• Klasa na medal

     • "Klasa na medal"

      to akcja Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły skierowana do uczniów klas 4-8. W każdym miesiącu od października 2023r. do czerwca 2024r. uczniowie będą rywalizować o tytuł "Klasy na medal" angażując się w zaproponowane przez Samorząd Uczniowski wyzwania oraz wpłaceniu największej kwoty pieniędzy na Radę Rodziców w okresie od 01.09.2020r. do 30.05.2021r.

       

       

      REGULAMIN KONKURSU „KLASA NA MEDAL”

      w Szkole Podstawowej im. J. Czochralskiego w Kcyni obowiązujący w roku szkolnym 2023/2024

      KONKURS ORGANIZOWANY PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI DLA KLAS IV – VIII

       

       

      Zasady :

      1. Konkurs dotyczy uczniów klas 4-8.

      2. Konkurs trwa od 1 października 2023 r. do 5 czerwca 2024 r.

      3. Organizatorem konkursu „KLASA NA MEDAL” jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. J. Czochralskiego w Kcyni

      4. O wyniku końcowym decyduje suma punktów uzyskanych przez klasę w różnych obszarach działań zawartych w Regulaminie. Dni tematyczne (przebieranie się) (punktacja będzie przeliczana na procenty względu na rozbieżną liczebność uczniów w klasach,

      5. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w czerwcu 2024 r.

      6. Wyniki zostaną wywieszone pod koniec każdego miesiąca po zakończeniu konkurencji.

       Cele konkursu :

      • motywowanie do aktywności na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego;

      • kształtowanie poczucia wspólnoty;

      • promowanie nauki;

      • promowanie pozytywnych postaw uczniów;

      • wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad uczciwej rywalizacji;

      • wspieranie działań dydaktycznych i wychowawczych szkoły.

      Nagrody: (wręczenie podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego)

      • I miejsce – statuetka klasy na medal oraz kosz słodyczy

      • II miejsce –medal oraz kosz słodyczy

      • III miejsce –kosz słodyczy

       

      Zadania:

      PAŹDZIERNIK:

      09-13.10. 2023 –lekcja wychowawcza: Światowy Dzień Zwierząt – warto pomagać!- promowanie wśród uczniów idei niesienie pomocy bezpańskim, chorym i porzuconym zwierzętom. Zachęcenie uczniów do zbiórki na rzecz  schroniska. Za przeprowadzenie zajęć i zbiórkę karmy klasa otrzymuje max 13 pkt.

      23-27.10.2023 - lekcja wychowawcza –Kultura osobista w życiu szkolnym. Przypomnienie podstawowych zasad savoir – vivre w różnych sytuacjach. Za przeprowadzenie zajęć i wykonanie plakatu klasa otrzymuje 10 pkt.

      LISTOPAD

      27.11.2023 - Dzień kapelusza i czapki - ubieramy różnorodne nakrycia głowy, np.: czapki z daszkiem, kapelusze itd. ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      06.11.2023 - Rozpoczęcie akcji ,,Góra grosza” - każda klasa do końca grudnia zbiera monety do klasowej puszki – przeliczenie monet i punktacja w styczniu ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      GRUDZIEŃ:

      06. 12. 2023 r. – uczniowie przychodzą ubrani na czerwono bądź w mikołajkowych czapkach lub  w przebraniu za świętego Mikołaja, Renifera i Elfa.

      do 15. 12. 2023 r. 5 kartek świątecznych każda klasa przygotowuje i oddaje do oceny (format: 10,5cm x 15 cm), Oddanie prac = 10 pkt.

      STYCZEŃ

      30.01.2024 - Dzień postaci z filmów, bajek i seriali - przebieramy się za postacie z filmu, serialu, bajki itp.  ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      LUTY

      09.02.2024 - Walentynki - Dzień  kolorowej koszuli   ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      Plakat - Konkurs na serce wykonane dowolną technika plastyczną

      MARZEC

      21.03.2024 -Dzień kolorów - 12 marca podczas zebrania zarządu SU zostanie przeprowadzone losowanie. Na wylosowany kolor klasa ubiera się podczas obchodów pierwszego dnia wiosny (21 marca).  ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      do 22 marca 2024 r. - kartki wielkanocne - każda klasa dostarcza 5 kartek (format: 10,5 cm x 15 cm), Oddanie kartek= 10 pkt.

      KWIECIEŃ

      04.04.2024 - dzień skarpetki nie do pary   ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      od 08. 04. 2024 do 12.04.2024Tydzień Zdrowego Śniadania- każda klasa przygotowuje zdrowe śniadanie oraz wspólnie je spożywa (przypomnienie podstawowych zasad zdrowego odżywiania się oraz zasad kulturalnego spożywania posiłków) Za zrealizowanie projektu klasa otrzymuje 10 pkt. ( Udokumentowanie w postaci zdjęć)

      MAJ

      22.05.2024 - Dzień szalonej fryzury - ciekawe i nietypowe upięcia włosów 

      ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

      CZERWIEC

      05.06.2024 - Dzień bez plecaka – kreatywne  poszukiwanie zastępstwa dla tradycyjnego plecaka  ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

       

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

     • 17 pażdziernika, to data, która zapadnie na długo w sercach naszych pierwszoklasistów. Pasowanie na ucznia, to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, które we wrześniu dopiero rozpoczęły naukę w szkole podstawowej. Podczas tej uroczystości uczniowie składali uroczyste ślubowanie. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli również rodzice. Dyrektor szkoły, Pani Aleksandra Doiczman powitała wszystkich zgromadzonych gości. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agata Jędryczka życzyła uczniom samych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym pierwszaków, przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyń: klasy Ia - Pani Jolanta Soja, klasy I b - Pani Arleta Różańska, klasy Ic - Pani Moniai Grotkowskska. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia, dotykając dużym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty. Dzieciom wręczono dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Dekoracje do tak wspaniałej uroczystości wykonała Pani Katarzyna Soja. Poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie klasy 3a.

     • LEKCJA MUZYKI W SALI ĆWICZEŃ ORKIESTRY DĘTEJ OSP KCYNIA

     • W dniu 10 października uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią Arletą Różańską oraz Aleksandrą Modlińską zwiedzili salę audytoryjno - ćwiczeniową Orkiestry Dętej OSP w Kcyni. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił podczas gry na instrumentach oraz poznać warsztat muzyczny. Dziękujemy Panu Radkowi Karakiewiczowi - trębaczowi z orkiestry za pomoc i podzielenie się swoimi umiejętnościami.
     • MYSZKA MOLLY Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

     • ,,To jest Molly- myszka mała. W bajkach przygód wiele ma. Jest odważna i wspaniała,

      cieszy się z każdego dnia".

      Oddziały przedszkolne rozpoczynają cykl spotkań z Myszką Molly. Raz w tygodniu koleżanki i koledzy ze starszych klas będą czytać przedszkolakom przygody o dzielnej i sympatycznej myszce Molly. Z inicjatywą czytania bajek naszym przedszkolakom wyszła Pani bibliotekarka Joanna Zimna, która utworzyła KÓŁKO BIIBLIOTECZNE, w którym skupiła uczniów klas drugich i trzecich. Pierwszą bajkę przeczytała uczennica klasy 3b Zuzia Zielińska. Dziękujemy wydawnictwu Molly za przesłane książki.

    • PRACOWNIA KULINARNA DLA UCZNIÓW KLAS 0-3 JUŻ DZIAŁA…
     • PRACOWNIA KULINARNA DLA UCZNIÓW KLAS 0-3 JUŻ DZIAŁA…

     • Z początkiem października w naszej szkole na ul. Wyrzyskiej została udostępniona uczniom i nauczycielkom klas 0-3 Pracownia kulinarna. Pracownia ta powstała z inicjatywy nauczycielek nauczania początkowego. Jej organizacją zajęła się Pani Monika Grotkowska, która z wielkim zaangażowaniem podjęła się tego wyzwania. Dziękujemy Pani Monice! Pracownia wyposażona jest w sprzęt kuchenny zakupiony przez Radę Rodziców oraz za środki, które nasza szkoła zdobyła podczas akcji „Segregacja to się opłaca”, której koordynatorką w roku szkolnym 2021/2022 była Pani Violetta Urban. Pracownia wyposażona jest m.in. w  sokowirówki, gofrownice, tostery, a także w podstawowy sprzęt kuchenny taki jak: talerze, tarki do warzyw, deseczki do krojenia i sztućce. Wielką i miłą niespodzianką są dla nas fartuszki dla uczniów, które zasponsorowała Pani Anna Wilczyńska, nasza wieloletnia, emerytowana nauczycielka nauczania początkowego i babcia uczennicy z klasy 2b. Dziękujemy Pani Aniu!!

      Pracownia działa już na pełnych obrotachJJ W środę  4 października z zasobów Pracowni kulinarnej skorzystali pierwsi uczniowie  pod kierunkiem Pani Jolanty Soja, wychowawczyni klasy 1a. Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne w życiu człowieka,  a przede wszystkim ważne dla naszych uczniów. W ramach tematyki o zdrowym odżywianiu uczniowie przygotowali na  wspólne śniadanie pyszne kanapki. Nie zabrakło także smacznych przekąsek z jajek w postaci zwierzątek. Wspólne śniadanie przyniosło dzieciom wiele radości. Zapach przygotowywanych kanapek rozniósł się po szkole i zachęcił do degustacji  nauczycielki i pracowników szkoły.

      Bardzo cieszymy się, że poswatała Pracownia kulinarna, która  daję nam możliwość promowania wśród naszych uczniów zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że z czasem powiększymy jej zasoby w sprzęt, który umożliwi nam rozwijanie zainteresowań kulinarnych naszych uczennic i uczniów oraz promocję zdrowego odżywiania.

    • KLASY III W KINIE
     • KLASY III W KINIE

     • Dnia 29 września uczniowie klas III pod opieką p. P. Chojeckiej, p. Barbary Piątkowskiej, p. Wiktorii Staszak i p. Anetty Miszewskiej wybrały się do kina, by obejrzeć film "O psie, który jeździł koleją".📽🎞 Dzieci z zaciekawieniem odkryły tajemnicę przyjaźni dziewczynki i psa podróżnika.💁‍♀️🐕 Do domu wróciły uśmiechnięte i zadowolone. 🤗

       

     • Rada Rodziców

     • Dnia 21 września odbyło się zebranie klasowych przedstawicieli rady rodziców. Omówione zostało sprawozdanie z działalności rady rodziców w roku szkolnym 2022/2023. Po 5 latach z funkcji przewodniczącej rady rodziców zrezygnowała Anna Grewling-Chełkowska. Na rok szkolny 2023/2024 przewodniczącą została wybrana Agata Jędryczka. Do prezydium rady rodziców wybrani zostali: Beata Czechowska, Karolina Czechowska,  Anna Duda-Nowicka, Łukasz Ficek, Anna Grewling-Chełkowska, Agata Kowalska, Ewelina Majchrzak. Przewodniczącej i członkom rady rodziców serdecznie gratulujemy. Życzymy dobrego roku. Rodziców prosimy o współpracę, wspieranie inicjatyw i wpłaty na konto rady rodziców. 

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • W minionym tygodniu dzieci z zerówek świętowały Dzień Przedszkolaka. Świętowały, bawiąc się i integrując pomiędzy grupami. Wiele radości sprawiły im wspólne zabawy z chustą animacyjną, na przyszkolnym placu zabaw czy z balonami. Chętne  pozowały również do fotobutki.

     • ZDROWO I KOLOROWO W 1C

     • Uczniowie klasy I c pod okiem wychowawcy Moniki Grotkowskiej w ramach cyklu tematycznego "Przyroda wokół nas" wykonali stworki warzywno - owocowe. Zajęcia te miały na celu zapoznanie z wartościami odżywczymi produktów, których używali do stworzenia swoich prac. Uczniowie dowiedzieli się również jakie składniki pokarmowe powinny znajdować się w codziennym jadłospisie. Powstałe prace sprawiły dzieciom wiele radości.

     • KLASA W TERENIE

     • Klasy 3b i 3c pod kierunkiem wychowawczyń B. Piątkowskiej i W. Staszak rozpoczęły realizację projektu lekcji w terenie. W słoneczny wtorkowy poranek udały się na pobliski zielony teren szkoły, aby obserwować niebo, a następnie według własnego pomysłu namalować je farbami. Powstały wspaniałe prace. Korzystając z ostatnich chwil lata uczniowie spędzili miło czas na świeżym powietrzu. Lekcję w terenie zakończyliśmy radosnym pobytem na szkolnym placu zabaw.

       

     • Spotkania z wychowawcami

     • Szanowni Rodzice, dnia 20 września(środa) w naszej szkole odbędą się spotkania z wychowawcami.Budynek przy ul.Wyrzyskiej godz.15:30Budynek przy ul.Pobożnego godz.17:00Z kolei 21 września (czwartek)o godz. 16:30 w budynku przy ul. Wyrzyskiej odbędzie się spotkanie jedynek klasowych.

    • Żegnaj lato na rok – wycieczka rowerowa klasy 5c
     • Żegnaj lato na rok – wycieczka rowerowa klasy 5c

     •                Klasa Vc wraz z wychowawcą R. Pulikowską oraz opiekunem p. A. Góralczyk, żegnała lato i witała nowy rok szkolnym w plenerze okolic Kcyni. Piękna pogoda temperatura 27 0C - 7 września to prawdziwy rekord temperaturowy. Taki rekord pobili też uczniowie pokonując rowerami trasę z SP ul. Pobożnego przez Tupadły, Dębogórę, Mechnacz do SP ul. Wyrzyska.

      To pierwsza taka wycieczka tych uczniów. Przypominamy, że karty rowerowe otrzymali w tym roku w czerwcu. Uczestnicy wspięli się na najwyższy szczyt Pałuk górę Korfantego, dowiadując się o historii tego miejsca i okolicy. W czasie jazdy  podziwiano piękne partie lasów mieszanych. Sprawdziliśmy czy pomnik przyrody jakim jest dąb Adam w Mechnaczu nadal zmieści w swoim pniu wszystkich uczestników. Dzięki zaprzyjaźnionym leśnikom(p. Grochowski, p. Borkowski oraz p. Kowalewski)mogliśmy w siedzibie koła łowieckiego upiec kiełbaski, posilić się, po prostu odpocząć. Pobyt umilił nam pies leśniczego Kaj. Kaj okazał się bardzo dobrym piłkarzem(zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej). Z wypiekami na twarzach oraz z uśmiechami na ustach wróciliśmy do domów.

      Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc, szczególnie p. M. Kromrych za dostarczenie prowiantu na miejsce postoju.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 odbędzie się 4 września (poniedziałek).

      Budynek przy ul. Wyrzyskiej - klasy 0-3 godz. 8.00

      Budynek przy ul. Pobożnego - klasy 4-8 godz. 9.00

      Harmonogram dowozów podany zostanie w odrębnym komunikacie.

     • .

     • Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w niedzielę 3 września 2023 r. o godzinie 10.00 w Kościele p.w. WNMP w Kcyni.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
    ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12

    89-240 Kcynia
    Poland
  • Logowanie