• Aktorski popis klasy 3b

     • 2 czerwca klasa 3b z wychowawczynią J.Soją przygotowała przedstawienie pt. "Jak uratować las?". Obejrzały je klasy zerowe, które z zaciekawieniem oglądały grę aktorów i nagrodziły ich gromkimi brawami.

       

       

     • Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/23

     • Dyrektor Szkoły im. Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 odbędą się w następujących terminach :

      - 22.06.2023 – czwartek godz. 9.00, oddziały ,,0 A” i ,,0 B”   – sala sportowa
      przy ul. Wyrzyskiej 12

      Zakończenie roku uczniów klas I – VIII :

      - 23.06.2023 – piątek godz. 8.00 – klasy I – IV – sala sportowa ul. Wyrzyska 12

      - 23.06.2023 – piątek godz. 10.00 – klasy V – VII – sala sportowa ul. Pobożnego 1

      - 23.06.2023 – piątek godz. 12.00 – klasy VIII – sala sportowa ul. Pobożnego 1

     • Sportowy Dzień Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas V-VIII nie mieli zajęć lekcyjnych,a w zamian za to zaproponowaliśmy im,aby ten dzień spędzić " na sportowo". W ramach tego dla wszystkich uczestników zostały przygotowane różne konkurencje zwinnościowe.Byly to m.in.skoki na skakance,brzuszki, rzuty do kosza, strzały piłki kijem hokejowym do bramki,rzuty na obręcz,strącanie kręgli, " uproszczone wędkowanie" itd. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonanie poszczególnych zadań w określonym czasie, bądź w postaci trzech trafień, zdobywając punkty.Suma punktów pozwoliła nam na wyłonienie zwycięzców i nagrodzenie ich w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców - klasy 5-6 i 7-8. Ponadto podczas obchodów dzisiejszego święta zostały również rozegrane dwa finały Turnieju Piłki Nożnej o puchar dyrektora szkoły.Mistrzem szkoły w piłce nożnej w kat.klas 4-6 została kładą 6a,a w kategorii klas7-8 klasa 8b.Wszystkim uczestnikom dzisiejszego Dnia Dziecka, który spędziliśmy zdrowo na sportowo dziękujemy za udział i gratulujemy uzyskanych wyników. Przez cały dzień wszystkim dopisywały dobre humory,a na twarzach widniał uśmiech, który niech nam towarzyszy każdego dnia,nie tylko od święta.

     • Innowacja międzyprzedmiotowa

     • Ważnym elementem nauczania jest dostrzeżenie łączności zdobywanej wiedzy z praktyką. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w innowacji międzyprzedmiotowej, która pokazywała zarówno piękno jak i duchowe walory Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni. Poznawali wiedzę na lekcjach plastyki i religii, a zwieńczeniem projektu stały się zajęcia w Sanktuarium, w którym odkrywali przydatność zdobytej wiedzy.

     • Wycieczka do Torunia

     • 30 maja 2023 roku uczniowie klas IIa, IIb, IIc pod opieką wychowawców p. P. Chojeckiej, p. B. Piątkowskiej, p. W. Staszak oraz p. H. Koniec - Pezackiej i p. J. Zimnej wybrały się do Torunia. Dzieci spacerując malowniczymi uliczkami miasta Kopernika zwiedziły Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Rynek Starego Miasta z Ratuszem, Pomnik Mikołaja Kopernika i Piernikową Aleję Gwiazd. Wiele radości dostarczyła dzieciom także wizyta w Centrum Nowoczesności Młynie Wiedzy. Nie zabrakło również czasu wolnego na zakup pięknych pamiątek. Do domu wróciliśmy szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia.☺🍀
     • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

     •  8 maja przypadał Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dzieci z oddziału 0B z paniami Julitą Rybacką Stróżyk i Zofią Napierała udały się, przy sprzyjającej pogodzie, do Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Na ręce pani bibliotekarki Beaty Partyka przekazały laurkę z życzeniami dla pracowników biblioteki. Podczas zwiedzania biblioteki, pani Beata przybliżyła im zasady korzystania z niej i opowiedziała, na czy polega praca bibliotekarzy. Dzieci wzięły również udział w konkursie zagadek. Dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie, urozmaicone słodkim poczęstunkiem oraz za upominki.

     • Profilaktyka uzależnień – konkurs w Powiecie

     • 27 kwietnia 2023r. odbył  się w Nakle nad Notecią XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Organizatorem imprezy była Komenda Powiatowa Policji. Swoją wiedzę  mogli sprawdzić najstarsi uczniowie szkół podstawowych powiatu nakielskiego.

            Głównym celem rywalizacji było promowanie zdrowego stylu życia i poszerzenie wiadomości na temat zagrożeń dotyczących uzależnień.

           Naszą szkołę reprezentował ponownie jak w roku ubiegłym Michał Błaszczykiewicz i tak jak rok wcześniej zajął drugie miejsce. Otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

           Gratulujemy zwycięstwa. Szkolnym opiekunem Michała była pedagog  Hanna Nowak.

     • Matematyka w terenie

     • Matematyka kojarzy się powszechnie z przedmiotem wymagającym całkowitego skupienia i koncentracji. Czy zatem można zajęcia z matematyki realizować poza klasą lekcyjną? Otóż można. Pola i obwody figur płaskich oraz działania na ułamkach dziesiętnych to tematy lekcji matematyki w klasach 5, które są realizowane na boisku szkolnym. Ile paczek nasion kwiatów, ile metrów siatki potrzeba na przygotowanie rabatek kwiatowych na boisku to niektóre z zadań z którymi zmierzyli się uczniowie.  Piękna pogoda, uśmiechy na ustach oraz dobry podział prac w grupie pozwoliły  ukończyć zadanie w określonym czasie.  Następne lekcje tuż tuż...

     • 70-ta rocznica śmierci naszego Patrona

     • 21.04.2023r. obchodziliśmy 70 rocznicę śmierci Jana Czochralskiego, patrona naszej szkoły. Byliśmy współorganizatorami tej uroczystości. Dzień ten rozpoczął się częścią oficjalną: krótką inscenizacją dotyczącą życia Jana Czochralskiego, następnie wykładem prof. Boguszewskiego, który w bardzo ciekawy sposób mówił o Janie Czochralskim o jego dokonaniach i wpływie na współczesność. Wśród zaproszonych gości byli również członkowie rodziny prof. Nie zabrakło również włodarza naszego miasta p. M. Szarugi. Pan Dyrektor dziękując zaproszonym gościom za przybycie i zaangażowanie, podarował statuetki okazjonalne, które zostały wydrukowane na warsztatach z druku 3D w naszej szkole.

      Pozostały czas uczniowie spędzili uczestnicząc czynnie w warsztatach. Pierwsze z nich to „Mobilne Laboratoria Przyszłości”. W dwóch salach szkolnych, zmianowo wszystkie klasy uczestniczyły w spotkaniach z nowoczesną technologią.

      W tym samym czasie na sali gimnastycznej odbywały się warsztaty zorganizowane przez nauczycieli oraz młodzież naszej szkoły. Również zmianowo uczniowie wszystkich klas mogli samodzielnie pod uważnym okiem kolegów z klasy 8 zaprogramować roboty: micro:bita lub genibota. Zaprojektować breloczek i wydrukować go w drukarce 3D. Obejrzeć film na VR, ułożyć tańczącego ludka z klocków lego, zastać modelem w atelier fotograficznym. Każdy z uczestników mógł skorzystać z nowoczesnych technologii które zostały zakupione w ramach programu #Laboratoriaprzyszłosci

      Uczestniczono również w warsztatach chemicznych dotyczących badania wody.

      Dzień wcześniej wszystkie klasy pod opieką nauczycieli obejrzały multimedialne przedstawienie – Iskry Niepodległej. Dzień bez plecaka zapamiętamy długo bo nauka przez zabawę to przyjemny sposób zdobywania wiedzy.

     • ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     •      27 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę Konstytucji 3  Maja. Uczniowie klas V – VIII oglądali wystawę poświęconą uroczystości. Mieli też okazję wysłuchać kilku ważnych informacji na temat Konstytucji i poznać portrety tych, którzy przyczynili się do jej uchwalenia. Towarzyszyło temu również słowo poetyckie.

           Atrakcją dla młodzieży był też quiz sprawdzający wiedzę na temat jednego z ważniejszych świąt (konkurs przygotowany we współpracy z samorządem). W maju poznamy zwycięzcę, któremu zostanie wręczona nagroda.

           Organizatorami szkolnych obchodów byli uczniowie kl. Va i VIIIa z wychowawczyniami - Panią Anną Kubalewską i Panią Wiolettą Radomską.

       

     • #ŁączyNasPamięć, Akcja Żonkile

     • W tym roku szkolnym po raz kolejny nasza szkoła dzięki współpracy z p. Justyną Makarewicz wzięła udział w Akcji Żonkile, upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Klasy ósme udały się na spacer ulicami Kcyni, odwiedzając miejsca związane z ludnością żydowską, która mieszkała tutaj przed wojną. Wysłuchaliśmy ciekawych i wzruszających opowieści p. Makarewicz, rozmawialiśmy o dramatycznych losach Żydów w czasie wojny, nawiązując również do współczesnych wydarzeń, które nacechowane są brakiem tolerancji, akceptacji drugiego człowieka. Uczniowie wypowiadali się o naszych uprzedzeniach, odpowiedzialności, godności człowieka. Na lekcjach uczniowie obejrzeli film animowany, przygotowany na tegoroczną rocznicę „Zdążyć przed Panem Bogiem”. W dzisiejszym spacerze udział wziął także dyrektor naszej szkoły pan Michał Poczobuttktóry zaapelował do młodych ludzi, by nie byli bierni, kiedy wokół nich dzieją się złe rzeczy. Wielkie podziękowania dla p. Justyny Makarewicz za możliwośc udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu.

     • DZIEŃ PATRONA W KLASACH 0-3

     • Dnia 21 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili 70 rocznicę śmierci Jana Czochralskiego oglądając filmy edukacyjne o naszym patronie, wykonując w zeszytach notatki dotyczące Jego życia i dokonań. Wykonali także rysunki na temat „Kcynia miasto Jana Chochralskiego” oraz udali się na cmentarz, gdzie zapalili  na Jego grobie symboliczne znicze. Jednak przede wszystkim wielkie zainteresowanie wzbudziły warsztaty chemiczne „Magiczny dwutlenek węgla”, zorganizowane przez Chemical Word. Chemia jest doskonałą dziedziną nauki, by pobudzić u dzieci ciekawość.  Widowiskowe eksperymenty, które samodzielnie wykonały przyniosły im wiele radości i satysfakcji. Dzieci miały możliwość poczuć się jak prawdziwi chemicy, a wykonane doświadczenia zapamiętają na długo.

       

     • Spotkanie z p. Łukaszem Kazkiem

     • 20 kwietnia uczniowie z klas szóstych wzięli udział w spotkaniu , które odbyło się w Urzędzie Miejskim w Kcyni. Było to spotkanie zorganizowane przez p. Justynę Makarewicz z polskim dziennikarzem i popularyzatorem historii – p. Łukaszem Kazkiem. Spotkanie było bardzo interesujące, usłyszeliśmy kilka interesujących historii zwykłych ludzi związanych z II wojną światową. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca p . Kazka, który również tworzy na You Tube kanał „History Hiking”. Uczniowie naszej szkoły czekają na kolejne ciekawe spotkania, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje i pożytecznie spędzać wolny czas.

       

     • 1057 rocznica Chrztu Polski

     • W 1057 rocznicę Chrztu Polski, czyli 14 kwietnia 2023 roku uczniowie klas V-VIII na lekcjach historii wysłuchali ważnych informacji i ciekawostek na temat tego wydarzenia. Obejrzeli gazetkę przygotowaną przez Samorząd Uczniowski oraz film „Chrzest 966”. Uczniowie klas starszych pracowali również w grupach z tekstami na temat Chrztu Mieszka I i przygotowywali odpowiedzi na pytania przygotowane przez nauczyciela. Po skończonej pracy przygotowali wnioski i podsumowanie wyjątkowej lekcji, dzięki której utrwalili wiedzę o Chrzcie Polski i uznali go za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

     • Zajęcia z kodowania

     • W ubiegłym tygodniu w klasie Ia odbyły się zajęcia z kodowania. Podczas zabaw w kodowanie dzieci rozwijały przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej, a także pamięć, koncentrację, analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację ruchową.Ćwiczenia z kodowania dla dzieci są przepojone duchem współpracy i dobrej zabawy. Kolorowe maty, plansze i klocki edukacyjne kształtują logiczne myślenie, spostrzegawczość i wyobraźnię. Dzięki zabawie w kodowanie dzieci nauczyły się dokładności, skupienia, a także organizacji i planowania pracy.

     • WIELKANOCNE WARSZTATY

     • W piątek- 31.03.2023r. kl. Ia i IIIc pod opieką p. Darii Żyto, p. Arlety Różańskiej i p. Anety Miszewskiej w związku ze zbliżającym się świętami wielkanocnymi, wybrały się na wycieczkę do Przystani Biskupińskiej. 🛖🛖Tam na dzieci czekało wiele atrakcji.🐣🐥🐣 Uczniowie wzięli udział w warsztatach wielkanocnych: panie wprowadziły dzieci do tematu zajęć. Uczniowie poznali zwyczaje i tradycje wielkanocne, przygotowali ozdoby świąteczne: wianeczki, pisanki. Uczestniczyliśmy w kreatywnych zajęciach kulinarnych, a na koniec odbył się uroczysty posiłek z tradycyjnymi polskimi potrawami. 🍲 Dzieci były bardzo szczęśliwe.🍀 Wróciliśmy bogatsi o nowe przeżycia.💐
     • Rekrutacja

     •  

                                   INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY                      

      W SPRAWIE REKRUTACJI DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

       

      Dyrektor Szkoły Podstawowej

      im Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego(„zerówka”) wszystkie wnioski zostały rozpatrzone POZYTYWNIE!

      Ewentualne pytania proszę kierować do sekretariatu szkoły (Tel: 52 5893739)

     • Powitanie wiosny

     • W piątek 24 marca klasy 0 – 3 powitały wiosnę. Klasa 2b pod kierunkiem Barbary Piątkowskiej, ze specjalnym udziałem mam: Pani Katarzyny Mroczek w roli Pani Wiosny i Pani Edyty Mazur w roli nauczycielki, zaprezentowała się w proekologicznym przedstawieniu. Uczniowie przedstawili humorystyczny skecz, a mamy wspaniale odegrały swoje role. Profesjonalnie poradziły sobie w interakcji  z publicznością. Uczniowie utrwalili  różne sposoby dbania o czystość naszej planety. Dekoracje do przedstawienia wykonali rodzice klasy 2b, którym serdecznie  dziękujemy za wsparcie. Powitanie nowej pory roku minęło w radosnej atmosferze.

     • Dzień Kobiet - wybory "SUPER DZIEWCZYNY"⚘️

     •  

      Dzień Kobiet w naszej szkole jest dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było, a to za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który przygotował wybory „SUPER DZIEWCZYNA”. Po eliminacjach klasowych do rywalizacji przystąpiły wybrane przez chłopców kandydatki z poszczególnych klas, wspierane przez swoje wychowawczynie.

      KlasaVa-Amelia Witczak

      Klasa Vb- Inez Mrówka

      Klasa Vc -Agnieszka Kroll

      Klasa VI a-Lena Płocharczyk

      Klasa VI b-Anastazja Bachnicka

      VII a-Zuzanna Błochowiak

      VIII a-Anna Pawlak

      VIII b-Julia Kordyś

      VIII c-Michalina Pazderska

      Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani dyrektor Aleksandra Doiczman, pani Natalia Żychlińska i pan Szymon Ciesielski.

      Aby zostać SUPER DZIEWCZYNĄ trzeba było poddać się wielu próbom i odpowiedzieć na pytania zadawane przez konferansjerów.

      Nasze kandydatki miały za zadanie dokonać autoprezentacji, odpowiedzieć na skomplikowane zagadki , sprawdzić swoje umiejętności wokalne naśladując odgłosy zwierząt, zareklamować wybrany przedmiot( szczoteczka, piórnik, sznurówki ,płyn do mycia i inne).Sprawdzić umiejętności zachowania w danej sytuacji lub wybrnięcia z niej.

      Zwyciężczynią okazała się Julia Kordyś, której pani dyrektor Aleksandra Doiczman uroczyście nadała tytuł SUPER DZIEWCZYNY SZKOŁY, tytuł wice miss przypadł Anastazji Bachnickiej i Amelii Witczak. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały szarfy z napisem Super Dziewczyna 2023 a następnie zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach przez szkolnych fotoreporterów. Cała uroczystość została urozmaicona piosenkami ,które zaśpiewały:

      Diana-Być Kobietą,

      Nadia Gracjana i Zosia Masiakowska-Tamta Dziewczyna

      Ola Łuszczyńska-Za krokiem krok

      Całość prowadzili konferansjerzy: Aleksander Zając i Michał Błaszczykowski

      Publiczność jak zwykle nie zawiodła swoich kandydatek i

      świetnie

      je dopingowała, dodając im otuchy do walki.

      Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

     • Wystawa upamiętniająca powstanie wielkopolskie

     • W dniach od 28 lutego do 3 marca uczniowie klas 6,7 i 8  dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Kcyni, obejrzeli wystawę opracowaną przez Muzeum Ziemi Szubińskiej, która poświęcona jest muralom w okolicznych miastach, upamiętniającym powstanie wielkopolskie.

      Uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji o powstaniu wielkopolskim oraz otrzymali pamiątkowe długopisy i materiały promocyjne.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.