• Zakończenie roku szkolnego 2023/24

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się:

      20.06.24 r. dla oddziałów przedszkolnych o godzinie 10.00 ( ul. Wyrzyska)

      21.06.24 r. dla klas 1-3 o godzinie 8.00 ( ul. Wyrzyska)

      21.06.24 r. dla klas 4-7 o godzinie 9.30 ( ul. Pobożnego)

      21.06.24 r. dla klasy 8 o godzinie 12.00 ( ul. Pobożnego)

     • Wakacje tuż, tuż.

     • Klasa Vc wraz z wychowawcą R. Pulikowską oraz opiekunem p. A. Góralczyk, żegnali rok szkolny witając jednocześnie zbliżające się wakacje. Piękna pogoda oraz doskonałe nastroje towarzyszyły nam wszystkim. Uczniowie pokonali  rowerami trasę z SP ul. Pobożnego przez Miastowice do Turzyna.  To już druga taka wycieczka tych uczniów. Przypomijmy, że  we wrześniu  wspięliśmy się na najwyższy szczyt Pałuk górę Korfantego, sprawdziliśmy czy pomnik przyrody jakim jest dąb Adam w Mechnaczu nadal zmieści w swoim pniu wszystkich uczestników. Teraz postanowiliśmy zobaczyć piekne muzeum przyrody i lesnictwa w Turzynie. Właściciel osobiście opowiedział ciekawostki z życia leśnego zwierząt pokazując wspaniałe eksponaty. Przygotowano dla nas ognisko, gdzie mogliśmy  upiec kiełbaski, posilić się, po prostu odpocząć.  Z wypiekami na twarzach oraz z uśmiechami na ustach wróciliśmy do domów. Była to również lekcja jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co na pewno przyda się w czasie dwumiesiecznych  wakacji.

     • GALA LAUREATÓW

     •  Wielu uczniów naszej szkoły brało udział w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych od szczebla szkolnego do ogólnopolskiego, a nawet międzynarodowego. Odnieśli sukcesy. Należy pamiętać, że sukcesy życiowe często mają swój początek w szkole, tylko trzeba chcieć i móc pokazać własne zdolności i umiejętności. Cieszymy się, że co roku jest tak wielu laureatów. Zmagania oraz sukcesy uczniów, to wynik ciężkiej pracy, wielogodzinnych przygotowań. GRATULUJEMY!!!

     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

     • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dzień 5 czerwca był dniem bez plecaka. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu,, zastępstwa " dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, kosze sklepowe, garnki, donice, wanienki, a nawet kosiarki. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje. Było to ostatnie zadanie,, Klasy na medal". Uczniowie każde zadanie traktowali jako zabawę i formę integracji.

     • FESTIWAL NAUKI, TECHNIKI I SPORTU

     • W dniu 4.06.2024r.w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbył się Festiwal Nauki, Techniki i Sportu. W ramach tego wydarzenia w oryginalny sposób uczniowie mogli zmierzyć się z różnymi dyscyplinami sportu oraz zapoznać się z fascynującym światem technologii i innowacji. Na zmęczonych czekały słodkości oraz napoje na małym boisku. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 16 z 19 przygotowanych stanowisk, otrzymali mały upominek, niespodziankę. Na wyróżnienie zasługuje 24 uczniów, którzy wcześniej poznali tajniki nowoczesnych technologii i mogli podzielić się swoją wiedzą z kolegami wyjaśniając, pomagając ukończyć przydzielone zadania. Dzisiaj w naszej szkole nie było przegranych. Wszyscy wygraliśmy bawiąc się przy tym znakomicie.

     • WYCIECZKA W KARKONOSZE I DO SKALNEGO MIASTA W CZECHACH

     • W dniu 20 maja uczniowie klas 7a, 7b i 8a wyruszyli na podbój polskich i czeskich gór. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Sztolnię Liczyrzepa w Kowarach. Następnego dnia zdobyliśmy szczyt Śnieżki oraz zwiedziliśmy kościółek Wang. Zmęczone ciałko zrelaksowało się w Termach Cieplickich. Wczesnym rankiem trzeciego dnia udaliśmy się w Czechy. Wędrówka skalnymi labiryntami oraz rejs łodzią po jeziorku pozostaną długo w pamięci. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z głową pełną wrażeń.

     • DZIEŃ MAMY W KLASIE 0b

     • W miniony piątek dzieci z klasy 0b gościły swoje mamy z okazji ich święta. Dzieci przygotowały i zaprezentowały tematyczne wiersze i piosenki. Po krótkich występach, mamy otrzymały kwiaty i upominki wykonane przez swe pociechy. Następnie wszyscy uczestniczyli w poczęstunku oraz quizie pt. ,,Czy znam swoją mamę ". Mamy miały również okazję rozpoznać się, na wykonanych wcześniej przez dzieci portretach. Wspólne biesiadowanie zakończyła sesja mam z wraz z dziećmi w fotoramce.

     • Nocowanie w szkole

     •  

      Z piątku na sobotę uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią Barbarą Piątkowską nocowali w budynku naszej szkoły. Był to czas integracji i wspólnych zabaw. Największą atrakcją były podchody na terenie szkoły,  kiedy na dworze robiło się już ciemno. Uczestnicy nocowania obejrzeli także film Akademia Pana Kleksa.  Nie zabrakło także pizzy, którą dzieci zajadały z wielkim apetytem. Mimo wielu wyczerpujących atrakcji trudno było szybko zasnąć :):):) Całe to przedsięwzięcie nie odbyłoby się, gdyby nie zaangażowanie mam uczniów, Pań: Justyny Sobuckiej, Marii Najdul i Katarzyny Mroczek. Serdecznie dziękujemy :):):)

     • Warsztaty ,,Symbolika macew"

     • W dniu  22 maja w szkołach w Kcyni odbyły się warsztaty pt. Symbolika macew. Żydowskie zwyczaje pogrzebowe. Warsztaty były elementem projektu realizowanego przez naszą szkołę, na który Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni otrzymała grant ze Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.Warsztaty przeprowadził Damian Amon Rączka ze wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu, Fundacji Synagoga w Starym Fordonie - Dom Kultury. W zajmujący sposób, posiłkując się przygotowaną w tym celu prezentacją nasz gość przedstawił najważniejsze fakty dotyczące żydowskich zwyczajów pogrzebowych i symboli umieszczanych na macewach. Nie zabrakło także akcentów lokalnych i informacji o kcyńskim cmentarzu żydowskim.

     • Zielona szkoła

     • W dniach od 14.05.2023 r. do 16.05.2023 r., dzięki zaangażowaniu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni, uczniowie klas szóstych szkół gminy Kcynia uczestniczyli w  3- dniowym wyjeździe nad morze do Grzybowa na „zieloną szkołę”. 

      Celem i założeniem wyjazdu była integracja uczniów w grupach oraz poznanie nadmorskiego rejonu Polski. Podopieczni uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych i rekreacyjnych.

       W pierwszym dniu pobytu uczniowie wzięli udział w rejsie statkiem po morzu. Drugiego dnia odbyła się wycieczka do Kołobrzegu. Uczniowie zobaczyli  tam latarnie morską, pomnik zaślubin z morzem, molo i promenadę. Ostatniego dnia wszyscy uczestniczyli w różnych grach i  zabawach zespołowych na plaży. Pobyt na” zielonej szkole” dał naszym uczniom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

     • DZIEŃ MATKI W KLASIE I a

     • Dzień Mamy to szczególne święto.W tym dniu wyraża się szacunek i miłość oraz dziękuje się Mamusiom za trud i wychowanie. 22 maja uczniowie klasy 1a z wychowawczynią J.Soją zorganizowali Dzień Mamy.Po montażu słowno-muzycznym dzieci wręczyły mamom własnoręcznie robione kwiatki i laurki.Pani dyrektor Aleksandra Doiczman podziękowała uczniom klasy pierwszej za wspaniały występ i złożyła serdeczne życzenia.Dużo emocji i wrażeń dostarczyły mamom ich portrety oraz zdania na temat ,,Moja mama.''Czas umiliły wspólne tańce i śpiewy oraz słodki poczęstunek.Wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera na długo pozostaną w pamięci.

