• GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY L O G i M A T

     •      Gminny konkurs LOGiMAT, który jest kontynuacją konkursu Tangramistrz Gminy już za nami. Konkurs ten był jednym z wielu elementów obchodów 71 rocznicy śmierci patrona szkoły Jana Czochralskiego. W ramach tych działań grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach chemicznych na UMK w Toruniu. Braliśmy udział w QUESCIE(gra miejska) o Janie Czochralskim. 23.04 odbył się finał szkolnego konkursu o Janie Czochralskim.  Festiwal Nauki i Techniki ze względów czasowych odbędzie się w czerwcu. 25.04 2024 r. to dzień w którym 6 drużyn z Gminy Kcynia podjęło rywalizację o tytuł Arcymistrza, Mistrza i Eksperta Logicznego Myślenia. Do naszej szkoły przyjechały drużyny z klas V-VI w najlepszym składzie(po prostu giganci).

      Drużyna z Dziewierzewa w składzie: Lena Karmowska, Karol Karmowski,  Antoni Okrutnik z opiekunem p. mgr J. Karmowską,

      Drużyna z Laskownicy w składzie: Maciej Kamiński, Nikola Ziarnik, Adrian Rózga z opiekunem p. mgr M. Chodoła-Halaburdą,

      Drużyna z Mycielewa w składzie: Alan Hak, Martyna Wiekiera, Maria Rubaszewska z opiekunem p. mgr A. Drozd,

      Drużyna z Palmierowa w składzie: Lena Grześkowiak, Jakub Kieca, Barbara Sarnecka z opiekunem p. mgr J. Reiwer,

      Drużyna z Rozstrzębowa w składzie: Marcelina Grabarska, Wiktoria Tomaszewska, Marcel Chojnacki z opiekunem p. mgr P. Grzechnik

      oraz drużyna z Kcyni w składzie: Wiktor Kant, Krzysztof Kuliberda, Bartosz Musiał z opiekunem p. mgr R. Pulikowską. Po pierwszym etapie konkursu objęła prowadzenie drużyna z Dziewierzewa. II etap, czyli układanie tangramów, był decydujący. Po wielu emocjach Arcymistrzem została drużyna z Mycielewa, Mistrzem drużyna z Laskownicy oraz tytuł Ekspert zdobyła drużyna z naszej szkoły z Kcyni. W przerwach konkursu naszym zawodnikom czas umilali uczniowie ze szkolnego koła robotyki, prezentując działanie Photonów i Genibotów. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Kcyni. Przygotowaniem zmagań matematycznych oraz nad całością konkursu czuwały nasze panie od matematyki p. M. Lulka oraz p. R. Pulikowska. Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok.

     • #ŁączyNasPamięć, Akcja Żonkile

     •  

      W tym roku szkolnym po raz kolejny nasza szkoła dzięki współpracy z p. Justyną Makarewicz wzięła udział w Akcji Żonkile, upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Klasy siódme uczestniczyły w ciekawych spotkaniach z p. Makarewicz. Wysłuchały ciekawych i wzruszających opowieści o ludności żydowskiej, rozmawiały o dramatycznych losach Żydów w czasie wojny, nawiązując również do współczesnych wydarzeń, które nacechowane są brakiem tolerancji, akceptacji drugiego człowieka. Uczniowie wypowiadali się o naszych uprzedzeniach, odpowiedzialności, godności człowieka. Na koniec każdy chętny uczeń mógł otrzymać do przypięcia symboliczny żonkil. Wielkie podziękowania dla p. Justyny Makarewicz za możliwość udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu. 

     • TYDZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

     •  W dniach od 8 do 12 kwietnia świętowaliśmy tydzień zdrowego śniadania. Uczniowie klas 4-8 w tym czasie przygotowywali pyszne i zdrowe posiłki-kanapki, sałatki, które idealnie wpisywały się w zasady zdrowego stylu życia. Głównym celem projektu było zwiększenie świadomości uczniów na temat wartości zdrowego odżywiania oraz kształtowanie zmian nawyków żywieniowych. Wykonanie zadania zaliczamy w punktacji ,,Klasa na medal". S.U

     • Spotkanie z pasjonatem przyrody

     • We wtorek 16 kwietnia uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Panem Jurkiem Napierałą, który znany jest wśród kcyńskiej społeczności jako fotograf i miłośnik leśnych zwierząt. Jego wielką pasją jest życie dzikiej zwierzyny. Postrzegany jest jako człowiek lasu i natury. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali leśnych opowieści, obejrzeli fascynujące filmiki min.  o wilkach i jeleniach. Obejrzeli także leśne zdobycze Pana Jurka oraz dowiedzieli jakiego potrzeba  kamuflażu, by utrwalić te jedyne i niepowtarzalne ujęcia mieszkańców lasu. Serdecznie dziękujemy za to fascynujące spotkanie!

     • Strażacy w akcji

     • W ramach realizacji tematu lekcji "Strażacy w akcji" uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią p. Arletą Różańską gościli strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni p. Michała Modlińskiego. Przybliżona została tematyka pracy strażaka.Uczniowie mieli okazję zadać nurtujące ich pytania dotyczące specyfiki pracy podczas różnych zdarzeń losowych. Zaprezentowane zostały również elementy umundurowania strażackiego i jego funkcje. W ramach bloku zajęć uczniowie wysłuchali również lektury "Jak Wojtek został strażakiem" oraz obejrzeli film edukacyjny będący częścią kampanii Państwowej Straży Pożarnej przybliżający zasady pracy strażaka.

     • PIERWSZAKI OBEJRZAŁY SPEKTAKL PT:"CZERWONY KAPTUREK"

     • Uczniowie kl. Ia i Ic wraz z Paniami: J. Soja, M.Grotkowską, K.Soja, A.Miszewską wybrali się na wycieczkę do Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią na spektakl teatralny pt.,,Czerwony Kapturek”wystawiony przez Teatr Wrocławski. Celem wycieczki było m.in. rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz kształtowanie u dzieci nawyków kulturalnego zachowania się podczas spektaklu. Jak wiadomo bajka ,,Czerwony Kapturek” jest wszystkim dzieciom bardzo dobrze znana. Przypomniała ona młodym widzom najważniejsze przesłanie, by zawsze być ostrożnym i nie ufać nieznajomym. Wielkim zaskoczeniem było samo zakończenie, w którym Kapturka i jego babcię uratowała wesoła żabka zamiast gajowego, który się spóźnił. Po zakończonym spektaklu udaliśmy się do McDonalda. Nie zabrakło nam dobrego humoru! Wszyscy wróciliśmy cali i zdrowi!

     • Trzecie miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym ucznia naszej szkoły!

     • 12 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się szósta edycja Gminnego Konkursu Historycznego, zorganizowana przez gospodarzy oraz Szkołę Podstawową  im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Kcyni. Tematyka  konkursu obejmowała zagadnienia związane z Powstaniem Warszawskim 1944 r. W  turnieju brało  udział dwadzieścioro uczniów z siedmiu szkół podstawowych gminy Kcynia: Mycielewa, Kcyni, Rozstrzębowa, Laskownicy, Dobieszewa, Dziewierzewa oraz Palmierowa.

      Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych      i ósmych.  Miał charakter rywalizacji indywidualnej. Po uroczystym powitaniu  rozpoczęto rozwiązywanie testu,   który składał się z 40 różnego typu zadań. Uczestnicy mieli na to       60 minut.  Do zdobycia było 60 punktów. Po zakończeniu pracy,  uczniowie otrzymali słodki poczęstunek, a jury, składające się z opiekunów i nauczycieli przybyłych z dziećmi,  sprawdzało zakodowane testy.

              Następnie wszyscy goście i społeczność szkoły w Palmierowie zebrali się na sali gimnastycznej,   by obejrzeć, przygotowaną przez uczniów szkół w Palmierowie                      i w Dziewierzewie inscenizację  związaną  z konkursem. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie zmagań i wręczenie nagród. Zadania konkursowe były trudne, poziom wyrównany,  ale zawsze jest tak, że ktoś uzyska większą liczbę punktów.  Zwyciężczynią została Michalina Demska ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.  Drugie miejsce zajął  reprezentant  Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody  w Laskownicy – Maksymilian Pachulski.  Trzecią lokatę wywalczyli ex aequo Jan Danielewicz  ze Szkoły Podstawowej  im. Jana Czochralskiego w Kcyni oraz Marcin Wilk ze Szkoły Podstawowej   im. bł. M. Karłowskiej w Dobieszewie.  Zwycięzcy  otrzymali pamiątkowe dyplomy    i wartościowe nagrody rzeczowe: sprzęt elektroniczny, gry planszowe, materiały piśmiennicze i albumy. Pozostali  uczniowie - nagrody pocieszenia w postaci gier planszowych, książek historycznych i materiałów piśmienniczych. Wszyscy otrzymali również pamiątkowe kubki  z tematycznym nadrukiem.

       

     • Sukces naszych uczniów w konkursie historycznym!

     •  

      Dnia 22 i 23 marca 2024 roku uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział   w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy z Historii. Uczniowie rozwiązywali przez 30 minut test wielokrotnego wyboru z zakresu historii starożytnej, XIX wieku  i historii po II wojnie światowej w dwóch kategoriach. Jesteśmy dumni          i gratulujemy Janowi Danielewiczowi z 7a i Filipowi Filoskowi z 7c, którzy znaleźli się w dziesiątce najlepszych i otrzymali tytuł laureata.

     • 80. rocznica bitwy pod Monte Cassino.

     • W tym roku 80. rocznica bitwy pod Monte Cassino. Uroczystości także w Kcyni. Dla dzieci i młodzieży konkurs plastyczny!

      20 maja w Kcyni odbędą się Wojewódzkie Obchody  80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Częścią obchodów jest ogłaszany właśnie konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z Gminy Kcynia. Konkursu organizowany jest w celu:

      - kultywowania pamięci o Monte Cassino;

      - motywowania do samodzielnego poszerzania wiedzy;

      - uwrażliwienia na wartości patriotyczno-narodowe;

      - stworzenia okazji do działalności plastycznej związanej z symboliką narodową.

      Kategorie wiekowe: klasa “0”-III, klasa IV - VIII oraz szkoła ponadpodstawowa. Konkurs ma charakter indywidualny i adresowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Gminy Kcynia. Praca plastyczna powinna być wykonana techniką płaską (np. malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane, kolaż, itp.) na karcie w formacie A4 lub A3. Do pracy należy dołączyć metryczkę (tj. praca musi być opisana na odwrocie - imię, nazwisko, wiek, szkoła ) oraz oświadczenie rodziców lub opiekunów prawnych dziecka i dostarczyć wraz z pracą na adres organizatora tj. Urząd Miejski w Kcyni, ul. Rynek 23, 89-240 Kcynia (formularz – załącznik do regulaminu).  Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej www.kcynia.pl Termin wręczenia nagród – 20 maja 2024 r. podczas głównych uroczystości. 

      Formularz.docx

      Regulamin_konkursu.docx

       

     • Zapraszamy na II Bieg im. Jana Czochralskiego i festyn "Majówka"

     • Tradycyjnie organizowany już trzeci rok z rzędu oficjalny bieg kcyński łączymy z festynem. Od dwóch lat organizowany bieg promuje postać prof. Jana Czochralskiego i organizowany jest w okolicy rocznicy jego śmierci, która dokładnie przypada 22 kwietnia. Zapisy na bieg nadal trwają!!! 200 miejsc przewidziano dla osób od 16 roku życia, dodatkowo 50 miejsc dla dzieci!  - szczegóły pod linkiem https://kcynia.pl/ii-bieg-im-jana-czochralskiego.html

      W tym roku bieg odbędzie się 4 maja i będzie częścią festynu "Majówka". Na festynie nie zabraknie atrakcji dla dzieci, w tym darmowych dmuchańców. Na scenie pojawi się zespół BETTI FAMILY, a zabawę do godz. 23.00 poprowadzi Marek Ciepliński. Będą stoiska gastronomiczne,  z zabawkami oraz kawiarenka, którą przygotuje KGW Babeczki Turzyn. Zapraszamy do wspólnej zabawy! 

      Organizatorem głównym wydarzeń są: Gminne Centrum Kultury Biblioteki im. K. Prillowej oraz Urząd Miejski w Kcyni. 

      Partnerem finansowym jest Bank Spółdzielczy w Kcyni, partnerem organizacyjnym jest ZGKiM w Kcyni.

       

     • Dbamy o zęby!

     • 10 kwietnia uczniowie kl.1a i 1 c z wychowawczyniami J.Soja i M.Grotkowską oraz p.K.Soja -w ramach realizacji cyklu lekcji o zdrowiu- uczestniczyli w spotkaniu z p.Anną Grewling - Chełkowską.

      Pani stomatolog w ciekawy sposób pokazała uczniom jak myć zęby i w jaki sposób o nie dbać.Zwtóciła również uwagę na zdrowe odżywianie się czyli chrupanie warzyw i owoców oraz picie czystej wody.

     • Podsumowanie akcji "Góra Grosza "

     • Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym. Akcja Towarzystwa Nasz Dom trwała od początku listopada do końca lutego i polegała na zbiórce monet. Ważnym celem było także uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety mogą stworzyć fundusz pomocy wielu dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. W akcji wzięli udział uczniowie klas 4 - 8. Uzbieraliśmy ponad 64 kg monet, co przeniosło się na kwotę 1554 złotych i 22 groszy. Posegregowane i policzone monety zostały zapakowane w 8 paczek i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom. Wszystkim uczniom dziękujemy za każdy grosik. Samorząd uczniowski.

     • Dziecięce konferencje w klasie 3b

     •  

      Konferencja to spotkanie ludzi w celu omówienia konkretnego zagadnienia, w której występuje prelegent i słuchacze. To prezentacja wiedzy, umiejętności lub doświadczenia, a w  prezentacji udział bierze publiczność, która ma za zadanie słuchać, zadawać pytania i udzielać informacji zwrotnej. W ten to sposób podczas dziecięcych konferencji uczniowie prezentują swoje pasje i zainteresowania.  Jest to okazja, by rozbudzać u dzieci aktywność, chęć poszukiwania, rozwijania umiejętności dyskutowania. Dzięki takiemu doświadczeniu dzieci odczuwają radość odkrywania, stają się współorganizatorami życia szkolnego, czują się ważne i potrzebne. W klasie 3b odbyło się już kilka dziecięcych konferencji. Uczennice prezentowały swoje zainteresowania podróżami, wędkowaniem, przyrodą i hodowlą roślin np. Julka  zaprezentowała wyhodowaną przez siebie papryczkę. Swoje zainteresowania kuchnią grecką  Zuzia zaprezentowała w pracowni kulinarnej, gdzie nauczyła swoje koleżanki i kolegów jak zrobić wrapa z tortilli ze smażonymi kawałkami kurczaka z dodatkiem świeżych warzyw  i sosu. Podczas jednej z konferencji dzieci dowiedziały się od Mai, że kamienie mają „moc”. Wędkarstwo i spacery po lesie to pasje Zosi i Jej taty. Zosia z dumą prezentowała puchar zdobyty na zawodach wędkarskich oraz poroże jelenia znalezione w lesie. Nie zabrakło także prezentacji multimedialnych, gdzie dziewczynki zebrały ciekawostki ze swoich podróży. Prelegentkom zadano dużo ciekawych pytań :) Wielkie brawa dla Julki Szynakiewicz, Mai Sobuckiej, Zosi Najdul i Zuzi Zielińskiej !!!  Z niecierpliwością  czekamy na kolejne dziecięce konferencje :):)

       

     • Nowe dźwięki w naszej szkole 🎶

     • Dyrekcja Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym oraz całą społecznością uczniowską składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za zakup profesjonalnego sprzętu. Dzięki Państwa inicjatywie uczniowie będą mogli realizować swoje cele mając dostęp do nowoczesnej technologii, a wszystkie szkolne uroczystości i występy znacznie zyskają na jakości. Bez Państwa wsparcia nie moglibyśmy pozwolić sobie na zakup sprzętu o takiej wartości i parametrach. Ta inicjatywna znacząco wpłynie na funkcjonowanie naszej szkoły, dotychczasowe urządzenia nie są już sprawne, a zakup sprzętu, który otrzymaliśmy, pozostawał jedynie w sferze naszych marzeń. Serdecznie dziękujemy!

       

       

       

     • GABINET INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

     • Drogi Rodzicu, czy Twoje dziecko:

      • ma problemy z nauką,
      • nie może się skupić,
      • jest nadpobudliwe,
      • nadmiernie ruchliwe,
      • nie potrafi usiedzieć w miejscu,
      • mocno się przytula,
      • nie lubi mycia i czesania włosów,
      • obcinania paznokci,
      • a metki zawsze trzeba wycinać?

      Mogą to być zaburzenia integracji sensorycznej.

      Ponadto:

      • ma niestaranne pismo,
      • myli litery?

      Nie zawsze jest to symptomem dysleksji, tylko zaburzeniem percepcji wzrokowej.

      A może:

      • wraca ze szkoły zmęczone,
      • skarży się, że jest za głośno,
      • nadmiernie reaguje na dźwięki otoczenia?

      Może warto sprawdzić, czy to nie zaburzenia przetwarzania słuchowego?

      Czy Twoje dziecko nie potrafi wykonać złożonych zadań? Być może, to dyspraksja popularnie nazywana syndromem niezdarnego dziecka.

      To wszystko to właśnie integracja sensoryczna

      Wymienione objawy mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka i jego edukację.

          Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych uczniów chcemy im pomóc w prawidłowym rozwoju i zapewnić im najlepsze warunki edukacyjne. Podjęliśmy więc działania prowadzące do utworzenia sali do Integracji Sensorycznej. Specjalne zajęcia z wykorzystaniem huśtawek, dysku korekcyjnego, lin, deskorolek, suchego basenu  z piłkami  i innych sprzętów wpływają na poprawę pracy ośrodkowego układu nerwowego, zwiększenie koncentracji i koordynacji ruchowej oraz wzrokowo-ruchowej. Na zajęciach dzieci ćwiczą głównie te obszary, które wymagają usprawnienia.

       Ideą powstania tej sali było dążenie do tego, żeby każdy uczeń miał zapewnione warunki do rozwoju swojego potencjału, swoich zdolności, a kiedy tego potrzebuje – otrzymał odpowiednie wsparcie.

       

      Foto i tekst:

      Katarzyna Soja

     • AI na lekcji matematyki w klasach 4.

     • Uczniowie klasy 5 w ramach zajęć z robotyki dowiedzieli się czym jest sztuczna inteligencja,  jak działa i jak ją wykorzystać. Z pomocą aplikacji multimedialnej i tabletu uczniowie tworzyli programy, które nadawały robotowi Photon określony kierunek, dźwięk i kolor. Największe emocje wzbudził pomysł aby to AI(czyli nasz Photon) wyłonił mistrzów tabliczki mnożenia w klasach 4. I tak grupa uczniów wraz z Photonami odwiedziła klasy 4 na lekcji matematyki. Rolę nauczycieli  przejęli piątoklasiści z oswojonymi Photonami. Uczniowie klas 4 zostali podzieleni na 2 grupy.  Każdy uczestnik musiał wykazać się znajomością tabliczki mnożenia oraz szybkością znajdowania prawidłowych odpowiedzi.  A wytypowaniem najlepszego zajęła się sztuczna inteligencja czyli nasz Photon. Mistrzowie dostali bardzo dobre oceny do dziennika z dopiskiem tabliczka mnożenia z AI. Uczniowie klas czwartych już czekają na następne takie spotkania.

      Przypominamy że AI(Photon) trafiła do naszej szkoły wraz z projektem #Laboratoriaprzyszłości

     • ,, Być kobietą, być kobietą "

     • ,, Być kobietą, być kobietą " Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia najskrytszych marzeń... tego i wiele innych ciepłych słów życzyli chłopcy dnia 8 marca wszystkim paniom i koleżankom. Na 3 godzinie lekcyjnej odbył się apel z okazji Dnia Kobiet, w którym chłopcy z Samorządu szkolnego oraz uczniowie ze szkolnego chóru zaprezentowali program artystyczny pod czujnym okiem Pani Dobromiły Siewkowskiej. Wszystko odbyło się w bardzo miłej atmosferze, a uśmiech gościł na twarzy każdej Pani i Dziewczyny.

     • Już po remoncie!!!

     • „Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.”

       

                Klasa 1c Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni dzieli się radością, gdyż zmieniło się oblicze naszej sali lekcyjnej nr 19. Udało się to dzięki inicjatywie wychowawczyni Pani Moniki Grotkowskiej oraz chętnych do pomocy rodziców. Na wrześniowym zebraniu rodzice pozytywnie odpowiedzieli na propozycje wychowawczyni. Postanowili sfinansować koszt remontu oraz pomóc w jego realizacji. Rodzice wykazali ogromne zaangażowanie - pracowali społecznie, poświęcając swój czas oraz środki finansowe. Odmalowali lamperie, ściany, wykonali nowe gazetki klasowe. Pracy było sporo, jednak uśmiech i radość oraz fantastyczna atmosfera wynagradzała wszelki trud. Rodzice wspólnie w wychowawczynią i Panią Katarzyną Soja stworzyli nowy, piękny wygląd sali lekcyjnej. Odświeżona klasa była miłą niespodzianką powracającym z odpoczynku zimowego dzieci.

      Składam serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom a szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy bezpośrednio zaangażowali się w remont klasy. Oto oni: Pan Mateusz Gąsiorowski, Pan Adam Kontowicz oraz Pan Łukasz Czechowski. Słowa podziękowania kieruję również do pracowników obsługi szkoły.

                  Efektem końcowym inicjatywy wychowawczyni jest zakup nowych mebli, który został sfinansowany przez Panią Dyrektor Aleksandrę Doiczman z budżetu szkoły za co serdecznie dziękuję w imieniu dzieci i rodziców.

       

       

      Tekst: Monika Grotkowska

     • Warzywno - owocowe ufoludki...

     • Klasa 1a z w3ychowawczynią Jolantą Soją realizująćcykl zajęć poświęcony kosmosowiwykonała ufoludki z warzyw i owoców. Uczniowie wykazali dużą kreatywność w swoich pracach.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
    ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12

    89-240 Kcynia
    Poland
  • Logowanie