• Rekrutacja

     •  

                                   INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY                      

      W SPRAWIE REKRUTACJI DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

       

      Dyrektor Szkoły Podstawowej

      im Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego(„zerówka”) wszystkie wnioski zostały rozpatrzone POZYTYWNIE!

      Ewentualne pytania proszę kierować do sekretariatu szkoły (Tel: 52 5893739)

     • Powitanie wiosny

     • W piątek 24 marca klasy 0 – 3 powitały wiosnę. Klasa 2b pod kierunkiem Barbary Piątkowskiej, ze specjalnym udziałem mam: Pani Katarzyny Mroczek w roli Pani Wiosny i Pani Edyty Mazur w roli nauczycielki, zaprezentowała się w proekologicznym przedstawieniu. Uczniowie przedstawili humorystyczny skecz, a mamy wspaniale odegrały swoje role. Profesjonalnie poradziły sobie w interakcji  z publicznością. Uczniowie utrwalili  różne sposoby dbania o czystość naszej planety. Dekoracje do przedstawienia wykonali rodzice klasy 2b, którym serdecznie  dziękujemy za wsparcie. Powitanie nowej pory roku minęło w radosnej atmosferze.

     • Dzień Kobiet - wybory "SUPER DZIEWCZYNY"⚘️

     •  

      Dzień Kobiet w naszej szkole jest dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było, a to za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który przygotował wybory „SUPER DZIEWCZYNA”. Po eliminacjach klasowych do rywalizacji przystąpiły wybrane przez chłopców kandydatki z poszczególnych klas, wspierane przez swoje wychowawczynie.

      KlasaVa-Amelia Witczak

      Klasa Vb- Inez Mrówka

      Klasa Vc -Agnieszka Kroll

      Klasa VI a-Lena Płocharczyk

      Klasa VI b-Anastazja Bachnicka

      VII a-Zuzanna Błochowiak

      VIII a-Anna Pawlak

      VIII b-Julia Kordyś

      VIII c-Michalina Pazderska

      Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani dyrektor Aleksandra Doiczman, pani Natalia Żychlińska i pan Szymon Ciesielski.

      Aby zostać SUPER DZIEWCZYNĄ trzeba było poddać się wielu próbom i odpowiedzieć na pytania zadawane przez konferansjerów.

      Nasze kandydatki miały za zadanie dokonać autoprezentacji, odpowiedzieć na skomplikowane zagadki , sprawdzić swoje umiejętności wokalne naśladując odgłosy zwierząt, zareklamować wybrany przedmiot( szczoteczka, piórnik, sznurówki ,płyn do mycia i inne).Sprawdzić umiejętności zachowania w danej sytuacji lub wybrnięcia z niej.

      Zwyciężczynią okazała się Julia Kordyś, której pani dyrektor Aleksandra Doiczman uroczyście nadała tytuł SUPER DZIEWCZYNY SZKOŁY, tytuł wice miss przypadł Anastazji Bachnickiej i Amelii Witczak. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały szarfy z napisem Super Dziewczyna 2023 a następnie zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach przez szkolnych fotoreporterów. Cała uroczystość została urozmaicona piosenkami ,które zaśpiewały:

      Diana-Być Kobietą,

      Nadia Gracjana i Zosia Masiakowska-Tamta Dziewczyna

      Ola Łuszczyńska-Za krokiem krok

      Całość prowadzili konferansjerzy: Aleksander Zając i Michał Błaszczykowski

      Publiczność jak zwykle nie zawiodła swoich kandydatek i

      świetnie

      je dopingowała, dodając im otuchy do walki.

      Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

     • Wystawa upamiętniająca powstanie wielkopolskie

     • W dniach od 28 lutego do 3 marca uczniowie klas 6,7 i 8  dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Kcyni, obejrzeli wystawę opracowaną przez Muzeum Ziemi Szubińskiej, która poświęcona jest muralom w okolicznych miastach, upamiętniającym powstanie wielkopolskie.

      Uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji o powstaniu wielkopolskim oraz otrzymali pamiątkowe długopisy i materiały promocyjne.

     • Nie wolno, czy nie szybko?

     •  

       

      1.03.2023 w szkole na ulicy Wyrzyskiej rozpoczęliśmy realizację projektu „Teatr - nowy przyjaciel młodego ucznia”. Gościliśmy artystów teatru Kulturka, którzy zaprezentowali nam spektakl „Nie wolno, czy nie szybko?”. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest tempo, o tym, że każdy z nas jest inny i w swój niepowtarzalny sposób wyjątkowy. Wspólnie pobawiliśmy się tempem w muzyce. Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu pt. „Teatr - nowy przyjaciel młodego ucznia” dofinansowanego ze środków budżetowych gminy Kcynia w ramach otwartego konkursu ofert nr 2/2023 Kultura i dziedzictwo kulturalne.

     • Podsumowanie wycieczki do Londynu w ramach projektu "Podróżowanie po Europie bez nałogów"

     • W tym tygodniu odbyło się spotkanie podsumowujące styczniową wycieczkę lotniczą do Londynu. Zaproszenie na spotkanie przyjęła Pani Anna Borkowska, Przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni oraz Dyrektor Szkoły Pan Michał Poczobutt. Organizatorzy wyjazdu Pani Barbara Pezacka oraz Pani Natalia Żychlińska podziękowały Panu Dyrektorowi za możliwość zorganizowania tego pionierskiego wyjazdu. Na ręce Pani Borkowskiej przekazały podziękowania dla całej Komisji za dofinansowanie kosztów transferu lotniskowego, dzięki czemu realizacja tego kosztownego przedsięwzięcia stała się dla rodziców bardziej osiągalna finansowo. Przekazano także podziękowania Radzie Rodziców, która także wsparła finansowanie kosztów dojazdu na lotnisko w Poznaniu.

      Uczniowie przedstawili swoje wspomnienia w multimedialnych projektach oraz w formie pomysłowych plakatów a następnie rozwiązali quiz wiedzy o Londynie i powspominali swoją podróż do Wielkiej Brytanii. Ucziowie byli zgodni, że nie nie potrzeba żadnych substancji stymulujących, żeby przeżyć coś wartościowego i doznać ekscytujących wrażeń.

     • Bezpieczne ferie

     • W trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie ferii zimowych, 26 stycznia 2023 roku odbyło się spotkanie uczniów klas 0 - IV z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią i Komisariatu Policji w Kcyni. Policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie wakacji zimowych. Uczniowie utrwalili zasady poruszania się po drodze, bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i właściwego zachowania w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Nie zabrakło także pokazu umiejętności psa policyjnego. Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych i udanych ferii!

       

     • Wyjazd do Filharmonii Pomorskiej

     • W dniu 25.01.2023r. uczniowie z klas 1a i 3c wraz z opiekunami udali się do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, gdzie wysłuchali koncertu " Styczeń czas dla życzeń ". Dzieci dowiedziały się dużo o tańcu, o tym, że służy on także jako sposób wyrażania ludzkich myśli i emocji. Uczniowie mogli zobaczyć m.in. walca angielskiego, cha-chę i sambę. Piękne, barwne kostiumy i efektowne układy choreograficzne. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, w rewelacyjnych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia.

     • Od projektu po wydruk warsztaty z modelowania i Druku 3D

     • W szkole od nowego semestru będzie można uczestniczyć w warsztatach z modelowania i Druku 3D. To zajęcia, które rozwijają wyobraźnie przestrzenną i pozwalają na poznanie najnowocześniejszych technologii.Technologia druku 3D jest uważana za jedną z najbardziej przyszłościowych dziedzin rozwoju przemysłu na świecie? Już dziś druk 3D jest wykorzystywany w wielu branżach: w medycynie, w archeologii, motoryzacji, lotnictwie, budownictwie – a to dopiero POCZĄTEK ery druku 3D!-#LaboratoriaPrzyszłości

      Zainteresowanych zapraszamy 26.01 w czwartek do sali 4a o godz: 12:30 gdzie będzie można zgłosić swój udział lub zgłosić to pani: Siewkowskiej, Pulikowskiej lub Zychlińskiej. 

      Zapraszamy!!!

     • Akcja - Ptasia stołówka

     • Zima to trudny okres dla ptaków, w związku z tym 20 stycznia 2023 roku uczniowie klas 0 - 4 przy współpracy z nauczycielami Patrycją Chojecką oraz Darią Żyto wzięli udział w akcji "Ptasia stołówka - dokarmiamy ptaki w czasie zimy". Podczas lekcji prowadzący zajęcia zapoznali uczniów z produktami, którymi żywią się ptaki. Dzieci przygotowały w domach siatki z pożywieniem wykorzystując produkty takie jak: kasza, zboże, płatki owsiane, suszone owoce, orzechy, słoninę. Następnie na gałęziach drzew przed szkołą zawieszone zostały smakołyki dla ptaków. Pozostałe zestawy dokarmiające ptaki dostarczone zostały do Nadleśnictwa w Dębogórze. Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom oraz uczniom za duże zaangażowanie i chęć niesienia pomocy ptakom w czasie zimy.

     • Robotyka na historii!-#LaboratoriaPrzyszłości

     • Na zajęciach z historii równiez można wykorzystać elementy robotyki. Uczniowie  klasy 6b i 6c przygotowali quizy o tematyce historycznej i przeprowadzili je w swoich klasach.  Z pomocą GeniBota uczniowie wskazywali wybraną przez siebie odpowiedź. Oprócz wspólnej zabawy usystematyzowali swoją wiedzę.

     • Wycieczka do Londynu!

     • Przygoda w Londynie dobiegła końca. Młodzież wróciła szczęśliwa, bogatsza w doswiadczenia, wiedzę i umiejętności. Poćwiczyliśmy język, poznaliśmy życie rodzin brytyjskich mieszkając w ich domach, zwiedziliśmy wiecej, niż planowalismy, robiliśmy zakupy, próbowaliśmy nowych potraw, lecieliśmy samolotem... Nasza przewodniczka z biura Voyage pokazała nam China Town, Covent Gardens, muzeum figur woskowych Madame Tussauds, British Museum z posągiem z Wysp Wielkanocnych i sarkofagami egipskimi, National Gallery ze Słonecznikami Vicenta van Gogh'a, zmianę wart pod Buckingham Palace, the Houses of Parliament z Big Ben'em, St Paul's Cathedral, the Tower of London z klejnotami koronnymi, czteropiętrowy sklep z zabawkami Hamleys, Piccadily Circus, Leicester Square, National History Museum z symulatorem trzęsienia ziemi i szkieletami dinozaurów... Codziennie robiliśmy ok. 20000 kroków w wyjątkowo zimnej aurze poruszając się także metrem. Byliśmy zmeczeni, ale było warto. Wszystko co dobre, szybko się kończy...

     • Apel bożonarodzeniowy

     • 22. grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasa 4b pod opieką wychowawcy, p. Anny Lewandowskiej, zaprosiła klasy 0-4 na uroczysty apel bożonarodzeniowy. Uczniowie opowiedzieli o świątecznych zwyczajach i tradycjach, a następnie zabrali wszystkich do Betlejem, przedstawiając historię Narodzin Jezusa w formie teatrzyku kukiełkowego. Nie zabrakło dźwięków znanych kolęd, pastorałek i utworów muzycznych, takich jak „Grajmy Panu”, „Znak pokoju”, czy „Kolęda dla nieobecnych”. Dodatkową atrakcją bym instrumentalny występ rodzinnego duetu - Jasia Schmidta z tatą. Ogromnie dziękujemy Panu Łukaszowi za obecność . Niewiele później szkołę odwiedził wyjątkowy gość i obdarował wszystkich upominkami. Po uroczystości głos zabrała Pani dyrektor Aleksandra Doiczman składając życzenia spełnienia wszystkich marzeń i pięknie wprowadzając zebranych w iście świąteczny nastrój.

      W tym samym dniu klasa 6a z wychowawcą p. Dorotą Pater przy akompaniamencie chóru szkolnego pod batutą p. Dobromiły Siewkowskiej przygotowała również apel bożonarodzeniowy. Bardzo dziękujemy przybyłym rodzicom za obecność. Po uroczystości pani dyrektor wraz z życzeniami świątecznymi przekazała prezent od Rady Rodziców - projektor, który będzie służył uczniom w sali polonistycznej nr 11. Każda klasa otrzyma od rady rodziców zaprojektowany kalendarz. BARDZO DZIĘKUJEMY

     • Wycieczka w świątecznym klimacie

     • 15.12. klasy IV pod opieka p. Renaty Pulikowskiej, p. Joanny Zimnej, p. Anny Lewandowskiej i p. Bartosza Łyszczarza wybrały się na wycieczkę do Torunia. Obejrzeliśmy spektakl w reżyserii Czesława Sieńko pt. „Opowieść wigilijna”. Przenieśliśmy się do dziewiętnastowiecznego Londynu, gdzie na jednej z ulic miasta przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia odbyła się niezwykła przemiana głównego bohatera, Ebenezera Scrooge’a. Następnie odwiedziliśmy jarmark bożonarodzeniowy, gdzie zakupiliśmy pamiątki i świąteczne pierniki.

     • Świąteczne warsztaty w Godawach

     • 14 grudnia 2022 roku uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką wychowawców p. A. Wilczyńskiej i p. J. Soji oraz p. P. Chojeckiej i p. A. Miszewskiej uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego AGRODEO w Godawach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach świątecznych. Z zaangażowaniem wypiekali i dekorowali świąteczne pierniki używając koralików, kolorowych posypek i lukrów. Dzieci z dużym zainteresowaniem zdobiły bombki poznaną metodą zdobniczą - decoupage. Samodzielnie za pomocą specjalnych serwetek zdobiły bombki motywami świątecznymi. Nie mniej ciekawe było dla uczestników wykonywanie stroików świątecznych z wykorzystaniem gałęzi świerku, sosny czy jodły. Dużą niespodzianką były także zabawy przy muzyce i na mechanicznym byku rodeo. Zakończeniem tego pięknego zimowego dnia było spotkanie z Mikołajem. Ten dzień dostarczył dzieciom wielu nowych doświadczeń i wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

     • Nauka nowych technologii- #laboratoriaprzyszłości

     • W szkole trwają zajęcia z druku 3D. W ramach tych zajęć uczniowie rozwijają wyobraźnie przestrzenną poznają najnowocześniejszych technologie. Technologia druku 3D jest uważana za jedną z najbardziej przyszłościowych dziedzin rozwoju przemysłu na świecie. Chcemy ułatwić naszym uczniom lepszy start w nowych szkołach jak również w dorosłe życie. W trakcie zajęć uczestnicy tworzą modele w programie TinkerCAD, a następnie mogą je wydrukować.Pierwsze projekty już za nami. Ozdoby świąteczne, wydrukowane w szkolnej pracowni są elementami dekoracji szkolnej choinki. 

       

     • Mikołajki w 3 c

     • Dnia 6 grudnia klasę odwiedził Mikołaj ze słodkimi upominkami. Dzięki Panu Marcinowi Hofmanowi do klasy dotarła z lasu piękna choinka, którą wszyscy razem przyozdobiliśmy w piękne świecidełka.Pani Marta Piechocka przygotowała do klasy bożonarodzeniowy stroik. Niespodzianki nie kończyły się.... Pani Karolina Sochalska odwiedziła nas w klasie i przygotowała dla każdego dziecka świąteczne pierniczki, które przyozdabialiśmy. Wszystkim Rodzicom, którzy umilili nam czas w tym wyjątkowym dniu bardzo dziękujemy - uczniowie z wychowawczynią.

      tekst i zdjęcia A. Różańska

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „NA NAJŁADNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

     • Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową” został rozstrzygnięty! Razem otrzymaliśmy blisko 120 prac konkursowych. Większość można obejrzeć w galerii poniżej. Celem konkursu było „podgrzanie” świątecznej atmosfery, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, oraz zachęcenie do wykonania świątecznych ozdób wraz z bliskimi. Jury konkursowe stanęło przed naprawdę trudnym wyborem, ponieważ wszystkie ozdoby, które otrzymaliśmy są naprawdę przepiękne i wyjątkowe! Po długiej naradzie jury przyznało sześć pierwszych miejsc i sześć wyróżnień w klasach 0-4 oraz trzy pierwsze miejsca i trzy wyróżnienia w klasach 5-8

      Wyniki konkursu:

      Klasy 0-4

      I miejsce otrzymuje : Maja Sobucka Paweł Janicki Jakub Pawlak Adam Sójko Patrycja Wiśniewska Urszula Czudżak

      Wyróżnienia otrzymują: Olga Jelińska Lena Kilińska Zofia Płocharczyk Leon Kowalczyk Patryk Szlachta Oliwia Szczukowska

      Klasy 5-8

      I miejsce otrzymuje :Magdalena Rybacka Maja Kosmatka Mają Jędryczka

      Wyróżnienia otrzymują: Oliwier Gantoi Taisa Ligmanowska Nikodem Czechowski

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! Rozdanie nagród i dyplomów nastąpi 6 grudnia 2022r. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzyma dyplom.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39 ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12 89-240 Kcynia Poland
  • Logowanie