• Aktorsko w klasie Ic - inscenizacja J. Brzechwy "Na straganie".

     • Zdolna klasa Ic pod kierunkiem p. Moniki Grotkowskiej oraz nauczyciela wspomagającego p. Katarzyny Soja dokonała inscenizacji Jana Brzechwy, pt. ,,Na straganie”. Do tego jakże ważnego dla nas wystąpienia przygotowywaliśmy się od kilku dni. Uczniowie samodzielnie przygotowali rekwizyty m.in. każdy wykonał warzywo, którym był podczas występów. Był prawdziwy stragan z warzywami, kucharka oraz osoba odpowiedzialna za prowadzenie straganu. Odbiorcami wystąpienia byli uczniowie kl. Ia, Ib oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Nasi pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania, chwaląc się swoimi umiejętnościami, ale także mierząc się z tremą, która na samym początku im towarzyszyła. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl swoich kolegów. Publiczność nagrodziła Ic gromkimi brawami. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie chętnie włączają się w integrację z innymi dziećmi. Kto wie, może niektórzy z nich w przyszłości zostaną aktorami?  tekst i zdjęcia M.Grotkowska

     • W DNIU URODZIN PATRONA NASZEJ SZKOŁY UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH ODWIEDZILI JEGO GRÓB I ZAPOZNALI SIĘ Z JEGO DOROBKIEM

     • Jak co roku, 23 października w naszej szkole obchodzony jest szczególny dzień. Tego dnia patron naszej szkoły, wybitny uczony Jan Czochralski obchodzi swoje urodziny. Z tej okazji uczniowie klasy Ia oraz klasy Ic pod opieką wychowawców p.Jolanty Soja i p. Moniki Grotkowskiej postanaowili oddać hołd jednemu z najwybitniejszych naukowców współczesnej techniki, którego przełomowe odkrycia przyczyniły się do światowego rozwoju nauki. Uczniowie udali się na pobliski cmentarz, zapalając znicze na grobie profesora Czochralskiego. Warto nadmienić, że nasz patron odkrył metodę otrzymywania monokryształów, która została nazwana od jego nazwiska metodą Czochralskiego, umożliwiając przy tym rozwój elektroniki. Ciekawostką jest, że rodzinnym domem Jana Czochralskiego był parterowy budynek przy ul. Szewskiej 25 w narożniku tzw. Koziego Rynku (dziś Placu prof. Jana Czochralskiego). Cała szkolna społeczność jest dumna mając za patrona człowieka, który przyczynił się do rozwoju techniki i elektroniki. tekst i zdjęcia K.Soja i M.Grotkowska

     • ZAINSPIROWANI JESIENIĄ I WYTWORAMI PANI IWONY HERNET

     • Jak co roku jesień obdarza nas swoimi darami. Uczniowie klasy 3b podczas jesiennych spacerów z rodzicami zgromadzili ich bardzo dużo. Do ich kreatywnego wykorzystania zainspirowani zostali podczas spotkania z Panią Iwoną Hernet, długoletnią członkinią Regionalnego Zespołu Pałuki w Kcyni, która dla własnej przyjemności zamienia np. szyszki i liście we wspaniałe  jesienne dekoracje.  Podczas wizyty w szkole opowiedziała uczniom o swojej pasji, pokazała w jaki sposób można zrobić jesienne zwierzątka i inne dekoracje. Pod jej kierunkiem dzieci wykonały różyczki z liści klonu. Z wielkim spokojem i cierpliwością pokazywała sposób ich wykonania, każdy uczeń mógł liczyć na jej pomoc. Zainspirowani jej twórczością na kolejnej lekcji samodzielnie wykonali jesienne zwierzątka. Ich kreatywność nie miała końca, co można obejrzeć w galerii zdjęć. Uczniowie klasy 3b wraz wychowawczynią Barbarą Piątkowską serdecznie dziękują za wspaniałe spotkanie i mają nadzieję na kolejne.:):)

     • LEKCJA SAMORZĄDNOŚCI W KLASIE 3 b

     • Zainspirowani minionymi wyborami do Sejmu i Senatu 20 października w klasie 3 b zorganizowane zostały wybory do samorządu klasowego. Chętni kandydaci zaprezentowali się przed klasą mówiąc o sobie i swoich propozycjach dotyczących życia klasy. Koleżanki i koledzy z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się kandydatom, a na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych zaznaczali wybranego kandydata. Powołana komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów, a następnie przeliczała głosy. Nie obyło się bez drugiej tury, w wyniku której wybrano trzeciego członka samorządu klasowego. W skład samorządu weszli: Jakub Mroczek, Julia Szynakiewicz i Maja Sobucka. Wybrani uczniowie podziękowali za oddane na nich głosy i zapewnili swoje koleżanki i kolegów, że wywiążą się z powierzonych im obowiązków. Wydarzenie to nie obyło się bez emocji, uczniowie doświadczyli i radości z wygranej  i smutku przegranej. Jednak dla wszystkich była to prawdziwa lekcja samorządności.

     • Zbiórka karmy - podsumowanie.

     • Zbiórka karmy - podsumowanie. W dniach 9-16 października w naszej szkole trwała zbiórka karmy dla podopiecznych Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Ruścu. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji. Uzbieraliśmy prawie 300 kg karmy, którą dzisiaj zawieźliśmy do schroniska. Przedstawiciele Szkolnego Samorządu wybrali się także na spacer z pieskiem. Dzielenie się tym co mamy-to dobry nawyk. Los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny naszym uczniom. Dziękujemy!

     • "Mały Książe" lekcja języka polskiego w nakielskim NOK

     • W poniedziałek 16 października klasy 7a, b oraz 8a pod opieką P. Doroty Pater, P. Eweliny Ziuziakowskie i p. Anny Góralczyk wybrały się do nakielskiego NOK na przedstawienie Wrocławskiego Teatru pt:,, Mały Książę ". Adaptacja szkolnej lektury, gra aktorów i dekoracje bardzo spodobały się naszej młodzieży, a ponadczasowe przesłanie utworu pozostanie na długo w pamięci.

     • Klasa na medal

     • "Klasa na medal"

      to akcja Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły skierowana do uczniów klas 4-8. W każdym miesiącu od października 2023r. do czerwca 2024r. uczniowie będą rywalizować o tytuł "Klasy na medal" angażując się w zaproponowane przez Samorząd Uczniowski wyzwania oraz wpłaceniu największej kwoty pieniędzy na Radę Rodziców w okresie od 01.09.2020r. do 30.05.2021r.

       

       

      REGULAMIN KONKURSU „KLASA NA MEDAL”

      w Szkole Podstawowej im. J. Czochralskiego w Kcyni obowiązujący w roku szkolnym 2023/2024

      KONKURS ORGANIZOWANY PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI DLA KLAS IV – VIII

       

       

      Zasady :

      1. Konkurs dotyczy uczniów klas 4-8.

      2. Konkurs trwa od 1 października 2023 r. do 5 czerwca 2024 r.

      3. Organizatorem konkursu „KLASA NA MEDAL” jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. J. Czochralskiego w Kcyni

      4. O wyniku końcowym decyduje suma punktów uzyskanych przez klasę w różnych obszarach działań zawartych w Regulaminie. Dni tematyczne (przebieranie się) (punktacja będzie przeliczana na procenty względu na rozbieżną liczebność uczniów w klasach,

      5. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w czerwcu 2024 r.

      6. Wyniki zostaną wywieszone pod koniec każdego miesiąca po zakończeniu konkurencji.

       Cele konkursu :

      • motywowanie do aktywności na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego;

      • kształtowanie poczucia wspólnoty;

      • promowanie nauki;

      • promowanie pozytywnych postaw uczniów;

      • wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad uczciwej rywalizacji;

      • wspieranie działań dydaktycznych i wychowawczych szkoły.

      Nagrody: (wręczenie podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego)

      • I miejsce – statuetka klasy na medal oraz kosz słodyczy

      • II miejsce –medal oraz kosz słodyczy

      • III miejsce –kosz słodyczy

       

      Zadania:

      PAŹDZIERNIK:

      09-13.10. 2023 –lekcja wychowawcza: Światowy Dzień Zwierząt – warto pomagać!- promowanie wśród uczniów idei niesienie pomocy bezpańskim, chorym i porzuconym zwierzętom. Zachęcenie uczniów do zbiórki na rzecz  schroniska. Za przeprowadzenie zajęć i zbiórkę karmy klasa otrzymuje max 13 pkt.

      23-27.10.2023 - lekcja wychowawcza –Kultura osobista w życiu szkolnym. Przypomnienie podstawowych zasad savoir – vivre w różnych sytuacjach. Za przeprowadzenie zajęć i wykonanie plakatu klasa otrzymuje 10 pkt.

      LISTOPAD

      27.11.2023 - Dzień kapelusza i czapki - ubieramy różnorodne nakrycia głowy, np.: czapki z daszkiem, kapelusze itd. ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      06.11.2023 - Rozpoczęcie akcji ,,Góra grosza” - każda klasa do końca grudnia zbiera monety do klasowej puszki – przeliczenie monet i punktacja w styczniu ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      GRUDZIEŃ:

      06. 12. 2023 r. – uczniowie przychodzą ubrani na czerwono bądź w mikołajkowych czapkach lub  w przebraniu za świętego Mikołaja, Renifera i Elfa.

      do 15. 12. 2023 r. 5 kartek świątecznych każda klasa przygotowuje i oddaje do oceny (format: 10,5cm x 15 cm), Oddanie prac = 10 pkt.

      STYCZEŃ

      30.01.2024 - Dzień postaci z filmów, bajek i seriali - przebieramy się za postacie z filmu, serialu, bajki itp.  ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      LUTY

      09.02.2024 - Walentynki - Dzień  kolorowej koszuli   ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      Plakat - Konkurs na serce wykonane dowolną technika plastyczną

      MARZEC

      21.03.2024 -Dzień kolorów - 12 marca podczas zebrania zarządu SU zostanie przeprowadzone losowanie. Na wylosowany kolor klasa ubiera się podczas obchodów pierwszego dnia wiosny (21 marca).  ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      do 22 marca 2024 r. - kartki wielkanocne - każda klasa dostarcza 5 kartek (format: 10,5 cm x 15 cm), Oddanie kartek= 10 pkt.

      KWIECIEŃ

      04.04.2024 - dzień skarpetki nie do pary   ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      od 08. 04. 2024 do 12.04.2024Tydzień Zdrowego Śniadania- każda klasa przygotowuje zdrowe śniadanie oraz wspólnie je spożywa (przypomnienie podstawowych zasad zdrowego odżywiania się oraz zasad kulturalnego spożywania posiłków) Za zrealizowanie projektu klasa otrzymuje 10 pkt. ( Udokumentowanie w postaci zdjęć)

      MAJ

      22.05.2024 - Dzień szalonej fryzury - ciekawe i nietypowe upięcia włosów 

      ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      CZERWIEC

      05.06.2024 - Dzień bez plecaka – kreatywne  poszukiwanie zastępstwa dla tradycyjnego plecaka  ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

       

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

     • 17 pażdziernika, to data, która zapadnie na długo w sercach naszych pierwszoklasistów. Pasowanie na ucznia, to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, które we wrześniu dopiero rozpoczęły naukę w szkole podstawowej. Podczas tej uroczystości uczniowie składali uroczyste ślubowanie. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli również rodzice. Dyrektor szkoły, Pani Aleksandra Doiczman powitała wszystkich zgromadzonych gości. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agata Jędryczka życzyła uczniom samych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym pierwszaków, przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyń: klasy Ia - Pani Jolanta Soja, klasy I b - Pani Arleta Różańska, klasy Ic - Pani Moniai Grotkowskska. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia, dotykając dużym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty. Dzieciom wręczono dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Dekoracje do tak wspaniałej uroczystości wykonała Pani Katarzyna Soja. Poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie klasy 3a.

     • LEKCJA MUZYKI W SALI ĆWICZEŃ ORKIESTRY DĘTEJ OSP KCYNIA

     • W dniu 10 października uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią Arletą Różańską oraz Aleksandrą Modlińską zwiedzili salę audytoryjno - ćwiczeniową Orkiestry Dętej OSP w Kcyni. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił podczas gry na instrumentach oraz poznać warsztat muzyczny. Dziękujemy Panu Radkowi Karakiewiczowi - trębaczowi z orkiestry za pomoc i podzielenie się swoimi umiejętnościami.
     • MYSZKA MOLLY Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

     • ,,To jest Molly- myszka mała. W bajkach przygód wiele ma. Jest odważna i wspaniała,

      cieszy się z każdego dnia".

      Oddziały przedszkolne rozpoczynają cykl spotkań z Myszką Molly. Raz w tygodniu koleżanki i koledzy ze starszych klas będą czytać przedszkolakom przygody o dzielnej i sympatycznej myszce Molly. Z inicjatywą czytania bajek naszym przedszkolakom wyszła Pani bibliotekarka Joanna Zimna, która utworzyła KÓŁKO BIIBLIOTECZNE, w którym skupiła uczniów klas drugich i trzecich. Pierwszą bajkę przeczytała uczennica klasy 3b Zuzia Zielińska. Dziękujemy wydawnictwu Molly za przesłane książki.

    • PRACOWNIA KULINARNA DLA UCZNIÓW KLAS 0-3 JUŻ DZIAŁA…
     • PRACOWNIA KULINARNA DLA UCZNIÓW KLAS 0-3 JUŻ DZIAŁA…

     • Z początkiem października w naszej szkole na ul. Wyrzyskiej została udostępniona uczniom i nauczycielkom klas 0-3 Pracownia kulinarna. Pracownia ta powstała z inicjatywy nauczycielek nauczania początkowego. Jej organizacją zajęła się Pani Monika Grotkowska, która z wielkim zaangażowaniem podjęła się tego wyzwania. Dziękujemy Pani Monice! Pracownia wyposażona jest w sprzęt kuchenny zakupiony przez Radę Rodziców oraz za środki, które nasza szkoła zdobyła podczas akcji „Segregacja to się opłaca”, której koordynatorką w roku szkolnym 2021/2022 była Pani Violetta Urban. Pracownia wyposażona jest m.in. w  sokowirówki, gofrownice, tostery, a także w podstawowy sprzęt kuchenny taki jak: talerze, tarki do warzyw, deseczki do krojenia i sztućce. Wielką i miłą niespodzianką są dla nas fartuszki dla uczniów, które zasponsorowała Pani Anna Wilczyńska, nasza wieloletnia, emerytowana nauczycielka nauczania początkowego i babcia uczennicy z klasy 2b. Dziękujemy Pani Aniu!!

      Pracownia działa już na pełnych obrotachJJ W środę  4 października z zasobów Pracowni kulinarnej skorzystali pierwsi uczniowie  pod kierunkiem Pani Jolanty Soja, wychowawczyni klasy 1a. Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne w życiu człowieka,  a przede wszystkim ważne dla naszych uczniów. W ramach tematyki o zdrowym odżywianiu uczniowie przygotowali na  wspólne śniadanie pyszne kanapki. Nie zabrakło także smacznych przekąsek z jajek w postaci zwierzątek. Wspólne śniadanie przyniosło dzieciom wiele radości. Zapach przygotowywanych kanapek rozniósł się po szkole i zachęcił do degustacji  nauczycielki i pracowników szkoły.

      Bardzo cieszymy się, że poswatała Pracownia kulinarna, która  daję nam możliwość promowania wśród naszych uczniów zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że z czasem powiększymy jej zasoby w sprzęt, który umożliwi nam rozwijanie zainteresowań kulinarnych naszych uczennic i uczniów oraz promocję zdrowego odżywiania.

    • KLASY III W KINIE
     • KLASY III W KINIE

     • Dnia 29 września uczniowie klas III pod opieką p. P. Chojeckiej, p. Barbary Piątkowskiej, p. Wiktorii Staszak i p. Anetty Miszewskiej wybrały się do kina, by obejrzeć film "O psie, który jeździł koleją".📽🎞 Dzieci z zaciekawieniem odkryły tajemnicę przyjaźni dziewczynki i psa podróżnika.💁‍♀️🐕 Do domu wróciły uśmiechnięte i zadowolone. 🤗

       

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
    • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
    • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
     ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
    • ul. Wyrzyska 12

     89-240 Kcynia
     Poland
   • Logowanie