• Dzień Czystego Powietrza

     • 14 listopada nasza szkoła brała czynny udział w obchodach Dnia Czystego Powietrza.  Urząd Miejski w Kcyni zorganizował akcję mającą na celu propagowanie proekologicznych inicjatyw. W tym roku był to konkurs na ekobaner - skierowany do placówek oświatowych oraz konkurs indywidualny - "Drugie życie plastikowej butelki".

       Uczniowie udali się  na płytę rynku, gdzie usłyszeli informacje związane z programem Czyste Powietrze i zasadami prawidłowej segregacji. Nasi uczniowie przygotowali kilka banerów związanych z tematyką ekologiczną. Wysłuchali również przemówień zachęcających do aktywnego spędzania czasu poprzez realizowanie przeróżnych sportów.

       

     • BAŚNIOWA PODRÓŻ DO KINA

     • Dnia 14 listopada uczniowie kl. I a oraz I c wraz z wychowawcami p. Jolantą Soja i p. Moniką Grotkowską i opiekunami p. Anetą Miszewską oraz p. Katarzyną Soja udali się na spektakl teatralny pt. ,,Baśnie tysiąca i jednej nocy” do kina w Wągrowcu. Sztuka ta była wystawiona przez wrocławski teatr. Ten magiczny spektakl przeniósł naszych najmłodszych widzów w bajeczny świat wschodnich opowieści. Dźwięki i melodie przenoszą publiczność w egzotyczne krajobrazy i przywołują na myśl tajemnicze historie. Barwne kostiumy i scenografia ożywiają te opowieści, tworząc malownicze obrazy rodem z arabskich pałaców i pustynnych oaz. Celem naszej jakże wspaniałej podróży było przede wszystkim rozbudzenie w uczniach zainteresowania kulturą oraz wyzwolenia w nich pozytywnych uczuć i emocji. ,,Baśnie tysiąca i jednej nocy” to przede wszystkim przesłanie, które ma nas uczyć szacunku, tolerancji i otwartości na inne kultury.
     • PIERWSZA POMOC W KLASIE 1b

     • W dniu 9 listopada w klasie 1b odbyła się pogadanka na temat pierwszej pomocy. Uczniowie mieli możliwość przećwiczenia czynności udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Modlińskiemu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni za przeprowadzenie spotkania i cenną lekcję.
     • Październik miesiąc Papieża Polaka Jana Pawła II

     • W październiku w naszej szkole uczciliśmy pamięć o Papieżu Polaku świętym Janie Pawle II. Klasy od 4 – do 8 mierzyły się w konkursie grupowym, w którym tworzyły drzewo genealogiczne papieża, oś chronologicznych wydarzeń, mur wartości na podstawie wybranych fragmentów wypowiedzi świętego i analizowali mapy z pielgrzymek papieskich. Ostatecznie komisja konkursowa postanowiła, że 3 klasy jednocześnie zwyciężyły: 6a, 7a, 7c oraz wyróżnienie otrzymała klasa 8a. Zwycięzcom gratulujemy!

     • 11 listopada

     • Dnia 10 listopada w naszej szkole na ulicy Pobożnego 1 , odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W 1918 roku, 11 listopada, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. W związku z tym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klas IVa, IVc i VI b z wychowawcami. Apel uświetniły wiersze zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły oraz utwory patriotyczne w wykonaniu chóru . Patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach,wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą i historią.

     • ,,Szkoła do hymnu"

     • Dnia 10 listopada 2023 r. nasza szkoła brała udział w akcji ,,Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy ,,Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób po raz kolejny uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • WYCIECZKA KLASOWA 4b

     •  

      Uczniowie klasy IV b byli na pierwszej klasowej wycieczce. 8 listopada wraz z wychowawczynią – panią W. Radomską oraz opiekunkami – p. A. Jach i p. R. Ćwik wybraliśmy się do Bydgoszczy. Atrakcją wyjazdu były warsztaty wyrobu słodyczy. Nie tylko mogliśmy obserwować proces powstawania słodkości, ale każdy z nas wykonał również własnego lizaka. Ze słodkimi uśmiechami opuszczaliśmy tę Krainę. Następnie udaliśmy się do kina na film „Magiczne drzewo”. Tutaj też czekała na nas niespodzianka - gratisowe soki owocowe, które umiliły nam oglądanie filmu. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu. Dziękujemy naszej pani za zorganizowanie wycieczki, wszystkim paniom za opiekę oraz panu kierowcy za bezpieczną podróż.

     • Dzień Zaduszny

     • Zaduszki-czyli Dzień Zaduszny są Świętem Zmarłych. Uczniowie naszej szkoły pamiętają o zmarłym Patronie Szkoły zapalając symboliczne światełka. Zmarli żyją w nas, w naszej pamięci - dopóty, dopóki ich wspominamy

     • Tydzień savoir-vivre w szkole.

     • Klasa na medal - zadanie 2. Tydzień savoir-vivre w szkole. Savoir-vivre można opisać za pomocą kilku słów : uśmiech, uprzejmość, życzliwość, grzeczność, lojalność. Uczniowie klas 4-8 właśnie o tym rozmawiali z wychowawcą na lekcji wychowawczej. Wynikiem zajęć są plakaty wykonane na lekcji. Już wiemy, że kultura osobista w życiu szkoły odgrywa ważną rolę.

     • Konkurs literacki

     • Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska wraz z Książnicą Kopernikańską w Toruniu zaprasza uczniów 7–8 klas szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w konkursie literackim „Kopernik był... poetą”.

      Uczestnicy konkursu powinni do 15 listopada 2023 r. przesłać na adres am3@ksiaznica.torun.pl formularz zgłoszeniowy oraz przygotowane przez siebie wiersze (maksymalnie trzy utwory), wyrażające podobną jak u Mikołaja Kopernika – człowieka renesansu – ciekawość świata i wszechstronne zainteresowania.

       

      Laureatów poznamy 30 listopada 2023 r. Otrzymają oni nagrody finansowe.Łączna pula nagród wynosi 4200 zł. Zostaną one przyznane w dwóch kategoriach wiekowych – oddzielnie dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

      Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

      Regulamin_konkursu_Kopernik_byl..._poeta_4.pdf

      Formularz_zgloszeniowy_do_konkursu_Kopernik_byl..._poeta_(6).pdf

       

     • Aktorsko w klasie Ic - inscenizacja J. Brzechwy "Na straganie".

     • Zdolna klasa Ic pod kierunkiem p. Moniki Grotkowskiej oraz nauczyciela wspomagającego p. Katarzyny Soja dokonała inscenizacji Jana Brzechwy, pt. ,,Na straganie”. Do tego jakże ważnego dla nas wystąpienia przygotowywaliśmy się od kilku dni. Uczniowie samodzielnie przygotowali rekwizyty m.in. każdy wykonał warzywo, którym był podczas występów. Był prawdziwy stragan z warzywami, kucharka oraz osoba odpowiedzialna za prowadzenie straganu. Odbiorcami wystąpienia byli uczniowie kl. Ia, Ib oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Nasi pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania, chwaląc się swoimi umiejętnościami, ale także mierząc się z tremą, która na samym początku im towarzyszyła. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl swoich kolegów. Publiczność nagrodziła Ic gromkimi brawami. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie chętnie włączają się w integrację z innymi dziećmi. Kto wie, może niektórzy z nich w przyszłości zostaną aktorami?  tekst i zdjęcia M.Grotkowska

     • W DNIU URODZIN PATRONA NASZEJ SZKOŁY UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH ODWIEDZILI JEGO GRÓB I ZAPOZNALI SIĘ Z JEGO DOROBKIEM

     • Jak co roku, 23 października w naszej szkole obchodzony jest szczególny dzień. Tego dnia patron naszej szkoły, wybitny uczony Jan Czochralski obchodzi swoje urodziny. Z tej okazji uczniowie klasy Ia oraz klasy Ic pod opieką wychowawców p.Jolanty Soja i p. Moniki Grotkowskiej postanaowili oddać hołd jednemu z najwybitniejszych naukowców współczesnej techniki, którego przełomowe odkrycia przyczyniły się do światowego rozwoju nauki. Uczniowie udali się na pobliski cmentarz, zapalając znicze na grobie profesora Czochralskiego. Warto nadmienić, że nasz patron odkrył metodę otrzymywania monokryształów, która została nazwana od jego nazwiska metodą Czochralskiego, umożliwiając przy tym rozwój elektroniki. Ciekawostką jest, że rodzinnym domem Jana Czochralskiego był parterowy budynek przy ul. Szewskiej 25 w narożniku tzw. Koziego Rynku (dziś Placu prof. Jana Czochralskiego). Cała szkolna społeczność jest dumna mając za patrona człowieka, który przyczynił się do rozwoju techniki i elektroniki. tekst i zdjęcia K.Soja i M.Grotkowska

     • ZAINSPIROWANI JESIENIĄ I WYTWORAMI PANI IWONY HERNET

     • Jak co roku jesień obdarza nas swoimi darami. Uczniowie klasy 3b podczas jesiennych spacerów z rodzicami zgromadzili ich bardzo dużo. Do ich kreatywnego wykorzystania zainspirowani zostali podczas spotkania z Panią Iwoną Hernet, długoletnią członkinią Regionalnego Zespołu Pałuki w Kcyni, która dla własnej przyjemności zamienia np. szyszki i liście we wspaniałe  jesienne dekoracje.  Podczas wizyty w szkole opowiedziała uczniom o swojej pasji, pokazała w jaki sposób można zrobić jesienne zwierzątka i inne dekoracje. Pod jej kierunkiem dzieci wykonały różyczki z liści klonu. Z wielkim spokojem i cierpliwością pokazywała sposób ich wykonania, każdy uczeń mógł liczyć na jej pomoc. Zainspirowani jej twórczością na kolejnej lekcji samodzielnie wykonali jesienne zwierzątka. Ich kreatywność nie miała końca, co można obejrzeć w galerii zdjęć. Uczniowie klasy 3b wraz wychowawczynią Barbarą Piątkowską serdecznie dziękują za wspaniałe spotkanie i mają nadzieję na kolejne.:):)

     • LEKCJA SAMORZĄDNOŚCI W KLASIE 3 b

     • Zainspirowani minionymi wyborami do Sejmu i Senatu 20 października w klasie 3 b zorganizowane zostały wybory do samorządu klasowego. Chętni kandydaci zaprezentowali się przed klasą mówiąc o sobie i swoich propozycjach dotyczących życia klasy. Koleżanki i koledzy z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się kandydatom, a na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych zaznaczali wybranego kandydata. Powołana komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów, a następnie przeliczała głosy. Nie obyło się bez drugiej tury, w wyniku której wybrano trzeciego członka samorządu klasowego. W skład samorządu weszli: Jakub Mroczek, Julia Szynakiewicz i Maja Sobucka. Wybrani uczniowie podziękowali za oddane na nich głosy i zapewnili swoje koleżanki i kolegów, że wywiążą się z powierzonych im obowiązków. Wydarzenie to nie obyło się bez emocji, uczniowie doświadczyli i radości z wygranej  i smutku przegranej. Jednak dla wszystkich była to prawdziwa lekcja samorządności.

     • Zbiórka karmy - podsumowanie.

     • Zbiórka karmy - podsumowanie. W dniach 9-16 października w naszej szkole trwała zbiórka karmy dla podopiecznych Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Ruścu. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji. Uzbieraliśmy prawie 300 kg karmy, którą dzisiaj zawieźliśmy do schroniska. Przedstawiciele Szkolnego Samorządu wybrali się także na spacer z pieskiem. Dzielenie się tym co mamy-to dobry nawyk. Los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny naszym uczniom. Dziękujemy!

     • "Mały Książe" lekcja języka polskiego w nakielskim NOK

     • W poniedziałek 16 października klasy 7a, b oraz 8a pod opieką P. Doroty Pater, P. Eweliny Ziuziakowskie i p. Anny Góralczyk wybrały się do nakielskiego NOK na przedstawienie Wrocławskiego Teatru pt:,, Mały Książę ". Adaptacja szkolnej lektury, gra aktorów i dekoracje bardzo spodobały się naszej młodzieży, a ponadczasowe przesłanie utworu pozostanie na długo w pamięci.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
    ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12

    89-240 Kcynia
    Poland
  • Logowanie