• Wspólne kolędowanie

•  Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje, kiedy cały świat kochamy. Jedną z najważniejszych ceremoni bożonarodzeniowych, pielęgnowanych przez lud był obrzęd kolędowania. Po klasowych Wigiliach uczniowie udali się do sali gimnastycznej na wspólne śpiewanie kolęd. Każda klasa prezentowała wybraną kolędę. Między śpiewem kolęd uczniowie z Samorządu Szkolnego przypomnieli wszystkim czym jest kolędowanie. Na koniec uczniowie i Pani Dyrektor Aleksandra Doiczman złożyli wszystkim życzenia.

• Świąteczne warsztaty w Przystani Biskupińskiej

• W dniu 19 grudnia uczniowie klasy 1b i 2a wraz z wychowawczyniami p. Arletą Różańską i p. Daria Żyto oraz opiekunkami p. Elżbietą Wiśniewską i p. Aleksandrą Modlińską uczestniczyli w świątecznych warsztatach w Przystani Biskupińskiej. Dzięki przygotowanym aktywnościom uczniowie mieli okazję przygotować się do najważniejszych świąt w ciągu roku, Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zajęć manualnych powstały przepiękne pierniki, ozdoby świąteczne oraz świece żelowe. W programie zajęć przewidziano również wspólny śpiew kolęd i pastorałek oraz zapoznanie uczestników z obrzędami Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec spotkania na wszystkich uczestników czekał poczęstunek i wspólne świętowanie. Uczniowie oprócz samodzielnie wykonanych ozdób zabrali ze sobą moc wrażeń i świąteczny nastrój, który udzielił się każdemu dzięki pięknej scenerii w przystani.

• MiędzyszkolnyKonkurs Ortograficzny

• Team z naszej szkoły w składzie Amelia Witczak, Jakub Wiącek i Krzysztof Kuliberda w czwartek 14 grudnia wywalczyli 1 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa z Palmierowa. Była to już 20 edycja konkursu. GRATULUJEMY NASZYM MISTRZOM ORTOGRAFII!!!

• Mikołajkowa wycieczka

• Dzisiaj klasa 7a z wychowawczynią wspólnie z uczniami klas 7-8 że Szkoły Podstawowej w Laskownicy wybrali się do Bydgoszczy. Pierwszym punktem wycieczki był teatr. Sztuka Aleksandra Fredry,, Zemsta" bardzo nam się podobała, szczególnie postać Papkina nas rozbawiła. Niesamowite wrażenia wywarł na nas jarmark bożonarodzeniowy. Magia świąt pomimo deszczu udzieliła się wszystkim.

• RUSZYŁY WYPIEKI PIERNIKÓW W PRACOWNI KULINARNEJ

• Dzieci z oddziału przedszkolnego miały w ostatnich dniach okazję poczuć magię świątecznych tradycji. W szkolnej sali kulinarnej wspólnie tworzyły świąteczne pierniczki. W tym miejscu chcemy podziękować paniom z KGW ,,Pokolenia" Studzienki za warsztaty z pieczenia pierników, które przeprowadziły w naszej placówce. Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę związana z wypiekaniem i ozdabianiem słodkości. Jeszcze raz dziękujemy za owocne spotkanie i liczymy na dalszą współpracę z KGW ,,Pokolenia".

• MIKOŁAJKI

• Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Samorząd uczniowski w strojach elfów, mikołajek i Świętego Mikołaja częstowali uczniów słodkim cukiereczkiem i wręczali prezenty - każdy uczeń otrzymał piękną zakładkę do książki. Uczniowie ubrani byli dzisiaj w stroje z akcentem mikołajkowym. Nie zabrakło też świątecznej muzyki i zabaw na śniegu. Magia świąt zawitała dziś w progi naszej szkoły wraz z pięknymi choinkami i ozdobami świątecznymi.