Polska Niepodległa
- 9 listopada był wyjątkowym dniem w Szkole Podstawowej w Kcyni, gdyż obchodzone była uroczystość z okazji100- lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tego dnia wszyscy uczniowie przybyli do szkoły żeby świętować to wydarzenie i przybliżyć sobie historię z końca XIX wieku. Święto to, powinien czcić każdy Polak duży i mały.Na początku został odtworzony reportaż przygotowany przez p. Makarewicz, który pokazał, że nasi koledzy znakomicie znają znaczenia słów wolność i niepodległość. Następnie został odśpiewany hymn narodowy przez grono pedagogiczne i uczniów szkoły. Pieśń ta z ust młodych patryiotów była wzruszająca i podniosła. Niezwykłe dekoracje oraz partyzanckie przebrania przenosiły nas w czasy początku XX w. Wszystkie następne seny przedstawienia były nawiązaniem do rozbioru Polski, gdzie zaborcy zostali przedstawieni jako żarłoczne kruki, które obaliły honory narodu polskiego i zakuły Polskę w kajdany. Nie zabrakło również patryiotycznych pieśni, wykonanych przez szkolny chór pod przewodnictwem pani Siewkowskiej.Później na scenę skocznym krokiem przybyli kosynierzy z III klasy , którzy zachwycili publiczność tańcem.Rozmowy na sali ucichły, kiedy uczniowie z klasy VIII weszli na scenę i swoim przebraniem legionistów wzbudzili lekkie przerażenie wśród wszystkich uczniów. Następnie było słychać tylko stukot żołnierskich butów i "rozkazy Józefa Piłsudskiego".Po legionistach na scenę weszli uczniowieklasy IV z pokazem flagi. Nadszedł czas na kilku minutową przerwę, po czym wszyscy uczestnicy obchodów wyruszyli na plac rynku w Kcyni aby jeszcze raz uroczyście odśpiewać hymn.Apel, który został przygotowany prze uczniów i nauczycieli był wspaniały. Wychowawcy klas , którzy sprawowali opiekę nad aktorami to p. A. Góralczyk, p.Z, Prusak, p.N. Żychlińska, p. E. Sójko oraz p. B. Pezacka. Natomiast uczniowie pokazali patrioryczną postawę i chęć uczestnictwa w historiitekst: Wiktoria Grabarska , zdjęcia: Zuzanna Śliwińska, Martyna Śliwińska
Seans wieczorny w naszej szkole
Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się wieczorny seans filmowy. Czuliśmy się jak w kinie. Można było kupić popcorn i zaśiąść w dużej sali (hol szkoły) z 120 innymi kolegami. Oberzeliśmy 2 filmy: Labiryn Fauna oraz Nerve. Wszyscy w momentach zaskoczenia lub dobrze zakończonej akcji czy też na koniec filmu bili gromkie brawa. Filmy przygotował samorząd szkolny z opiekunem R. Pulikowską po ciężkich zmaganiach jakie filmy mamy zobaczyć. Kontrolę nad projekcją filmów mieli również p. W. Szmyt oraz p. D. Pater. Podobało nam się bardzo. Liczymy na następne seanse.
pasowanie pierszoklasistów
Dzień Nauczyciela
W piątek 12 października 2018r. był w naszej szkole obchodzony Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 8:00 w sali gimnastycznej zgromadziły się klasy od czwartej do ósmej razem z nauczycielami. Prowadzący, Wiktoria Grabarska i Piotr Krzeszewski rozpoczęli szkolne świętowanie. Pani Renata Pulikowska, organizatorka imprezy wraz z grupą uczniów przygotowała zagadki, quizy i całą oprawę. Na początku trójki klasowe oraz wychowawcy brali udział w kalamburach. Odgadywane były przysłowia przedstawione w scenkach, rysunkach i animacjach. Później wychowawcy udzielali odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin. W przerwie między zabawami do śmiechu doprowadziła wszystkich komediowa
piosenka z tekstów nauczycieli. Następnie całe grono pedagogiczne przystąpiło do rozwiązywania elektronicznego quizu o szkole. Potem prowadzący zadali publiczności trzy pytania dotyczące wcześniejszych zagadek. Kto dobrze odpowiedział, dostawał matematyczną zakładkę. Na zakończenie konferansjerzy złożyli nauczycielom życzenia, a wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali „Sto lat”. zdjęciatekst: Świder Miłochna
Jesien w szkole
Giuseppe Arcimboldo (włoski malarz) tworzył postacie z warzyw, owoców, liści i kwiatów.
Zainspirowani jego twórczością uczniowie klasy II b z wychowawczynią p. Jolantą Soją na technice wykonali zwierzątka i postacie z owoców i warzyw.
Na zdjęciach można zobaczyć co stworzyli. zdjęcia
Dzień Świetlicy
Dzień Świetlicy
Dnia 2.10.2018r. w naszej świetlicy szkolnej odbyło się ,,Uroczyste Ślubowanie Świetlików" , czyli dzieci, które w tym roku szkolnym pierwszy raz spędzają czas na świetlicy. Na początku głos zabrała pani Grażyna Szmyt. Po niej uczennice z klasy VII. Następnie nastąpiło uroczyste ślubowanie świetlików. Pani Szmyt przeczytała słowa ślubowania, a dzieci musiały po niej powtórzyć. Pan dyrektor Michał Poczobutt wręczył dzieciom legitymacje, a pani dyrektor Aleksandra Kubiak medale. Po ślubowaniu wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Po nim wszystkie świetliki wraz z panią Mirosławą Nowakowską i Dobromiłą Siewkowską przystąpiły do malowania drzewa. Na koniec dzieci dostały kolorowe zakładki i tym akcentem uroczystość się zakończyła. Nasze świetliki były bardzo zadowolone z tego wydarzenia. Na ich twarzach nie znikał uśmiech. Było to bardzo udane spotkanie.
Tekst: Ola Puławska
Międzynarodowy dzień tabliczki mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dnia 28.09.2018r. w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Na czym to polega? To proste!Kilka dni przed egzaminem sprawdzającym „tabliczkową wiedzę” są przygotowania, podczas których dzieci w trakcie zabaw przypominają sobie tabliczkę mnożenia. Egzaminy nie przypominają poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami są młodsi uczniowie.
Uroczystą część naszego matematycznego dnia poprowadziły uczennice z klasy VIII b. Klasy I-VIII zaprezentowały się w jednokolorowych koszulkach prezentując przygotowane przez siebie liczby. Następnie uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami przystąpiły do egzaminów. Wszystkie klasy świetnie poradziły sobie podczas krótkiego sprawdzeniawiedzy w zakresie tabliczki mnożenia. Uczniowie oraz nauczyciele otrzymali certyfikaty z informacją o pomyślnie zdanym egzaminie oraz tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Wszystkim serdecznie gratulujemy wiedzy!
Akcje koordynowały nauczycielki matematyki p. Marzena Lulka i p. Renata Pulikowska. zdjęcia
tekst: Daria Walentowska
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE
Dnia 26.09.2018r.w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Święto to obchodzone jest od 2001r. My świętowaliśmy je po raz pierwszy.
Na początku uroczystości uczennice klasy VI b Wiktoria Pinkowska oraz Magda Zielińska powitały wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej. Następnie odbył się konkurs Eurowizji w wykonaniu przedstawicieli poszczególnych klas. Kolejnym etapem była prezentacja poszczególnych państw europejskich w wykonaniu uczniów klas IV - VIII. Należy odkreślić dużą różnorodność, pomysłowość i kreatywność uczniów, którzy przygotowali się do tego zadania wcześnie losując Państwa.
Wszystkie zaprezentowane kraje te zostały przedstawione na różne sposoby: od tańca począwszy, kulinariach, muzyce, skończywszy na pięknie przygotowanych strojach.
Wszystkim etapom tej uroczystości bacznie przyglądało się jury w składzie: p. logopeda Anetta Miszewska, p. pedagog Hanna Nowak ,Dyrektor p. Aleksandra Kubiak oraz Dyrektor p. Michał Poczobutt, które miały przysłowiowy „nie lada orzech do zgryzienia”.
Przesłaniem Dnia Języków Obcych była zachęta każdego uczestnika do podjęcia nauki jęków obcych, oraz poznania historii, kultury i obyczajowości innych państw.
Dzisiejsza rzeczywistość pokazuje nam, że łatwiej poruszać się po obcych krajach jest ludziom znającym języki obce.
tekst: Monika Lisiecka zdjęcia relacje filmowe
Biskupin 2018
Uczniowie klasy IIa i IIb z wych. p. A. Wilczyńską i p. Jolą Soja w dniu 20.09 udali się na wycieczkę do Biskupina., gdzie odbywał się XXIV Festyn Archeologiczny. Tematem przewodnim festynu był pieniądz, stąd nazwa "Archeomarket od wymiany po stragany". Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się kolejnym stanowiskom, na których prezentowano najdawniejsze sposoby życia. Uczniowie uczestniczyli w rekonstrukcji pokazu walk rycerskich. Oczywiście ważnym punktem wycieczki były zakupy upominków. Wycieczka dostarczyła wielu ciekawych wrażeń.
tekst:: Anna Wilczyńska
Wyższa Klasa
Projekt „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego” jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatem Nakielskim, Gminą Sadki, Gminą Kcynia i Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju wsi Anieliny i Łodzia „Żakus” w okresie od 01.07.2018 r. do 31.05.2020 r.
Informujemy, że od września rozpoczyna się rekrutacja uczniów i nauczycieli do projektu „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”. Rozpoczęcie I naboru przewidziane jest na 10.09.2018 r., a jego zakończenie na 24.09.2018 r. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się TUTAJ.
Rekrutacja uczestników do projektu prowadzona będzie na terenie szkół objętych projektem. Zgłoszenie do projektu należy dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny w formie papierowej w sekretariatach szkół objętych projektem oraz w biurze projektu (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy) i w biurach u parterów projektu lub w formie elektronicznej do pobrania ze stron internetowych szkół, lidera i odpowiednich dla danej szkoły partnerów (Powiat Nakielski, Gmina Sadki, Gmina Kcynia, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia „Żakus").
Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania TUTAJ.
Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły, biurze projektu czy biurze partnera lub elektronicznej w formie skanu (adres mailowy szkół objętych projektem, partnerów, lub biura projektu):
Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły, biurze projektu czy biurze partnera lub elektronicznej w formie skanu (adres mailowy szkół objętych projektem, partnerów, lub biura projektu):
Biuro projektu mieści się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – Oddział w Bydgoszczy:
ul. Długa 34, 85-034 Bydgoszcz
tel. 52 322 90 67
mail: biuro@pte.bydgoszcz.pl, www.pte.bydgoszcz.pl
otwarte w godzinach: 8:00-16:00
Partnerzy projektu (adresy biur):
- Gmina Kcynia
ul. Rynek 23, 89-240 Kcynia
tel. 52 589 37 30
mail: urzad@kcynia.pl, www.kcynia.pl
otwarte w godzinach: 07:00-15:00, 07:00-16:00 (wtorki), 07:00-14:00 (piątki)
Wyższa Klasa
UWAGA!
Projekt "WYŻSZA KLASA"
Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
Nasza szkoła bierze udział w Projekcie „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”, który jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatem Nakielskim, Gminą Sadki, Gminą Kcynia i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia „Żakus” w okresie od 01.07.2018 r. do 31.05.202
Od września rusza rekrutacja dla uczniów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie lidera projektu – PTE. Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania TUTAJ.
W ramach projektu środki unijne zostaną wykorzystane na działalność wychowawczo-dydaktyczną. Wsparciem zostanie objętych 60 uczniów.
Wyżej! – zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
Projekt Wyższa klasa! skupia się na rozwijaniu tzw. kompetencji kluczowych uczniów, czyli m. in. z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych. Podopieczni naszej szkoły ze szczególnymi potrzebami oraz trudnościami edukacyjnymi otrzymają wsparcie w postaci zajęć dydaktyczno-wyrównawczych właśnie z matematyki.
Jeszcze wyżej! – wsparcie uczniów zdolnych
Projekt Wyższa klasa! stwarza możliwość rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych i osiągających wysokie wyniki w nauce. Nasi uczniowie mogą skorzystać z matematycznego koła zainteresowań.
Wartość projektu: 1 377 870,00 PLN, w tym wkład Funduszy Europejskich 1 308 976,50 PLN
- Szkoła Podstawowa im. J. Czochralskiego w Kcyni informuje, iż rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września 2018 r.o godzinie 9.00 dla klas II - VIIIo godzinie 10.30 dla klas zerowych i pierwszych
Msza św. o godz. 8.00 w kościele NMP w Kcyni.
zakończenie roku szkolnego
Dzień Laureata
Sukces uczniów SP im. Jana Czochralskiego w Kcyni.
Dnia 16 i 17 czerwca w Bydgoszczy odbył się wojewódzki Turniej Słowa ,,Słowo źródłem inspiracji". Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Wiącek Jakub - klasa I a, Filosek Filip - klasa I c, Olszak Kacper - klasa III a, Maja Łuczon - klasa 5 b i Marcel Majda - klasa 5c. Marcel Majda otrzymał wyróżnienie w kategorii klas IV-VI. Kacper Olszak zdobył główną nagrodę Grand Prix Kuratora Oświaty województwa kujawsko-pomorskiego. Na stronie internetowej www.kpck.pl można obejrzeć zdjęcia z konkursu.
Na łące i stawie!
Uczniowie klasy I a udali sie na wycieczkę w poszukiwaniu roslin i zwierząt żyjących na łące i stawie. Atrakcją było dokarmianie łabędzi i kaczek przyniesionym chlebem. Wyczieczka dostarczyła wielu ciekawych przeżyć w obcowaniu z naturą.
wych. Anna Wilczyńska
Powiatowy multimedialny konkurs profilaktyczny
13 osób brało udział w V Powiatowym Multimedialnym Konkursie Profilaktycznym "Bliżej Pasji Dalej Od Uzależnień" w tym 2 zespoły filmowe. 3 miejsce w konkurencji fotografia otrzymał Jakub Krzeszewski. Gratulujemy
Hej wakacje
Klasa 7a wróciła z biwaku. Od marca klasa jest w nowym składzie. Wyjazd ten miał na celu zintegrowanie nowego zespołu klasowego.
Udało się to doskonale. Pierwszy dzień wyjazdu to spacer geokeszingowy (przypomnę to współczesne „podchody’ przy pomocy gps) wzdłuż jeziora, szukanie ukrytych skrytek. Znaleźliśmy wszystkie. Spacer 4 km zakończył się oglądaniem pięknego założenia pałacowego w Chomiąży Szlacheckiej Herbarium. Po 8 km wędrówce głodni wróciliśmy do Grodu Piast na ognisko i obowiązkowo kąpiel w jeziorze. Ciepło ogniska, piosenki, tańce wprowadziły nas w wakacyjny nastrój. Drugi dzień to 4 godzinne warsztaty kajakowe pod okiem Instruktora Kajakarstwa PZKaj pana Jacka Maćkowskiego. Pan Jacek wraz z 4 instruktorami przeszkolił naszą młodzież. Od tego momentu wiemy jak zachować się w trudnych sytuacjach. Byliśmy ratowani, wywracano nas w kajakach, płynęliśmy na drugi brzeg jeziora w trudnym bocznym wietrze. Daliśmy radę. W zamian za to odwdzięczyliśmy się ucząc naszych gości tańca chocolate. Wieczorne ognisko przy nim rozgrywka w bolle, kąpiel w jeziorze, mecz piłki siatkowej to wystarczyło by spokojnie przespać kolejną noc. To wszystko działo się pod czujnym okiem wychowawcy klasy p. Renaty Pulikowskiej i opiekunowi p. Eli Wiśniewskiej. Opaleni, uśmiechnięci, szczęśliwi wróciliśmy do domu by już za 2 tygodnie rozpocząć prawdziwe wakacje.
Gala Laureatów konkursu "Kangur Matematyczny"
Tegoroczna 27. już edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" przeszła do historii. We wtorek w Kinotea
trze Adria w Bydgoszczy jego najlepsi uczestnicy odebrali nagrody i wyróżnienia. Wśród nich był uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego Staszek Wiśniewski z klasy 5c.
W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 7 milionów uczniów z 59 krajów reprezentujących wszystkie kontynenty. W Polsce liczba uczestników wyniosła prawie 380 tysięcy. W regionie bydgoskim zgłosiło się do niego 12 tys. 640 uczestników. Reprezentowali oni 387 szkół, w tym: 219 szkół podstawowych, 132 gimnazja oraz 36 szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji konkursu w naszym regionie laureatami zostało 19 uczniów, w tym 11 z Bydgoszczy. Ponadto nagrody I stopnia za bardzo dobry wynik zdobyło 122 uczniów. Wśród nich był nasz uczeń Staś, który od lat zdobywa wysokie wyniki w wielu konkursach matematycznych. W tym roku znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych młodych matematyków naszego województwa i kraju. W czasie uroczystości zostały wręczone dyplomy, książki oraz bony upominkowe. Gala została uświetniona występem zespołu muzycznego z zespołu szkół muzycznych w Bydgoszczy. Gratulujemy sukcesu zdjęcia
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie