• W dniu 4.06.2024r.w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbył się Festiwal Nauki, Techniki i Sportu. W ramach tego wydarzenia w oryginalny sposób uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi dyscyplinami sportu oraz zapoznać się z fascynującym światem technologii i innowacji. Na zmęczonych czekały słodkości oraz napoje na małym boisku. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 16 z 19 przygotowanych stanowisk, otrzymali mały upominek, niespodziankę. Na wyró
   • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY L O G i M A T

    Gminny konkurs LOGiMAT, który jest kontynuacją konkursu Tangramistrz Gminy już za nami. Konkurs ten był jednym z wielu elementów obchodów 71 rocznicy śmierci patrona szkoły Jana Czochralskiego. W ramach tych działań grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach chemicznych na UMK w Toruniu. Braliśmy udział w QUESCIE(gra miejska) o Janie Czochralskim. 23.04 odbył się finał szkolnego konkursu o Janie Czochrals
     • Wspólne kolędowanie

      Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje, kiedy cały świat kochamy. Jedną z najważniejszych ceremoni bożonarodzeniowych, pielęgnowanych przez lud był obrzęd kolędowania. Po klasowych Wigiliach uczniowie udali się do sali gimnastycznej na wspólne śpiewanie kolęd. Każda klasa prezentowała wybraną kolędę. Między śpiewem kolęd uczniowie z Samorządu Szkolnego przypomnieli wszystkim czym jest kolędowanie. Na koniec uczniowie i Pani Dyrektor Aleksandra Doiczman złożyli wszystkim życzenia.

     • Świąteczne warsztaty w Przystani Biskupińskiej

      W dniu 19 grudnia uczniowie klasy 1b i 2a wraz z wychowawczyniami p. Arletą Różańską i p. Daria Żyto oraz opiekunkami p. Elżbietą Wiśniewską i p. Aleksandrą Modlińską uczestniczyli w świątecznych warsztatach w Przystani Biskupińskiej. Dzięki przygotowanym aktywnościom uczniowie mieli okazję przygotować się do najważniejszych świąt w ciągu roku, Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zajęć manualnych powstały przepiękne pierniki, ozdoby świąteczne oraz świece żelowe. W programie zajęć przewidziano również wspólny śpiew kolęd i pastorałek oraz zapoznanie uczestników z obrzędami Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec spotkania na wszystkich uczestników czekał poczęstunek i wspólne świętowanie. Uczniowie oprócz samodzielnie wykonanych ozdób zabrali ze sobą moc wrażeń i świąteczny nastrój, który udzielił się każdemu dzięki pięknej scenerii w przystani.

     • Mikołajkowa wycieczka

      Dzisiaj klasa 7a z wychowawczynią wspólnie z uczniami klas 7-8 że Szkoły Podstawowej w Laskownicy wybrali się do Bydgoszczy. Pierwszym punktem wycieczki był teatr. Sztuka Aleksandra Fredry,, Zemsta" bardzo nam się podobała, szczególnie postać Papkina nas rozbawiła. Niesamowite wrażenia wywarł na nas jarmark bożonarodzeniowy. Magia świąt pomimo deszczu udzieliła się wszystkim.

     • RUSZYŁY WYPIEKI PIERNIKÓW W PRACOWNI KULINARNEJ

      Dzieci z oddziału przedszkolnego miały w ostatnich dniach okazję poczuć magię świątecznych tradycji. W szkolnej sali kulinarnej wspólnie tworzyły świąteczne pierniczki. W tym miejscu chcemy podziękować paniom z KGW ,,Pokolenia" Studzienki za warsztaty z pieczenia pierników, które przeprowadziły w naszej placówce. Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę związana z wypiekaniem i ozdabianiem słodkości. Jeszcze raz dziękujemy za owocne spotkanie i liczymy na dalszą współpracę z KGW ,,Pokolenia".

     • MIKOŁAJKI

      Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Samorząd uczniowski w strojach elfów, mikołajek i Świętego Mikołaja częstowali uczniów słodkim cukiereczkiem i wręczali prezenty - każdy uczeń otrzymał piękną zakładkę do książki. Uczniowie ubrani byli dzisiaj w stroje z akcentem mikołajkowym. Nie zabrakło też świątecznej muzyki i zabaw na śniegu. Magia świąt zawitała dziś w progi naszej szkoły wraz z pięknymi choinkami i ozdobami świątecznymi.

     • Dzień czapki-kapelusza

      Dzisiaj w naszej szkole odbył się Dzień Zakręconej, Szalonej Czapki. Na głowach uczniów królowa ły nietypowe nakrycia głowy, które kusiły wzrokiem. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Na naszych głowach znalazły się kapelusze bardzo eleganckie, popularne czapki z daszkiem, militarne berety, a nawet zrobione samodzielnie. Nasi uczniowie i nauczyciele spisali się na medal! W imieniu SU dziękujemy za udział w kolejnym zadaniu,, Klasy na Medal".

     • Zapobiegajmy wszawicy!

      Choroba, którą trzeba leczyć i której nie należy się wstydzić! Wszawica jest chorobą pasożytniczą, wywołaną przez wesz głowową. Przez wielu, choroba ta traktowana jest jeszcze stereotypowo, jako coś wstydliwego. Należy jednak pamiętać, że wszawica nie zawsze wynika z zaniedbań higieny czy długości włosów.

     • ALFIK MATEMATYCZNY

      Ogólnopolski Konkurs Matematyczny edycja XXIX

      22.11.2023 r.

      Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

     • Szkolny Konkurs Ortograficzny

      Szkolny Konkurs Ortograficzny cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. 13 listopada do konkursu przystąpiło 18 osób z klas 4-5 oraz 16 osób z klas 6-8. Wyniki ogłoszono 20 listopada, wręczając zwycięzcom dyplomy i nagrody. Oto wyniki konkursu w kl. 4-5: I miejsce - Lena Olędzka, II miejsce - Konrad Musiał, III miejsce - Lena Brzozowska i Mikołaj Królczyk. A zwycięzcami konkursu w kl. 6-8 zostali: I miejsce - Jakub Wiącek, II miejsce - Krzysztof Kuliberda, III miejsce - Filip Filosek. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.

     • BARWY JESIENI - KONKURS

      Dzieci z grup przedszkolnych naszej szkoły z sukcesem brały udział w konkursach — gminnym konkursie plastycznym pt. ,,Barwy jesieni" oraz gminnym konkursie plastyczno-ekologicznym ,,Drugie życie plastikowej butelki”. W pierwszym wzięli udział Agata Gabrychowicz i Jullia Zmudzinska z grupy Ob oraz Artur Wiśniewski, Nela Majchrzak, Lena Dubiel i Alan Kręcisz z grupy Oa. Alan Kręcisz został laureatem nagrody głównej. Z kolei w drugim konkursie laureatką spośród gminnych zerówek została Agata Gabrychowicz z grupy Ob.

     • KURTYNA W GÓRĘ

      Klasa 1 c wraz z wychowawczynią p. Moniką Grotkowską realizując cykl tematyczny "Listopadowe inspiracje" wkroczyła w magiczny świat teatru. Dzieci poznały wiele nowych słów związanych z teatrem oraz aktorstwem, takich jak: kurtyna, kostiumy, scenografia, reżyser,sufler czy rekwizyty. Zobaczyły również jak wiele rodzajów lalek jest wykorzystywanych w przedstawieniach - pacynki, kukiełki,marionetki. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach związanych z teatrem,na których samodzielnie wykonały kukiełki z łyżek drewnianych. Były to postacie z bajek, które zostały wykorzystane do przedstawień teatralnych prezentowanych w klasie. Odgrywanie ról przyniosło dzieciom wiele radości.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego włączyła się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF. Uchwalona w 1989 roku Konwencja o prawach dziecka gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, wyznawaną religię, status społeczno-ekonomiczny ma takie same prawa. Wszędzie na świecie prawa dziecka powinny być respektowane. Edukacja o prawach dziecka ma ogromne znaczenie! Prawa chronią dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość Konwencji umożliwia

     • ZA KULSAMI TEATRU

      W ramach zajęć pod hasłem "Organizujemy klasowy teatr" uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią p.Arletą Różanską oraz Aleksandrą Modlińską przygotowali lalki z łyżek. Każda kukiełka miała okazję odegrać główną rolę w klasowych scenkach. Uczniowie wraz z rodzicami, którzy pomagali w wykonaniu lalek wykazali się niezwykłą kreatywnością i stworzyli wyjątkowe postacie teatralne.

     • TWÓJ GŁOS BRZMI ZNAJOMO...

      17 listopada 2023 roku uczniowie klas 3a, 3b, 3c, 1c wraz z wychowawcami p. P. Chojecką, p. B. Piątkowską, p. W. Staszak, p. A. Różańską oraz opiekunami p. A. Miszewską i A. Modlińską wybrali się do Nakielskiego Ośrodka Kultury na lekcję w kinie „Twój głos brzmi znajomo - czyli podróż po świecie dubbingu”. Zajęcia podzielone zostały na dwie części. W pierwszej części prowadzonej przez aktora, dzieci dowiedziały się, czym jest dubbing filmowy, poznały pracę aktorów w studiu dubbingowym. Odkryły także kto użycza głosu znanym postaciom z filmów. Uczniowie wzięli też udział w zagadkach dubbingowych i wykonali ćwiczenia dykcyjne. W drugiej części obejrzeli film pt.„ Po prostu super”, który pokazał, że nie trzeba posiadać super mocy, by być dobrym i wartościowym dzieckiem. Był to niewątpliwie wspaniały dzień pełen wrażeń!

     • Multimedialna lekcja w kinie

      W piątek 17 listopada 2023r uczniowie klas siódmych i ósmej uczestniczyły w multimedialnej lekcji w kinie. Tematem lekcji było: Na jaki film do kina czyli o gatunkach filmowych. Po lekcji uczniowie obejrzeli film:,, Biegnij Amelio! ". To wzruszająca i zabawna opowieść o potrzebie samorealizacji. Film skłania do refleksji nad własnym życiem.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 24.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
    ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12

    89-240 Kcynia
    Poland
  • Logowanie