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

     • W piątek w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści poznali pracę bibliotekarza, regulamin biblioteki oraz wypożyczania książek. Następnie świetnie poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami, czym udowodnili, że zasługują na włączenie ich do grona czytelników naszej biblioteki. Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę i zakładkę do książki, po czym wypożyczyli swoje pierwsze książki. Wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im pasja czytania! Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

     • Spotkanie z psami połączone ze szkoleniem

     • Niedawno w naszej szkole odbyło się szkolenie dotyczące zachowań w trakcie spotkania z psem i postaw, które należy przyjąć w przypadku ewentualnego ataku. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas oraz przedszkolaki. W czasie zajęć prowadzącym towarzyszyły dwa psy. Dzieci zapoznały się nie tylko z możliwymi sytuacjami, w których psy mogą zaatakować, ale także czego można się spodziewać obserwując postawę zwierzęcia. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wskazówek dotyczących traktowania czworonogów oraz dowiedzieli się, popełniania jakich błędów należy unikać w ich obecności. Dzieci w praktyce przećwiczyły postawy i pozycje, które należy przyjąć w trakcie czynnego ataku psa i nauczyły się jak chronić cześci ciała szczególnie narażone na ugryzienia. Wszyscy biorący udział w szkoleniu mogli także podziwiać krótki pokaz tresury i umiejętności psich gości. Uczniowie w skupieniu i z uwagą wzięli udział w tych zajęciach. Na koniec chętni mogli pogłaskać psy i zapozować do wspólnego zdjęcia.

     • Konkurs pieśni ludowej

     • „O krajeńską gąskę…” – zgłoś udział swoich uczniów do konkursu piosenki ludowej

       

      Nakło nad Notecią, 08.04.2024 r.

       

      Dziś ruszają zapisy do Powiatowego przeglądu pieśni ludowych. Do udziału w konkursie zaproszeni są młodzi mieszkańcy powiatu nakielskiego (do 18 roku życia), którzy kochają muzykę, szczególnie folkowe melodie, którzy śpiewają solo lub w zespołach, dla których wspólne muzykowanie to pasja lub sposób na spędzanie wolnego czasu.

      W konkursie mogą wziąć udział reprezentanci przedszkoli, szkółpodstawowych, ośrodków kultury, szkół muzycznych, ognisk wychowawczych i innych instytucji kulturalnych i oświatowych z obszaru powiatu nakielskiego.

      Zgłoszenia do konkursu może zaś dokonać lokalna: szkoła, organizacja lub instytucja.

       

      Rywalizacja konkursowa odbywać się będzie w następujących kategoriach wiekowych:

      a. kategoria I – przedszkolaki: soliści oraz zespoły.

      b. kategoria II – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej: soliści oraz zespoły.

      c. kategoria III – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej: soliści oraz zespoły.

      d. kategoria IV – open (osoby max. do 18 r.ż.): soliści oraz zespoły.

      Z jednej placówki oddelegowanych może zostać maksymalnie 3 solistów i 3 zespoły. Warunek dotyczy wszystkich czterech kategorii konkursowych.

       

      Każdy uczestnik konkursu ma do przygotowania i zaprezentowania przed jury jedną piosenkę ludową. Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

       

      Termin składania zgłoszeń upływa 10 maja br.Szczegóły w Regulaminie.

      Informacji nt. przeglądu udziela pani Agnieszka Dolacinska – tel. 604-690-245, e-mail: zsp3@gmina-naklo.pl.

       

      Na zwycięzców Powiatowego przeglądu pieśni ludowej „O krajeńską gąskę…” czekają statuetki „gąski” oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkowo jury przeglądu może przyznaćnagrodę specjalną dla nauczyciela/opiekuna/instruktora za wyróżniającą się pracę nad przygotowaniem dzieci do konkursu.

       

      Termin przeglądu: 17 maja 2024 r. (piątek).

      Początek o godz. 9.00.

      Miejsce: Nakielski Ośrodek Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego w Nakle nad Notecią.

       

      Rodziny uczestników konkursu, przyjaciele i znajomi oraz pozostali mieszkańcy powiatu nakielskiego, w szczególności dzieci i młodzież, mogą uczestniczyć w Powiatowym przeglądzie pieśni ludowej „O krajeńską gąskę…” w charakterze widzów.
      Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

       

      Celem konkursu jest wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej młodych mieszkańców powiatu nakielskiego oraz aktywizowanie środowisk lokalnych do podejmowania inicjatyw na rzecz dzieci i młodzieży w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2023-2029 „Człowiek siłą Doliny Noteci” (budowanie partnerstwa i współpracy).

       

      Organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”.Współorganizatorem jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią, zaś partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Razem dla Trójki oraz Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego.

       

       

      Do pobrania:

      1. Regulamin przeglądu.  Regulamin_PPPL_O_krajenska_gaske_24_www.pdf

      2. Karta zgłoszenia (zał. nr 1 do Regulaminu).   Karta_zgloszenia_PPPL_www.doc

       

      Zadanie realizowane w ramach Planu komunikacji z lokalną społecznością, działanie: „Lepszy przykład niż wykład” – generowanie pomysłów na lokalne inicjatyw poprzez upowszechnianie dobrych praktyk.

       

     • Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej

     • 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wiele osób w naszym otoczeniu związanych jest ze służbą strażacką – tak, służbą, bo być strażakiem to właśnie służyć i pomagać innym. To poświęcenie swojego czasu, zaangażowanie w życie społeczne i oddanie, dzięki któremu możemy czuć się bezpiecznie. Dzisiaj uczniowie klasy Ia, Ib oraz Ic wraz z Paniami udali się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni. Już na samym początku zostaliśmy przywitani przez Pana Michała Modlińskiego, który przybliżył dzieciom pracę strażaka, przypomniał również pod jaki numer alarmowy należy zadzwonić w razie niebezpieczeństwa. Spotkanie miało charakter profilaktyczny. Celem dzisiejszego dnia było wdrażanie dzieci do nabywania umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa, poznania pracy strażaka oraz demonstrację sprzętu strażackiego. Ten dzień przysporzył dzieciom ogromnych emocji. Kolejną atrakcją było lanie wody z węża strażackiego. Na zakończenie przez chwile wszyscy mogliśmy poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Serdeczne podziękowania składamy Panu Michałowi Modlińskiego za zaangażowanie i przekazanie dzieciom cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. A my jako społeczność szkolna życzymy wszystkim strażakom ,,tyle samo powrotów, co wyjazdów”!

     • ŚWIĘTA MAJOWE W KLASACH O - III

     • ‘Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie, uczcimy ciebie piosenką, która w całej Polsce słynie.” Dnia 26 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Majowych. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas II b i II c przedstawili montaż słowno - muzyczny. Zaprezentowano okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na sali pojawił się król, a dookoła głośno rozbrzmiewały okrzyki „Wiwat Maj, Wiwat Król”. Nie zabrakło odświętnych strojów i wyeksponowania polskich symboli narodowych. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej. Uwieńczeniem uroczystości był tradycyjny polski taniec - polonez. Całość przygotowali uczniowie klas II b i II c z wych. Violettą Urban i Barbarą Sójko. Był to występ na wysokim poziomie i pełen wzruszeń.

     • Szkolny Konkurs Wiedzy o prof. Janie Czochralskim!

     • Dnia 23 kwietnia 2024r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o prof. Janie Czochralskim organizowany w ramach TYGODNIA PATRONA. Konkurs przygotowali i czuwali nad jego przebiegiem ks. Stanisław Gajek, p. Rafał Jankowski i p. Natalia Żychlińska. Finał był poprzedzony eliminacjami. 34 osoby zakwalifikowały się do finału i zmierzyły się z pytaniami testowymi, za które mogły otrzymać maksymalnie 30 pkt. Rywalizacja była bardzo wyrównana, decydowała czasem przewaga półpunktowa. Jesteśmy dumni z wiedzy naszych uczniów i wszystkim gratulujemy!

      Oto ZWYCIĘZCY!

      1 miejsce - Joanna Kalka kl.7c

      2 miejsce - Natalia Kalka kl.7c

      3 miejsce - Mateusz Prajs kl.4b

       

       

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
    ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12

    89-240 Kcynia
    Poland
  • Logowanie