• W dniu 4.06.2024r.w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbył się Festiwal Nauki, Techniki i Sportu. W ramach tego wydarzenia w oryginalny sposób uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi dyscyplinami sportu oraz zapoznać się z fascynującym światem technologii i innowacji. Na zmęczonych czekały słodkości oraz napoje na małym boisku. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 16 z 19 przygotowanych stanowisk, otrzymali mały upominek, niespodziankę. Na wyró
   • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY L O G i M A T

    Gminny konkurs LOGiMAT, który jest kontynuacją konkursu Tangramistrz Gminy już za nami. Konkurs ten był jednym z wielu elementów obchodów 71 rocznicy śmierci patrona szkoły Jana Czochralskiego. W ramach tych działań grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach chemicznych na UMK w Toruniu. Braliśmy udział w QUESCIE(gra miejska) o Janie Czochralskim. 23.04 odbył się finał szkolnego konkursu o Janie Czochrals
     • OWOCOWE SPOTKANIE Z CYKLU "PIEPRZ I WANILIA-SZLAKIEM ROŚLIN"

      W minionym tygodniu spotkaliśmy się ponownie w ramach programu „Pieprz i wanilia – szlakiem roślin egzotycznych”. Tym razem nasze spotkanie dotyczyło owoców egzotycznych oraz roślin z których powstają dwa popularne napoje: kawa i herbata. Na początku zajęliśmy się rozpoznawaniem owoców i poznaniem ciekawostek na temat ich pochodzenia i uprawy. Podczas spotkania uczestnicy komponowali swoje herbatki z wybranymi przyprawami. Dalsza część spotkania polegała na degustacji i poznawaniu smaków, zapachów i budowy owoców. Nasze spotkania umilała muzyka odgłosów z tropików. To były smakowite spotkania!

     • Święto Edukacji Narodowej

      Uczniowie klasy III B pod czujnym okiem wychowawczyni p. Jolanty Soja i p. Patrycji Chojeckiej przygotowali uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      Na początku powitała wszystkich p. Arleta Różańska. Następnie prowadzący dzisiejszy koncert życzeń Nina Jurek i Adam Pezacki wraz z swoimi kolegami zabrali nas w wspaniałą muzyczną podróż. Przeplatane życzenia wraz z pieknie wykonywanymi utworami zrobiły niesamowite wrażenie na uczestnikach koncertu. Klasa III B całkiem zasłużenie zebrała wielkie brawa.Następnie głos zabrała dyrektor szkoły p. Aleksandra Kubiak, która podziękowała za tak pięknie przygotowaną uroczystość, podkreślając za słowami ostatniej piosenki "Co może mały człowiek", że dziś uczniowie pokazali "CO MOŻE MAŁY CZŁOWIEK"

    • Matematyka schowana w escape room oraz kodach QR-#laboratoriaprzyszłości
     • Matematyka schowana w escape room oraz kodach QR-#laboratoriaprzyszłości

      • Matematyka inaczej. Zazwyczaj królowa nauk matematyka kojarzy się z nudnymi zadaniami i trudnymi obliczeniami. Matematyczny Escape Room oraz kodowanie QR udowadnia, że nauka matematyki może być fascynującą przygodą i świetną rozrywką. Właśnie dzisiaj uczniowie klas 6 wykorzystując tablety pokonywali kolejne zagadki escape roomowe, powtarzając jednocześnie działania na ułamkach. Klasy 5 natomiast skanując kody QR powtarzali działania pisemne na liczbach naturalnych. Przypomnijmy że #laboratoriaprzyszłości to inicjatywa edukacyjna, której celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów, rozwijaniu zainteresowań oraz w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości. Następne lekcje już tuż tuż.

     • Wycieczka do Osieka!

      6 października 2022 roku uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami p.A Wilczyńską i p.J.Soją oraz z p.P.Chojecką i p.H.Koniec wybrali się na wycieczkę do Osieka. Uczniowie poznali tam czynności gospodarcze oraz tradycyjne rzemiosło. Z zainteresowaniem oglądali stare drewniane budynki, zagrody, szkołę wiejską, kuźnię, kościół, stodołę i studnię oraz inne obiekty. Z dużym zaciekawieniem słuchali jak dawniej kiszono kapustę, robiono powidła, wytwarzano domowe krówki, wykonywano omłot zboża czy mędlono len. Dużo przyjemności dostarczyła każdemu przejażdżka bryczką, degustacja krówek oraz zakup pamiątek, szczególnie zabawek wykonanych z drewna lub gliny. Ten jesienny, słoneczny dzień dostarczył dzieciom wielu wspaniałych wrażeń.

     • Kawiarenka!

      Drodzy Rodzice!

      Zwracamy się do Was z informacją i prośbą o wsparcie kawiarenki szkolnej która odbędzie się 28 października w naszej szkole - w obu budynkach. Kawiarenka będzie przyświecała szczytnemu celowi pomocy naszej szkolnej koleżance Natalii Kalka z klasy 6c. Natalkę czeka poważna operacja, która musi odbyć się w najbliższym czasie. Rodzice Natalki zorganizowali zbiórkę poprzez Fundacje Siepomaga. Jak w wielu przypadkach czas jest tutaj istotny. Zachęcamy do zerknięcia na stronę aukcji i w miarę możliwości o wsparcie i przekazywanie informacji dalej. Link poniżej.https://liblink.pl/kZUKcW93AmZ naszej strony wraz z uczniami organizujemy kawiarnie szkolną, z której dochód zostanie wpłacony na konto fundacji dla Natalii.W szkolnej kawiarence chcemy sprzedawać domowe wypieki, napoje w kartonikach, owoce, drobne przekąski. Liczymy na Państwa współpracę.Uczniowie w tym dniu będą mo

     • Wyjątkowa lekcja historii!

      7 października klasa 8 c pod opieką p. Natalii Żychlińskiej uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez p. Justynę Makarewicz z UM w Kcyni. Pani Makarewicz zabrała nas w różne miejsca związane z pierwszymi miesiącami II wojny światowej w Kcyni. Opowiedziała nam o regionalnych bohaterach, wspomnieniach ludzi żyjących w tamtym czasie, ale również o codziennym życiu mieszkańców. Wróciliśmy do domów natchnieni nową wiedzą i przemyślaniami, o tym, czym jest dla człowieka wojna, jak trudnym jest przeżyciem i jak ważne jest zachowanie tożsamości narodowej.

    • Wycieczka do Palmiarni w ramach projektu "Pieprz i wanilia - szlakiem roślin egzotycznych"
     • Wycieczka do Palmiarni w ramach projektu "Pieprz i wanilia - szlakiem roślin egzotycznych"

      W ramach projektu „Pieprz i wanilia – szlakiem roślin egzotycznych” 4 października wyruszyliśmy do Palmiarni w Poznaniu. Dwie grupy wraz z przewodnikami miały okazję zobaczyć jak rosną i wyglądają rośliny w różnych strefach klimatycznych. Przewodnicy opowiedzieli i zaprezentowali wiele ciekawostek. Mogliśmy także popróbować małe co nieco: cukier palmowy, ziarna kakaowca, chipsy bananowe. Podziwialiśmy rośliny, które były omawiane na wcześniejszych spotkaniach: wanilię, wawrzyn, cytrusy, drzewo cynamonowe. Widzieliśmy baobab, drzewo korkowe, rośliny owadożerne, daktylowce, palmy, bawełnę, kokosy, kawę, bananowce, drzewo kiełbasiane, drzewo korkowe ….. W gąszczu roślin ukryły się także zwierzęta: ryby, żółwie, ary. Nasza wędrówka miała także na celu rozwikłanie zadań, które uczestnicy otrzymali tuż przed przekroczeniem progu Palmiarni. Trwa także konkurs na zdjęcie – ciekawe ujęcie

     • Dzień Tabliczki Mnożenia - przygotowania

      Przygotowania do Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole rozpoczęte. Oprócz znajomości tabliczki mnożenia uczniowie przygotowują się z wiedzy z figur płaskich. Wykorzystujemy do tego okulary VR gdzie można w 3 wymiarze obejrzeć bryły i figury, pospacerować po boisku sportowym na którym przedmiotów - wielokątów odnajdziemy prawie w każdym sprzęcie sportowym .Następnie budowa wybranych modeli oraz prezentacja z omówieniem ich własności powinna zaprocentować na lekcjach geometrii.

     • Konsultacje nauczycielskie

      Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie poniżej umieszczamy harmonogram konsulatacji nauczycieli z rodzicami i uczniami. Prosimy o zapoznanie. Harmonogram znajdować się będzie również w zakładce "Dokumenty szkolne"

      Rodzic przychodzi na konsultacje po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem na dzienniku Librus.

    • Międzyszkolny Gminny Konkurs 
     • Międzyszkolny Gminny Konkurs 

      Międzyszkolny Gminny Konkurs

      „Jan Czochralski - człowiek z Kcyni” w ramach programu BGK „Dzieci Kapitana Nemo”- ogłoszono.

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego zaprasza uczniów ze szkół podstawowych z gminy Kcynia do wzięcia udziału w konkursie z wiedzy o życiu i osiągnięciach naszego rodaka Jana Czochralskiego. Konkurs ten jest dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w ramach III edycji konkursu grantowego „Dzieci kapitana Nemo” w kwocie 15000zł. Część tej kwoty przeznaczono na realizację I etapu tego konkursu tj. zakup inteligentnych robotów edukacyjnych za pomocą, których uczniowie poznają tajniki programowania. Pozostała część przeznaczona jest na realizację II etapu projektu czyli konkurs o Janie Czochralskim. Nagrodą dla zwycięskich zespołów jest wyjazd do escape roomu do Bydgoszczy 24 października. Serdecznie zapraszamy.

     • Zajęcia w ramach projektu "Pieprz i wanilia - szlakiem roślin egzotycznych"

      26 września odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Pieprz i wanilia – szlakiem roślin egzotycznych”. Tym razem wyruszyliśmy w świat przypraw. Ich zapach towarzyszył dzisiejszemu spotkaniu. Uczniowie odszukiwali informacje oraz rozpoznawali przyprawy. Zwracaliśmy uwagę na ich cechy charakterystyczne, niesamowity zapach i zastosowania. Następnie poszerzyliśmy wiedzę o historię ich produkcji i drogę jaką muszą pokonać, by znaleźć się w naszej kuchni. Tutaj pojawiło się wiele ciekawostek. Dowiedzieliśmy się czym się różni pieprz czarny od zielonego, czerwonego czy białego. Dlaczego szafran jest najdroższą przyprawą świata? Jak wygląda wyprodukowanie laski wanilii. … i wiele innych. Na koniec podsumowując spotkanie rozwiązaliśmy interaktywne quizy.

    • "Jan Czochralski - Człowiek z Kcyni"-realizacja projektu
     • "Jan Czochralski - Człowiek z Kcyni"-realizacja projektu

      Uczniowie ze Szkoły Podstawowej m. Jana Czochralskiego w Kcyni rozpoczęli realizację I części projektu „Jan Czochralski – Człowiek z Kcyni”. Przypominamy, że szkoła w czerwcu uzyskała 15000 zł z Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego w ramach III edycji konkursu grantowego „Dzieci kapitana Nemo”, na realizację wyżej wymienionego projektu. W ramach tego dofinansowania zakupiono 6 Genibotów oraz 8 robotów programowalny Maqueen (platforma Micro:bit), za pomocą których uczniowie poznają wczesne tajniki programowania. Te inteligentne roboty edukacyjne pozwalają w ciekawy sposób wprowadzić najmłodszych w świat nauki. Zdobytą wiedzą uczniowie będą mogli zaprezentować w drugiej części projektu, czyli podczas międzyszkolnego konkursu gminnego, który odbędzie się 21 października.

    • Laboratoria Przyszłości w naszej szkole.
     • Laboratoria Przyszłości w naszej szkole.

      Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów, rozwijaniu zainteresowań oraz w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM. Nasi uczniowie mają już pierwsze zajęcia za sobą. Budowa przestrzennych figur, pierwsze spacery w wirtualnej przestrzeni bardzo spodobały się wszystkim. Następne lekcje już tuż tuż.

     • Spotkania z rodzicami

      Szanowni Państwo

      Dyrekcja Szkoły informuje, że w środę 28 września odbędą się zebrania z rodzicami:

      o godzinie 15.30 klasy 1-4 przy ul. Wyrzyskiej 12

      o godzinie 17.00 klasy 5-8 przy ul. Pobożnego 1

      Serdecznie zapraszamy

      Dyrekcja Szkoły

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 24.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
    ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12

    89-240 Kcynia
    Poland
  • Logowanie