• Wyjazd na lodowisko i do kina.

• Dnia 25 stycznia 2024r. uczniowie klas siódmych pojechali na wycieczkę do Bydgoszczy. Celem wycieczki było propagowanie aktywnego stylu życia. Uczniowie z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Nie obyło się bez upadków, ale mimo wszystko była to prawdziwa frajda. W kinie Cinema obejrzeliśmy premierę nowej wersji,  "Akademii Pana Kleksa ", która bardzo nam się podobała. Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona.

• Dla Babci i Dziadka!

• Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego uczniowie klas Ia, Ib i Ic wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali piękną uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzień 23 stycznia 2024r. był niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Najpierw dzieci pokazały swoje talenty recytatorskie oraz wokalne. Babcie i dziadkowie byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich wnucząt. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, które same wykonały. Następnie wnuczęta z dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Atrakcją spotkania był DJ - Marcin Gąsiorowski, który przygotował zagadki dla babć i dziadków oraz zabawy muzyczno-ruchowe i taneczne. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

• Spotkanie ze strażakami

•  Dzisiaj 24 stycznia 2024r. uczniów klas siódmych odwiedzili ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kcyni. Na spotkaniu udzielili instruktażu oraz zademonstrowali tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomili uczniom, że tzw.,,złote minuty" ratują życia poszkodowanego. Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem strażaka-ratownika.

• Spotkania z rodzicami

• Dzień dobry. Szanowni Rodzice, dnia 30 stycznia odbędą się spotkania z wychowawcami podsumowujące I semestr. Na początku zapraszamy na spotkanie ogólne na sali gimnastycznej, następnie w klasach.Klasy 1-3 godz. 16.30 ul. WyrzyskaKlasy 4-8 godz. 17.30 ul. Pobożnego

Z wyrazami szacunku Dyrekcja szkoły

• !

• Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie zaprasza na Trafione Ferie pod patronatem Starosty Nakielskiego, które odbędą się w dniach 12-16 lutego 2024 r. Szczegóły na plakatach (w załączniku).

Alicja Jaśkowiak

Dyrektor Zespołu Szkół

im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

• Zmiana dowozów!

• Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 05.02.2024r. następuje zmiana trasy nr 7 (Kcynia-Iwno-Kcynia) oraz godziny dowozów. W załączeniu nowy rozkładOd dnia 05.02.2024r. nie będzie dowozów dzieci do Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni spoza obwodu, czyli nie będą zabierane dzieci z przystanku PKS w Siernikach. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kcyni mieszkający w Siernikach będą zabierane z przystanku w Łankowicach.Poniżej nowy rozkład. Proszę wziąć pod uwagę porę roku i warunki na drogach. Możliwe są minimalne opóźnienia.

Z poważaniem  Dyrekcja Szkoły

Dowozy_od_lutego.docx

• KARMNIKI DLA PTAKÓW – EDUKACJA EKOLOGICZNA W KLASACH 0 - 3

• Aktywna ochrona przyrody to jedna z form edukacji ekologicznej w klasach 0 – 3, a dokarmianie ptaków żyjących na wolności  kształtuje u naszych uczniów zachowania proekologiczne. Na prośbę Młodszego Samorządu Uczniowskiego i dzięki uprzejmości Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni Pana Pawła Dudy wychowankowie tejże placówki wykonali trzy karmniki dla ptaków.  W piątek 12 stycznia Dyrektor Zakładu Poprawczego wraz z wychowankiem dostarczyli karmniki do szkoły. Opowiedzieli uczniom o sposobie ich wykonania i umieszczania pokarmu dla ptaków. Uczniowie mogą wsypywać pokarm w specjalne pojemniki lub zawieszać inne smakołyki na haczykach zamontowanych w karmniku. Bardzo dziękujemy !!!

• Szkoła na piątkę z kultury – literatura

• Projekt „Piątka z kultury” zakłada, jak sama nazwa wskazuje, edukację kulturalną uczniów naszej szkoły na pięciu płaszczyznach, obejmujących: teatr, operę, muzykę poważną, literaturę oraz malarstwo. Kompleksowe podejście do kultury, postawienie uczniów zarówno na pozycji odbiorcy, jak i twórcy kultury, ma zapewnić dzieciom i młodzieży poznanie i obycie w wielu dziedzinach związanych z kulturą, a także, co najważniejsze, kształtowanie własnych preferencji. Naszym celem jest również odczarowanie smutnego wizerunku biblioteki szkolnej, zachęcenie uczniów do jej częstszych odwiedzin poprzez wprowadzenie interesujących, nowych pozycji. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe. Zakupione zostały lektury uzupełniające oraz nowości czytelnicze, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Zapraszamy do biblioteki Działanie realizowane w ramach projektu „Piątka z kultury” dofinansowanego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej.