Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • Pasowanie pierwszoklasistów!

       Dnia 16 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet społeczności naszej szkoły. Uroczystego pasowania dokonał pan dyrektor Michał Poczobutt. Na uroczystość przybyli również p. Burmistrz Kcyni i przewodnicząca Rady Rodziców. Każda klasa pierwsza pod kierunkiem swojego wychowawcy zaprezentowała piosenkę i wspólnie wyrecytowała wiersz. Nasi najmłodsi złożyli również slubowanie, że będą dbać o dobro szkoły i klasy, będą uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli. Postawą swoją będę sprawiali radość rodzicom i wychowawcom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.
   

 • "Nauczycielu jesteś mi naprawdę bliski"

  13.10.2014

  W dniu  13 października w naszej szkole obchodzono uroczysty Dzień Nauczyciela. Klasy VII a z wychowawcą R. Pulikowską oraz III b z wychowawcą E. Sójko przygotowali dla całej społeczności uczniowskiej przedstawienie pod hasłem " Nauczycielu, jesteś mi naprawdę bliski".  Było to pierwsze przedstawienie gdzie młodzież klas 7 wraz  z młodszymi kolegami wspólnei podziękowała wszystkim pracownikom szkoły, szczególnie nauczycielom za trud,niegasnącą pasję kształcenia, wytrwałości i cierpliwośc oraz  życzyła  zrealizowania planów i spełnienia marzeń.. Pan dyrektor M. Poczobutt przypomniał wszystkim że, święto 14 października obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Wręczył również nagrody dyrektora, nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud i wkład w rozwój naszej placówki w ubiegłym roku. Zapraszamy do obejrzenia krótkich retrospekcji z przedstawienia(film 1) oraz rozdania nagród(film2)   zdjęcia

 • Szczególna lekcja historii!

  W tym tygodniu w klasach siódmych odbyła się lekcja historii, którą gościnnie przeprowadził p. Marcin Lisiecki, nauczyciel z ZST w Kcyni, pasjonat historii współczesnej. Opowiedział uczniom o wspomnieniach swoich dziadków, które dotyczyły II wojny światowej, o ważnych miejscach w Kcyni i okolicach, które związane są z tamtymi czasami, o ostatnim przedwojennym burmistrzu Kcyni i wielu innych osobach, które tragicznie zginęły w okresie wojennym na terenie gminy Kcynia. Pan Lisiecki zaprezentował ciekawe fotografie i dokumenty, które umożliwiły dzieciom poznanie tragicznych wydarzeń. Była to szczególna i wzruszająca lekcja o przeszłości.

 • Tydzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

  Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Miała ona w naszej szkole wymiar tygodniowy. Uczniowie uczyli się i przypominali sobie tabliczkę mnożenia, aby w dzień finału zmierzyć się w przeróżnych konkurencjach. Dzieci stały się egzaminatorami i uczestnikami w tej akcji. Organizatorami  tego przedsięwzięcia były p. Marzena Lulka, p. Renata Pulikowska .

  29 września każda klasa zaprezentowała się w jednokolorowych koszulkach z przygotowanymi liczbami. Usłyszeliśmy również klasowe okrzyki związane z matematyką. Odbyły się wspólne zabawy na sali sportowej i egzaminy dla dorosłych: rodziców i nauczycieli.

  Wcześniej ogłoszono konkursy: na okładkę zeszytu do matematyki dla klas V-VII, konkurs plastyczny „Matematyka jest wśród nas” dla klas I-IV oraz konkurs na najciekawsze, najlepsze wypracowanie na temat „Dzień bez liczb”.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

         W tym tygodniu nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Sprzątanie swiata". Kazda klasa ze swoim wychowawcą miała okazję posprzątać wybrany teren w obrębie szkoły lub poza nią. Otrzymalismy worki na smieci i rekawiczki. Pogoda dopisała, co było najważniejsze. Z usmiechem na twarzach i satysfakcją, że moglismy pomóc naszej planecie, chętnie braliśmy udział w przedsięwzięciu.

 • Spotkanie z policjantem

  Z inicjatywy p. dyrektora Michała Poczobutta zostało w naszej szkole zorganizowane spotkanie z p. dzielnicowym R. Sadowskim z Komendy Policji     w Kcyni. Tematem prezentacji było przestrzeganie prawa i konsekwencje jego nieprzestrzegania . Spotkanie wpisuje się w tematykę programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-7.

  Mówiono o niebezpiecznych sytuacjach w szkole, o konsekwencjach prawnych, które grożą za m.in. kradzież, pobicie, wyłudzenia, nękanie itp. Ważną kwestią było również przypomnienie uczniom, że powinni reagować     na przemoc w szkole, pomagać kolegom i koleżankom, którzy są ofiarami przemocy. Zawsze mogą zwrócić się o pomoc do osoby dorosłej, której ufają, do pedagoga szkolnego wychowawcy, rodzica.

  Pan dyrektor przypomniał również o zasadach korzystania w szkole z telefonów komórkowych  przez uczniów.

 • ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO!

  Szkoła Podstawowa im. J. Czochralskiego w Kcyni informuje, iż rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się

   

  4 września 2017 r.

   

  o godzinie 9.00 dla klas II - VII

  o godzinie 10.30 dla klas zerowych i pierwszych

   

  Msza św. o godz. 8.00 w kościele NMP w Kcyni.

   
 • INFORMACJA!

  INFORMACJA O WYNIKACH POSTĘPOWANIA DOTYCZĄCEGO REMONTU POMIESZCZEŃ SZKOLNYCH.

   

  informacja_o_wynikach_postepowania.pdf

 • Prace naszych uczniów!

       Prace naszych uczniów wykonane na konkurs MODA NA PISANIE -STOP DOPALACZOM. Są to przce uczniów z klasy 5 c: Mikołaja Kluczyńskiego i Aleksandry Puławskiej. Kliknij Więcej, aby je zobaczyć!

 • WIZYTA W OSP W KCYNI

        21.06.2017r. klasa I b wraz z wychowawcą Małgorzatą Olszak była z wizytą w OSP w Kcyni. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaków ,obejrzeli nowoczesny sprzęt , służący do gaszenia pożarów ,ratowania życia ludzkiego. To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy!

 • DZIEŃ SPORTU

       

  Dzień 20 czerwca w naszej szkole był ogłoszony „Dniem Sportu”. Do rywalizacji sportowej przystąpiły wszystkie dzieci klas 0-6 . Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach : gr. klas „A” klas „B” i klas „C” z podziałem na dziewczęta i chłopców. W przygotowanych zabawach szybkościowo-zwinnościowych  uczestnicy wykonywali różne zadania ruchowe np. bieg sztafetowy, skoki na skakance, kozłowanie piłki, jazda na hulajnodze, rzut woreczkiem na odległość, skoki dodawane, biegi w parach (tzw. wyścigi rydwanów), a także przeciąganie liny. Każde z tych zadań dzieci wykonywały z ogromnym zaangażowaniem, a głośny doping kibiców tylko wzmagał towarzyszące temu emocje. Do rywalizacji dołączyli również nauczyciele, którzy wzięli udział w zabawie w przeciąganiu liny. Fakt ten bardzo spodobał się dzieciom, które wspomagały swoich wychowawców. Podczas całego dnia wszyscy uczestnicy wykazali się wysoką sprawnością fizyczną i wspaniałą postawą fair play, pokazując , że potrafią się doskonale bawić i tak naprawdę stali się w ten sposób zwycięzcami!! Gratulujemy wszystkim udziału w zabawie i dziękujemy za sportowe emocje! 

 • Konkurs fotograficzny

       19 czerwca uczniowie z naszej szkoły: Zofia Wielebska, Stanisław Wiśniewski i Jakub Krzeszewski pojechali do Nakła na rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego na fotografię " Bliżej pasji, dalej od uzależnień". Konkurs organizowany był przez Komendę Powiatową Policji w Nakle n. Notecią. Wielki sukces naszego ucznia JAKUBA KRZESZEWSKIEGO - zajął on II miejsce w tym konkursie. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział otrzymali wspaniałe upominki.

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

  23 CZERWCA ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.

  KLASY I-III GODZ. 8.00 - SALA SPORTOWA

  KLASY IV-VI GODZ. 8.00 - GÓRNY HOL

  KLASY "O" GODZ. 11.30 - 22 CZERWCA

 • Certyfikat Szkoły Łowców Talentów

      W dowód uznania za rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Łowców Talentów.

   

 • Z wizytą w Zakładzie Wulkanizacyjnym.

         W związku z duzym zainteresowaniem chłopców z klasy 3 c ( a mamy ich 15) motoryzacją postanowiliśmy udać się na ostatnią wspólną pieszą wycieczkę całą klasą razem z wychowawcą p. Arletą Różańską do Zakładu Wulkanizacyjnego ALGUU w Kcyni. Droga na ulicę Szubińską z naszej szkoły była daleka, ale wspólnie daliśmy radę. Na miejscu czekał na nas właściciel p. Piotr Pezacki, który najpierw opowiedział nam o poczatkach założenia firmy, a nastepnie bardzo ciekawie przyblizył nam pracę wulkanizatora. Bylismy również świadkami kolejnych etapów zmiany opony. Panu Piotrowi bardzo serdecznie dziękujemy za kreatywną lekcję, za czas który poświęcił, za usmiech, a także za słodką niespodziankę.

 • Wycieczka do Lodziarni

       Klasa 3 c z wychowawcą p. Arletą Różańską 13 maja 2017 r. wybrała się do Lodziarni Firmowej "Roka". Jest to miejsce, w którym rodzinna tradycja łączy się z wyszukanymi smakami lodów. Po przybyciu na miejsce wszyscy ze smakiem zajadaliśmy pyszny deser lodowy. Była to kolejna okazja do wspólnego zintegrowania się, pokazania, że po trzech latach wspólnych wycieczek potrafimy odnaleźć się i zachować w każdym miejscu i każdej  sytuacji. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy. Po smacznych lodach trzeba było wrócić do szkoły na kolejne lekcje.

 • WYCIECZKA DO POZNANIA

     

  7  czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego klas I b, II d i III b wraz ze swoimi wychowawczyniami Małgorzatą Olszak, Barbara Piątkowską                       i Bernadetą Sobczak udali się na wycieczkę do Poznania,  podczas której wszystkim uczestnikom dopisywały świetne humory oraz wspaniała pogoda.

  Uczniowie zwiedzili poznańskie lotnisko „Ławica”, gdzie obserwowali starty i lądowania samolotów. W programie wycieczki było zwiedzanie urokliwego Starego Rynku i obowiązkowo  obejrzenie jednej z atrakcji turystycznych Poznania,  koziołki, które bodą się codziennie o 12:00  na wieży poznańskiego ratusza.  Kolejnym punktem wycieczki było Rogalowe Muzeum Poznania -  żywe centrum poznańskich tradycji i kultury, które  mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Jest to miejsce dla wszystkich, którzy chcą poznać lepiej Poznań,  jego specyfikę,  gwarę poznańską oraz symbole,  ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. W kameralnej,  swobodnej atmosferze,                    z  humorem i z interakcją z uczestnikami, uczniowie poznali wszystkie etapy powstawania rogali oraz ich wyśmienity smak.

  Przerwą w zwiedzaniu był posiłek w barze szybkiej obsługi McDonald's, gdzie uczestnicy z apetytem zjedli zamówione przez siebie dania.

  Wycieczkę kończyła wizyta w największej w Polsce i Europie Palmiarni Poznańskiej, placówce botanicznej znajdującej się                       w poznańskim Parku Wilsona, gdzie prezentowanych jest około 1100 gatunków roślin, a w akwarium 170 gatunków ryb oraz około 50 gatunków roślin wodnych. Uczniowie pod  opieką przewodnika          z wielkim zaciekawieniem słuchali i oglądali niespotykane w naszym klimacie okazy.

  Wycieczka była zorganizowana przez Biuro Podróży Hubertus  w Wągrowcu, któremu uczestnicy serdecznie dziękują                                 za profesjonalną obsługę.

 • Szkolne Talenty!

        9 czerwca odbył się w naszej szkolny uroczysty apel, na którym wyróżniono uczniów , którzy w tym roku szkolnym odnosili sukcesy w różnych konkursach. Imprezę przygotowały p. Dorota Pater i p. Anna Góralczyk. Była to wspaniała okazja, aby każdy uczeń mógł dowiedzieć się o talentach swoich rówieśników i podziękować, że tak pięknie reprezentują naszą szkołę w gminie, powiecie, województwie. 

  Oto niektóre z wielu sukcesów:

  Szkolny Konkurs Ortograficzny o pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

  Kategoria klas III:

  1. Marciniak Aleksandra 3 c

  2. Nogajczyk Marcel 3 c

  3. Chudzik Anita 3 a

  Kategoria klas IV:

  1. Wisniewski Stanisław 4 c

  2. Pinkowska Wiktoria 4 b

  3. Kwiatkowska Anna 4 c

  Kategoria klas V

  1. Kwiatkowska Zofia 5 c

  2. Puławska Aleksandra 5 c

  3. Krzyżaniak Julia 5 a

  Kategoria klas VI

  1. Repczyńska Zuzanna 6 c

  2. Komasiński Cezary 6 c

  3. Szydełko Aleksandra 6 c

  MISTRZ ORTOGRAFII- STANISŁAW WIŚNIEWSKI

   

  Wojewódzki Konkurs Recytatorski Turniej Słowa "Słowo źródłem inspiracji"

  w kategorii klas IV-VI II miejsce - Stanisław Wiśniewski 4 c

  w kategorii klas I-III II miejsce-Kacper Olszak 2 a

  wyróżnienie Marianna Lehnarth 2 d

   

  Międzygminny Konkurs Krasomówczy DEMOSTENES

  w kategorii klas IV-VI III miejsce Stanisław Wiśniewski 4 c

  w kategorii klas I-III I miejsce Kacper Olszak 2 a

   

  Gminny Konkurs Ładnego PIsania o pióro dyrektora Szkoły Podstawowej w Laskownicy

  I miejsce-Antonina Kluczyńska 4 c

  II miejsce-Zofia Kwiatkowska 5 c

  wyróżnienie Aleksandra Puławska 5 c i Jakub Krzeszewski 6 b

   

  Ogólnopolski Konkurs Piosenki Filmowej w Bydgoszczy

  I miejsce Zuzanna Repczyńska 6 c

   

  Powiatowy Konkurs Recytatorski z języka angielskiego

  II miejsce-Stanisław Wiśniewski 4 c

   

  Międzynarodowy Konkurs-Kangur Matematyczny

  wyróżnienia: Jakub Makarewicz 2 d, Michał Błaszczykiewicz 2 c, Stanisław Wiśniewski 4 c, Piotr Krzeszewski 6 b

   

   

   

   

 • X Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej w Olszewce- kolejny sukces naszych uczennic!

  7 czerwca 2017r. w Olszewce odbyl się X Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej .Uczestnikami były dzieci i młodzież ze szkół znajdujących się na terenie powiatu.

  Po szkolnych eliminacjach wybrano trzy najlepsze zawodniczki z naszej szkoły tj. Zuzannę Dziewieczyńską, Wiktorię Pinkowską i Zuzannę Repczyńską. Z przyjemnością informujemy, że Zuzanna Dziewieczyńska zdobyła wyróżnienie, natomiast Zuzanna Repczyńska zdobyła I miejce. Wszystkim dziewczynkom serdecznie gratulujemy!!!

  Słowa podziękowania dla Pań anglistek oraz rodziców i opiekunów przygotowujących uczestniczki do festiwalu.

   

 • Spotkanie z rzeźbiarzem...

       Dnia 30 maja uczniowie klasy III a i III b z wych. p. Anną Wilczyńską i p. Bernadetą Sobczak udali się na wycieczkę do GCKiB w ramach realizacji planu wychowawczego-badanie i rozwijanie zainteresowań własnym regionem. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z rzeźbiarzem p. Piotrem Wolinskim, który przybliżył im sztukę ludową. Pani Renata Gaj-Kowalska przybliżyła nam postać patronki ośrodka-Klary Prillowej. Pani Maria Kordyś zaprezentowała nam strój pałucki i tradycje naszego regionu. Obejrzeliśmy również przygotowaną wystawę fotografii. Wycieczka była pouczająca i bardzo ciekawa.

strona: