, zawodach. Miały okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet nakarmić ciekawe, rzadkie zwierzęta np. szop pracz. Niewątpliwą atrakcją było strzelanie z łuku. Dopełnieniem miłego popołudnia była biesiada przy grilu z kiełbaskami przygotowana przez gospodarza rancza Pana Andrzeja Andrzejewskiego. Wszyscy wrócili z pozytywną dawką emocji i energii.

   

  tekst, zdjęcia - Małgorzata Olszak

   

   

 • Odchodzę od koputera i za bezpieczną zabawę się zabieram

  Rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany przez nakielską Policję. Wśród 300 uczestników nagrodzeni są uczniowie z klas 1 -3 naszej szkoły Gratulacje dla zwycięzców !!!

  https://www.kcynia24.pl/Konkurs_plastyczny_rozstrzygniety._Najlepsi_zostana_nagrodzeni,84371.html

   

 • Dali radę , mimo pandemii – nagrody dla uczniów

  11 czerwca 2021r. w Szkole Podstawowej w Kcyni odbyło się w  wręczenie nagród uczniom, którzy w roku szkolnym 2020/2021  brali udział w konkursach. Wcześniejsze nagrodzenie uczniów nie było możliwie , ze względu na pandemię.  Niestety  w związku z obowiązującym reżimem sanitarnym wyróżniono uczniów w skromnym gronie, jednak  w sposób bardzo uroczysty. Uczniowie przyjęli nagrody w postaci ciekawych książek  i gratulacje z rąk dyrekcji szkoły tj. p. Michała Poczobutta i p.  Aleksandry Doiczman.

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji  Ogólnopolskiego  Konkursu  Wiedzy

   „ Wybitni Polacy- znani i nieznani. Profesor Jan Czochralski” . Do konkursu przygotowywała uczniów nauczycielka historii – pani Natalia Żychlińska- Nowakowska.  Jak przystało na uczniów szkoły, której  profesor Jan Czochralski jest  patronem, spora liczba uczniów zajęła wysokie miejsca.

   Laureatami konkursu zostali:

  1. Dominik Macierzyński- klasa 8b
  2. Filip Strzyżewski – klasa 7c
  3. Marcelina Borowska – klasa 6b
  4. Marta Halaburda- klasa 7c
  5. Wiktoria Majda- klasa 8b
  6. Wiktoria Pinkowska – klasa 8b
  7. Zofia Szlenger- klasa 8b
  8. Marcel Majda- klasa 8c
  9. Barbara Zawistowska- klasa 8c
  10. Maja Łuczon- klasa 8b

  Tytuł finalisty konkursu otrzymali :

  1. Adam Wesołowski – klasa 7c
  2. Anna Kwiatkowska- klasa 8c
  3. Franciszek Szczepański- klasa 7b
  4. Hubert Krzeszewski – klasa 7a
  5. Jakub Makarewicz- klasa 6c
  6. Katarzyna Szymczak klasa 7b
  7. Krzysztof Polowiec klasa 7b
  8. Lilianna Kubalewska klasa 6b
  9. Marta Witkowska- klasa 8b
  10. Stanisław Wiśniewski - klasa 8c
  11. Weronika Jurek – klasa 8c
  12. Weronika Nowak-  klasa 8c
  13. Wiktor Duliba-  klasa 7b
  14. Jakub Walentowski- klasa 7a

   

  Tak wysokie lokaty licznej  grupy uczniów zasługują na szczególne uznanie i są powodem do dumy.

   

  W tym dniu również wręczono nagrody książkowe uczniom , którzy brali udział w Gminnym, Konkursie Literackim „ Moda na pisanie” . Do konkursu przygotowywała nauczycielka języka polskiego - p. Anna Góralczyk

   II miejsce w tym konkursie zajął uczeń klasy 8 c- Stanisław Wiśniewski, a na trzecim miejscu podium uplasowali się uczniowie klasy 7 b: Wiktor Duliba i Jakub Wessołowski.

