Dyrektor SP im. Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że w I półroczu roku szk. 2019/2020 w naszej placówce będą realizowane działania z promocji zdrowia, zaplanowane we współpracy z UM w Kcyni.
1. Profilaktyka raka skóry-ogólnopolski program profilaktyki czerniaka, klasy 7 i 8
Gmina Kcynia przystąpiła jako partner do realizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Onkoma-Programu Profilaktyki Czerniaka. W ramach programu został opracowany scenariusz zajęć lekcyjnych przeznaczony na jedną godzinę lekcyjną wraz z całą obudową dydaktyczną(film edukacyjny, konspekt zajęć, ulotka itp.). Materiały są bezpłatne dla szkół, co więcej - Gmina Kcynia zapewni ich wydruk i dostarczy do zainteresowanych placówek.
Zajęcia dedykowane są uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych. Realizatorami programu będą nauczyciele biolodzy oraz wychowawcy w ramach godziny wychowawczej.
2. Dietetyka w szkołach-program dla uczniów klas 4-6
Warsztaty dotyczące właściwej diety, piramidy żywienia w praktyce, skutki spożywania zbyt dużej ilości cukrów, analiza składu materiałów spożywczych czyli uczymy się czytać etykiety na produktach, gry i zabawy, quizy, wykonujemy sałatki owocowe.
3.Warsztaty Nordic Walking-skierowane do uczniów klas 4-8
Nauka prawidłowej techniki NW angażującej aż 90% mięśni całego ciała i odciążającej stawy oraz kręgosłup.
4. Warsztaty z fizjoterapeutką-skierowane do uczniów klas 4-8
Jak dbać o kręgosłup, prawidłowo siedzieć w szkole, spać, chodzić, oglądać TV.
5. Badania podoskopowe stóp-klasy 1-3
Badania stóp na podoskopie, pomagające wykryć płaskostopie, wady postawy, skrzywienia stóp, nóg i kręgosłupa.