• Rekolekcje

     • 11,12,13 marca 2024 r.

      Plan rekolekcji w Kościele p.w. Wniebowzięcia N.M.P w Kcyni 

       

      8.30-10.30 Klasy V-VIII

      11.30-13.00 Klasy 0

      Plan rekolekcji w Kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Kcyni 

       

      9.00-10.15 Klasy VII-VIII

      10.30-11.30 Klasy IV-VI

      11.45-12.30 Klasy I-III

      DOWOZY W CZASIE REKOLEKCJI – 11,12,13 MARCA

      Klasy V-VIII                                                                     POWRÓT

      Kazimierzewo 7:45                                                                                11:12

      Iwno 7:50                                                                                                11:07

      Łankowice skrzyż. 7:55                                                                         11:02

      Łankowice stara szkoła 8:01                                                                10:58

      Łankowice świetlica 8:05                                                                     10:54

      Dębogóra świetlica 8:09                                                                       10:50

      Debogóra II 8:12                                                                                    10:47

      Stalówka 8:17                                                                                         10:42

      Malice 8:23                                                                                             10:35

       

      Klasy 0-IV                                                                          POWRÓT

      Kazimierzewo 11:12                                                                              13:40

      Iwno 11:17                                                                                              13:35

      Łankowice skrzyż. 11:22                                                                       13:30

      Łankowice stara szkoła 11:25                                                              13:26

      Łankowice świetlica 11:29                                                                   13:22

      Dębogóra świetlica 11:33                                                                     13:18

      Debogóra II 11:36                                                                                  13:15

      Stalówka 11:40                                                                                       13:10

       

      Ze względu na orientacyjny czas proszę o przybycie na przystanek +/- 5 minut.

      Uczniowie z klasy VIII nie odjeżdżają powrotnym autobusem .    O godzinie 11.00 piszą próbne egzaminy ósmoklasisty.

       

       

     • Seans kinowy w klasie Ib

     • Klasa Ib wraz z wychowawczynią p. Arletą Różańską oraz p. Aleksandrą Modlińską zorganizowała seans kinowy wprowadzający w nastrój nadchodzących ferii. Uczniowie wspólnie z paniami wykorzystali sprzęt ze szkolnej pracowni kulinarnej i zrobili popcorn w specjalnych maszynkach. W ramach kontynuacji Tłustego Czwartku jedzono również pączki oraz lizaki. W ramach zajęć dyskutowano o zachowaniu, jakie należy mieć w kinie.Uczniowie obejrzeli film pt. "Jak Wojtek został strażakiem".
     • BAL KARNAWAŁOWY

     • W dniu 7 lutego 2024r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Uczniowie klas IV-VIII przybyli przebrani za bohaterów znanych postaci z bajek, filmów i nie tylko. Wszyscy bawili się wyśmienicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie bufetu ze słodkościami. Samorząd Uczniowski.

     • Rozstrzygnięcie konkursu!

     • W dniu dzisiejszym  wręczono nagrody w gminnym konkursie pn. Powstanie Wielkopolskie oczyma dziecka. W wyniku oceny przyznano następujące miejsca: Kat. „0”-III Laureaci: Jakub Kiliński SP Mycielewo, Patrycja Janicka Przedszkole Miejskie, Mikołaj Mochocki SP Kcynia, Antonina Stachowiak SP Mycielewo Wyróżnieni: Gabriela Konopka SP Laskownica, Amelia Motyka SP Mycielewo, Aleksander Tworek SP Mycielewo, Igor Tworek SP Mycielewo, 

      Kat. IV-VIII Laureaci: Alan Hak SP Mycielewo, Antonina Majcherczyk ZSS Kcynia, Karina Kurczyna SP Dziewierzewo, Wojciech Gryczka SP Kcynia Wyróżnieni:  Lena Wiland SP Kcynia, Nikodem Czechowski SP Kcynia, Nikodem Knapik SP Palmierowo, Zosia Masiakowska SP Kcynia

     • WIECZÓR FILMOWY W SZKOLE

     •  W środę 31 stycznia 2024r. w naszej szkole odbył się wieczór filmowy, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII pod opieką pań Doroty Pater, Renaty Pulikowskiej i Dobromiły Siewkowskiej. Impreza była doskonałą okazją do obejrzenia ciekawych filmów, ale także wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i kolegów. Dzięki rodzicom mogliśmy liczyć na popcorn, frytki, babeczki i napoje, za które DZIĘKUJEMY. Podczas wieczoru filmowego wszyscy doskonale się bawili. Był to czas rozmów, żartów i dobrej zabawy. Samorząd uczniowski.

     • Wyjazd na lodowisko i do kina.

     • Dnia 25 stycznia 2024r. uczniowie klas siódmych pojechali na wycieczkę do Bydgoszczy. Celem wycieczki było propagowanie aktywnego stylu życia. Uczniowie z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Nie obyło się bez upadków, ale mimo wszystko była to prawdziwa frajda. W kinie Cinema obejrzeliśmy premierę nowej wersji,  "Akademii Pana Kleksa ", która bardzo nam się podobała. Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona.

     • Dla Babci i Dziadka!

     • Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego uczniowie klas Ia, Ib i Ic wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali piękną uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzień 23 stycznia 2024r. był niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Najpierw dzieci pokazały swoje talenty recytatorskie oraz wokalne. Babcie i dziadkowie byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich wnucząt. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, które same wykonały. Następnie wnuczęta z dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Atrakcją spotkania był DJ - Marcin Gąsiorowski, który przygotował zagadki dla babć i dziadków oraz zabawy muzyczno-ruchowe i taneczne. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

     • Spotkanie ze strażakami

     •  Dzisiaj 24 stycznia 2024r. uczniów klas siódmych odwiedzili ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kcyni. Na spotkaniu udzielili instruktażu oraz zademonstrowali tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomili uczniom, że tzw.,,złote minuty" ratują życia poszkodowanego. Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem strażaka-ratownika.

     • Spotkania z rodzicami

     • Dzień dobry. Szanowni Rodzice, dnia 30 stycznia odbędą się spotkania z wychowawcami podsumowujące I semestr. Na początku zapraszamy na spotkanie ogólne na sali gimnastycznej, następnie w klasach.Klasy 1-3 godz. 16.30 ul. WyrzyskaKlasy 4-8 godz. 17.30 ul. Pobożnego

      Z wyrazami szacunku Dyrekcja szkoły

     • !

     • Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie zaprasza na Trafione Ferie pod patronatem Starosty Nakielskiego, które odbędą się w dniach 12-16 lutego 2024 r. Szczegóły na plakatach (w załączniku).

       

      Z poważaniem

      Alicja Jaśkowiak

      Dyrektor Zespołu Szkół

      im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

     • Zmiana dowozów!

     • Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 05.02.2024r. następuje zmiana trasy nr 7 (Kcynia-Iwno-Kcynia) oraz godziny dowozów. W załączeniu nowy rozkładOd dnia 05.02.2024r. nie będzie dowozów dzieci do Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni spoza obwodu, czyli nie będą zabierane dzieci z przystanku PKS w Siernikach. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kcyni mieszkający w Siernikach będą zabierane z przystanku w Łankowicach.Poniżej nowy rozkład. Proszę wziąć pod uwagę porę roku i warunki na drogach. Możliwe są minimalne opóźnienia.                                    

      Z poważaniem  Dyrekcja Szkoły

      Dowozy_od_lutego.docx

     • KARMNIKI DLA PTAKÓW – EDUKACJA EKOLOGICZNA W KLASACH 0 - 3

     • Aktywna ochrona przyrody to jedna z form edukacji ekologicznej w klasach 0 – 3, a dokarmianie ptaków żyjących na wolności  kształtuje u naszych uczniów zachowania proekologiczne. Na prośbę Młodszego Samorządu Uczniowskiego i dzięki uprzejmości Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni Pana Pawła Dudy wychowankowie tejże placówki wykonali trzy karmniki dla ptaków.  W piątek 12 stycznia Dyrektor Zakładu Poprawczego wraz z wychowankiem dostarczyli karmniki do szkoły. Opowiedzieli uczniom o sposobie ich wykonania i umieszczania pokarmu dla ptaków. Uczniowie mogą wsypywać pokarm w specjalne pojemniki lub zawieszać inne smakołyki na haczykach zamontowanych w karmniku. Bardzo dziękujemy !!!

     • Szkoła na piątkę z kultury – literatura

     • Projekt „Piątka z kultury” zakłada, jak sama nazwa wskazuje, edukację kulturalną uczniów naszej szkoły na pięciu płaszczyznach, obejmujących: teatr, operę, muzykę poważną, literaturę oraz malarstwo. Kompleksowe podejście do kultury, postawienie uczniów zarówno na pozycji odbiorcy, jak i twórcy kultury, ma zapewnić dzieciom i młodzieży poznanie i obycie w wielu dziedzinach związanych z kulturą, a także, co najważniejsze, kształtowanie własnych preferencji. Naszym celem jest również odczarowanie smutnego wizerunku biblioteki szkolnej, zachęcenie uczniów do jej częstszych odwiedzin poprzez wprowadzenie interesujących, nowych pozycji. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe. Zakupione zostały lektury uzupełniające oraz nowości czytelnicze, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Zapraszamy do biblioteki Działanie realizowane w ramach projektu „Piątka z kultury” dofinansowanego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
    ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12

    89-240 Kcynia
    Poland
  • Logowanie