• WITAJ MAJ 3 MAJ
     • WITAJ MAJ 3 MAJ

     • 29 kwietnia klasy IV-VIII brały udział w apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Narratorzy: Jakub i Kasia z VIII b wprowadzili wszystkich w temat, przedstawiając najistotniejsze i interesujące fakty o Konstytucji 3 Maja oraz okolicznościach jej uchwalenia. W przerwach miedzy odczytami uczniowie z klas IV-VII śpiewali pieśni patriotyczne, te znane i mniej znane, te radosne i pełne powagi. Rozdano również nagrody w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Konstytucji 3 Maja. 

      Najlepsze wyniki osiągnęli: 

      Jan Danielewicz, Jakub Wiącek - klasa V a

      Jakub Makarewicz, Michał Błaszczykiewicz - klasa VII c

      Wiktor Duliba, Weronika Kowalczyk - klasa VIII b

      Magdalena Jankowska, Amelia WItczak - klasa IV a

      Jakub Walentowski, Marta Maciejewska - klasa VIII a

       

       

     • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

     • Dnia 29 kwietnia w SP im. Jana Czochralskiego odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowały klasy 2 a i 3 a z wychowawczyniami p. A. Wilczyńską i M. Olszak. Montaż słowno- muzyczny uwieńczył taniec z szarfami do Poloneza Ogińskiego. Na uroczystość przybyło liczne grono rodziców. Dziękujemy i życzymy udanej majówki:)

      materiał - M. Olszak

     • Warsztaty z arteterapii

     • 27 kwietnia klasy 3- cie uczestniczyły w. zajęciach z artterapii. Zajęcia prowadziła p. Agnieszka Raczyńska- koordynator regionalny Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy " Flandria". Uczniowie wykonali piękne serduszka zdobione metodą decoupage.

      tekst i zdjęcia - Małgorzata Olszak

     • Akcja "Żonkile" w naszej szkole

     • W dniach od 26 do 27 kwietnia odbyły się w klasach VII-VIII wyjątkowe lekcje historii. Naszym gościem była p. Justyna Makarewicz, która jest głównym koordynatorem akcji "Żonkile" w Kcyni. Akcja ta upamiętnia wybuch powstania w getcie warszawskim - 19 kwietnia 1943 roku. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat zagłady Żydów w czasie II wojny światowej, ich codziennego życia  w tamtych okrutnych czasach. Celem akcji było też zwiększenie świadomości uczniów na temat mechanizmu wykluczenia. Zajęcia poprzedzone były przygotowaniem żółtego, papierowego żonkila - symbolu związanego z tą akcją .

     • DZIEŃ PATRONA

     •  

      22 kwietnia uczniowie klas 0 – 3 uczcili  patrona naszej szkoły – Jana Czochralskiego. Wspomnienie o życiu i dokonaniach tego wielkiego uczonego i wynalazcy przekazały dzieciom wychowawczynie podczas lekcji. Uczniowie odwiedzali także ”Salę pamięci i dorobku profesora Jana Czochralskiego”, która mieści się w naszej szkole. Z wielkim zaciekawieniem dzieci obserwowały doświadczenia chemiczne przeprowadzane w sali gimnastycznej przez Panią Violettę Urban, która także była organizatorką tego dnia. Podczas doświadczeń dzieci mogły dowiedzieć się min. jak nadmuchać balon bez „dmuchania w niego”, czy też jak domowym sposobem wywołać erupcję wulkanu. Podczas doświadczeń Pani Violetta podpowiedziała jak można wykorzystać ogólnodostępne produkty takie jak: olej roślinny, sodę oczyszczoną, barwniki spożywcze, ocet, wodę i zabawić się w chemika, oczywiście pod okiem dorosłych. Punktem kulminacyjnym tego dnia było ogłoszenie wyników konkursów związanych z postacią Jana Czochralskiego. Honorowym gościem była Pani Anna Zielińska – wnuczka naszego patrona, która brała udział w pracach komisji konkursowych i wraz z Panem Dyrektorem Michałem Poczobuttem i Panią Wicedyrektor Aleksandrą Kubiak wręczała dyplomy i nagrody, wyróżnionym uczniom. Poniżej przedstawione są wyniki konkursów, których organizatorami były Panie: Violetta Urban – Konkurs Fotograficzny na  sobowtóra Jana Czochralskiego – „Odszukaj w sobie Jana Czochralskiego” i Panie Barbara Piątkowska i Anita Wesołowska – Bałka – Konkurs plastyczny „Kcynia miasto Jana Czochralskiego pod honorowym patronatem Pań: Anny Zielińskiej i Ewy Falender
      - wnuczek patrona naszej szkoły. Dzień minął w miłej i owocnej atmosferze.

