• W dniu 4.06.2024r.w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbył się Festiwal Nauki, Techniki i Sportu. W ramach tego wydarzenia w oryginalny sposób uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi dyscyplinami sportu oraz zapoznać się z fascynującym światem technologii i innowacji. Na zmęczonych czekały słodkości oraz napoje na małym boisku. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 16 z 19 przygotowanych stanowisk, otrzymali mały upominek, niespodziankę. Na wyró
   • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY L O G i M A T

    Gminny konkurs LOGiMAT, który jest kontynuacją konkursu Tangramistrz Gminy już za nami. Konkurs ten był jednym z wielu elementów obchodów 71 rocznicy śmierci patrona szkoły Jana Czochralskiego. W ramach tych działań grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach chemicznych na UMK w Toruniu. Braliśmy udział w QUESCIE(gra miejska) o Janie Czochralskim. 23.04 odbył się finał szkolnego konkursu o Janie Czochrals
     • #ŁączyNasPamięć, Akcja Żonkile

      W tym roku szkolnym po raz kolejny nasza szkoła dzięki współpracy z p. Justyną Makarewicz wzięła udział w Akcji Żonkile, upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Klasy ósme udały się na spacer ulicami Kcyni, odwiedzając miejsca związane z ludnością żydowską, która mieszkała tutaj przed wojną. Wysłuchaliśmy ciekawych i wzruszających opowieści p. Makarewicz, rozmawialiśmy o dramatycznych losach Żydów w czasie wojny, nawiązując również do współczesnych wydarzeń, które nacechowane są brakiem tolerancji, akceptacji drugiego człowieka. Uczniowie wypowiadali się o naszych uprzedzeniach, odpowiedzialności, godności człowieka. Na lekcjach uczniowie obejrzeli film animowany, przygotowany na tegoroczną rocznicę „Zdążyć przed Panem Bogiem”. W dzisiejszym spacerze udział wziął także dyrektor naszej szkoły pan Michał Poczobutt, który zaapelował do młodych ludzi, by nie byli bierni, kie

     • DZIEŃ PATRONA W KLASACH 0-3

      Dnia 21 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili 70 rocznicę śmierci Jana Czochralskiego oglądając filmy edukacyjne o naszym patronie, wykonując w zeszytach notatki dotyczące Jego życia i dokonań. Wykonali także rysunki na temat „Kcynia miasto Jana Chochralskiego” oraz udali się na cmentarz, gdzie zapalili na Jego grobie symboliczne znicze. Jednak przede wszystkim wielkie zainteresowanie wzbudziły warsztaty chemiczne „Magiczny dwutlenek węgla”, zorganizowane przez Chemical Word. Chemia jest doskonałą dziedziną nauki, by pobudzić u dzieci ciekawość. Widowiskowe eksperymenty, które samodzielnie wykonały przyniosły im wiele radości i satysfakcji. Dzieci miały możliwość poczuć się jak prawdziwi chemicy, a wykonane doświadczenia zapamiętają na długo.

     • Spotkanie z p. Łukaszem Kazkiem

      20 kwietnia uczniowie z klas szóstych wzięli udział w spotkaniu , które odbyło się w Urzędzie Miejskim w Kcyni. Było to spotkanie zorganizowane przez p. Justynę Makarewicz z polskim dziennikarzem i popularyzatorem historii – p. Łukaszem Kazkiem. Spotkanie było bardzo interesujące, usłyszeliśmy kilka interesujących historii zwykłych ludzi związanych z II wojną światową. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca p . Kazka, który również tworzy na You Tube kanał „History Hiking”. Uczniowie naszej szkoły czekają na kolejne ciekawe spotkania, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje i pożytecznie spędzać wolny czas.

     • 1057 rocznica Chrztu Polski

      W 1057 rocznicę Chrztu Polski, czyli 14 kwietnia 2023 roku uczniowie klas V-VIII na lekcjach historii wysłuchali ważnych informacji i ciekawostek na temat tego wydarzenia. Obejrzeli gazetkę przygotowaną przez Samorząd Uczniowski oraz film „Chrzest 966”. Uczniowie klas starszych pracowali również w grupach z tekstami na temat Chrztu Mieszka I i przygotowywali odpowiedzi na pytania przygotowane przez nauczyciela. Po skończonej pracy przygotowali wnioski i podsumowanie wyjątkowej lekcji, dzięki której utrwalili wiedzę o Chrzcie Polski i uznali go za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

     • Zajęcia z kodowania

      W ubiegłym tygodniu w klasie Ia odbyły się zajęcia z kodowania. Podczas zabaw w kodowanie dzieci rozwijały przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej, a także pamięć, koncentrację, analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację ruchową.Ćwiczenia z kodowania dla dzieci są przepojone duchem współpracy i dobrej zabawy. Kolorowe maty, plansze i klocki edukacyjne kształtują logiczne myślenie, spostrzegawczość i wyobraźnię. Dzięki zabawie w kodowanie dzieci nauczyły się dokładności, skupienia, a także organizacji i planowania pracy.

     • WIELKANOCNE WARSZTATY

      W piątek- 31.03.2023r. kl. Ia i IIIc pod opieką p. Darii Żyto, p. Arlety Różańskiej i p. Anety Miszewskiej w związku ze zbliżającym się świętami wielkanocnymi, wybrały się na wycieczkę do Przystani Biskupińskiej. 🛖🛖Tam na dzieci czekało wiele atrakcji.🐣🐥🐣 Uczniowie wzięli udział w warsztatach wielkano
     • Rekrutacja

      INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

      W SPRAWIE REKRUTACJI DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

      Dyrektor Szkoły Podstawowej

      im Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego(„zerówka”) wszystkie wnioski zostały rozpatrzone POZYTYWNIE!

     • Powitanie wiosny

      W piątek 24 marca klasy 0 – 3 powitały wiosnę. Klasa 2b pod kierunkiem Barbary Piątkowskiej, ze specjalnym udziałem mam: Pani Katarzyny Mroczek w roli Pani Wiosny i Pani Edyty Mazur w roli nauczycielki, zaprezentowała się w proekologicznym przedstawieniu. Uczniowie przedstawili humorystyczny skecz, a mamy wspaniale odegrały swoje role. Profesjonalnie poradziły sobie w interakcji z publicznością. Uczniowie utrwalili różne sposoby dbania o czystość naszej planety. Dekoracje do przedstawienia wykonali rodzice klasy 2b, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie. Powitanie nowej pory roku minęło w radosnej atmosferze.

     • Nie wolno, czy nie szybko?

      1.03.2023 w szkole na ulicy Wyrzyskiej rozpoczęliśmy realizację projektu „Teatr - nowy przyjaciel młodego ucznia”. Gościliśmy artystów teatru Kulturka, którzy zaprezentowali nam spektakl „Nie wolno, czy nie szybko?”. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest tempo, o tym, że każdy z nas jest inny i w swój niepowtarzalny sposób wyjątkowy. Wspólnie pobawiliśmy się tempem w muzyce. Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu pt. „Teatr - nowy przyjaciel młodego ucznia” dofinansowanego ze środków budżetowych gminy Kcynia w ramach otwartego konkursu ofert nr 2/2023 Kultura i dziedzictwo kulturalne.

     • Podsumowanie wycieczki do Londynu w ramach projektu "Podróżowanie po Europie bez nałogów"

      W tym tygodniu odbyło się spotkanie podsumowujące styczniową wycieczkę lotniczą do Londynu. Zaproszenie na spotkanie przyjęła Pani Anna Borkowska, Przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni oraz Dyrektor Szkoły Pan Michał Poczobutt. Organizatorzy wyjazdu Pani Barbara Pezacka oraz Pani Natalia Żychlińska podziękowały Panu Dyrektorowi za możliwość zorganizowania tego pionierskiego wyjazdu. Na ręce Pani Borkowskiej przekazały podziękowania dla całej Komisji za dofinansowanie kosztów transferu lotniskowego, dzięki czemu realizacja tego kosztownego przedsięwzięcia stała się dla rodziców bardziej osiągalna finansowo. Przekazano także podziękowania Radzie Rodziców, która także wsparła finansowanie kosztów dojazdu na lotnisko w Poznaniu.

     • Bezpieczne ferie

      W trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie ferii zimowych, 26 stycznia 2023 roku odbyło się spotkanie uczniów klas 0 - IV z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią i Komisariatu Policji w Kcyni. Policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie wakacji zimowych. Uczniowie utrwalili zasady poruszania się po drodze, bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i właściwego zachowania w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Nie zabrakło także pokazu umiejętności psa policyjnego. Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych i udanych ferii!

     • Wyjazd do Filharmonii Pomorskiej

      W dniu 25.01.2023r. uczniowie z klas 1a i 3c wraz z opiekunami udali się do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, gdzie wysłuchali koncertu " Styczeń czas dla życzeń ". Dzieci dowiedziały się dużo o tańcu, o tym, że służy on także jako sposób wyrażania ludzkich myśli i emocji. Uczniowie mogli zobaczyć m.in. walca angielskiego, cha-chę i sambę. Piękne, barwne kostiumy i efektowne układy choreograficzne. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, w rewelacyjnych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia.

     • Od projektu po wydruk warsztaty z modelowania i Druku 3D

      W szkole od nowego semestru będzie można uczestniczyć w warsztatach z modelowania i Druku 3D. To zajęcia, które rozwijają wyobraźnie przestrzenną i pozwalają na poznanie najnowocześniejszych technologii.Technologia druku 3D jest uważana za jedną z najbardziej przyszłościowych dziedzin rozwoju przemysłu na świecie? Już dziś druk 3D jest wykorzystywany w wielu branżach: w medycynie, w archeologii, motoryzacji, lotnictwie, budownictwie – a to dopiero POCZĄTEK ery druku 3D!-#LaboratoriaPrzyszłości

     • Akcja - Ptasia stołówka

      Zima to trudny okres dla ptaków, w związku z tym 20 stycznia 2023 roku uczniowie klas 0 - 4 przy współpracy z nauczycielami Patrycją Chojecką oraz Darią Żyto wzięli udział w akcji "Ptasia stołówka - dokarmiamy ptaki w czasie zimy". Podczas lekcji prowadzący zajęcia zapoznali uczniów z produktami, którymi żywią się ptaki. Dzieci przygotowały w domach siatki z pożywieniem wykorzystując produkty takie jak: kasza, zboże, płatki owsiane, suszone owoce, orzechy, słoninę. Następnie na gałęziach drzew przed szkołą zawieszone zostały smakołyki dla ptaków. Pozostałe zestawy dokarmiające ptaki dostarczone zostały do Nadleśnictwa w Dębogórze. Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom oraz uczniom za duże zaangażowanie i chęć niesienia pomocy ptakom w czasie zimy.

     • Wycieczka do Londynu!

      Przygoda w Londynie dobiegła końca. Młodzież wróciła szczęśliwa, bogatsza w doswiadczenia, wiedzę i umiejętności. Poćwiczyliśmy język, poznaliśmy życie rodzin brytyjskich mieszkając w ich domach, zwiedziliśmy wiecej, niż planowalismy, robiliśmy zakupy, próbowaliśmy nowych potraw, lecieliśmy samolotem... Nasza przewodniczka z biura Voyage pokazała nam China Town, Covent Gardens, muzeum figur woskowych Madame Tussauds, British Museum z posągiem z Wysp Wielkanocnych i sarkofagami egipskimi, National Gallery ze Słonecznikami Vicenta van Gogh'a, zmianę wart pod Buckingham Palace, the Houses of Parliament z Big Ben'em, St Paul's Cathedral, the Tower of London z klejnotami koronnymi, czteropiętrowy sklep z zabawkami Hamleys, Piccadily Circus, Leicester Square, National History Museum z symulatorem trzęsienia ziemi i szkieletami dinozaurów... Codziennie robiliśmy ok. 20000 kroków w wyjątkowo zim

     • Apel bożonarodzeniowy

      22. grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasa 4b pod opieką wychowawcy, p. Anny Lewandowskiej, zaprosiła klasy 0-4 na uroczysty apel bożonarodzeniowy. Uczniowie opowiedzieli o świątecznych zwyczajach i tradycjach, a następnie zabrali wszystkich do Betlejem, przedstawiając historię Narodzin Jezusa w formie teatrzyku kukiełkowego. Nie zabrakło dźwięków znanych kolęd, pastorałek i utworów muzycznych, takich jak „Grajmy Panu”, „Znak pokoju”, czy „Kolęda dla nieobecnych”. Dodatkową atrakcją bym instrumentalny występ rodzinnego duetu - Jasia Schmidta z tatą. Ogromnie dziękujemy Panu Łukaszowi za obecność . Niewiele później szkołę odwiedził wyjątkowy gość i obdarował wszystkich upominkami. Po uroczystości głos zabrała Pani dyrektor Aleksandra Doiczman składając życzenia spełnienia wszystkich marzeń i pięknie wprowadzając zebranych w iście świąteczny nastrój.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 24.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
    ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12

    89-240 Kcynia
    Poland
  • Logowanie