• W dniu 4.06.2024r.w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbył się Festiwal Nauki, Techniki i Sportu. W ramach tego wydarzenia w oryginalny sposób uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi dyscyplinami sportu oraz zapoznać się z fascynującym światem technologii i innowacji. Na zmęczonych czekały słodkości oraz napoje na małym boisku. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 16 z 19 przygotowanych stanowisk, otrzymali mały upominek, niespodziankę. Na wyró
   • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY L O G i M A T

    Gminny konkurs LOGiMAT, który jest kontynuacją konkursu Tangramistrz Gminy już za nami. Konkurs ten był jednym z wielu elementów obchodów 71 rocznicy śmierci patrona szkoły Jana Czochralskiego. W ramach tych działań grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach chemicznych na UMK w Toruniu. Braliśmy udział w QUESCIE(gra miejska) o Janie Czochralskim. 23.04 odbył się finał szkolnego konkursu o Janie Czochrals
     • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY L O G i M A T

      Gminny konkurs LOGiMAT, który jest kontynuacją konkursu Tangramistrz Gminy już za nami. Konkurs ten był jednym z wielu elementów obchodów 71 rocznicy śmierci patrona szkoły Jana Czochralskiego. W ramach tych działań grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach chemicznych na UMK w Toruniu. Braliśmy udział w QUESCIE(gra miejska) o Janie Czochralskim. 23.04 odbył się finał szkolnego konkursu o Janie Czochralskim. Festiwal Nauki i Techniki ze względów czasowych odbędzie się w czerwcu. 25.04 2024 r. to dzień w którym 6 drużyn z Gminy Kcynia podjęło rywalizację o tytuł Arcymistrza, Mistrza i Eksperta Logicznego Myślenia. Do naszej szkoły przyjechały drużyny z klas V-VI w najlepszym składzie(po prostu giganci).

     • #ŁączyNasPamięć, Akcja Żonkile

      W tym roku szkolnym po raz kolejny nasza szkoła dzięki współpracy z p. Justyną Makarewicz wzięła udział w Akcji Żonkile, upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Klasy siódme uczestniczyły w ciekawych spotkaniach z p. Makarewicz. Wysłuchały ciekawych i wzruszających opowieści o ludności żydowskiej, rozmawiały o dramatycznych losach Żydów w czasie wojny, nawiązując również do współczesnych wydarzeń, które nacechowane są brakiem tolerancji, akceptacji drugiego człowieka. Uczniowie wypowiadali się o naszych uprzedzeniach, odpowiedzialności, godności człowieka. Na koniec każdy chętny uczeń mógł otrzymać do przypięcia symboliczny żonkil. Wielkie podziękowania dla p. Justyny Makarewicz za możliwość udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu.

     • TYDZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

      W dniach od 8 do 12 kwietnia świętowaliśmy tydzień zdrowego śniadania. Uczniowie klas 4-8 w tym czasie przygotowywali pyszne i zdrowe posiłki-kanapki, sałatki, które idealnie wpisywały się w zasady zdrowego stylu życia. Głównym celem projektu było zwiększenie świadomości uczniów na temat wartości zdrowego odżywiania oraz kształtowanie zmian nawyków żywieniowych. Wykonanie zadania zaliczamy w punktacji ,,Klasa na medal". S.U

     • Spotkanie z pasjonatem przyrody

      We wtorek 16 kwietnia uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Panem Jurkiem Napierałą, który znany jest wśród kcyńskiej społeczności jako fotograf i miłośnik leśnych zwierząt. Jego wielką pasją jest życie dzikiej zwierzyny. Postrzegany jest jako człowiek lasu i natury. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali leśnych opowieści, obejrzeli fascynujące filmiki min. o wilkach i jeleniach. Obejrzeli także leśne zdobycze Pana Jurka oraz dowiedzieli jakiego potrzeba kamuflażu, by utrwalić te jedyne i niepowtarzalne ujęcia mieszkańców lasu. Serdecznie dziękujemy za to fascynujące spotkanie!

     • Strażacy w akcji

      W ramach realizacji tematu lekcji "Strażacy w akcji" uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią p. Arletą Różańską gościli strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni p. Michała Modlińskiego. Przybliżona została tematyka pracy strażaka.Uczniowie mieli okazję zadać nurtujące ich pytania dotyczące specyfiki pracy podczas różnych zdarzeń losowych. Zaprezentowane zostały również elementy umundurowania strażackiego i jego funkcje. W ramach bloku zajęć uczniowie wysłuchali również lektury "Jak Wojtek został strażakiem" oraz obejrzeli film edukacyjny będący częścią kampanii Państwowej Straży Pożarnej przybliżający zasady pracy strażaka.

     • PIERWSZAKI OBEJRZAŁY SPEKTAKL PT:"CZERWONY KAPTUREK"

      Uczniowie kl. Ia i Ic wraz z Paniami: J. Soja, M.Grotkowską, K.Soja, A.Miszewską wybrali się na wycieczkę do Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią na spektakl teatralny pt.,,Czerwony Kapturek”wystawiony przez Teatr Wrocławski. Celem wycieczki było m.in. rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz kształtowanie u dzieci nawyków kulturalnego zachowania się podczas spektaklu. Jak wiadomo bajka ,,Czerwony Kapturek” jest wszystkim dzieciom bardzo dobrze znana. Przypomniała ona młodym widzom najważniejsze przesłanie, by zawsze być ostrożnym i nie ufać nieznajomym. Wielkim zaskoczeniem było samo zakończenie, w którym Kapturka i jego babcię uratowała wesoła żabka zamiast gajowego, który się spóźnił. Po zakończonym spektaklu udaliśmy się do McDonalda. Nie zabrakło nam dobrego humoru! Wszyscy wróciliśmy cali i zdrowi!

     • Dbamy o zęby!

      10 kwietnia uczniowie kl.1a i 1 c z wychowawczyniami J.Soja i M.Grotkowską oraz p.K.Soja -w ramach realizacji cyklu lekcji o zdrowiu- uczestniczyli w spotkaniu z p.Anną Grewling - Chełkowską.

      Pani stomatolog w ciekawy sposób pokazała uczniom jak myć zęby i w jaki sposób o nie dbać.Zwtóciła również uwagę na zdrowe odżywianie się czyli chrupanie warzyw i owoców oraz picie czystej wody.

     • Podsumowanie akcji "Góra Grosza "

      Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym. Akcja Towarzystwa Nasz Dom trwała od początku listopada do końca lutego i polegała na zbiórce monet. Ważnym celem było także uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety mogą stworzyć fundusz pomocy wielu dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. W akcji wzięli udział uczniowie klas 4 - 8. Uzbieraliśmy ponad 64 kg monet, co przeniosło się na kwotę 1554 złotych i 22 groszy. Posegregowane i policzone monety zostały zapakowane w 8 paczek i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom. Wszystkim uczniom dziękujemy za każdy grosik. Samorząd uczniowski.

     • Dziecięce konferencje w klasie 3b

      Konferencja to spotkanie ludzi w celu omówienia konkretnego zagadnienia, w której występuje prelegent i słuchacze. To prezentacja wiedzy, umiejętności lub doświadczenia, a w prezentacji udział bierze publiczność, która ma za zadanie słuchać, zadawać pytania i udzielać informacji zwrotnej. W ten to sposób podczas dziecięcych konferencji uczniowie prezentują swoje pasje i zainteresowania. Jest to okazja, by rozbudzać u dzieci aktywność, chęć poszukiwania, rozwijania umiejętności dyskutowania. Dzięki takiemu doświadczeniu dzieci odczuwają radość odkrywania, stają się współorganizatorami życia szkolnego, czują się ważne i potrzebne. W klasie 3b odbyło się już kilka dziecięcych konferencji. Uczennice prezentowały swoje zainteresowania podróżami, wędkowaniem, przyrodą i hodowlą roślin np. Julka zaprezentowała wyhodowaną przez siebie papryczkę. Swoje zainteresowania kuchnią grecką Zuzia

     • Nowe dźwięki w naszej szkole 🎶

      Dyrekcja Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym oraz całą społecznością uczniowską składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za zakup profesjonalnego sprzętu. Dzięki Państwa inicjatywie uczniowie będą mogli realizować swoje cele mając dostęp do nowoczesnej technologii, a wszystkie szkolne uroczystości i występy znacznie zyskają na jakości. Bez Państwa wsparcia nie moglibyśmy pozwolić sobie na zakup sprzętu o takiej wartości i parametrach. Ta inicjatywna znacząco wpłynie na funkcjonowanie naszej szkoły, dotychczasowe urządzenia nie są już sprawne, a zakup sprzętu, który otrzymaliśmy, pozostawał jedynie w sferze naszych marzeń. Serdecznie dziękujemy!

     • GABINET INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

      Drogi Rodzicu, czy Twoje dziecko:

      • ma problemy z nauką,
      • nie może się skupić,
      • jest nadpobudliwe,
      • nadmiernie ruchliwe,
      • nie potrafi usiedzieć w miejscu,
      • mocno się przytula,
      • nie lubi mycia i czesania włosów,
      • obcinania paznokci,
      • a metki zawsze trzeba wycinać?

      Mogą to być zaburzenia integracji sensorycznej.

     • AI na lekcji matematyki w klasach 4.

      Uczniowie klasy 5 w ramach zajęć z robotyki dowiedzieli się czym jest sztuczna inteligencja, jak działa i jak ją wykorzystać. Z pomocą aplikacji multimedialnej i tabletu uczniowie tworzyli programy, które nadawały robotowi Photon określony kierunek, dźwięk i kolor. Największe emocje wzbudził pomysł aby to AI(czyli nasz Photon) wyłonił mistrzów tabliczki mnożenia w klasach 4. I tak grupa uczniów wraz z Photonami odwiedziła klasy 4 na lekcji matematyki. Rolę nauczycieli przejęli piątoklasiści z oswojonymi Photonami. Uczniowie klas 4 zostali podzieleni na 2 grupy. Każdy uczestnik musiał wykazać się znajomością tabliczki mnożenia oraz szybkością znajdowania prawidłowych odpowiedzi. A wytypowaniem najlepszego zajęła się sztuczna inteligencja czyli nasz Photon. Mistrzowie dostali bardzo dobre oceny do dziennika z dopiskiem tabliczka mnożenia z AI. Uczniowie klas czwartych już czekają na na

     • ,, Być kobietą, być kobietą "

      ,, Być kobietą, być kobietą " Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia najskrytszych marzeń... tego i wiele innych ciepłych słów życzyli chłopcy dnia 8 marca wszystkim paniom i koleżankom. Na 3 godzinie lekcyjnej odbył się apel z okazji Dnia Kobiet, w którym chłopcy z Samorządu szkolnego oraz uczniowie ze szkolnego chóru zaprezentowali program artystyczny pod czujnym okiem Pani Dobromiły Siewkowskiej. Wszystko odbyło się w bardzo miłej atmosferze, a uśmiech gościł na twarzy każdej Pani i Dziewczyny.

     • Już po remoncie!!!

      „Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.”

      Klasa 1c Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni dzieli się radością, gdyż zmieniło się oblicze naszej sali lekcyjnej nr 19. Udało się to dzięki inicjatywie wychowawczyni Pani Moniki Grotkowskiej oraz chętnych do pomocy rodziców. Na wrześniowym zebraniu rodzice pozytywnie odpowiedzieli na propozycje wychowawczyni. Postanowili sfinansować koszt remontu oraz pomóc w jego realizacji. Rodzice wykazali ogromne zaangażowanie - pracowali społecznie, poświęcając swój czas oraz środki finansowe. Odmalowali lamperie, ściany, wykonali nowe gazetki klasowe. Pracy było sporo, jednak uśmiech i radość oraz fantastyczna atmosfera wynagradzała wszelki trud. Rodzice wspólnie w wychowawczynią i Panią Katarzyną Soja stworzyli nowy, piękny wygląd sali lekcyjnej. Odświeżona klasa była mił

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 24.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
    ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12

    89-240 Kcynia
    Poland
  • Logowanie