Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

     Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

     Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Marleny Szymczak zorganizował „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych pudełek. Trzeba przyznać, że szkolni listonosze ( Wiktoria Pinkowska i Karolina Górecka) nie narzekały na brak pracy,było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.

     Przy okazji dostarczania kartek w kazdej klasie zaproponowano zabawę”Powiem Ci coś miłego” losując osoby.

     Na przerwach mieliśmy okazję posłuchać muzyki ze specjalnymi dedykacjami,która płynęła z radiowęzła, nad którym czuwała pani Renata Pulikowska.

     Każdy z nas miał okazję w tym dniu zrobić sobie zdjęcie w walentynkowej fotobudce. Była to niesamowita atrakcja. Niedługo zdjęcia zostaną wywołane, a uczniowie będą mieli wspaniałą pamiątkę jak spędzili Walentynki w 2020r.

   

   

                                                                                                                 Autor: Wiktoria Pinkowska

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dnia 23 stycznia 2020 roku w naszej szkole dwie klasy zorganizowały Dzień Babci i Dziadka, klasa II c z wychowawczynią Elżbietą Sójko  i klasa III b z wychowawczynią Jolantą Soja.  Po montażu słowno – muzycznym , wręczeniu laurek i upominków wszyscy uraczyli się pysznym ciastem, które wykonały mamy uczniów. Następnie były konkursy, indywidualne występy dzieci, wspólny śpiew i taniec. Całość uroczystości przebiegła w miłej atmosferze i na długo zostanie w pamięci  w wszystkich.

  Tekst i zdjęcia: J. Soja

   

 • Bezpieczne ferie zimowe…

  W piątek 24 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie  klas I – III      z policjantem  z Komendy Policji w Kcyni panem asp. szt. Kamilem Reiwerem. Spotkanie to zorganizowane zostało przez  panią pedagog  Elżbietę Wiśniewską i dotyczyło bezpiecznego spędzenia ferii zimowych przez naszych uczniów.

   

   

 • Warsztatowo w klasie 5c

     W piątek 20 grudnia, klasa 5 c gościła tatę Marianny Lehnarth. Pan Przemysław Lehnarth  skorzystał z zaproszenia wychowawcy do udziału w życiu szkoły i przybył do klasy swojej córki, aby opowiedzieć o  pracy, którą wykonuje. Tata Marianny pracuje na co dzień w Holandii, prowadzi własną działalność remontowo-budowlaną. Przyjechał do szkoły z mnóstwem narzędzi oraz profesjonalnym sprzętem. Każdy przyrząd nazwał,  dokładnie omówił do czego służy oraz pokazał jak działa. Uczniowie sprawdzili poziom ławek w klasie, wykryli przewód elektryczny schowany w ścianie oraz główkowali jak obliczyć ile mogą zarobić wykonując daną pracę. Pan Przemek świetnie przygotował  do zajęć, przywiózł twardą, wielką deskę, w której uczniowie mogli wkręcać i wykręcać wkręty,  a także wiercić dziury. Co ciekawe z zajęć praktycznych oprócz chłopców korzystały też ochoczo dziewczyny. Zdobyte umiejętności na pewno przydadzą się w okresie przedświątecznych remontów w domu  , a oderwanie od telefonów na rzecz pomocy rodzicom i dziadkom będzie bezcenne.  Tata Marianny na koniec warsztatów, z racji zbliżających się świąt przygotował niespodziankę i  poczęstował wszystkich słodkim wafelkiem. 

     Zajęcia bardzo podobały się uczniom, Marianna była  dumna z taty, że tak ciekawie przeprowadził tę niezwyczajną lekcję. Dzieci podziękowały panu Lehnartowi i pytały,  kiedy będzie mógł odwiedzić ich kolejny raz, co świadczy o sukcesie przeprowadzonych warsztatów. 

     To już drugie w tym roku spotkanie uczniów z rodzicem, pierwsze zajęcia przeprowadziła mama Dorotki Chełkowskiej , teraz tata Marianny, zapraszamy kolejnych rodziców do współpracy, każdy z nas na pewno cos potrafi, wie, widział i może się tym podzielić z  żądnym wiedzy młodym pokoleniem. 

   

  Tekst: Anna Góralczyk

  Zdjęcia: Anna Góralczyk

 • Przeżyć to jeszcze raz, czyli o Bożym Narodzeniu w klasach IV-VIII

     Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

     W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie koła teatralnego, którzy wraz z chórem pod kierunkiem p.Marleny Szymczak i p. Dobromiły Siewkowskiej przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia 2019 roku przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, pastorałki które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuło się atmosferę zbliżających świąt.

     Po przedstawieniu głos zabrał pan dyrektor, który wreczył nagrody zwycięzcom szkolnych konkursów i złożył wszystkim świąteczne życzenia.

     Po wspólnym spotkaniu świątecznym wszyscy udali się na klasowe Wigilie.

    relacja filmowa

    Tekst:M. Szymczak

    Zdjęcia: J. Walicki

                                                           


   

 • W TEN GRUDNIOWY DZIEŃ… Dzień 20 grudnia dla wszystkich uczniów klas 0-3 był wyjątkowy. Już od rana we wszystkich klasach odbywały się klasowe wigilie. Następnie wszystkie klasy wraz z wychowawczyniami spotkały się w sali gimnastycznej na świątecznym apelu. Wśród obecnych nie zabrakło także pracowników obsługi, rodziców i dziadków uczniów. Tę przemiłą uroczystość prowadziła opiekunka Małego Samorządu Uczniowskiego, pani Arleta Różańska. Na początku wystąpili laureaci Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Następnie klasa 3 b pod kierunkiem pani Jolanty Soja wystawiła jasełka. W dalszej kolejności wręczono dyplomy i nagrody w świątecznych konkursach zorganizowanych w naszej szkole. Jako pierwsza nagrody wręczała pani Halina Koniec – Pezacka, która zorganizowała konkurs plastyczny pt.: „Portret Mikołaja”, następnie nagrodzeni zostali laureaci Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, zorganizowanego przez panią Barbarę Piątkowską. W dalszej kolejności Pani Grażyna Szmyt, kierownik Świetlicy Szkolnej, nagrodziła uczestników konkursu na „Najładniejszą kartkę świąteczną”, który został zorganizowany dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Dyrektor szkoły pan Michał Poczobutt gratulował wszystkim nagrodzonym, a także podziękował klasie 3b i pani Jolancie Soja za wspaniały występ. Złożył także świąteczne życzenia wszystkim zebranym. Zwieńczeniem tego uroczystego dnia był występ Filipa Filoska, zdobywcy I miejsca, z utworem pt.: „Przekażmy sobie znak pokoju”. Na zakończenie wielką niespodziankę dla wszystkich uczniów klas 0-3 przygotowała pani Elżbieta Wiśniewska, pedagog szkolny. Dzięki niej i sponsorom, z którymi współpracuje od wielu lat, wszystkie dzieci otrzymały świąteczne paczuszki. Świątecznie i rodzinnie było dziś w naszej szkole….. WSZYSTKIM ODWIEDZAJĄCYM NASZA STRONĘ WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĄ UCZNIOWIE KLAS 0-3 WRAZ Z WYCHOWAWCZYNIAMI !!!
 • W oczekiwania na święta…….

  Śpiew kolęd i pastorałek oraz wszelkiego rodzaju ozdoby świąteczne, to nieodłączny element zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  W takim nastroju minął przedświąteczny dzień dla klas 0 – III w Szkole Podstawowej  im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Już od samego rana na kiermaszu ruszyła sprzedaż ozdób, który zorganizowała opiekunka Małego Samorządu Uczniowskiego Pani Arleta Różańska. Własnoręcznie wykonane ozdoby przekazali rodzice i uczniowie. Za niewygórowane ceny można było kupić ciekawe wytwory, które ozdobią niejeden świąteczny stół. Rodzice, nauczyciele              i uczniowie wykupili wszystkie przedmioty, które organizatorzy wystawili do sprzedaży.

              O godzinie 9.00  na sali gimnastycznej rozpoczął się Szkolny Konkurs Kolęd               i Pastorałek dla klas 0 – III, zorganizowany przez Panią Barbarę Piątkowską.  Wszystkich obecnych powitał dyrektor szkoły Pan Michał Poczobutt, który życzył powodzenia wszystkim uczestnikom. W konkursie tym wzięło udział 28 uczniów, którzy zaprezentowali znane i te mniej znane kolędy   i pastorałki. Poziom wykonania utworów był bardzo wysoki. Można było zauważyć, jak wielki wkład w przygotowanie występów włożyli sami wykonawcy, a także rodzice i wychowawczynie. Komisja konkursowa                w składzie Panie: Elżbieta Wiśniewska, Aneta Miszewska i Halina Koniec – Pezacka, miała wielki problem wybrać tych najlepszych, więc postanowiła wyróżnić wielu wykonawców:

   I miejsce -  Filip Filosek klasa 3c (solo)

  II miejsce - Maja Ciszewska klasa 3c (solo)

  II miejsce - Nadia Gracyalny klasa 3a (solo)

  III miejsce –Julia Marks i Lena  Popielarz klasa 0a (duet)

  III miejsce - Nadia Buras klasa 1b (solo)

  Wyróżnienie –Antonina Ujazdowska klasa  2a (solo)

  Wyróżnienie - Aleksandra Łuszczyńska klasa 2b (solo)

  Wyróżnienie – Zofia Masiakowska klasa 3a (solo)

  Wyróżnienie –Joanna Kalka  i Natalia Kalka klasa 3c (duet)

  Wyróżnienie –Aneta  Pezacka i Julia Majda klasa 2a  (duet).

   

  Zdjęcia i tekst: A Różańska i B. Piątkowska

 • Warsztaty klas 7 w Centrum Edukacji Technicznej i Zabaw ROBOproject

  ROBOproject to coś więcej niż tylko projektowanie, budowanie i programowanie robotów. To przede wszystkim autorski program zajęć pozalekcyjnych przybliżających wiedzę z  mechaniki, robotyki, elektroniki, informatyki. Prezentowana  forma zajęć pozwoliła przenieść się Nam w magiczny świat nauki. Nie mamy wątpliwości – podczas zajęć z robotamii przełamaliśmy swoją niechęć do matematyki i fizyki. Po zajęciach z programowania odpoczynek i relaks na pobliskim Olimpic Bowling Center.

  zdjęia oraz filmy

 • Znamy wyniki konkursu na "Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową".

   

     Dnia 11 grudnia 2019r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa", zorganizowanego przez p. Marlenę Szymczak i p. Dobromiłę Siewkowską. Prace konkursowe różniły się między sobą wielkością, techniką wykonania, kolorami i oświetleniem. Przed komisją konkursową stało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców spośród wystawionych szopek. Było bardzo trudno wybrać najpiękniejsze prace, ponieważ każda z nich była wyjątkowa i zachwycająca.

     Tak naprawdę zwycięzcami zostali wszyscy startujący w tym konkursie. Każda szopka niezależnie od tego, czy wykonana z kartonu, z drewna, z siana, czy z makaronu upamiętnia ten jeden szczególny w życiu każdego chrześcijanina dzień.

     Komisja w składzie p. dyrektor Aleksandra Doiczman, p.Dobromiła Siewkowska, p. Hanna Nowak i p. Marlena Szymczak podjęła decyzję o przyznaniu:

  Nagrody specjalnej- Filipowi Strzyżewskiemu

  oraz

  I miejsca- Zofii Łożyńskiej ex aequo z Katarzyną Szymczak

  II miejsca- Kacprowi Olszakowi

  III miejsca- Martynie Zakrzewskiej

  Wyróżnienia otrzymali: Dawid Majewski, Dominik Marks i Elżbieta Czerniak

     Dziękujemy niebywale zdolnym Autorom tych pięknych, niepowtarzalnych i wzbudzających zachwyt Szopek!.

     Nagrody zostaną wręczone 20 grudnia na uroczystym apelu z okazji Świat Bożego Narodzenia.

   

  Tekst:M.Szymczak

   

   

 • Szkolny Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

   

     Tradycja wysyłania kartek świątecznych narodziła się już XIX wieku.   Kartki mają różne formy. Mogą być to zwykłe karty pocztowe z pięknymi obrazkami i gotowymi życzeniami, wiadomości elektroniczne, filmiki itp. Każda z prezentowanych form życzeń informuje nas, że  ktoś o nas myśli, o nas pamięta, tęskni za nami. Szczególnie najcenniejsze są te kartki, które wykonujemy własnymi rękoma, bo poza życzeniami wiemy, że ktoś włożył w nie swoje serce.

     W związku z tym, w szkole ogłoszono konkurs na kartkę bożonarodzeniową. Wszystkie prace były wykonane bardzo starannie i bardzo ciekawie. Były kartki wyszywane nićmi, wykonane techniką origami, decoupage, formy płaskie i przestrzenne i inne. 

   Jury w składzie : dyrektor  p. Aleksandra Doiczman, p. Dobromiła Siewkowska, p. Marlena Szymczak ,p. Hanna Nowak miały nie mały  problem  w wyborze  najładniejszej kartki. Po długich debatach przyznano:

  I miejsce: Marysia  Kwiatkowska,Antonina Kluczyńska

  II miejsce: Kasia Szymczak,Marta  Maciejewska

  III miejsce: Karol Jabłkowski,Lucyna Pszeniczna.

  Wyróżnienia: Amelka Papuga, Grzegorz Kroll, Norbert Cyganek.

   

  Tekst: D.S

 • Szkolny konkurs Kolęd i Pastorałek

    

     Dnia 11 grudnia 2019r. odbył się szkolny konkurs kolęd i pastorałek, którego organizatorem był nauczyciel muzyki p. Dobromiła Siewkowska i opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Marlena Szymczak .


      Celem konkursu było kultywowanie tradycji świątecznych, rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, rozwijanie talentów muzycznych, rozbudzanie zainteresowań muzycznych, integracja dzieci, upowszechnianie kultury muzycznej, prezentacja wartościowych kolęd i pastorałek.


     Jury w składzie: p. Hanna Nowak, p. Marlena Szymczak, p. Dobromiła Siewkowska oceniały występy uczniów klas 4-8. Wśród prezentowanych utworów znalazły się kolędy tradycyjne jak i pastorałki w języku polskim. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało:


                                                                             I miejsce- Wiktoria Pinkowska, kl. VII
                                                                             II miejsce Krzysztof Polowiec, kl. VI
                                                                             II miejsce Stanisław Wiśniewski, kl.VI

                                                                                     Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu sukcesów. 

  Tekst:D.S

 • KLASY DRUGIE I TRZECIE NA PRZEDSTAWIENIU W NAKLE

  Uczniowie klas: IIa, IIb, IIc, IIIa i IIIb wraz ze swoimi wychowawczyniami przedświąteczny czas spędzili na przedstawieniu muzycznym w Nakle. Łódzcy aktorzy zaprezentowali się w przedstawieniu pt.: „W tajemniczej krainie krasnali”. W pokazie nie zabrakło świątecznych akcentów.  Uczniowie  żywo reagowali na popisy aktorów. Każdy uczestnik otrzymał kolorowy balonik,          a wśród obecnych wylosowano szczęśliwców, którzy otrzymali drobne upominki.  Po przedstawieniu  część klas  spędziła miło czas w nakielskim Mc Donaldzie. Do szkoły wszyscy wrócili  w pogodnych, świątecznych  nastrojach.

  Tekst: B. Piątkowska

  Zdjęcia: J. Soja

   

 • Dar Serca dla chorych dzieci

     W dniach 18.XI - 10.XII 2019r. w Szkole Podstawowej im. J. Czochralskiego w Kcyni przeprowadzono akcję "Dar Serca". Jej celem było zgromadzenie artykułów szkolnych i słodyczy dla chorych dzieci z oddziału Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A.Jurasza    w Bydgoszczy. Akcję w naszej szkole koordynowali pedagodzy szkolni oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.
     Uczniowie wielu klas bardzo aktywnie zaangażowali się w zbiórkę. W naszej szkole zebraliśmy między innymi: zeszyty, bloki, przybory do pisania i kolorowania, piórniki, przybory biurowe  gry dydaktyczne, książeczki, koce, skarpetki, słuchawki, słodycze.
    Zebrane dary przekazano pani Annie Knasińskiej, Prezes Stowarzyszenia Sąsiedzi w Sipiorach, która 12 grudnia osobiście zawiozła je do szpitala.
  Cieszy nas, że akcja spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Świadczy to o wrażliwości uczniów Szkoły Podstawowej.


   Dziękujemy za Dar Serca.

  tekst i zdjęcia
  H.Nowak
      
        

 • "Mikołajkowy" zawrót głowy...

   

     6 grudnia Samorząd Uczniowski we współpracy z Dyrekcją Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni przygotował „Mikołajki”.

     Przygotowania zaczęły się tydzień wcześniej. W tym czasie szkoła nabierała światecznego wystroju. Pozawieszano aniołki, gałęzie z szyszkami, ubierano choinki, postawiono świąteczny kominek.

     Nastrój, który zapanował w ten grudniowy dzień był istnie świąteczny. Tego dnia każdy kto mógł ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę na cześć Świętego Mikołaja. Z radiowęzła płynęła świąteczna muzyka, która umilała czas oczekiwania.

    W taki sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa- Świętego Mikołaja. Nie lada zaskoczenie malowało się na twarzach uczniów kiedy do każdej klasy zawitało dwoje Mikołajów i dwie Śnieżynki. Dla każdego przynieśli przeróżne słodkości życząc udanego świętowania . Po rozdaniu prezentów uczniowie mogli wraz z wychowawcami stanąć do zdjęć przy świątecznym kominku.

    Organizatorem tego dnia była Dyrekcja oraz uczniowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego.którzy pod kierunkiem  opiekuna -Marleny Szymczak zatroszczyli się aby każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

     Serdecznie dziękujemy Dyrekcji,rodzicom, sponsorom, nauczycielom i pracownikom obsługi za okazaną pomoc w organizacji Mikołajek.

                                                                                                                                      Tekst:Marlena Szymczak

                                                                                                                                     Zdjęcia: Marlena Szymczak

 • Mikołajki

  W mikołajkowy dzień uczniowie klas 0-III na każdej przerwie lekcyjnej  spędzali czas w sali gimnastycznej na wspólnej zabawie przy muzyce.  Jak co roku nie zawiódł nas Święty Mikołaj,  który niespodziewanie odwiedził nasze maluchy. Oczywiście  nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Do wspólnego zdjęcia stanęli także wszyscy  imiennicy Świętego Mikołaja. Wesoło i radośnie było  w naszej szkole .

 • WARSZTATY TEATRALNE z aktorem Dawidem Kartaszewiczem

   W piątek 29.11.2019 r  zakończyły się pięciodniowe warsztaty teatralne, które prowadził p. Dawid Kartaszewicz, aktor znany m.in. z roli Daniela – „BARWY SZCZĘŚCIA”, Kobry – „CZAS HONORU” , „Grzegorza – PRZYJACIÓŁKI”, Trenera – „GŁĘBOKA WODA”, Pilota –„MISJA AFGANISTAN”. 

  30 osobowa grupa dzieci ćwiczyła codziennie przez 2 godziny nad spektaklem "Porąbany Teatrzyk". W trakcie uczestnicy mogli ćwiczyć oddech, mowę, mieli do wykonania przeróżne zadania, przy których aktor udzielał fachowych rad.

  W piątek dla wszystkich chętnych mali aktorzy przedstawili niesamowity spektakl „Porąbany Teatrzyk”. Spektakl przedstawiał przezabawne scenki, dzięki którym wszyscy goście podziwiali młodych aktorów oraz sami bardzo dobrze się bawili, uczestncząc aktywnie w wybranych scenach. 

  Dziękujemy p. Dawidowi za przeprowadzenie fantastycznych warsztatów.

  relacja filmowa z występu 

 • "Pały wszędzie ,dopy wszędzie, Co to będzie, co to będzie?…”

     

     Listopad tradycyjnie jest miesiącem poświęconym zmarłym, dlatego uczniowie klasy VII a i VII c  postanowili przypomnieć dawny obrzęd dziadów, który w swym dramacie przywołał  Adam  Mickiewicz.

     Parodiując, znany utwór wieszcza , pt. ”Dziady cz. II”, uczniowie wymienionych klas w żartobliwy sposób przygotowali  inscenizację  pt. ”Szkolne Dziady” . Z humorem i przymrużeniem oka przed innymi klasami siódmymi i ósmymi przedstawili  swoje szkolne grzeszki.

     Na scenie pojawiły się zjawy szkolne : dzieci, które nie dostały jeszcze nigdy jedynki, leniwy uczeń oraz klasowy kujon, który nigdy nikomu nie pomógł czyli postaci symbolizujące typowe zachowania uczniowskie.  Oczywiście nie obyło się bez pouczeń i nauk na przyszłość.

     Niektórzy uczniowie pokazali niezwykłe umiejętności aktorskie, inni  przezwyciężyli swoją tremę i nieśmiałość, doskonale pracując głosem, przy wsparciu pomysłowych fryzur czy strojów. Wielu z nich, dzięki takim zajęciom, zapisało się na zajęcia teatralne, które odbywają się w naszej szkole . 

                                                                                                                       Tekst:Anna Góralczyk

 • KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  KONKURS PLASTYCZNY  NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
  Kultywując bożonarodzeniową tradycję, zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w szkolnym konkursie plastycznym na kartkę świąteczną. Na konkurs można nadsyłać prace związane z Bożym Narodzeniem albo noworoczne.
  Prace powinny być oryginalne, nie powinny naśladować wcześniej publikowanych czy powszechnie znanych prac na temat będący przedmiotem konkursu. 
  Format prac nie większy niż A5.
  Technika wykonania prac: dowolna
  Prace wraz z wypełnioną kartą informacyjną należy dostarczyć do p. Dobromiły Siekowskiej /s.14/
  Termin: do 11 grudnia 2019r.
  Regulamin:
  1. Celem konkursu jest:
  - kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej
  - prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej
  - stworzenie możliwości udziału dzieci i młodzieży w konfrontacji z rówieśnikami (w dziedzinie sztuk plastycznych)
  - poszukiwanie nowych środków wyrazu, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych
  2. Prace powinny spełniać następujące kryteria:
  - nie mogą powtarzać (naśladować) wcześniej publikowanych czy powszechnie znanych prac na w/w temat
  - powinny być niepowtarzalne i oryginalne oraz charakteryzować się naturalnością wypowiedzi
  - prace mogą nawiązywać do miejscowych tradycji ludowych – mieć w sobie ładunek tzw. regionalizmu
  - powinny przedstawiać subiektywnie odczuwany temat we własnej interpretacji plastycznej
  3. Uczestnikami mogą być dzieci i młodzież klas 4-8 z Szkoły Podstawowej  w Kcyni
  4. Format prac: maksymalnie A-5.
  5. Technika: grafika, malarstwo, rysunek.
  6. Każda praca musi posiadać czytelnie wypełnioną drukowanymi literami kartę informacyjną która jest dostępna poniżej regulaminu (prace niewłaściwie podpisane nie będą podlegały ocenie).
  7. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 20 grudnia 2019r.  na uroczystym apelu
  8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich.
  9. Przesłane prace przechodzą na własność organizatorów i nie będą odsyłane.

   WZÓR KARTY

  Karta informacyjna dołączona do pracy 

   
   Szkolny Konkurs Plastyczny „Kartka świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok” kategoria kl. IV-VIII       
  Dane autora pracy       
  Imię           
  Nazwisko           
  Rok urodzenia         
   

 • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

  Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
   
  Uczestnicy: Uczniowie klas 4-8  Szkoły Podstawowej
  Termin i miejsce konkursu:11 grudnia  2019 roku, Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni, sala 14
  Koordynatorzy: Dobromiła Siewkowska, Marlena Szymczak
  Cele:
  kultywowanie tradycji świątecznych
  rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek
  rozwijanie talentów muzycznych
  rozbudzanie zainteresowań muzycznych
  integracja dzieci
  upowszechnianie kultury muzycznej
  prezentacja wartościowych kolęd i pastorałek
  Uczestnicy:
  Uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej im Jana Czochralskiego w Kcyni
  Warunki uczestnictwa:
  uczestnicy wykonują dowolnie wybraną jedną kolędę lub pastorałkę
  uczestnicy śpiewają do mikrofonów z podkładem muzycznym lub z żywym
  akompaniamentem instrumentów, ewentualnie a'cappella
  uczestnicy wykonują swój repertuar na żywo (nie jest dopuszczony pełny playback)
  w konkursie mogą brać udział soliści, duety oraz zespoły
  w konkursie będą brać udział osoby, które do dnia 9 grudnia 2019 r. dostarczyły do organizatora wypełnioną kartę uczestnictwa
  Kategorie wykonawcze:
  1. soliści
  2. duety i zespoły
  Kryteria oceny:
  Jury konkursu będzie brało pod uwagę:
  a) umiejętności wokalne
  b) dobór repertuaru
  c) interpretacja
  d) ogólny wyraz artystyczny

  Ogłoszenie wyników nastąpi na apelu, 20 grudnia 2019r.dla klas IV- VIII w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni

  KARTA ZGŁOSZENIA

  Kategoria:

  1. solista

  2. zespół

  (odpowiednie proszę zaznaczyć)

  Imię i nazwisko uczestnika /uczestników……………………                                             Klasa ....................

  Tytuł kolędy/pastorałki............................................................................................................

  Forma podkładu

  1. nagranie na płycie CD

  2. nagranie na pendrive

  (odpowiednie proszę zaznaczyć)

  Uwagi do organizatora  :.............................................................................................................................

  ....................................................................................................................................................................

  ....................................................................................................................................................................                                                                                                     

   

  Podpis rodzica lub opiekuna

   

   

   

   

 • „Owocowy Dzień”-promocja zdrowego stylu życia.

     18 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował „Owocowy dzień”,  podczas którego w szkole było smacznie, zdrowo i kolorowo !!! W ramach tego wydarzenia każda klasa wyposażyła swoje śniadaniówki w jak największą ilość owoców w wylosowanych kolorach. Uczniowie przygotowali również plakaty promujące jedzenie owoców.

     Głównym celem wydarzenia było zachęcenie dzieci do spożywania owoców oraz uświadomienie, że owoce są niezbędnym źródłem witamin w naszej codziennej diecie. W realizację tej akcji włączyli się rodzice naszych uczniów, którzy przygotowali przepyszne sałatki. Serdecznie dziękujemy za niemalże 100% zaangażowanie uczniom i rodzicom.

   

   

   

                                                                                                                    opiekun SU Marlena Szymczak

   

strona: