Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     Zakończenie roku szkolnego 2020/2021odbyło się 25 czerwca 2021r. Tego dnia pożegnaliśmy też uczniów klas VIII, którzy stali się absolwentami Szkoły Podstawowej im.Jana Czochralskiego w Kcyni.

   W niecodziennych warunkach, o różnych godzinach uczniowie odebrali swoje świadectwa, nagrody i dyplomy.                 Gratulujemy wszystkim i życzymy udanych wakacji.                                                                             Poniżej fotorelacja ...

 • Sukces uczniów w karate!

  Uczniowie naszej szkoły:

  - Gryczka Michał

  - Mantych Adrian

  - Mantych Miłosz

  - Piechocki Hubert

  uczęszczają na  zajęcia z zakresu sztuk walki i samoobrony w Szkole Podstawowej im.ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.19.06.2021 w miejscowości Małe Rudy odbyły się egzaminy na stopnie. Chłopcy pozytywnie zaliczyli zarówno egzamin teoretyczny, jak i techniczny zdobywając czerwone pasy z 1 czarną belką i  stopień 9 kyu. Jest to ich drugi sukces w tej dziedzinie.

  Wielkie gratulacje dla Chłopców!

 • Warsztaty muzyczne..."Żywa lekcja muzyki"

     W dniach 14,16,18 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty muzyczne, które poprowadził  pan prof. Rafał Tworek  z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.  Jest to wspaniały, utalentowany pianista o bardzo życzliwym           i pozytywnym usposobieniu.  

    Podczas tych trzech dni młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat wielu interesujących faktów o walorach brzmieniowych pianina oraz różnorodności zastosowań tego instrumentu.

     Pan profesor w bardzo ciekawy sposób przybliżył uczniom rodzaje muzyki, charakterystyczne dźwięki dla epok muzycznych oraz utwory sławnych kompozytorów z danych epok.

    Uczestnicy warsztatów mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, udoskonalić je i stworzyć coś razem z panem Rafałem.

      W ostatni dzień odbył się koncert podsumowujący to, czego młodzież nauczyła się podczas warsztatów.  Podczas koncertu zaprezentowano wiele utworów instrumentalnych, a także utwory wokalne z akompaniamentem pianina.

     Uczestnicy spędzili ten czas bardzo produktywnie i  nauczyli się wielu nowych rzeczy. Warsztaty dodały dużo motywacji tym, którzy już zaczęli swoją przygodę z muzyką oraz zainspirowały do jej rozpoczęcia tych, którzy nigdy wcześniej nawet o tym nie myśleli.  

                                                                                 Autor:Wiktoria Pinkowska

   

                                                            

 • WYPRAWKA 5-6 LATKA
  • mały piórnik, a w nim: ołówek,temperówka,gumka, nożyczki
  • 2 bloki rysunkowe białe
  • 1 blok rysunkowy kolorowy
  • 1 blok techniczny
  • kredki bambino w oprawie drewnianej
  • wycinanka
  • 2 kleje w sztyfcie
  • teczka do rysunków(podpisana)
  • plastelina
  • kolorowanka(podpisana)
  • obuwie na zmianę z białą podeszwą (podpisane)
  • mały ręcznik(dziecko przechowuje w plecaku)
  • chusteczki higieniczne w kartoniku

   informacje o książkach 1 września w szkole.

   

 • Wycieczka klasy 2a

  Klasa 2a odwiedziła 14 czerwca 2021 roku Ranczo u Amadeusza. Obiekt znajduję się w Bielawach koło Nakła i należy do Ekomuzeum Doliny Noteci. Uczniom towarzyszyły Panie: Małgorzata Olszak - wychowawca klasy, Halina Koniec - Logopeda, Monika Kromrych - przedstawicielka trójki klasowej. Był to wyjazd integracyjny po długim okresie nauczania online spowodowanym pandemią. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, zawodach. Miały okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet nakarmić ciekawe, rzadkie zwierzęta np. szop pracz. Niewątpliwą atrakcją było strzelanie z łuku. Dopełnieniem miłego popołudnia była biesiada przy grilu z kiełbaskami przygotowana przez gospodarza rancza Pana Andrzeja Andrzejewskiego. Wszyscy wrócili z pozytywną dawką emocji i energii.

   

  tekst, zdjęcia - Małgorzata Olszak

   

   

 • Odchodzę od koputera i za bezpieczną zabawę się zabieram

  Rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany przez nakielską Policję. Wśród 300 uczestników nagrodzeni są uczniowie z klas 1 -3 naszej szkoły Gratulacje dla zwycięzców !!!

  https://www.kcynia24.pl/Konkurs_plastyczny_rozstrzygniety._Najlepsi_zostana_nagrodzeni,84371.html

   

 • Dali radę , mimo pandemii – nagrody dla uczniów

  11 czerwca 2021r. w Szkole Podstawowej w Kcyni odbyło się w  wręczenie nagród uczniom, którzy w roku szkolnym 2020/2021  brali udział w konkursach. Wcześniejsze nagrodzenie uczniów nie było możliwie , ze względu na pandemię.  Niestety  w związku z obowiązującym reżimem sanitarnym wyróżniono uczniów w skromnym gronie, jednak  w sposób bardzo uroczysty. Uczniowie przyjęli nagrody w postaci ciekawych książek  i gratulacje z rąk dyrekcji szkoły tj. p. Michała Poczobutta i p.  Aleksandry Doiczman.

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji  Ogólnopolskiego  Konkursu  Wiedzy

   „ Wybitni Polacy- znani i nieznani. Profesor Jan Czochralski” . Do konkursu przygotowywała uczniów nauczycielka historii – pani Natalia Żychlińska- Nowakowska.  Jak przystało na uczniów szkoły, której  profesor Jan Czochralski jest  patronem, spora liczba uczniów zajęła wysokie miejsca.

   Laureatami konkursu zostali:

  1. Dominik Macierzyński- klasa 8b
  2. Filip Strzyżewski – klasa 7c
  3. Marcelina Borowska – klasa 6b
  4. Marta Halaburda- klasa 7c
  5. Wiktoria Majda- klasa 8b
  6. Wiktoria Pinkowska – klasa 8b
  7. Zofia Szlenger- klasa 8b
  8. Marcel Majda- klasa 8c
  9. Barbara Zawistowska- klasa 8c
  10. Maja Łuczon- klasa 8b

  Tytuł finalisty konkursu otrzymali :

  1. Adam Wesołowski – klasa 7c
  2. Anna Kwiatkowska- klasa 8c
  3. Franciszek Szczepański- klasa 7b
  4. Hubert Krzeszewski – klasa 7a
  5. Jakub Makarewicz- klasa 6c
  6. Katarzyna Szymczak klasa 7b
  7. Krzysztof Polowiec klasa 7b
  8. Lilianna Kubalewska klasa 6b
  9. Marta Witkowska- klasa 8b
  10. Stanisław Wiśniewski - klasa 8c
  11. Weronika Jurek – klasa 8c
  12. Weronika Nowak-  klasa 8c
  13. Wiktor Duliba-  klasa 7b
  14. Jakub Walentowski- klasa 7a

   

  Tak wysokie lokaty licznej  grupy uczniów zasługują na szczególne uznanie i są powodem do dumy.

   

  W tym dniu również wręczono nagrody książkowe uczniom , którzy brali udział w Gminnym, Konkursie Literackim „ Moda na pisanie” . Do konkursu przygotowywała nauczycielka języka polskiego - p. Anna Góralczyk

   II miejsce w tym konkursie zajął uczeń klasy 8 c- Stanisław Wiśniewski, a na trzecim miejscu podium uplasowali się uczniowie klasy 7 b: Wiktor Duliba i Jakub Wessołowski.

  Wyróżniono też  uczniów , których prace były ciekawe,  ale niestety w tym konkursie mogło wziąć udział tylko trzech reprezentantów szkoły. Słodki upominek otrzymali uczniowie

   z klasy 7b  :

  1. Barbara Krzyżanowska
  2. Aleksandra Marciniak
  3. Zuzanna Dziewieczyńska
  4. Weronika Kowalczyk
  5. Iga Wiśniewska
  6. Dominika Białowąs
  7. Franciszek Szczepański

  oraz uczennica z klasy 8c- Antonina Kluczyńska

  Uczniom  bardzo gratulujemy , mamy nadzieję, że moda na pisanie tak szybko im nie przeminie.

   

  Wyżej wymienieni uczniowie poradzili sobie w nieco innych warunkach, jakie stworzyła  nam sytuacja pandemiczna. W czasach, gdzie większość uczniów trochę się rozleniwiła  , nie miała ochoty  do działania , ci uczniowie  ciężko  pracowali na swoje sukcesy . Zasługują na podziw , ze „ dali radę „  i godnie reprezentowali naszą  szkołę .

   

  Tekst: p. Anna Góralczyk

  Zdjęcia: p. Natalia Żychlińska

   

   

   

 • Tydzień kolorów-dzień piąty.....mix kolorów

     Piątek to ostatni dzień tygodnia kolorów. Zadania przewidziane na dziś związane były z tańcem. Do wyboru uczniowie mieli zaprezentować taniec :" Belgijkę" lub  "Skrzypka"

     Komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia,ponieważ wszystkie klasy zaprezentowały się wpaniale co widać na załączonych filmikach. O wygranej zadecydowały dodatkowe elementy  tańca takie jak szarfy i balony oraz akrobacje.  W tej kategorii najlepszą okazała się klasa  6 b z wychowawczynią p. Dobromiłą Siewkowską.

  Na zakończenie  wszyscy uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami zatańczyli "Skrzypka" na płycie boiska  i zostali obdarowani przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego  kolorowymi cukierkami.

   

    Serdecznie dziękuję Uczniom za Wasze zaangażowanie. Pokazaliście, że potraficie się bawić, rywalizować między sobą,  znacie zasady fair – play. Jesteście nie tylko wrażliwi, zgrani, ale przede wszystkim jesteście odpowiedzialnymi Osobami, które nie zgadzają się na przemoc, hejt.

     Szczególne podziękowania kieruję do przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego -Wiktorii Pinkowskiej, oraz wszystkich zaangażowanych osób z klasy 8b.

   

  Autor:opiekun Samorządu Uczniowskiego Marlena Szymczak

   

   PONIŻEJ LINK DO FILMIKÓW:

   

  https://drive.google.com/file/d/1PSKfqFld6mhktbEkttOKYxlD_ZalQ9Q-/view?usp=sharing

   

   

 • Tydzień kolorów-dzień czwarty ...kolor niebieski

  CZWARTEK – KOLOR NIEBIESKI

  Dziś było  bardzo niebiesko…

  Niebieski jest kolorem pełnym symboliki, posiada wiele  cech, a niektóre z nich to: nadzieja, uduchowienie, pokój,  spokój, świeżość, czystość, lecz również dynamizm, kreatywność i inspiracja. Niebieski to także kolor przyjaźni: podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego. Gest przyjaźni nasi Uczniowie wykonali w stronę psiaków przebywających w schronisku w Ruścu  przekazując 365 kg karmy. Karma zostanie dostarczona psiakom w następnym tygodniu

  Hasłem przewodnim Tygodnia Kolorów w tym roku jest CIESZMY SIĘ Z BYCIA RAZEM! Nasza Młodzież udowadnia, że potrafi nie tylko cieszyć się,  razem bawić, ale  w sytuacjach trudnych odpowiednio  reagować, podejmować właściwe decyzje, przeciwstawiać się złu, kategorycznie powiedzieć NIE przemocy, nienawiści, hejtowi w internecie.

  UCZNIOWIE MÓWIĄ NIE NIENAWIŚCI, PRZEMOCY, HEJTOWI… teksty z Waszym stanowczym NIE znajdą się w gablotach na parterze. Będziecie mogli je przeczytać i bejrzeć.

  Dzisiejszy dzień zakończył się rozdaniem nagród, które otrzymały dwie klasy . Klasa 7b z wychowawcą p. Zbyszkiem Prusakiem oraz klasa 4c z wychowawcą p. Marzeną Kiecą.

   

 • Tydzień kolorów-dzień trzeci....kolor żółty

  ŚRODA – DZIEŃ  ŻÓŁTY

     Dzisiejszy dzień  był zdominowany przez kolor żółty, poszukiwania ukrytych kopert z zadaniami na terenie szkoły oraz cytrynę…Ale po koleikolor żółty to jeden z najbardziej popularnych kolorów. Barwa ta ma charakter pozytywny. Żółte są przecież słońce i piasek, więc kojarzy nam się z ciepłem, latem i wakacjami. Kolor ten przywołuje wiele pozytywnych emocji jak radość, śmiech, zabawa, optymizm czy wypoczynek. Może kojarzyć się przez to również z dobrymi wspomnieniami.

       Żółty, jak każdy inny kolor, posiada wiele odcieni. Najpopularniejsze i najbardziej znane to m.in. cytrynowy, kanarkowy, waniliowy, pastelowy, bananowy czy słoneczny. Za sprawą cytryny właśnie dziś było wiele śmiechu. Jedno z zadań polegało na obraniu i zjedzeniu w jak najkrótszym czasie cytryny bez kwaśnej miny. Wszystkie klasy stanęły do tego zadania. Najszybszymi zjadaczami cytryn z szerokim uśmiechem na twarzy okazała się większość  klas. Drugie zadanie polegało na odnalezieniu ukrytych kopert, w których znajdowały się zadania do wykonania takie jak :rozpoznanie w zestawie krawieckim naparstka,agrafki, haftki, igły i nici, nawleczenie nici przez przedstawiciela płci męskiej, wbicie gwoździa  młotkiem w drewniany plaster przez wyznaczona dziewczynę.Dodatkowe zadanie polegało na wykonaniu 4 warkoczy i  związaniu ich żółtą kokardką.

      Wszystkie zadania najlepiej wykonała klasa 7a z wychowawczynią p. Haliną Poczobutt.

      Klasa w nagrodę otrzymałą lody. Serdecznie gratulujemy

  Dziękuję za wspólną zabawę!!!

 • Tydzień kolorów-dzień drugi...kolor czerwony

  WTOREK – KOLOR CZERWONY

     Dziś na szkolnych korytarzach oraz w klasach zagościła czerwień. Jest to jeden z bardziej żywych i intensywnych kolorów. W naszej szkole symbolizuje on nie tylko miłość, ale też radość , pasję.

     W dzisiejszych czasach czerwień jest w większości kojarzona z pozytywnymi uczuciami, dlatego  nasi Uczniowie mieli za zadanie przygotować prace plastyczne:  bukiet pozytywnych uczuć …Drugie  zadanie polegało na przygotowaniu wystrzałowych, szalonych fryzur. Mistrzami fryzjerstwa okazały się prawie wszystkie klasy.......co jest widoczne w fotorelacji. Komisja konkursowa postanowiła po podliczeniu punktów przyznać pierwsze miejsce klasie 4c z wychowawczynią p. Marzeną Kiecą.

     Klasa otrzymała nagrodę w postaci zdrowych  jabłek  i  słodkich lizaków

     Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!!!!

 • Tydzień kolorów-Cieszymy się z bycia razem. Dzień pierwszy

  W dniach 7 czerwca – 11czerwca odbywa się w naszej szkole Tydzień Kolorów.

  Hasło przewodnie brzmi Cieszmy się z bycia razem…

     Celem  akcji  jest złagodzenie skutków działania stresu, nauczanie przez zabawę i sztukę, integracja uczniów i nauczycieli, odkrywanie własnej świadomości, akceptowanie innych postaw, kategoryczne NIE przemocy, nienawiści, hejtowi w internecie, wprowadzenie optymistycznych  idei i wizji w nauczanie i wychowanie. Szczególnie ważne jest to po długiej nauce zdalnej kiedy nie mogliśmy się spotykać realnie.

   

  PONIEDZIAŁEK – KOLOR ZIELONY

     Poniedziałek zdominowany został przez kolor zielony. Zielony jest nie tylko kolorem nadziei, od zawsze jest utożsamiany z naturą i przyrodą, światem. W krajach muzułmańskich jest to święty kolor, a w Irlandii oznacza on szczęście.

     Pierwsze zadanie w tym dniu związane było z rozpoznawaniem państw na podstawie przygotowanych flag. Drugie zadanie polegało na umiejscowieniu flag na mapie świata. Trzecie zadanie dotyczyło przedstawienia dwóch ciekawostek na temat dowolnych krajów Unii Europejskiej.

     Najlepiej w tym dniu poradziła sobie klasa 6b z wychowawczynią p. Dobromiłą Siewkowską.

  Klasa otrzymała nagrodę w postaci słodkich tortów)))

  Poniżej zapraszam do fotorelacji z dzisiejszego dnia.......

   

 • Pierwszy czerwca w klasie szóstej B

      Dzień zapowiadał się całkiem normalnie. Słońce nieśmiało wysuwało swoje promienie zza gęstych deszczowych chmur. Chłodny wiatr zmuszał nas do założenia cieplejszych okryć .Przyszliśmy do szkoły. W perspektywie mieliśmy 6 lekcji. Na czwartej lekcji mieliśmy mieć matematykę. Ze zdziwieniem ujrzeliśmy wychowawcę wkraczającego do sali. Nie ma matmy? Nie ma matmy!!!! A może ktoś? coś ? przeskrobał???? Szepty rozległy się po całej klasie.

     Pani wytłumaczyła nam, że to ona będzie prowadziła dzisiejsze zajęcia. Złożyła nam życzenia z okazji Dnia Dziecka i podarowała prezenciki. Następnie zaprosiła nas na boisko szkolne, gdzie zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny: chłopcy kontra dziewczyny. Rozpoczęły się rywalizacje sportowe: biegi z piłeczką, rzuty piłką, kozłowanie i wiele innych. Trudno było wyłonić zwycięską drużynę. Na zakończenie dziewczyny wygrywały jednym punktem. Chłopcy byli niepocieszeni, dlatego rozegraliśmy mecz w ,,Dwa ognie” . Kobietki broniły się dzielnie. Nawet deszcz nie przeszkodził w grze.

     Ostatecznie chłopcy wygrali. Rozgrywki sportowe zakończyły się remisem. Poszliśmy do klasy, w której otrzymaliśmy nagrodę / worek słodyczy/ z wspaniałą rywalizację i grę fair play. Po krótkim odpoczynku p. Dobromiła Siewkowska zaprosiła nas na plac przed ,,orlikiem”. Tam podzieliła nas na 4 zespoły i wręczyła wiaderka z kolorowymi kredami. Plac szybko rozpromienił się barwnymi rysunkami. Każdy miał swój pomysł i wkład do obrazka i wszystkie zespoły wykonały zadanie wzorowo.

     Ale na tym się nie skończyło……

     Następnie wychowawczyni poprosiła przedstawicieli 4 zespołów o wylosowanie karteczek. Były bardzo dziwne. Podano na nich kolor i jakieś dziwne znaki. Nauczycielka wyjaśniła, że jest to alfabet Morsa. Naszym zadaniem było poszukać na placu kopert w kolorze drużyny, a następnie rozszyfrować ukrytą wiadomość. Wszystkie grupy ruszyły na poszukiwania. Wiadomości były ukryte w różnych dziwnych miejscach. Po znalezieniu kopert zabraliśmy się za łamanie szyfru. Hasło doprowadziło nas do naszej sali lekcyjnej, w której czekały na nas napoje i po chwili dojechała pizza.

     Z uśmiechem na twarzy i pełni pozytywnych wrażeń rozeszliśmy się do domów.

  To był fajny dzień……

                                                           

   

 • Dzień Dziecka z kijkami

       W ramach współpracy szkoły z rodzicami , 1 czerwca , w Dniu Dziecka dla klasy 6c  odbył się spacer z kijkami. Profesjonalne zajęcia poprowadziły : mama Filipa Komorowskiego- pani Hania, mama Blanki Gryczki- pani Majka oraz mama Olgi Pezackiej- pani Honorata. Panie na co dzień aktywnie działają w Stowarzyszeniu Aktywna Kcynia, zatem  fachowo podeszły do zadania. Przeprowadziły rozgrzewkę, wytłumaczyły technikę Nordic Walkingu, a na dodatek postarały się o firmowe koszulki dla każdego ucznia z logo Gminy Kcynia – Nordic Walking. Nordic Walking jest dyscypliną angażującą aż 90% mięśni. Równomiernie ćwiczą mięśnie nóg, klatki piersiowej, ramion i pleców. Prawidłowe zastosowanie kijków nordic walking pozwala  odciążyć stawy kolanowe i biodrowe, wzmocnić mięśnie grzbietu i zapobiec bólom kręgosłupa. 


       Mimo początkowo deszczowej pogody , uczniowie klasy 6c udali się z kijkami na spacer. Jak się okazało, chodzenie na kijkach nie jest takie proste, aby przyniosło korzyści,  a nie kontuzję,  trzeba było wielu kroków nauki. Troszeczkę z ubrudzonymi butami, jednak przeszliśmy  trasę przez Miastowice, Żurawię do Kcyni . Nikt nie narzekał , bo w końcu był to prawie trzygodzinny marsz po zdrowie! Po drodze panie przeprowadzały różne ćwiczenia  również z wykorzystaniem kijków, które dostarczyły uczniom świetnej zabawy. Podczas spaceru panowała przesympatyczna atmosfera, panie służyły pomocą i radą, korygowały złe kroki, a przede wszystkim swoim uśmiechem dodawały chęci do marszu. Na koniec uczniowie spotkali się na boisku , gdzie  z okazji Dnia Dziecka czekały na nich lody, które pomogła zorganizować mama Malwiny Drzewieckiej- pani Ewelina.  Część spalonych kalorii została przez to odbudowana.

   
       Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Doskonale wpisały się w ogólnopolskie zalecenia po powrocie uczniów do szkół: najpierw relacja – potem edukacja. Takie zajęcia ułatwiły  uczniom z pewnością reintegrację po blisko rocznym zdalnym nauczaniu. Serdecznie dziękujemy zatem pani Hannie Komorowskiej, pani Majce Gryczce i  pani Honoracie Pezackiej za możliwość udziału w treningu Nordic Walking. Dzieci wyraziły chęć udziału w kolejnych spacerach, a więc do zobaczenia na kolejnej trasie. 

  zd

      

 • Dzień Patrona 2021

  Uczniowie klas 3b i 3c uczcili święto naszej szkoły - Dzień Patrona - wykonując prace plastyczne pt. "Kcynia miasto Jana Czochralskiego".

 • Dzień Ziemi

  22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi.  Ziemia to wspólne dobro o które powinniśmy troszczyć się cały rok.  Zapraszam do obejrzenia prezentacji.

  https://view.genial.ly/5e9b2ffd124e5b0d7bc8e2df/interactive-image-dzien-ziemi

 • „ NIE MA TAKIEJ RZECZY, KTÓREJ NIE MOŻNA BY OSIĄGNĄĆ PRACĄ”

   

  Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Przedmiotowych Konkursach Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkursy te nie cieszą się zwykle większym zainteresowaniem uczniów, gdyż uważane są za jedne z trudniejszych, obejmują szeroki zakres materiału, wymagają wiele dodatkowej pracy, czasu , ponieważ  podzielone są na etapy : szkolny, rejonowy i wojewódzki , a do zaliczenia etapu potrzebne jest aż 85% poprawnych odpowiedzi. Mimo trudności i zdalnego nauczania tego zadania podjęło się czworo uczniów : Stanisław Wiśniewski, Anna Kwiatkowska, Marcel Majda i Anna Kwiatkowska oraz nauczyciel języka polskiego pani mgr Anna Góralczyk.

  Stanisław Wiśniewski z klasy 8c  oraz Wiktor Duliba , uczeń klasy 7b  osiągnęli  najwyższy wynik czyli tytuł laureata konkursu  z języka polskiego. Nagrodą dla tych uczniów jest zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu . Staszek zaliczył etap wojewódzki na 97,5 % , co świadczy o wysokim poziomie wiedzy i umiejętności z języka polskiego. Wiktor, uzyskał wynik  92,5 % , który również jest imponujący, biorąc pod uwagę fakt, ze jest to uczeń dopiero klasy 7.

  Anna Kwiatkowska , uczennica klasy 8c, otrzymała tytuł finalisty konkursu z języka polskiego. W związku z tym, iż konkurs odbywał się zdalnie, Ania miała ogromnego pecha , pokonał ją nie sam test a problemy techniczne. Jej 87,5%  na konkursie to  powód do dumy.

  Uczniowie ci w nagrodę otrzymują ocenę celującą na koniec roku szkolnego z przedmiotu język polski oraz pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej przez siebie szkoły. Jaka szkoła nie chciałaby takich uczniów jak Staszek, Wiktor czy Ania?

  Jak się okazuje , Stanisław Wiśniewski jest wszechstronnie utalentowany, gdyż został również finalistą konkursu z geografii, w którym zdobył wysoką ilość punktów . Świetny wynik otrzymał również na konkursie z matematyki oraz  chemii.

   Na wyróżnienie zasługuje też Marcel Majda, uczeń klasy 8c, który uzyskał wysoką lokatę w konkursie przedmiotowym z języka polskiego na etapie rejonowym i niewiele mu zabrakło by przejść do kolejnego etapu.

  Wymienieni uczniowie przez wiele miesięcy przygotowywali się do konkursów i na pochwałę zasługują nie tylko ich sukcesy, wyniki , ale przede wszystkim pracowitość i chęci. W czasach, gdy większości się nic nie chce, jesteśmy rozleniwieni,  jest to wręcz  niezwykłe. Uczniowie  są zmęczeni ogromem pracy, ale wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu na pewno im się przyda w szkole ponadpodstawowej , a nawet i w życiu. Ich ambicja i determinacja w dążeniu do celu  zasługują na podziw i stanowią wzór do naśladowania, bo jak powiedział Mark Twain : „ Nie ma takiej rzeczy , której nie można by osiągnąć pracą”. Uczniom i rodzicom tych uczniów serdecznie gratulujemy oraz  życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Informacja
  29.03.2021

                               INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY                      

  W SPRAWIE REKRUTACJI DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej

  im Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego(„zerówka”) wszystkie wnioski zostały rozpatrzone POZYTYWNIE!

  Ewentualne pytania proszę kierować do sekretariatu szkoły (Tel: 52 55893739)

 • Światowy Dzień Wody

                       

   

  22 MARCA OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ WODY.

  NIESTETY, NIE  KAŻDY MA DO NIEJ DOSTĘP TAK JAK MY.

  PEWNIE NIGDY SIĘ NAD TYM NIE ZASTANAWIALIŚCIE. W AFRYCE, ŻEBY ZDOBYĆ WODĘ, TRZEBA ODBYĆ DOSYĆ DŁUGĄ TRASĘ. MY PO PROSTU MOŻEMY KUPIĆ JĄ W SKLEPIE LUB ODKRĘCIĆ KRAN.STARAJMY SIĘ OSZCZĘDZAĆ WODĘ.  

  RAZEM Z Kołem ‘’BIO-logicznym’’ stworzyliśmy dla was krótką prezentacje .Zachęcamy do obejrzenia!!!

  https://view.genial.ly/6046114648bf6313af360e88/presentation-woda

  Red. Lilianna Kubalewska

 • REKRUTACJA 2021/2022

  REKRUTACJA 2020/2021

   

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że rozpoczyna się rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego I do klasy pierwszej. Dokumenty można pobierać w sekretariacie szkoły oraz ze szkolnej strony internetowej (www.spkcynia.edupage.org) – zakładka Dokumenty szkolne / Rekrutacja SP:

  1. dla dzieci oddziałów przedszkolnych – załącznik nr 2
  2. dla dzieci, które rozpoczynają naukę w klasie pierwszej 

  – załącznik nr 3 (dzieci spoza obwodu szkoły)

  lub załącznik nr 4 (dzieci z obwodu szkoły).

   

  Wnioski przyjmujemy w terminach:

  - przyjęcie dzieci do oddziału zerowego w dniach  od 1do 19 marca 2021 r.

  - przyjęcie dzieci do klasy pierwszej  przyjmujemy w dniach od 26 marca  do 9 kwietnia 2021 r.

   

   

  zalacznik_nr_2(4).doc   - Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

  zalacznik_nr_3(3).doc  - Wniosek o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy

  zalacznik_nr_4(3).doc  - Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły podstawowej

strona: