• Szkolny Konkurs Wiedzy o prof. Janie Czochralskim!

     • Dnia 23 kwietnia 2024r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o prof. Janie Czochralskim organizowany w ramach TYGODNIA PATRONA. Konkurs przygotowali i czuwali nad jego przebiegiem ks. Stanisław Gajek, p. Rafał Jankowski i p. Natalia Żychlińska. Finał był poprzedzony eliminacjami. 34 osoby zakwalifikowały się do finału i zmierzyły się z pytaniami testowymi, za które mogły otrzymać maksymalnie 30 pkt. Rywalizacja była bardzo wyrównana, decydowała czasem przewaga półpunktowa. Jesteśmy dumni z wiedzy naszych uczniów i wszystkim gratulujemy!

      Oto ZWYCIĘZCY!

      1 miejsce - Joanna Kalka kl.7c

      2 miejsce - Natalia Kalka kl.7c

      3 miejsce - Mateusz Prajs kl.4b

       

       

     • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY L O G i M A T

     •      Gminny konkurs LOGiMAT, który jest kontynuacją konkursu Tangramistrz Gminy już za nami. Konkurs ten był jednym z wielu elementów obchodów 71 rocznicy śmierci patrona szkoły Jana Czochralskiego. W ramach tych działań grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach chemicznych na UMK w Toruniu. Braliśmy udział w QUESCIE(gra miejska) o Janie Czochralskim. 23.04 odbył się finał szkolnego konkursu o Janie Czochralskim.  Festiwal Nauki i Techniki ze względów czasowych odbędzie się w czerwcu. 25.04 2024 r. to dzień w którym 6 drużyn z Gminy Kcynia podjęło rywalizację o tytuł Arcymistrza, Mistrza i Eksperta Logicznego Myślenia. Do naszej szkoły przyjechały drużyny z klas V-VI w najlepszym składzie(po prostu giganci).

      Drużyna z Dziewierzewa w składzie: Lena Karmowska, Karol Karmowski,  Antoni Okrutnik z opiekunem p. mgr J. Karmowską,

      Drużyna z Laskownicy w składzie: Maciej Kamiński, Nikola Ziarnik, Adrian Rózga z opiekunem p. mgr M. Chodoła-Halaburdą,

      Drużyna z Mycielewa w składzie: Alan Hak, Martyna Wiekiera, Maria Rubaszewska z opiekunem p. mgr A. Drozd,

      Drużyna z Palmierowa w składzie: Lena Grześkowiak, Jakub Kieca, Barbara Sarnecka z opiekunem p. mgr J. Reiwer,

      Drużyna z Rozstrzębowa w składzie: Marcelina Grabarska, Wiktoria Tomaszewska, Marcel Chojnacki z opiekunem p. mgr P. Grzechnik

      oraz drużyna z Kcyni w składzie: Wiktor Kant, Krzysztof Kuliberda, Bartosz Musiał z opiekunem p. mgr R. Pulikowską. Po pierwszym etapie konkursu objęła prowadzenie drużyna z Dziewierzewa. II etap, czyli układanie tangramów, był decydujący. Po wielu emocjach Arcymistrzem została drużyna z Mycielewa, Mistrzem drużyna z Laskownicy oraz tytuł Ekspert zdobyła drużyna z naszej szkoły z Kcyni. W przerwach konkursu naszym zawodnikom czas umilali uczniowie ze szkolnego koła robotyki, prezentując działanie Photonów i Genibotów. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Kcyni. Przygotowaniem zmagań matematycznych oraz nad całością konkursu czuwały nasze panie od matematyki p. M. Lulka oraz p. R. Pulikowska. Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok.

     • #ŁączyNasPamięć, Akcja Żonkile

     •  

      W tym roku szkolnym po raz kolejny nasza szkoła dzięki współpracy z p. Justyną Makarewicz wzięła udział w Akcji Żonkile, upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Klasy siódme uczestniczyły w ciekawych spotkaniach z p. Makarewicz. Wysłuchały ciekawych i wzruszających opowieści o ludności żydowskiej, rozmawiały o dramatycznych losach Żydów w czasie wojny, nawiązując również do współczesnych wydarzeń, które nacechowane są brakiem tolerancji, akceptacji drugiego człowieka. Uczniowie wypowiadali się o naszych uprzedzeniach, odpowiedzialności, godności człowieka. Na koniec każdy chętny uczeń mógł otrzymać do przypięcia symboliczny żonkil. Wielkie podziękowania dla p. Justyny Makarewicz za możliwość udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu. 

     • TYDZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

     •  W dniach od 8 do 12 kwietnia świętowaliśmy tydzień zdrowego śniadania. Uczniowie klas 4-8 w tym czasie przygotowywali pyszne i zdrowe posiłki-kanapki, sałatki, które idealnie wpisywały się w zasady zdrowego stylu życia. Głównym celem projektu było zwiększenie świadomości uczniów na temat wartości zdrowego odżywiania oraz kształtowanie zmian nawyków żywieniowych. Wykonanie zadania zaliczamy w punktacji ,,Klasa na medal". S.U

     • Spotkanie z pasjonatem przyrody

     • We wtorek 16 kwietnia uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Panem Jurkiem Napierałą, który znany jest wśród kcyńskiej społeczności jako fotograf i miłośnik leśnych zwierząt. Jego wielką pasją jest życie dzikiej zwierzyny. Postrzegany jest jako człowiek lasu i natury. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali leśnych opowieści, obejrzeli fascynujące filmiki min.  o wilkach i jeleniach. Obejrzeli także leśne zdobycze Pana Jurka oraz dowiedzieli jakiego potrzeba  kamuflażu, by utrwalić te jedyne i niepowtarzalne ujęcia mieszkańców lasu. Serdecznie dziękujemy za to fascynujące spotkanie!

     • Strażacy w akcji

     • W ramach realizacji tematu lekcji "Strażacy w akcji" uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią p. Arletą Różańską gościli strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni p. Michała Modlińskiego. Przybliżona została tematyka pracy strażaka.Uczniowie mieli okazję zadać nurtujące ich pytania dotyczące specyfiki pracy podczas różnych zdarzeń losowych. Zaprezentowane zostały również elementy umundurowania strażackiego i jego funkcje. W ramach bloku zajęć uczniowie wysłuchali również lektury "Jak Wojtek został strażakiem" oraz obejrzeli film edukacyjny będący częścią kampanii Państwowej Straży Pożarnej przybliżający zasady pracy strażaka.

     • PIERWSZAKI OBEJRZAŁY SPEKTAKL PT:"CZERWONY KAPTUREK"

     • Uczniowie kl. Ia i Ic wraz z Paniami: J. Soja, M.Grotkowską, K.Soja, A.Miszewską wybrali się na wycieczkę do Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią na spektakl teatralny pt.,,Czerwony Kapturek”wystawiony przez Teatr Wrocławski. Celem wycieczki było m.in. rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz kształtowanie u dzieci nawyków kulturalnego zachowania się podczas spektaklu. Jak wiadomo bajka ,,Czerwony Kapturek” jest wszystkim dzieciom bardzo dobrze znana. Przypomniała ona młodym widzom najważniejsze przesłanie, by zawsze być ostrożnym i nie ufać nieznajomym. Wielkim zaskoczeniem było samo zakończenie, w którym Kapturka i jego babcię uratowała wesoła żabka zamiast gajowego, który się spóźnił. Po zakończonym spektaklu udaliśmy się do McDonalda. Nie zabrakło nam dobrego humoru! Wszyscy wróciliśmy cali i zdrowi!

     • Trzecie miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym ucznia naszej szkoły!

     • 12 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się szósta edycja Gminnego Konkursu Historycznego, zorganizowana przez gospodarzy oraz Szkołę Podstawową  im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Kcyni. Tematyka  konkursu obejmowała zagadnienia związane z Powstaniem Warszawskim 1944 r. W  turnieju brało  udział dwadzieścioro uczniów z siedmiu szkół podstawowych gminy Kcynia: Mycielewa, Kcyni, Rozstrzębowa, Laskownicy, Dobieszewa, Dziewierzewa oraz Palmierowa.

      Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych      i ósmych.  Miał charakter rywalizacji indywidualnej. Po uroczystym powitaniu  rozpoczęto rozwiązywanie testu,   który składał się z 40 różnego typu zadań. Uczestnicy mieli na to       60 minut.  Do zdobycia było 60 punktów. Po zakończeniu pracy,  uczniowie otrzymali słodki poczęstunek, a jury, składające się z opiekunów i nauczycieli przybyłych z dziećmi,  sprawdzało zakodowane testy.

              Następnie wszyscy goście i społeczność szkoły w Palmierowie zebrali się na sali gimnastycznej,   by obejrzeć, przygotowaną przez uczniów szkół w Palmierowie                      i w Dziewierzewie inscenizację  związaną  z konkursem. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie zmagań i wręczenie nagród. Zadania konkursowe były trudne, poziom wyrównany,  ale zawsze jest tak, że ktoś uzyska większą liczbę punktów.  Zwyciężczynią została Michalina Demska ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.  Drugie miejsce zajął  reprezentant  Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody  w Laskownicy – Maksymilian Pachulski.  Trzecią lokatę wywalczyli ex aequo Jan Danielewicz  ze Szkoły Podstawowej  im. Jana Czochralskiego w Kcyni oraz Marcin Wilk ze Szkoły Podstawowej   im. bł. M. Karłowskiej w Dobieszewie.  Zwycięzcy  otrzymali pamiątkowe dyplomy    i wartościowe nagrody rzeczowe: sprzęt elektroniczny, gry planszowe, materiały piśmiennicze i albumy. Pozostali  uczniowie - nagrody pocieszenia w postaci gier planszowych, książek historycznych i materiałów piśmienniczych. Wszyscy otrzymali również pamiątkowe kubki  z tematycznym nadrukiem.

       

     • Sukces naszych uczniów w konkursie historycznym!

     •  

      Dnia 22 i 23 marca 2024 roku uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział   w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy z Historii. Uczniowie rozwiązywali przez 30 minut test wielokrotnego wyboru z zakresu historii starożytnej, XIX wieku  i historii po II wojnie światowej w dwóch kategoriach. Jesteśmy dumni          i gratulujemy Janowi Danielewiczowi z 7a i Filipowi Filoskowi z 7c, którzy znaleźli się w dziesiątce najlepszych i otrzymali tytuł laureata.

     • 80. rocznica bitwy pod Monte Cassino.

     • W tym roku 80. rocznica bitwy pod Monte Cassino. Uroczystości także w Kcyni. Dla dzieci i młodzieży konkurs plastyczny!

      20 maja w Kcyni odbędą się Wojewódzkie Obchody  80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Częścią obchodów jest ogłaszany właśnie konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z Gminy Kcynia. Konkursu organizowany jest w celu:

      - kultywowania pamięci o Monte Cassino;

      - motywowania do samodzielnego poszerzania wiedzy;

      - uwrażliwienia na wartości patriotyczno-narodowe;

      - stworzenia okazji do działalności plastycznej związanej z symboliką narodową.

      Kategorie wiekowe: klasa “0”-III, klasa IV - VIII oraz szkoła ponadpodstawowa. Konkurs ma charakter indywidualny i adresowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Gminy Kcynia. Praca plastyczna powinna być wykonana techniką płaską (np. malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane, kolaż, itp.) na karcie w formacie A4 lub A3. Do pracy należy dołączyć metryczkę (tj. praca musi być opisana na odwrocie - imię, nazwisko, wiek, szkoła ) oraz oświadczenie rodziców lub opiekunów prawnych dziecka i dostarczyć wraz z pracą na adres organizatora tj. Urząd Miejski w Kcyni, ul. Rynek 23, 89-240 Kcynia (formularz – załącznik do regulaminu).  Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej www.kcynia.pl Termin wręczenia nagród – 20 maja 2024 r. podczas głównych uroczystości. 

      Formularz.docx

      Regulamin_konkursu.docx

       

     • Zapraszamy na II Bieg im. Jana Czochralskiego i festyn "Majówka"

     • Tradycyjnie organizowany już trzeci rok z rzędu oficjalny bieg kcyński łączymy z festynem. Od dwóch lat organizowany bieg promuje postać prof. Jana Czochralskiego i organizowany jest w okolicy rocznicy jego śmierci, która dokładnie przypada 22 kwietnia. Zapisy na bieg nadal trwają!!! 200 miejsc przewidziano dla osób od 16 roku życia, dodatkowo 50 miejsc dla dzieci!  - szczegóły pod linkiem https://kcynia.pl/ii-bieg-im-jana-czochralskiego.html

      W tym roku bieg odbędzie się 4 maja i będzie częścią festynu "Majówka". Na festynie nie zabraknie atrakcji dla dzieci, w tym darmowych dmuchańców. Na scenie pojawi się zespół BETTI FAMILY, a zabawę do godz. 23.00 poprowadzi Marek Ciepliński. Będą stoiska gastronomiczne,  z zabawkami oraz kawiarenka, którą przygotuje KGW Babeczki Turzyn. Zapraszamy do wspólnej zabawy! 

      Organizatorem głównym wydarzeń są: Gminne Centrum Kultury Biblioteki im. K. Prillowej oraz Urząd Miejski w Kcyni. 

      Partnerem finansowym jest Bank Spółdzielczy w Kcyni, partnerem organizacyjnym jest ZGKiM w Kcyni.

       

     • Dbamy o zęby!

     • 10 kwietnia uczniowie kl.1a i 1 c z wychowawczyniami J.Soja i M.Grotkowską oraz p.K.Soja -w ramach realizacji cyklu lekcji o zdrowiu- uczestniczyli w spotkaniu z p.Anną Grewling - Chełkowską.

      Pani stomatolog w ciekawy sposób pokazała uczniom jak myć zęby i w jaki sposób o nie dbać.Zwtóciła również uwagę na zdrowe odżywianie się czyli chrupanie warzyw i owoców oraz picie czystej wody.

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
    • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
    • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
     ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
    • ul. Wyrzyska 12

     89-240 Kcynia
     Poland
   • Logowanie