• Zakończenie roku szkolnego 2023/24

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się:

20.06.24 r. dla oddziałów przedszkolnych o godzinie 10.00 ( ul. Wyrzyska)

21.06.24 r. dla klas 1-3 o godzinie 8.00 ( ul. Wyrzyska)

21.06.24 r. dla klas 4-7 o godzinie 9.30 ( ul. Pobożnego)

21.06.24 r. dla klasy 8 o godzinie 12.00 ( ul. Pobożnego)

• Wakacje tuż, tuż.

• Klasa Vc wraz z wychowawcą R. Pulikowską oraz opiekunem p. A. Góralczyk, żegnali rok szkolny witając jednocześnie zbliżające się wakacje. Piękna pogoda oraz doskonałe nastroje towarzyszyły nam wszystkim. Uczniowie pokonali  rowerami trasę z SP ul. Pobożnego przez Miastowice do Turzyna.  To już druga taka wycieczka tych uczniów. Przypomijmy, że  we wrześniu  wspięliśmy się na najwyższy szczyt Pałuk górę Korfantego, sprawdziliśmy czy pomnik przyrody jakim jest dąb Adam w Mechnaczu nadal zmieści w swoim pniu wszystkich uczestników. Teraz postanowiliśmy zobaczyć piekne muzeum przyrody i lesnictwa w Turzynie. Właściciel osobiście opowiedział ciekawostki z życia leśnego zwierząt pokazując wspaniałe eksponaty. Przygotowano dla nas ognisko, gdzie mogliśmy  upiec kiełbaski, posilić się, po prostu odpocząć.  Z wypiekami na twarzach oraz z uśmiechami na ustach wróciliśmy do domów. Była to również lekcja jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co na pewno przyda się w czasie dwumiesiecznych  wakacji.

• GALA LAUREATÓW

•  Wielu uczniów naszej szkoły brało udział w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych od szczebla szkolnego do ogólnopolskiego, a nawet międzynarodowego. Odnieśli sukcesy. Należy pamiętać, że sukcesy życiowe często mają swój początek w szkole, tylko trzeba chcieć i móc pokazać własne zdolności i umiejętności. Cieszymy się, że co roku jest tak wielu laureatów. Zmagania oraz sukcesy uczniów, to wynik ciężkiej pracy, wielogodzinnych przygotowań. GRATULUJEMY!!!

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dzień 5 czerwca był dniem bez plecaka. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu,, zastępstwa " dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, kosze sklepowe, garnki, donice, wanienki, a nawet kosiarki. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje. Było to ostatnie zadanie,, Klasy na medal". Uczniowie każde zadanie traktowali jako zabawę i formę integracji.

• FESTIWAL NAUKI, TECHNIKI I SPORTU

• W dniu 4.06.2024r.w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbył się Festiwal Nauki, Techniki i Sportu. W ramach tego wydarzenia w oryginalny sposób uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi dyscyplinami sportu oraz zapoznać się z fascynującym światem technologii i innowacji. Na zmęczonych czekały słodkości oraz napoje na małym boisku. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 16 z 19 przygotowanych stanowisk, otrzymali mały upominek, niespodziankę. Na wyróżnienie zasługuje 24 uczniów, którzy wcześniej poznali tajniki nowoczesnych technologii i mogli podzielić się swoją wiedzą z kolegami wyjaśniając, pomagając ukończyć przydzielone zadania. Dzisiaj w naszej szkole nie było przegranych. Wszyscy wygraliśmy bawiąc się przy tym znakomicie.

• WYCIECZKA W KARKONOSZE I DO SKALNEGO MIASTA W CZECHACH

• W dniu 20 maja uczniowie klas 7a, 7b i 8a wyruszyli na podbój polskich i czeskich gór. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Sztolnię Liczyrzepa w Kowarach. Następnego dnia zdobyliśmy szczyt Śnieżki oraz zwiedziliśmy kościółek Wang. Zmęczone ciałko zrelaksowało się w Termach Cieplickich. Wczesnym rankiem trzeciego dnia udaliśmy się w Czechy. Wędrówka skalnymi labiryntami oraz rejs łodzią po jeziorku pozostaną długo w pamięci. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z głową pełną wrażeń.

Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.