  Wyróżniono też  uczniów , których prace były ciekawe,  ale niestety w tym konkursie mogło wziąć udział tylko trzech reprezentantów szkoły. Słodki upominek otrzymali uczniowie

   z klasy 7b  :

  1. Barbara Krzyżanowska
  2. Aleksandra Marciniak
  3. Zuzanna Dziewieczyńska
  4. Weronika Kowalczyk
  5. Iga Wiśniewska
  6. Dominika Białowąs
  7. Franciszek Szczepański

  oraz uczennica z klasy 8c- Antonina Kluczyńska

  Uczniom  bardzo gratulujemy , mamy nadzieję, że moda na pisanie tak szybko im nie przeminie.

   

  Wyżej wymienieni uczniowie poradzili sobie w nieco innych warunkach, jakie stworzyła  nam sytuacja pandemiczna. W czasach, gdzie większość uczniów trochę się rozleniwiła  , nie miała ochoty  do działania , ci uczniowie  ciężko  pracowali na swoje sukcesy . Zasługują na podziw , ze „ dali radę „  i godnie reprezentowali naszą  szkołę .

   

  Tekst: p. Anna Góralczyk

  Zdjęcia: p. Natalia Żychlińska

   

   

   

 • Tydzień kolorów-dzień piąty.....mix kolorów

     Piątek to ostatni dzień tygodnia kolorów. Zadania przewidziane na dziś związane były z tańcem. Do wyboru uczniowie mieli zaprezentować taniec :" Belgijkę" lub  "Skrzypka"

     Komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia,ponieważ wszystkie klasy zaprezentowały się wpaniale co widać na załączonych filmikach. O wygranej zadecydowały dodatkowe elementy  tańca takie jak szarfy i balony oraz akrobacje.  W tej kategorii najlepszą okazała się klasa  6 b z wychowawczynią p. Dobromiłą Siewkowską.

  Na zakończenie  wszyscy uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami zatańczyli "Skrzypka" na płycie boiska  i zostali obdarowani przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego  kolorowymi cukierkami.

   

    Serdecznie dziękuję Uczniom za Wasze zaangażowanie. Pokazaliście, że potraficie się bawić, rywalizować między sobą,  znacie zasady fair – play. Jesteście nie tylko wrażliwi, zgrani, ale przede wszystkim jesteście odpowiedzialnymi Osobami, które nie zgadzają się na przemoc, hejt.

     Szczególne podziękowania kieruję do przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego -Wiktorii Pinkowskiej, oraz wszystkich zaangażowanych osób z klasy 8b.

   

  Autor:opiekun Samorządu Uczniowskiego Marlena Szymczak

   

   PONIŻEJ LINK DO FILMIKÓW:

   

  https://drive.google.com/file/d/1PSKfqFld6mhktbEkttOKYxlD_ZalQ9Q-/view?usp=sharing

   

   

 • Tydzień kolorów-dzień czwarty ...kolor niebieski

  CZWARTEK – KOLOR NIEBIESKI

  Dziś było  bardzo niebiesko…

  Niebieski jest kolorem pełnym symboliki, posiada wiele  cech, a niektóre z nich to: nadzieja, uduchowienie, pokój,  spokój, świeżość, czystość, lecz również dynamizm, kreatywność i inspiracja. Niebieski to także kolor przyjaźni: podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego. Gest przyjaźni nasi Uczniowie wykonali w stronę psiaków przebywających w schronisku w Ruścu  przekazując 365 kg karmy. Karma zostanie dostarczona psiakom w następnym tygodniu

  Hasłem przewodnim Tygodnia Kolorów w tym roku jest CIESZMY SIĘ Z BYCIA RAZEM! Nasza Młodzież udowadnia, że potrafi nie tylko cieszyć się,  razem bawić, ale  w sytuacjach trudnych odpowiednio  reagować, podejmować właściwe decyzje, przeciwstawiać się złu, kategorycznie powiedzieć NIE przemocy, nienawiści, hejtowi w internecie.

  UCZNIOWIE MÓWIĄ NIE NIENAWIŚCI, PRZEMOCY, HEJTOWI… teksty z Waszym stanowczym NIE znajdą się w gablotach na parterze. Będziecie mogli je przeczytać i bejrzeć.