      WYNIKI KONKURSÓW:

      Konkurs fotograficzny

      Klasy 0

      I miejsce - Mikołaj Mochocki

      II miejsce -  Oliwier Majchrzak

      III miejsce - Wiktor Lizak

      Klasy I

      I miejsce -  Maja Sobucka

      II miejsce -  Aleksanda Papuga

       III miejsce -  Oliwia Szczukowska

      Klasa II

       I miejsce  - Wojciech Majchrzak

       II miejsce -  Marcin Banach

       III miejsce -  Patrycja Wiśniewska

       Wyróżnienie - Nina Jurek, Adam Pezacki

      Klasy III

      I miejsce -  Bartosz Wrzyszcz,

       II miejsce -  Patryk Winiaszewski

       

      Konkurs plastyczny

      Klasy I

      I miejsce  –  Wiktoria Piątkowska

      II miejsce  –  Kamila Musiał

      III miejsce  –  Aniela Czudżak

      Wyróżnienie  –  Aleksandra Papuga

      Klasy II

      I miejsce  –  Zuzanna Dalka

      II miejsce  –  Julia Marks

      III miejsce  -  Jakub Pawlak

      Wyróżnienie  –  Alicja Białowąs

      Klasy III

      I miejsce  –  Zofia Andrzejewska

      tekst - Barbara Piątkowska, zdjęcia - Barbara Sójko, Arleta Róóżańska, Maria Zawadzka

       

    • Uczciliśmy pamięć patrona szkoły profesora Jana Czochralskiego
     • Uczciliśmy pamięć patrona szkoły profesora Jana Czochralskiego

     •    Od wczesnych godzin rannych 22 kwietnia 2022r. w klasach 4-8. rozpoczęliśmy obchody Święta Patrona prof. Jana Czochralskiego.

        Na początku wszyscy uczniowie obejrzeli film autorstwa Adama Chorążyczewskiego- „Jan Czochralski wynalazca metody otrzymywania monokryształów krzemu”, zdobywcy I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „ Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”. W ten sposób przypomnieliśmy sobie życie i wielkie osiągnięcia wybitnego naukowca, a zarazem naszego Patrona.

         O godzinie 9.00 , delegacje klas wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego udały sięna cmentarz w celu złożenia zniczy na nagrobku profesora Jana Czochralskiego.

        W tym samym czasie uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie testu o Janie Czochralskim na platformie „Quizizz.com” . Nad przebiegiem testu czuwali uczniowie klasy 8b.

         W międzyczasie uczniowie przygotowali charakteryzację i scenografię osoby Jana Czochralskiego i jego miejsca pracy. Komisja , która sprawdzała pomysłowość, walory estetyczne i sztukę charakteryzacji była pozytywnie zaskoczona umiejętnościami uczniów W skład komisji wchodziły panie: Dobromiła Siewkowska, Renata Pulikowska i Marlena Szymczak.

         Około godziny 12.30 wszystko było jasne. Zwycięzcami konkursu na charakteryzację Patrona i scenografię miejsca pracy Jana Czochralskiego zostały trzy klasy zajmując ex aequo I miejsce :

      klasa 7b, klasa 7c i klasa 4a.

      Trzeba dodać ,że na wyróżnienie zasłużyły także klasy: 6a, 5b i 4b.

      Uczniowie w ramach nagrody otrzymali słodkie upominki.

        Test o Janie Czochralskim najlepiej napisał Franciszek Szczepański z klasy 8b, który otrzymał bon podarunkowy do księgarni Biss.

      Gratulujemy wygranych i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Za wspólne świętowanie dziękujemy!

       

       

       

     • Wielkanocny czas w klasach 0-3

     • 13 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy III b i III c z wychowawczyniami p. Barbarą Sójko i p. Violettą Urban przygotowali program artystyczny wprowadzający wszystkich w nastrój Świąt Wielkanocnych. Program rozpoczynała prezentacja multimedialna, która w sposób przystępny dla dzieci mówiła o istocie Świąt Wielkanocnych. Cały występ uczniów był wypełniony wierszami i piosenkami.  Nie zabrakło również tańczących, barwnych pisanek, wesoło podskakującego baranka, zajączków, kury oraz śmigusa-dyngusa. Na zakończenie zarówno wykonawcy, jak i dyrekcja szkoły złożyli wszystkim zebranym na apelu życzenia świąteczne.    Przygotowane przez dzieci przedstawienie obejrzeli przybyli do szkoły rodzice i goście z Ukrainy. W klasach czekał na dzieci tradycyjny "zajączek" przygotowany przez rodziców.

      tekst - V. Urban, zdjęcia - wychowawczynie klas

       

     • Powitanie wiosny w klasach 0-3

     • 21 marca 2022 r. witaliśmy w szkole wiosnę. Witaliśmy ją zdrowo i kolorowo, pod hasłem „ Śniadanie daje moc”. Wszystkie dzieci z klas 0-III przygotowywały zdrowe, pełne witamin śniadanie. Nauczyciele przeprowadzili z dziećmi doświadczenie polegające na barwieniu kwiatów. Była to dla dzieci lekcja jak duży wpływ na organizm ma to co spożywamy. W każdej klasie powstała plantacja rzeżuchy, która niebawem będzie zdrowym dodatkiem do uczniowskich kanapek. Duża atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęć w wiosennej fotobudce.  

      tekst - V. Urban

     • Oko na Kcynię w 760 urodziny

     • Konkurs na nagrody za Projekty związane z jubileuszem 760-lecia Kcyni został rozstrzygnięty. Nasza szkoła przygotowała projekt pn: "Oko na Kcynię w 760 urodziny", którego koordynatorkami są panie Pulikowska, Żychlińska oraz Siewkowska.. Realizacja tego projektu potrwa do czerwca tego roku. W ramach tych działań przygotowano następujące konkursy:  1. Konkurs na pracę o Kcyni w języku angielskim, 2. Konkurs na opowiadanie  fantasy/science-fiction  " Kcynia w przyszłości". 3. Konkurs fotograficzny "Moje miasto w wolnym czasie". 4. Konkurs plastyczny "Kcynia-Moje miasto za 100 lat". 5. Konkurs muzyczny z okazji 760 lecia Kcyni.  W dniu obchodów urodzin w naszej szkole odbędzie się również gra miejska, escape roome oraz gry i zabawy zapomniane. Szczegłówo o konkursach w załącznikach. 

    • Warsztaty wielkanocne
     • Warsztaty wielkanocne

     •    Dnia 5 kwietnia klasy czwarte z opiekunami wzięły udział w  warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez gospodarstwo agroturystyczne Agrodeo w miejscowości Godawy koło Gąsawy. .Miejscowość położona jest wśród lasów i jezior rejonu pałuckiego. Uczniowie w trakcie zajęć wykonali wielkanocne ozdoby (palmy, jaja techniką decupage, figury z gipsu). Realizowali się również kulinarnie, robiąc i dekorując mazurki.

       Wiele radości dało dzieciom obcowanie ze  zwierzętami (konie,koza, króliki,owce,osioł) oraz piękna  pogoda.

       Miłym zaskoczeniem była wata cukrowa, fontanna czekoladowa, które smakowały wyśmienicie.Nie zabrakło też ulubionych frytek i nugetsów.

      Największą atrakcją było jednak "rodeo" , które wywołało wiele emocji. Uczniowie mieli okazję pograć w bilard , piłkę i inne gry.

        Zapraszamy do fotorelacji z warsztatów

       

       

       

       

       

       

       

    • Maraton filmowy
     • Maraton filmowy

     •    W  piątek  25.03.2022 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole pierwszy w tym roku „Maraton filmowy”. Uczestniczyli  w nim uczniowie z różnych klas 4-8.  Wspólnie obejrzeliśmy Shreka natomiast starsze klasy miały okazję obejrzeć film pt. Venom. Wieczór ten był nie tylko okazją do obejrzenia filmów, ale też  spotkaniem integracyjnym. Uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu w szkole w trochę odmienny sposób niż siedzenie w ławkach. Stąd też były poduszki, poduszeczki, kocyki, śpiwory, karimaty, przytulanki tak, aby każdemu było wygodnie. No i oczywiście obowiązywał luźny i wygodny strój co można zobaczyć na zdjęciach.Nie zabrakło też przekąsek – były pizze, chipsy, paluszki, popcorn, co kto lubi. W przerwach można było się powygłupiać i porozmawiać. Atmosfera była  więc cudowna...na pewno nie jest to ostatnie takie przedsięwzięcie w naszej szkole.

      Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział. No i do kolejnego.....

                                                                                                                  Samorząd Uczniowski

                                                                                            

    • Prima aprylisowy dzień bez plecaka
     • Prima aprylisowy dzień bez plecaka

     •   "Dzień Bez Plecaka" to ogólnopolska inicjatywa, która pozwala uczniom puścić wodze fantazji. Najczęściej organizowana jest pierwszego dnia wiosny lub jak w naszej szkole 1 kwietnia .Zabawa jest prosta - trzeba przyjść do szkoły ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, jak książki, zeszyty czy przybory, ale zamiast tradycyjnego plecaka trzeba użyć... No właśnie, tutaj kreatywność może być ogromna!

        Uczniowie naszej szkoły pokazali że, za plecak równie dobrze może posłużyć sklepowy koszyk, dziecięcy wózek, parasol, a nawet... taczka!

        Zabawa - przy prezentacji swoich zastępczych "plecaków" - była przednia.

      ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ORAZ KRÓTKIEGO FILMIKU Z OKAZJI DNIA BEZ PLECAKA

       

     • Prima aprilis czyli świat na opak

     • W klasie 1b w prima aprilis było bardzo wesoło.  Zadaniem uczniów było poszukanie arkusza papieru, na którym mięli  namalować świat na opak. Papier znaleźli przyklejony pod ławkami  Zajęciom towarzyszyło wiele emocji i śmiechu.

      tekst i zdjęcia - B. Piątkowska

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
    • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
    • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
     ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
    • ul. Wyrzyska 12

     89-240 Kcynia
     Poland
   • Logowanie