• W dniu 4.06.2024r.w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbył się Festiwal Nauki, Techniki i Sportu. W ramach tego wydarzenia w oryginalny sposób uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi dyscyplinami sportu oraz zapoznać się z fascynującym światem technologii i innowacji. Na zmęczonych czekały słodkości oraz napoje na małym boisku. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 16 z 19 przygotowanych stanowisk, otrzymali mały upominek, niespodziankę. Na wyró
   • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY L O G i M A T

    Gminny konkurs LOGiMAT, który jest kontynuacją konkursu Tangramistrz Gminy już za nami. Konkurs ten był jednym z wielu elementów obchodów 71 rocznicy śmierci patrona szkoły Jana Czochralskiego. W ramach tych działań grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach chemicznych na UMK w Toruniu. Braliśmy udział w QUESCIE(gra miejska) o Janie Czochralskim. 23.04 odbył się finał szkolnego konkursu o Janie Czochrals
     • Wycieczka w świątecznym klimacie

      15.12. klasy IV pod opieka p. Renaty Pulikowskiej, p. Joanny Zimnej, p. Anny Lewandowskiej i p. Bartosza Łyszczarza wybrały się na wycieczkę do Torunia. Obejrzeliśmy spektakl w reżyserii Czesława Sieńko pt. „Opowieść wigilijna”. Przenieśliśmy się do dziewiętnastowiecznego Londynu, gdzie na jednej z ulic miasta przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia odbyła się niezwykła przemiana głównego bohatera, Ebenezera Scrooge’a. Następnie odwiedziliśmy jarmark bożonarodzeniowy, gdzie zakupiliśmy pamiątki i świąteczne pierniki.

     • Świąteczne warsztaty w Godawach

      14 grudnia 2022 roku uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką wychowawców p. A. Wilczyńskiej i p. J. Soji oraz p. P. Chojeckiej i p. A. Miszewskiej uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego AGRODEO w Godawach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach świątecznych. Z zaangażowaniem wypiekali i dekorowali świąteczne pierniki używając koralików, kolorowych posypek i lukrów. Dzieci z dużym zainteresowaniem zdobiły bombki poznaną metodą zdobniczą - decoupage. Samodzielnie za pomocą specjalnych serwetek zdobiły bombki motywami świątecznymi. Nie mniej ciekawe było dla uczestników wykonywanie stroików świątecznych z wykorzystaniem gałęzi świerku, sosny czy jodły. Dużą niespodzianką były także zabawy przy muzyce i na mechanicznym byku rodeo. Zakończeniem tego pięknego zimowego dnia było spotkanie z Mikołajem. Ten dzień dostarczył dzieciom wielu nowych doświadczeń i wprowadził wszystki

     • Nauka nowych technologii- #laboratoriaprzyszłości

      W szkole trwają zajęcia z druku 3D. W ramach tych zajęć uczniowie rozwijają wyobraźnie przestrzenną poznają najnowocześniejszych technologie. Technologia druku 3D jest uważana za jedną z najbardziej przyszłościowych dziedzin rozwoju przemysłu na świecie. Chcemy ułatwić naszym uczniom lepszy start w nowych szkołach jak również w dorosłe życie. W trakcie zajęć uczestnicy tworzą modele w programie TinkerCAD, a następnie mogą je wydrukować.Pierwsze projekty już za nami. Ozdoby świąteczne, wydrukowane w szkolnej pracowni są elementami dekoracji szkolnej choinki.

     • Mikołajki w 3 c

      Dnia 6 grudnia klasę odwiedził Mikołaj ze słodkimi upominkami. Dzięki Panu Marcinowi Hofmanowi do klasy dotarła z lasu piękna choinka, którą wszyscy razem przyozdobiliśmy w piękne świecidełka.Pani Marta Piechocka przygotowała do klasy bożonarodzeniowy stroik. Niespodzianki nie kończyły się.... Pani Karolina Sochalska odwiedziła nas w klasie i przygotowała dla każdego dziecka świąteczne pierniczki, które przyozdabialiśmy. Wszystkim Rodzicom, którzy umilili nam czas w tym wyjątkowym dniu bardzo dziękujemy - uczniowie z wychowawczynią.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „NA NAJŁADNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową” został rozstrzygnięty! Razem otrzymaliśmy blisko 120 prac konkursowych. Większość można obejrzeć w galerii poniżej. Celem konkursu było „podgrzanie” świątecznej atmosfery, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, oraz zachęcenie do wykonania świątecznych ozdób wraz z bliskimi. Jury konkursowe stanęło przed naprawdę trudnym wyborem, ponieważ wszystkie ozdoby, które otrzymaliśmy są naprawdę przepiękne i wyjątkowe! Po długiej naradzie jury przyznało sześć pierwszych miejsc i sześć wyróżnień w klasach 0-4 oraz trzy pierwsze miejsca i trzy wyróżnienia w klasach 5-8

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASACH 0 - 3

      Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Młodsi uczniowie naszej szkoły przynieśli swoich mięciutkich ulubieńców, podczas przerw tańczyli do piosenek o misiach, w klasach wysłuchali historii pierwszego misia oraz wykonali portrety tej popularnej maskotki. W miłej atmosferze minął nam ten szczególny dzień.

     • Andrzejki klas 0 - 3

      Czwartkowe popołudnie młodsi uczniowie naszej szkoły spędzili na andrzejkowej dyskotece. Wspaniałą zabawę poprowadził dj i animator Pan Marcin Gąsiorowski z synem. Dzieci mogły zakupić słodkości w kawiarence zorganizowanej przez rodziców, jednak szczególnym powodzeniem cieszyły się hod dogi. Dyskotekowa atmosfera udzieliła się wszystkim, a nasi uczniowie świetnie się bawili.

     • Podsumowanie projektu „Pieprz i wanilia – szlakiem roślin egzotycznych”.

      W poniedziałek odbyło się podsumowanie projektu „Pieprz i wanilia – szlakiem roślin egzotycznych”. Spotkanie odbyło się w niezwykłej scenografii, która miała oddać klimat wcześniejszych spotkań. Uczniowie także wczuli się w tropikalny klimat i choć na krótko znaleźliśmy się na tropikalnej wyspie. Króciutko przypomnieliśmy nasze spotkania, zrobiliśmy mini quiz wiedzowy między grupami. Rozstrzygnięto także konkursy fotograficzny i kreatywny, które towarzyszyły projektowi. Nadszedł czas także na podziękowania. Kolejna część była mniej oficjalna. Był to czas na niezwykłe zdjęcia i czas wspólny z grami. Dziękuję uczestnikom projektu za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas!

    • Przyroda klasa 4
     • Przyroda klasa 4

      Klasy czwarte pod opieką p. Marzeny Kieca poznawali składniki pogody. W ramach utrwalenia wiadomości uczniowie przygotowali i prezentowali własną prognozę pogody! Brawa za pomysły i twórcze działanie!

     • Koncert bydgoskich filharmoników

      17 listopada dla uczniów klas 0 – IV rozpoczął się spotkaniem z muzykami z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, pierwszym z tego cyklu. Koncert był podsumowaniem minionego Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie mieli okazję usłyszeć patriotyczne melodie między innymi „Ułani, ułani”, czy „My Pierwsza Brygada”. Nie zabrakło dźwięków „Mazurka Dąbrowskiego”, który został wspólnie odśpiewany przez wszystkich zebanych. Prowadząca aktywizowała uczniów do wypowiedzi dotyczących symboli narodowych i faktów historycznych odnoszących się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie ku uciesze nauczycieli popisali się wszechstronną wiedzą. Z niecierpliwością czekamy na kolejne grudniowe muzyczne spotkanie, które wprowadzi nas w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

    • Dzień Czystego Powietrza.
     • Dzień Czystego Powietrza.

      14 listopada obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza. Nasza szkoła również uczestniczyła w manifestacji na rzecz uświadamiania, jak ważne jest dbanie o otaczającą przyrodę i środowisko i podejmowanie starań, by oddychać coraz lepszym powietrzem. Nasi uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego na ekobaner, oraz do indywidualnego konkurs plastycznego dotyczącego segregacji odpadów. Na rynku stanęły też "mobilne płuca". Płuca przez 2 tygodnie będą mierzyć poziom zanieczyszczenia powietrza. Społeczność uczniowska wypowiedziała także słowa deklaracji ekologicznej zobowiązując się m.in. do dbania o otaczającą przyrodę.

     • W hołdzie Niepodległej Polsce....

      10 listopada uczniowie klas 0 - 4 wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości. Apel przygotowali uczniowie klasy 2 c pod kierunkiem Pani Wiktorii Staszak. Zebranych zachwycił międzyinnymi śpiew drugoklasistów. Uczniowie pięknie zaśpiewali szereg wzruszających pieśni patriotycznych. Na koniec uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Pan Michał Poczobutt, który zachęcił uczniów do czynnego udziału w obchodach tego narodowego święta wraz z rodzicami i dziadkami.

     • Świętujemy Niepodległość!

      Dnia 10 listopada uczniowie klas 5-8 brali udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości. Świętowali radośnie, dumnie i we wspólnocie 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narratorzy z klas 5c i 7a przedstawili nam zarys historyczny tego wydarzenia. Chór szkolny zaśpiewał wzruszające pieśni patriotyczne. Z kolei delegacje wszystkich klas zmierzyły się z quizem historycznym, który ugruntował naszą wiedzę na temat historii Polski.

     • Kawiarenka dla Natalki!

      Dnia 28 października w naszej szkole, przy ulicy Wyrzyskiej i przy ulicy Pobożnego odbyła się kawiarenka dla Natalki. Zebrane pieniążki w kwocie 8622,17 zł jeszcze dziś trafiły na konto internetowej zbiórki - fundacji siepomaga! Kawiarenka była otwarta w godzinach od 7.00 do 12.00. Można było zakupić ciasta, babeczki, rogale, pizzerinki, napoje, wafelki, ręcznie wykonaną biżuterię. Wszystko dzięki aktywności rodziców, uczniów, nauczycieli, obsłudze szkoły . Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie, w szczególności rodzicom, firmie Oskard, p. Anecie Miszewskiej za wspaniałą biżuterię. Dyrekcja szkoły dziękuje bardzo za współpracę wszystkim zaangażowanym osobom!

     • Dla zdrowia….

      Uczniowie klasy 2b promują zdrowe odżywianie. Dziękt kuchennym przyborom ze Szkolnego kącika kulinarnego oraz owocowych i warzywnych darów jesieni wykonali smaczne, pelne witamin salatki, które z wielkim apetytem wspólnie zjedli.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 24.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
    ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12

    89-240 Kcynia
    Poland
  • Logowanie