  Dzisiejszy dzień zakończył się rozdaniem nagród, które otrzymały dwie klasy . Klasa 7b z wychowawcą p. Zbyszkiem Prusakiem oraz klasa 4c z wychowawcą p. Marzeną Kiecą.

   

 • Tydzień kolorów-dzień trzeci....kolor żółty

  ŚRODA – DZIEŃ  ŻÓŁTY

     Dzisiejszy dzień  był zdominowany przez kolor żółty, poszukiwania ukrytych kopert z zadaniami na terenie szkoły oraz cytrynę…Ale po koleikolor żółty to jeden z najbardziej popularnych kolorów. Barwa ta ma charakter pozytywny. Żółte są przecież słońce i piasek, więc kojarzy nam się z ciepłem, latem i wakacjami. Kolor ten przywołuje wiele pozytywnych emocji jak radość, śmiech, zabawa, optymizm czy wypoczynek. Może kojarzyć się przez to również z dobrymi wspomnieniami.

       Żółty, jak każdy inny kolor, posiada wiele odcieni. Najpopularniejsze i najbardziej znane to m.in. cytrynowy, kanarkowy, waniliowy, pastelowy, bananowy czy słoneczny. Za sprawą cytryny właśnie dziś było wiele śmiechu. Jedno z zadań polegało na obraniu i zjedzeniu w jak najkrótszym czasie cytryny bez kwaśnej miny. Wszystkie klasy stanęły do tego zadania. Najszybszymi zjadaczami cytryn z szerokim uśmiechem na twarzy okazała się większość  klas. Drugie zadanie polegało na odnalezieniu ukrytych kopert, w których znajdowały się zadania do wykonania takie jak :rozpoznanie w zestawie krawieckim naparstka,agrafki, haftki, igły i nici, nawleczenie nici przez przedstawiciela płci męskiej, wbicie gwoździa  młotkiem w drewniany plaster przez wyznaczona dziewczynę.Dodatkowe zadanie polegało na wykonaniu 4 warkoczy i  związaniu ich żółtą kokardką.

      Wszystkie zadania najlepiej wykonała klasa 7a z wychowawczynią p. Haliną Poczobutt.

      Klasa w nagrodę otrzymałą lody. Serdecznie gratulujemy

  Dziękuję za wspólną zabawę!!!

 • Tydzień kolorów-dzień drugi...kolor czerwony

  WTOREK – KOLOR CZERWONY

     Dziś na szkolnych korytarzach oraz w klasach zagościła czerwień. Jest to jeden z bardziej żywych i intensywnych kolorów. W naszej szkole symbolizuje on nie tylko miłość, ale też radość , pasję.

     W dzisiejszych czasach czerwień jest w większości kojarzona z pozytywnymi uczuciami, dlatego  nasi Uczniowie mieli za zadanie przygotować prace plastyczne:  bukiet pozytywnych uczuć …Drugie  zadanie polegało na przygotowaniu wystrzałowych, szalonych fryzur. Mistrzami fryzjerstwa okazały się prawie wszystkie klasy.......co jest widoczne w fotorelacji. Komisja konkursowa postanowiła po podliczeniu punktów przyznać pierwsze miejsce klasie 4c z wychowawczynią p. Marzeną Kiecą.

     Klasa otrzymała nagrodę w postaci zdrowych  jabłek  i  słodkich lizaków

     Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!!!!

 • Tydzień kolorów-Cieszymy się z bycia razem. Dzień pierwszy

  W dniach 7 czerwca – 11czerwca odbywa się w naszej szkole Tydzień Kolorów.

  Hasło przewodnie brzmi Cieszmy się z bycia razem…

     Celem  akcji  jest złagodzenie skutków działania stresu, nauczanie przez zabawę i sztukę, integracja uczniów i nauczycieli, odkrywanie własnej świadomości, akceptowanie innych postaw, kategoryczne NIE przemocy, nienawiści, hejtowi w internecie, wprowadzenie optymistycznych  idei i wizji w nauczanie i wychowanie. Szczególnie ważne jest to po długiej nauce zdalnej kiedy nie mogliśmy się spotykać realnie.

   

  PONIEDZIAŁEK – KOLOR ZIELONY

     Poniedziałek zdominowany został przez kolor zielony. Zielony jest nie tylko kolorem nadziei, od zawsze jest utożsamiany z naturą i przyrodą, światem. W krajach muzułmańskich jest to święty kolor, a w Irlandii oznacza on szczęście.

     Pierwsze zadanie w tym dniu związane było z rozpoznawaniem państw na podstawie przygotowanych flag. Drugie zadanie polegało na umiejscowieniu flag na mapie świata. Trzecie zadanie dotyczyło przedstawienia dwóch ciekawostek na temat dowolnych krajów Unii Europejskiej.

     Najlepiej w tym dniu poradziła sobie klasa 6b z wychowawczynią p. Dobromiłą Siewkowską.

  Klasa otrzymała nagrodę w postaci słodkich tortów)))

  Poniżej zapraszam do fotorelacji z dzisiejszego dnia.......

   

 • Pierwszy czerwca w klasie szóstej B

      Dzień zapowiadał się całkiem normalnie. Słońce nieśmiało wysuwało swoje promienie zza gęstych deszczowych chmur. Chłodny wiatr zmuszał nas do założenia cieplejszych okryć .Przyszliśmy do szkoły. W perspektywie mieliśmy 6 lekcji. Na czwartej lekcji mieliśmy mieć matematykę. Ze zdziwieniem ujrzeliśmy wychowawcę wkraczającego do sali. Nie ma matmy? Nie ma matmy!!!! A może ktoś? coś ? przeskrobał???? Szepty rozległy się po całej klasie.

     Pani wytłumaczyła nam, że to ona będzie prowadziła dzisiejsze zajęcia. Złożyła nam życzenia z okazji Dnia Dziecka i podarowała prezenciki. Następnie zaprosiła nas na boisko szkolne, gdzie zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny: chłopcy kontra dziewczyny. Rozpoczęły się rywalizacje sportowe: biegi z piłeczką, rzuty piłką, kozłowanie i wiele innych. Trudno było wyłonić zwycięską drużynę. Na zakończenie dziewczyny wygrywały jednym punktem. Chłopcy byli niepocieszeni, dlatego rozegraliśmy mecz w ,,Dwa ognie” . Kobietki broniły się dzielnie. Nawet deszcz nie przeszkodził w grze.

     Ostatecznie chłopcy wygrali. Rozgrywki sportowe zakończyły się remisem. Poszliśmy do klasy, w której otrzymaliśmy nagrodę / worek słodyczy/ z wspaniałą rywalizację i grę fair play. Po krótkim odpoczynku p. Dobromiła Siewkowska zaprosiła nas na plac przed ,,orlikiem”. Tam podzieliła nas na 4 zespoły i wręczyła wiaderka z kolorowymi kredami. Plac szybko rozpromienił się barwnymi rysunkami. Każdy miał swój pomysł i wkład do obrazka i wszystkie zespoły wykonały zadanie wzorowo.

     Ale na tym się nie skończyło……

     Następnie wychowawczyni poprosiła przedstawicieli 4 zespołów o wylosowanie karteczek. Były bardzo dziwne. Podano na nich kolor i jakieś dziwne znaki. Nauczycielka wyjaśniła, że jest to alfabet Morsa. Naszym zadaniem było poszukać na placu kopert w kolorze drużyny, a następnie rozszyfrować ukrytą wiadomość. Wszystkie grupy ruszyły na poszukiwania. Wiadomości były ukryte w różnych dziwnych miejscach. Po znalezieniu kopert zabraliśmy się za łamanie szyfru. Hasło doprowadziło nas do naszej sali lekcyjnej, w której czekały na nas napoje i po chwili dojechała pizza.

     Z uśmiechem na twarzy i pełni pozytywnych wrażeń rozeszliśmy się do domów.

  To był fajny dzień……

                                                           

   

 • Dzień Dziecka z kijkami

       W ramach współpracy szkoły z rodzicami , 1 czerwca , w Dniu Dziecka dla klasy 6c  odbył się spacer z kijkami. Profesjonalne zajęcia poprowadziły : mama Filipa Komorowskiego- pani Hania, mama Blanki Gryczki- pani Majka oraz mama Olgi Pezackiej- pani Honorata. Panie na co dzień aktywnie działają w Stowarzyszeniu Aktywna Kcynia, zatem  fachowo podeszły do zadania. Przeprowadziły rozgrzewkę, wytłumaczyły technikę Nordic Walkingu, a na dodatek postarały się o firmowe koszulki dla każdego ucznia z logo Gminy Kcynia – Nordic Walking. Nordic Walking jest dyscypliną angażującą aż 90% mięśni. Równomiernie ćwiczą mięśnie nóg, klatki piersiowej, ramion i pleców. Prawidłowe zastosowanie kijków nordic walking pozwala  odciążyć stawy kolanowe i biodrowe, wzmocnić mięśnie grzbietu i zapobiec bólom kręgosłupa. 


       Mimo początkowo deszczowej pogody , uczniowie klasy 6c udali się z kijkami na spacer. Jak się okazało, chodzenie na kijkach nie jest takie proste, aby przyniosło korzyści,  a nie kontuzję,  trzeba było wielu kroków nauki. Troszeczkę z ubrudzonymi butami, jednak przeszliśmy  trasę przez Miastowice, Żurawię do Kcyni . Nikt nie narzekał , bo w końcu był to prawie trzygodzinny marsz po zdrowie! Po drodze panie przeprowadzały różne ćwiczenia  również z wykorzystaniem kijków, które dostarczyły uczniom świetnej zabawy. Podczas spaceru panowała przesympatyczna atmosfera, panie służyły pomocą i radą, korygowały złe kroki, a przede wszystkim swoim uśmiechem dodawały chęci do marszu. Na koniec uczniowie spotkali się na boisku , gdzie  z okazji Dnia Dziecka czekały na nich lody, które pomogła zorganizować mama Malwiny Drzewieckiej- pani Ewelina.  Część spalonych kalorii została przez to odbudowana.

   
       Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Doskonale wpisały się w ogólnopolskie zalecenia po powrocie uczniów do szkół: najpierw relacja – potem edukacja. Takie zajęcia ułatwiły  uczniom z pewnością reintegrację po blisko rocznym zdalnym nauczaniu. Serdecznie dziękujemy zatem pani Hannie Komorowskiej, pani Majce Gryczce i  pani Honoracie Pezackiej za możliwość udziału w treningu Nordic Walking. Dzieci wyraziły chęć udziału w kolejnych spacerach, a więc do zobaczenia na kolejnej trasie. 

  zd

      

 • Dzień Patrona 2021

  Uczniowie klas 3b i 3c uczcili święto naszej szkoły - Dzień Patrona - wykonując prace plastyczne pt. "Kcynia miasto Jana Czochralskiego".

 • Dzień Ziemi

  22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi.  Ziemia to wspólne dobro o które powinniśmy troszczyć się cały rok.  Zapraszam do obejrzenia prezentacji.

  https://view.genial.ly/5e9b2ffd124e5b0d7bc8e2df/interactive-image-dzien-ziemi

 • „ NIE MA TAKIEJ RZECZY, KTÓREJ NIE MOŻNA BY OSIĄGNĄĆ PRACĄ”

   

  Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Przedmiotowych Konkursach Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkursy te nie cieszą się zwykle większym zainteresowaniem uczniów, gdyż uważane są za jedne z trudniejszych, obejmują szeroki zakres materiału, wymagają wiele dodatkowej pracy, czasu , ponieważ  podzielone są na etapy : szkolny, rejonowy i wojewódzki , a do zaliczenia etapu potrzebne jest aż 85% poprawnych odpowiedzi. Mimo trudności i zdalnego nauczania tego zadania podjęło się czworo uczniów : Stanisław Wiśniewski, Anna Kwiatkowska, Marcel Majda i Anna Kwiatkowska oraz nauczyciel języka polskiego pani mgr Anna Góralczyk.

  Stanisław Wiśniewski z klasy 8c  oraz Wiktor Duliba , uczeń klasy 7b  osiągnęli  najwyższy wynik czyli tytuł laureata konkursu  z języka polskiego. Nagrodą dla tych uczniów jest zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu . Staszek zaliczył etap wojewódzki na 97,5 % , co świadczy o wysokim poziomie wiedzy i umiejętności z języka polskiego. Wiktor, uzyskał wynik  92,5 % , który również jest imponujący, biorąc pod uwagę fakt, ze jest to uczeń dopiero klasy 7.

  Anna Kwiatkowska , uczennica klasy 8c, otrzymała tytuł finalisty konkursu z języka polskiego. W związku z tym, iż konkurs odbywał się zdalnie, Ania miała ogromnego pecha , pokonał ją nie sam test a problemy techniczne. Jej 87,5%  na konkursie to  powód do dumy.

  Uczniowie ci w nagrodę otrzymują ocenę celującą na koniec roku szkolnego z przedmiotu język polski oraz pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej przez siebie szkoły. Jaka szkoła nie chciałaby takich uczniów jak Staszek, Wiktor czy Ania?

  Jak się okazuje , Stanisław Wiśniewski jest wszechstronnie utalentowany, gdyż został również finalistą konkursu z geografii, w którym zdobył wysoką ilość punktów . Świetny wynik otrzymał również na konkursie z matematyki oraz  chemii.

   Na wyróżnienie zasługuje też Marcel Majda, uczeń klasy 8c, który uzyskał wysoką lokatę w konkursie przedmiotowym z języka polskiego na etapie rejonowym i niewiele mu zabrakło by przejść do kolejnego etapu.

  Wymienieni uczniowie przez wiele miesięcy przygotowywali się do konkursów i na pochwałę zasługują nie tylko ich sukcesy, wyniki , ale przede wszystkim pracowitość i chęci. W czasach, gdy większości się nic nie chce, jesteśmy rozleniwieni,  jest to wręcz  niezwykłe. Uczniowie  są zmęczeni ogromem pracy, ale wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu na pewno im się przyda w szkole ponadpodstawowej , a nawet i w życiu. Ich ambicja i determinacja w dążeniu do celu  zasługują na podziw i stanowią wzór do naśladowania, bo jak powiedział Mark Twain : „ Nie ma takiej rzeczy , której nie można by osiągnąć pracą”. Uczniom i rodzicom tych uczniów serdecznie gratulujemy oraz  życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Informacja
  29.03.2021

                               INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY                      

  W SPRAWIE REKRUTACJI DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej

  im Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego(„zerówka”) wszystkie wnioski zostały rozpatrzone POZYTYWNIE!

  Ewentualne pytania proszę kierować do sekretariatu szkoły (Tel: 52 55893739)

 • Światowy Dzień Wody

                       

   

  22 MARCA OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ WODY.

  NIESTETY, NIE  KAŻDY MA DO NIEJ DOSTĘP TAK JAK MY.

  PEWNIE NIGDY SIĘ NAD TYM NIE ZASTANAWIALIŚCIE. W AFRYCE, ŻEBY ZDOBYĆ WODĘ, TRZEBA ODBYĆ DOSYĆ DŁUGĄ TRASĘ. MY PO PROSTU MOŻEMY KUPIĆ JĄ W SKLEPIE LUB ODKRĘCIĆ KRAN.STARAJMY SIĘ OSZCZĘDZAĆ WODĘ.  

  RAZEM Z Kołem ‘’BIO-logicznym’’ stworzyliśmy dla was krótką prezentacje .Zachęcamy do obejrzenia!!!

  https://view.genial.ly/6046114648bf6313af360e88/presentation-woda

  Red. Lilianna Kubalewska

 • REKRUTACJA 2021/2022

  REKRUTACJA 2020/2021

   

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że rozpoczyna się rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego I do klasy pierwszej. Dokumenty można pobierać w sekretariacie szkoły oraz ze szkolnej strony internetowej (www.spkcynia.edupage.org) – zakładka Dokumenty szkolne / Rekrutacja SP:

  1. dla dzieci oddziałów przedszkolnych – załącznik nr 2
  2. dla dzieci, które rozpoczynają naukę w klasie pierwszej 

  – załącznik nr 3 (dzieci spoza obwodu szkoły)

  lub załącznik nr 4 (dzieci z obwodu szkoły).

   

  Wnioski przyjmujemy w terminach:

  - przyjęcie dzieci do oddziału zerowego w dniach  od 1do 19 marca 2021 r.

  - przyjęcie dzieci do klasy pierwszej  przyjmujemy w dniach od 26 marca  do 9 kwietnia 2021 r.

   

   

  zalacznik_nr_2(4).doc   - Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

  zalacznik_nr_3(3).doc  - Wniosek o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy

  zalacznik_nr_4(3).doc  - Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły podstawowej

 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego Memory Master

  20 listopada 36 uczniów klas IV-VIII przystąpiło do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego Memory Master. Z uwagi na pandemię forma konkursu została zmieniona na test online. Z wielką radością przekazujemy listę najwyższych wyników osiągniętych przez naszych uczniów: najwyższy wynik osiągnął uczeń klasy 6A - Wiktor Małkowski, następnie Wiktoria Majda (8B), Wiktoria Pinkowska (8B). Uczniowie Ci otrzymali tytuł LAUREATA II STOPNIA. Bardzo wysokie wyniki osiągnęli również : Tomasz Hałas (4C), Jakub Wessołowski (7B), Magdalena Zielińska (8B), Antonina Kluczyńska (8C) - otrzymując tym samym tytuł LAUERATA III STOPNIA, natomiast WYRÓŻNIENIA powędrowałay do Julli Kordyś (6B), Doroty Chełkowskiej (6C), Olgi Pezackiej (6C), Jakuba Walentowskiego (7A), Weroniki Kowalczyk (7B) oraz Kacpra Szpuleckiego (8B). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Kondolencje

  Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

  Pana doktora Piotra Prusaka,

  z którym przez wiele lat współpracowaliśmy

  troszcząc się o zdrowie uczniów z kcyńskiej szkoły podstawowej.

   

  Wyrazy szczerego współczucia i słowa wsparcia dla całej rodziny składają:

  Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, pracownicy i uczniowie

  Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

 • Powiatowy Konkurs Literacki „ Moja opowieść wigilijna”

     Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Nakielski Ośrodek Kultury zorganizował bardzo atrakcyjny konkurs, który polegał na napisaniu własnej świątecznej historii opartej na motywie dobroczynności. Boże Narodzenie to piękny i magiczny czas, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o to, by czynić dobro oraz pomagać potrzebującym. Najważniejsze jest to, by nie myśleć tylko o sobie, ale pamiętać również o tych, którzy są w trudniejszej sytuacji i potrzebują wsparcia. Jest to również doskonały moment na przeanalizowanie swojego zachowania, pogodzenie się z kimś lub po prostu dzielenie się dobrocią, sercem i pozytywnym nastawieniem. Nie powinniśmy czekać tylko na prezenty, ale także na to, by w naszych sercach zagościł pokój, miłość i dobroć. Spróbujmy sprawić, żebyśmy wszyscy zasiadając do wigilijnych stołów mieli świadomość, że zrobiliśmy coś pożytecznego i dobrego dla innych. Pamiętajmy, że dobro wraca!

     Uczniowie powiatu nakielskiego mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością i talentem literackim. Dwie uczennice z naszej szkoły zdecydowały się wziąć udział w konkursie i zgłosiły swoje prace - opowiadania. Uczestniczki konkursu to Maja Suty z kl. VI a oraz Wiktoria Pinkowska z kl. VIII b. Prace konkursowe powstały pod kierunkiem polonistki – Pani Wioletty Radomskiej.

     Wiktorii Pinkowskiej z klasy VIII b udało się zająć II miejsce w tym Powiatowym Konkursie Literackim. W nakielskim domu kultury na odbiór czeka dyplom oraz upominek. Jako dodatkową nagrodę dziewczyny otrzymały cząstkową ocenę celującą z języka polskiego. Warto próbować i podejmować się nowych wyzwań. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

   

                                                            Autor tekstu: W. Pinkowska

   

   

   

   

strona: