Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • zakończenie roku szkolnego
  22.06.2018

  zdjęcia

 • Dzień Laureata
  21.06.2018

  zdjęcia

 • Sukces uczniów SP im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

          Dnia 16 i 17 czerwca  w Bydgoszczy odbył się wojewódzki Turniej Słowa ,,Słowo źródłem inspiracji". Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Wiącek Jakub - klasa I a, Filosek Filip - klasa I c, Olszak Kacper - klasa III a, Maja Łuczon - klasa 5 b i Marcel Majda - klasa 5c. Marcel Majda otrzymał wyróżnienie w kategorii klas IV-VI. Kacper Olszak zdobył główną nagrodę Grand Prix Kuratora Oświaty województwa kujawsko-pomorskiego. Na stronie internetowej www.kpck.pl można obejrzeć zdjęcia z konkursu.

 • Powiatowy multimedialny konkurs profilaktyczny

  zdjęcia

  13 osób brało udział w V Powiatowym Multimedialnym Konkursie Profilaktycznym "Bliżej Pasji Dalej Od Uzależnień" w tym 2 zespoły filmowe. 3 miejsce w konkurencji fotografia otrzymał Jakub Krzeszewski. Gratulujemy

 • Dzień Sportu
  19.06.2018

  zdjęcia

  fimiki

 • Na łące i stawie!

       Uczniowie klasy I a udali sie na wycieczkę w poszukiwaniu roslin i zwierząt żyjących na łące i stawie. Atrakcją było dokarmianie łabędzi i kaczek przyniesionym chlebem. Wyczieczka dostarczyła wielu ciekawych przeżyć w obcowaniu z naturą.

  wych. Anna Wilczyńska

 • Hej wakacje

  Klasa 7a wróciła z biwaku. Od marca klasa jest w nowym składzie. Wyjazd ten miał na celu zintegrowanie nowego zespołu klasowego. Udało się to doskonale. Pierwszy dzień wyjazdu to spacer geokeszingowy (przypomnę to współczesne „podchody’ przy pomocy gps)  wzdłuż jeziora, szukanie ukrytych skrytek. Znaleźliśmy wszystkie. Spacer 4 km zakończył się oglądaniem pięknego założenia pałacowego w Chomiąży Szlacheckiej Herbarium. Po 8 km wędrówce głodni wróciliśmy do Grodu Piast na ognisko i obowiązkowo kąpiel w jeziorze. Ciepło ogniska, piosenki, tańce wprowadziły nas w wakacyjny nastrój. Drugi dzień to 4 godzinne warsztaty kajakowe pod  okiem Instruktora  Kajakarstwa PZKaj pana Jacka Maćkowskiego. Pan Jacek wraz z 4 instruktorami przeszkolił naszą młodzież. Od tego momentu wiemy jak zachować się w trudnych sytuacjach. Byliśmy ratowani, wywracano nas w kajakach, płynęliśmy na drugi brzeg jeziora w trudnym bocznym wietrze. Daliśmy radę. W zamian za to odwdzięczyliśmy się ucząc naszych gości tańca chocolate. Wieczorne ognisko przy nim rozgrywka w bolle, kąpiel w jeziorze, mecz piłki siatkowej to wystarczyło by spokojnie przespać kolejną noc. To wszystko działo się pod czujnym okiem wychowawcy klasy p. Renaty Pulikowskiej i opiekunowi p. Eli Wiśniewskiej. Opaleni, uśmiechnięci, szczęśliwi wróciliśmy do domu by już za 2 tygodnie rozpocząć prawdziwe wakacje.

  Biwaku pierwszy dzień  

  biwaku dzień drugi

 • Gala Laureatów konkursu "Kangur Matematyczny"
  05.06.2018

  Tegoroczna 27. już edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" przeszła do historii. We wtorek w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy jego najlepsi uczestnicy odebrali nagrody i wyróżnienia. Wśród nich był uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego Staszek Wiśniewski z klasy 5c.
  W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 7 milionów uczniów z 59 krajów reprezentujących wszystkie kontynenty. W Polsce liczba uczestników wyniosła prawie 380 tysięcy. W regionie bydgoskim zgłosiło się do niego 12 tys. 640 uczestników. Reprezentowali oni 387 szkół, w tym: 219 szkół podstawowych, 132 gimnazja oraz 36 szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji konkursu w naszym regionie laureatami zostało 19 uczniów, w tym 11 z Bydgoszczy. Ponadto nagrody I stopnia za bardzo dobry wynik zdobyło 122 uczniów. Wśród nich był  nasz uczeń Staś, który od lat zdobywa wysokie wyniki w wielu konkursach matematycznych. W tym roku znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych młodych matematyków naszego województwa i kraju. W czasie uroczystości zostały wręczone dyplomy, książki oraz bony upominkowe. Gala została uświetniona występem zespołu muzycznego z zespołu szkół muzycznych w Bydgoszczy. Gratulujemy sukcesu zdjęcia

 • Szkolny Dzień Dziecka

      W tym roku samorząd szkolny wraz z opiekunami p. Pater i p. Piątkowską   przygotował Szkolny Dzień Dziecka , podczas którego każda klasa mogła zaprezentować swoje talenty. Niektóre klasy przygotowały pokaz mody, śpiewały piosenki, prezentowały wiersze w jezyku angielskim, układy taneczne lub nakręciły film. Dzieci otrzymały również słodki upominek-lody, ufundowany prze Radę Rodziców. zdjęcia i filmiki

 • XVIII EUROPEJSKI FESTIWAL LEKKOATLETYCZY BYDGOSZCZ CUP 2018
  29.05.2018

  W dniu 29 maja 2018 grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w XVIII EUROPEJSKIM FESTIWALU LEKKOATLETYCZNYM BYDGOSZCZ CUP 2018. Impreza ta odbywała się na stadione ZAWISZY w Bydgoszczy. Dzieci klas IV-VI uczestniczyły w niej jako klub kibic. Przed samymi zawodami każdy z kibiców mogł wziąć udział w miasteczku lekooatletycznym, gdzie wykonywało się niektóre konkurecje lekkoatletyczne , do wyboru :bieg krótki, skok w dal z miejsca, bieg wahadłowy, bieg slalomem. Po ukończonym zadaniu uczestnicy otrzymywali pamiątkowe dyplomy z podpisem słynnego polskiego lekkoatlety Jacka Wszoły. Na płycie stadionu ZAWISZY obserwowaliśmy występy zawodników z różnych krajów w następujących konkurencjach: biegi sztefetowe, skok o tyczce , rzut oszczepem kobiet i mężczyzn,bieg 3000m z przeszkodami, biegi na 100m,biegi na 800m,biegi przez płotki 110m,pchnięcie kulą,biegi na 400m. Z ogromnym zciekawieniem oglądaliśmy zmagania sportowców, kibicując im z wielkim zaangażowaniem. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych konkurencji nagradzani byli medalami i bukietami kwiatów, a każdy z kibiców kto chciał mógł otrzymać autografy od napotkanych uczestników festiwalu.

   smiley

 • Dzień mamy

  Dzień mamy to najpiękniejszy dzień roku i taki właśnie był dla naszych uczniów klasy I b. To oni wraz z wychowawcą p. J. Soja przygotowali spotkanie dla siebie i swoich mam w szkole. Zabawa była bardzo udana. Dzieci wspaniale przywitały swoje mamy, które ze wzruszeniem oglądały krótkie występy, recytacje wierszy swoich dzieci.  zdjęcia

 • Wycieczka Ciechocinek

  Dnia 22 maja 2018 r. odbyła się wycieczka klas Ia i Ib do Ciechocinka i Rancha pod Olszą. Opiekunami były p. A. Wilczyńska, J. Soja i E. Sójko. W czasie spaceru po parku dzieci podziwiały zieleń, fontanny, białe i czarne łabędzie.  Wielkimi brawami nagrodziły pawia, który pokazał piękny ogon. Przy tężniach dokonały zakupu pamiątek. Później tramwajami konnymi udały się na rancho, gdzie strzelały do celu, jeździły na koniach, piekły kiełbaski na ognisku. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciły do domu.  zdjęcia

 • Kolejny sukces naszych uczniów!

  23 maja uczniowie naszej szkoły : Krzysztof Polowiec IV C, Wiktoria Majda VB oraz Maja Łuczon VB wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Angielskiej. 

  Z wielką przyjemnością inforumujemy, że Wiktoria Majda zajęła w tym konkursie I MIEJSCE, natomiast

  Maja Łuczon- III MIEJSCE

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!! Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu!

 • Konkurs wiedzy o pieniądzu i bankowości

  We wtorek, 22 maja w naszej szkole, już po raz trzeci, odbył się Szkolny konkurs Wiedzy o Pieniądzu i Bankowości. W konkursie tym brali udział uczniowie klas IV-V i VI-VII. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością pojęć związanych z bankowością , tj. m.in.. co to są płacidła, mennica, bilon lub waluta, jak również odpowiedzieć na pytania dotyczące historii pieniądza. Rozwiązywali oni również zadania matematyczne związane z oszczędzaniem. Wszyscy uczestnicy konkursu pracowali w pełnym skupieniu nad rozwiązaniem zadań. Wyniki konkursu ogłosimy już wkrótce!

 • Listy dla Ziemi.

       Nasza szkoła wzięła udział w konkursie na najpiękniejszy list do Ziemi 2018r. Listy napisało dziewięcioro uczniów na specjalnie przygotowanych kartkach dostarczonych przez Fundację Ekologiczną ARKA. Wszystkie listy były ciekawe, jednak szkoła mogła wysłać na konkurs tylko jeden list wybrany podczas wewnętrznych eliminacji, nad czym bardzo ubolewamy.

  Listy napisali:

  Weronika Kowalczyk klasa 4c

  Barbara Krzyżanowska klasa 4c

  Zuzanna Dziewieczyńska klasa 4c

  Jakub Wessołowski  klasa 4c

  Wiktor Duliba klasa 4c

  Marcelina Maciejewska klasa 6c

  Marcelina Karczewska klasa 6c

  Aleksandra Puławska klasa 6c

  Miłochna Świder klasa 6c

  Autorem listu, który będzie reprezentował naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie jest Wiktor Duliba z klasy 4c. Na jego list , a jednocześnie  na nasza szkołę mozna głosować od 21 maja do 4 czerwca na profilu Fundacji Ekologicznej Arka na facebooku.

  ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA I PROMOWANIA MAŁEJ SZKOŁY Z KCYNI W POLSCE.

 • Apel 3 maja
  30.04.2018

  zdjęcia

 • Nasze spotkanie z Janem Czochralskim
  23.04.2018

       Dnia 23 kwietnia rozpoczęliśmy w naszej szkole uroczyste obchody Tygodnia Patrona Szkoły. Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowy ponieważ dnia 22 kwietnia minęła 65 rocznica śmierci prof. Jana Czochralskiego. Rozpoczęliśmy tydzień przeżyć w towarzystwie naszego patrona. O godzinie 9.00 społeczność szkolna brała udział we mszy św. z okazji rocznicy śmierci Jana Czochralskiego. Następnie zostały złożone kwiaty na grobie patrona. O godzinie 10.30 nastąpiło uroczyste otwarcie Tygodnia Patrona Szkoły przez dyrektora Michała Poczobutta. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez klasę 5 c pod kierunkiem p. Anny Kubalewskiej i p. Zofii Napierały, które przypomniało nam jak wielkim, wartościowym człowiekiem był profesor Czochralski.

       Po krótkiej przerwie uczniowie z klas III-VII mogli sprawdzić swoją wiedzę o naszym patronie w Wielkim Teście o Janie Czochralskim. Podczas uroczystego apelu zostały rozdane również nagrody i dyplomy dla uczniów naszej szkoły, którzy odnoszą wspaniałe sukcesy w konkursach matematycznych, literackich: Moniki Lisieckiej, Kacpra Makarewicza, Piotra Krzeszewskiego, Pawła Sójko, Stanisława Wiśniewskiego.

      W tym tygodniu zaplanowane mamy również : konkursy Sudoku i Kostka Rubika, wystąpienia klas na temat " Szacunek fundamentem wszystkich wartości", wykonywanie plakatów pt."Poznajemy metale", szycie toreb na zakupy, na laptopa, etui na komórkę itp. 

   

  obejrzyj dzień pierwszy

  obejrzyj dzień drugi

  obejrzyj dzień trzeci

   

 • TANGRAMISTRZ GMINY- 2018
  20.04.2018

        Tangramistrz Gminy, który odbył się 20.04.2018 r. w SP Kcynia ROZSTRZYGNIĘTY. To już trzecia edycja tego konkursu. Konkurs przygotowali nauczyciele matematyki naszej szkoły a koordynatorem jest p . Marzenna Lulka. Uczniowie w 3- osobowych zespołach zmagali się z grami i łamigłówkami matematycznymi. I część trwająca 45 minut  składała się z 7  zagadek matematycznych. Po tej konkurencji  prowadzenie przejął zespół z SP Kcynia, wyprzedzając drużynę ze SP Mycielewo dwoma punktami. W czasie przerwy zawodnicy mogli porównać swoje odpowiedzi  z tablicami na których znajdowały się graficznie przedstawione rozwiązania łamigłówek matematycznych. Organizatorzy konkursu zadbali również o poczęstunek dla uczestników, który miał wzmocnić siły przed następną częścią tego konkursu.    II część to układanie tangramów. Celem gry jest ułożenie przedstawionych figur wzorów z dostępnych części tangramu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie części, które muszą do siebie przylegać, ale nie mogą na siebie nachodzić. Każdą część tangramu można odwracać i obracać według potrzeb. To ta część konkursu jest decydująca. SP Sipiory bardzo dobrze wystartowała, w 3 pierwszych wzorach, lecz nasz zespół był lepszy .Spokojnie, dokładnie układał każdy z wzorów i w ten sposób objęliśmy prowadzenie. WYGRALIŚMY.  Gratulujemy naszym zawodnikom w składzie: Stanisław Wiśniewski , Marcel Majda klasa Vc, Paweł Sójko klasa VIb oraz opiekunom p. Pulikowskiej i p. Lulka    II miejsce zajęła drużyna z SP Sipiory w składzie Oskar Pstrąg klasa VI, Igor Musiał, Sebastian Stanecki klasa V z opiekunem p. Moniką Balcer . III miejsce zajęła SP Palmierowo w składzie: Kinga Bartoszek, Weronika Ślipek, Paweł Kuczyński oraz opiekun zespołu p. Aneta Wojciechowska. Pozostałe miejsca to IV Laskownica w składzie Natalia Czyż klasa V, Agata Tecław, Nikodem Guzek klasa VI oraz opiekun p. Chodoła-Halaburda. V miejsce Mycielewo w składzie: Hubert LIs, Alan Tracz klasa V, Adrian Obszyński klasa VI oraz opiekun p. Anna Pyszczyńska     Wszystkim uczestnikom gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na następną edycję konkursu.  ZDJĘCIA

   

   

 • KONKURS RECYTATORSKI

       W dniach 10 IV, 11 IV odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III i IV-VII. Wśród uczniów klas I-III nagrodzeni zostali:

  I miejsce-Kacper Olszak

  II miejsce-Marianna Lehnarth

  III miejsce-Lilianna Kubalewska, Blanka Gryczka

  wyróżnienia: Maja Ciszewska, Jakub Wiącek, Filip Filosek

  W kategorii klas IV-VII nagrody otrzymali:

  I miejsce-Maja Łuczon, Marcel Majda

  II miejsce-Stanisław Wiśniewski

  III miejsce-Maria Szpot, Alicja Podgórska

  wyróżnienia: Patrycja Hallas, Klaudia Śliwińska

      Kolejny etap konkursu recytatorskiego odbędzie się 19 IV w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej.

 • Pluszowy Miś 2018

  https://drive.google.com/open?id=1hCOdbGxSyU6HsZz7Oe2tr9lC9mLnklmh

  Finał XVII Edycji Sportowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś 2018” w Gminie Kcynia dla klas I, II, III i IV Szkół Podstawowych.

   

  W dniu 17.04.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni,
  w hali sportowej, został przeprowadzony od godz. 9.00 Finał XVII Edycji Turnieju Sportowego Gier i zabaw Ruchowych w Gminie Kcynia dla klas I, II, III i IV Szkół Podstawowych. Celem turnieju jest  rozwój psycho - fizyczny dzieci najmłodszych klas szkół podstawowych, przez gry i zabawy sportowe oraz rywalizację sportową, a także zapewnienie dzieciom radości z rywalizacji sportowej i uprawiania sportu.

  Faza finałowa została poprzedzona eliminacjami, a eliminacje treningami i pracą sportową dzieci i nauczycieli przygotowujących drużyny do Turnieju. I Faza Eliminacji została przeprowadzona w dniu 10.04.2018 r., a wzięły w niej udział drużyny poszczególnych klas reprezentujące: Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie i Szkołę Podstawową
  im. Miłośników Przyrody w Laskownicy.

  Wyniki Grupy „A” Eliminacji przedstawiają się następująco:

    I      miejsce Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie w Palmierowie -  265 pkt. 
   II      miejsce Szkoła Podstawowa im. Miłośników  Przyrody w Laskownicy  -  245 pkt.

  II Faza Eliminacji została przeprowadzona w dniu 11.04.2018 r., a wzięły w niej udział drużyny poszczególnych klas reprezentujące: Szkołę Podstawową w Mycielewie, Szkołę  Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie i Szkołę Podstawową
  im. Jana Czochralskiego w Kcyni .

  Wyniki Grupy „B” Eliminacji przedstawiają się następująco:

   I   miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni  - 244 pkt.
   II   miejsce Szkoła Podstawowa w Mycielewie - 229 pkt.  
  III miejsce Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie - 220 pkt.

  Grupa finałowa została utworzona zgodnie z Regulaminem Turnieju „Pluszowy Misia 2018”
  z drużyn, które zajęły I i II miejsca w grupach eliminacyjnych. Tak więc na arenie Hali Sportowej w Kcyni w dniu 17.04.2018 r. spotkały się  drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Mycielewie,  Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie,  Szkołę Podstawową im. Jana Czochralskiego w Kcyni, i Szkołę Podstawową im. Miłośników Przyrody w Laskownicy. Emocjonująca walka sportowa i rywalizacja nacechowana starannością w wykonywaniu konkurencji, walka o każdy punkt klasyfikacji przyniosła wiele satysfakcji zawodnikom, kibicującym ich koleżankom i kolegom, nauczycielom przygotowującym dzieci do Turnieju, a także rodzicom obserwującym sportowe zmagania swoich dzieci i to zarówno w fazach eliminacji i ścisłym finale.

  Klasyfikacja końcowa Finału XVII Edycji Sportowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś 2018” w Gminie Kcynia przedstawia się następująco:

    I     miejsce Szkoła Podstawowa w Mycielewie - 246 pkt.
   II    miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni -  239 pkt. 
   III   miejsce  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie -  213 pkt. 
   IV   miejsce Szkoła Podstawowa  im. Miłośników Przyrody  -  208 pkt.

  Podsumowania zawodów na Finale XVII Edycji Turnieju Pluszowy Misia 2018 dokonał Burmistrz Kcyni Pan Marek Szaruga, dyrektor szkoły Pan Michal Poczobutt i Pani Ewelina Ziuziakowska sędzia główny zawodów a zarazem prowadząca i organizator zawodów. Burmistrz Kcyni złożył gratulacje wszystkim zawodniczkom i zawodnikom wspaniałej zabawy, radosnej żywiołowości, wysokiej formy sportowej, widowiskowej rywalizacji 
  oraz uzyskanych wyników poprzedzonych  trudem włożonej pracy w przygotowanie
  do zawodów zarówno przez dzieci jak i nauczycieli poszczególnych szkół.  Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, dyrektor Michał Poczobut  i sędzia główny Turnieju Ewelina Ziuziakowska dokonali wręczenia przedstawicielom finałowych drużyn dyplomów i pucharów za zajęte miejsca I – IV.  Każdemu zawodnikowi uczestniczącemu w Finale XVII Edycji Sportowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś 2018” wręczono pluszaki –
  - maskotki.  Drużyna Szkoły Podstawowej w Mycielewie na najbliższy rok została dodatkowo uhonorowana przez Burmistrza Kcyni Marka Szarugę „Pucharem Przechodnim”,  ogromnym pluszowym misiem. Stanowiło to radosny ale już końcowy element XVII Edycji „Pluszowego Misia 2018”.

   

   

   

strona: