• Jasełka w naszej szkole

     • "Poprzez ciszy mgłę,

      z dala słychać śpiew,

      dziś wszystkim z nas

      Bóg narodził się".

      Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszystkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy II b z wychowawczynią Jolantą Soją i panią Patrycją Chojecką przygotowali "Jasełka bożonarodzeniowe". 17 grudnia uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki:"Była noc", "Grajmy Panu" i kolędy, które napełniły  wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt.

      tekst J. Soja

    • Szkolny konkurs Kolęd i Pastorałek
     • Szkolny konkurs Kolęd i Pastorałek

     •       

          Dnia 15  grudnia 2021r. odbył się szkolny konkurs kolęd i pastorałek, którego organizatorem były: dyrektor szkoły Aleksandra Doiczman, nauczyciel muzyki p. Dobromiła Siewkowska i opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Marlena Szymczak .

          Celem konkursu było kultywowanie tradycji świątecznych, rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, rozwijanie talentów muzycznych, rozbudzanie zainteresowań muzycznych, integracja dzieci, upowszechnianie kultury muzycznej, prezentacja wartościowych kolęd i pastorałek.

          Jury w składzie: Weronika Kowalczyk, Klaudia Śliwińska, Zuzanna Dziewieczyńska, Krzysztof Polowiec  oraz p. Dobromiła Siewkowska oceniały występy uczniów klas 4-8. Wśród prezentowanych utworów znalazły się kolędy tradycyjne jak i pastorałki w języku polskim.

          Po wysłuchaniu  13 uczestników, jury przyznało:
      W kategorii występ solowy:
      I miejsce- Filip Filosek kl 5c
      II miejsce Lilianna Kubalewska kl 7b
      III miejsce Aleksandra Łuszczyńska kl 4b 
      W kategorii zespoły:
      I miejsce zajęły: Joanna i Natalia Kalka kl 5c
      Wszyscy występujący otrzymali  dyplomu i nagrody rzeczowe, a zwycięscy piękne pamiątkowe puchary.
      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu sukcesów.

                                                                                                                             D.S
       

                                                                                                                                                                                                     

    • `Podsumowanie konkursu fotograficznego "To Mnie Kręci. To Lubię"
     • `Podsumowanie konkursu fotograficznego "To Mnie Kręci. To Lubię"

     • Podczas wystawy fotograficznej podsumowującej projekt "Widzialne i Niewidzialne"  nastapiło podsumowanie szkolnego konkursu fotograficznego pod nazwą "To Mnie Kręci. To Lubię". Konkurs ten został ogłoszony w trakcie trwania projektu Widzialne i Niewidzialne, którego opiekunami były p. Renata Pulikowska oraz p.Marzenna Lulka. Wpłynęło ponad 90 zdjęć. Uczestnicy projektu byli również oceniającymi zdjęcia. W trakcie burzliwych dyskusji podzieliliśmy zdjęcia na kategorie zainteresowań i udało wyłonić się 8 nagrodzonych oraz 7 wyróżnionych zdjęć. Uczniowie nagrodzeni to: Maja Jędryczka z kl 5, Marta Maciejewska, Michalina Turkowska, Eliza Chudzik, Nadia Panek, Szymon Kasperek, Jakub Walentowski, Nicola Kowalska z klas 8.  Natomiast wyróżnieni to: Michalina Staszewska, Katarzyna Szymczak, Aleksander Chudzik, Krzysztof Polowiec, Barbara Krzyżanowska, Nadia Panek z klas 8. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zdobią hol naszej szkole. Dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy wielu zainteresowań.

    • PODSUMOWANIE PROJEKTU "WIDZIALNE I NIEWIDZIALNE"
     • PODSUMOWANIE PROJEKTU "WIDZIALNE I NIEWIDZIALNE"

     • We wtorek tj 14.12 o godz 16:30 w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu fotograficznego widzialne i niewidzialne. We wrześniu Burmistrz Miasta i Gminy Kcynia p. Marek Szaruga ogłosił konkurs na zajęcia pozalekcyjne w naszej gminie. Inicjatorem tego pomysłu była radna p. Magdalena Wyczańska- Jabłońska. Sprawami merytorycznymi zajęła się p. Ewa Hałas. W naszej szkole p. Renata Pulikowska oraz p. Marzenna Lulka napisały projekt , który łączył fotografię z matematyką. Projekt ten został pomyślnie zaakceptowany przez dyrekcję szkoły p. dyrektora Michała Poczobutta oraz p. wicedyrektor Aleksandrę Doiczman. Dziękujemy wszystkim wyżej wymienionym, że razem z nami uczestniczyli w tym wydarzeniu. O pracy w tym projekcie pisaliśmy wcześniej można o tym przeczytać tutaj:  http://kcynia.info/zywa-lekcja-doskonalenia-zawodowego-oraz-warsztaty-fotograficzne/  oraz   http://kcynia.info/kolejne-spotkanie-grupy-fotograficznej-ze-sp-z-kcyni-przeszlo-do-historii/.  W projekcie tym uczestniczyli następujący uczniowie: Maja Celi, Oliwia Wolińska, Maja Jędryczka, Maja Ficek, Cassandra Skimina, Ignacy Niewiadomy, Jakub Zmudziński z klas 5, Julia Kordyś klasa 7 oraz Anita ChudzikNina Musiał, Nadia Panek, Grzegorz Kroll, Szymon Kasperek, Jakub Walentowski, Sara Malerowicz, Michalina Staszewska z klas 8. To właśnie Ci młodzi ludzie swoim młodzieńczym okiem zatrzymali czas w fotografii. Zdjęcia można obejrzeć w galerii szkolnej w naszej szkole na ul. Pobożnego 1.Pobyt umilili nam członkowie chóru szkolnego tj. Krzysztof Polowiec , Weronika Kowalczyk oraz Klaudia Śliwińska z klasy 8b. W czasie wystawy można było również zajrzeć do kącika retro, obejrzeć stare aparaty fotograficzne, wykonać  zdjęcie w przebraniu sprzed wielu lat oraz wypić filiżankę kawy, herbaty przy starych okrągłych stoliczkach. Opiekunem chóru oraz pomysłodawcą kącika retro była p. Miłka Siewkowska.  Dziękujemy wszystkim za miłe słowa oraz za udział w wystawie.

    • Gniezno i warsztaty plastyczne
     • Gniezno i warsztaty plastyczne

     •    Wyjeżdżamy na wycieczkę ...  

         14 grudnia o godzinie 8.30 zebraliśmy się w szkole na ulicy B. Pobożnego aby wyruszyć do Gniezna, pierwszej stolicy Polski , jednego z najważniejszych miejsc na Szlaku Piastowskim .

         Już o godzinie 8.45 wszyscy siedzieliśmy na swoich miejscach .Pani pilot przedstawiła nam plan wycieczki. Kiedy dojechaliśmy na miejsce spacerem rozpoczęliśmy zwiedzanie. Zobaczyliśmy : pierwszych koronowanych władców Polski, deptak na ul. Chrobrego, budynek Starego Ratusza, Rynek znajdujący się na  tzw.” Wzgórzu Panieńskim”, ulicę Podgórną, XIX-wieczny budynek sądu oraz ulicę Tumską z secesyjnymi kamienicami.  Zwiedzilismy Archikatedrę Gnieźnieńską znajdującą się przy Wzgórzu Lecha, Konfesję św. Wojciecha znajdującą się wewnątrz katedry. Nie zapomnieliśmy też o pomniku Bolesława Chrobrego i Pałacu Prymasowskim.

      Następnie mieliśmy małą przerwę na posiłek. Zwieńczeniem wycieczki była niezapomniana wizyta w Fabryce Bombek. Zwiedzaliśmy  sale, gdzie na wyciągnięcie ręki zobaczyliśmy proces powstawania bombek choinkowych. Sprawdziliśmy czym jest: “dmuchalnia”, “srebrzalnia”, “lakiernia” oraz “dekoracja”. Poznaliśmy największe tajniki i techniki stosowane przy ręcznej dekoracji bombek.  Po czym sami wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych dekorowania bombek, które spakowane zabraliśmy do domu. Na zakończenie każdy otrzymał przepięknie udekorowaną bombkę , z własnym brokatowym imieniem i cudowną zimową scenerią.

        Kiedy wróciliśmy do szkoły była godzina 15.30....czas szybko minął, a my byliśmy lekko zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

      Klasy ,które brały udział w wydarzeniu :

      4b z wychowawcą p. M. Szymczak

      4c z wychowawcą p. B. Pezacką

      7b z wychowawcą p. D. Siewkowską

      Oraz opiekunowie: p. H.Poczobutt ,                                                            p. D. Szaruga

      Wycieczka została zorganizowana przez  Biuro Usług Turystycznych MARIA w Wągrowcu 

     • Mikołajkowa niespodzianka

     • Z okazji mikołajek uczniowie klasy 2a, pod kierunkiem Pani Anny Wilczyńskiej przygotowali i zaprezentowali  dla swoich młodszych koleżanek i kolegów przedsawienie do bajki "Szewczyk Dratewka". Mali widzowie z zaciekawieniem oglądali prezentację i nagrodzilili aktorów brawami.

     • Mikołajki

     • Ho, ho, ho! Idą święta, każda buzia uśmiechnięta.... 6 grudnia dla uczniów klas 0 - 3 był pełny wrażeń. Dzieci wzięły udział w mikołajkowych warsztatach, podczas których własnoręcznie ozdabiały bombki choinkowe. Do każdej klasy zawitał Mikołaj z prezentami. W całej szkole było słychać wesoły smiech dzieci i mikołajkowe piosenki :):):)

    • Mikołajki
     • Mikołajki

     •    6 grudnia to data, którą zna każde dziecko. W tym dniu Święty Mikołaj obdarowuje wszystkich słodkimi upominkami.

         Zwyczaj ten związany jest z osobą świętego Mikołaja, biskupa z Miry, który cały swój majątek rozdał ubogim       i potrzebującym.

      W naszej szkole mikołajki już na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń. W tym roku również  z tejże okazji nie zabrakło śmiechu, radości i zabawy. Uczniowie przyszli w mikołajkowych czapkach , niektórzy ubrali czerwone stroje, dzięki czemu w klasach i na korytarzach zrobiło się wesoło i kolorowo. Tego dnia nikt nie był pytany, nie było również sprawdzianów ani kartkówek.

      W szkole pojawił się również Święty Mikołaj, który wraz ze swoją świtą, odwiedził wszystkie klasy i obdarowywał uczniów prezentami. Każdy mógł poczuć atmosferę zbliżających się świąt. 

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada uczniowie klas 0 - 3 obchodzili Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki. Każda klasa świętowała w swojej sali. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialne  opowiadające historię pluszowego misia, wykonały plakaty  oraz wykololorowały zakodowane misie, rozwiązywały także quizy o bohaterach tego dnia. Na przerwach bawiły się przy wesołych piosenkach o misiach. W tym dniu w naszej szkole było bardzo wesoło.

     • To Mnie Kręci, To Lubię - konkurs foto

     • Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia, pokazującego, to, co jego autor lubi w szczególny sposób. Może to być bliska osoba, domowy pupil, hobby, przedmiot, miejsce, czynność, czy sytuacja… Liczymy na pomysłowość, wrażliwość i poczucie humoru uczestników konkursu.

      To od Was  zależy, co zechcecie przedstawić na swoich fotografiach.

      Główne zasady konkursu:

      1. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej  szkoły

      2. Uczestnik konkursu może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy prace fotograficzne.

      3. Aby wziąć udział w konkursie należy  wykonane zdjęcia przesłać drogą elektroniczną na adres: fototeka21@gmail.com, (w tytule podać imię i nazwisko oraz klasę)  w terminie od 22 listopada do 2 grudnia  2021 r.

      4. W konkursie przewidziano nagrody.

      5. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie w 3 tygodniu grudnia na oficjalnym podsumowaniu zajęć fotograficznych w naszej szkole.

       

      Wszystkie pytania należy kierować do opiekunów konkursu:

       p. Renaty Pulikowskiej,  p. Marzenny Lulka oraz p. Doroty Pater

    • Fotograficzny spacer po Bydgoszczy
     • Fotograficzny spacer po Bydgoszczy

     • Kolejne spotkanie grupy fotograficznej z naszej szkoły za nami. W środę uczestniczyliśmy w  wycieczce po Bydgoszczy. Szukaliśmy piękna w otaczjącym nas świecie i uwiecznialiśmy je w fotografii. W Bydgoszczy nie jest to trudne, przecież nasze miasto wojewódzkie jest w tej chwili jednym z piękniejszych miast w Polsce. Odwiedziliśmy nowo otwarte Młyny Rothera na wyspie młyńskiej gdzie obejrzeliśmy wystawę znanego fotografika Chris Niedenthal. Kolejny etap to sama wyspa młyńska z pięknie wkomponowaną rzeką w krajobraz miasta. Katedra z urokliwymi kolorami, sklepieniami,  rynek miasta oraz zwiedzanie i warsztaty w muzeum fotografii. Kolejna przygoda z fotografią pozwoliła dostrzec w  naszej przestrzeni piękno które uwypukla światło, cień. Grupa młodych fotografów bierze udział w zjęciach pozalekcyjnych pn "widzialne i niewidzialne"  które są dofinansowane przez Gminę Kcynia. Świetna grupa młodych ludzi ich młodzieńcze spojrzenie na świat doskonała pogoda oraz humory, które dopisywały wszystkim również  opiekunom wycieczki pani D. Pater, M. Lulka oraz R. Pulikowska spowodowały że wyprawa ta pozostanie na długo w naszych wspomnieniach. 

    • Co to jest Niepodległość?
     • Co to jest Niepodległość?

     •    "Co to jest Niepodległość teraz wiem już na pewno....,każde dziecko dziś woła to polski dom, polska szkoła ".

         10 listopada 2021 w naszej szkole w budynku na ulicy Bolesława Pobożnego wszyscy uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani , każdy z przypiętą rozetką .Już od wczesnych godzin porannych w czasie przerw płynęła muzyka, ale inna niż zwykle, tym razem były to pieśni i piosenki patriotyczne.

         Tuż przed godziną 11 wszyscy zebraliśmy się na płycie boiska aby utworzyć żywą flagę o barwach biało-czerwonych .Następnie pan Dyrektor powiedział kilka słów o Hymnie Narodowym " Mazurku Dąbrowskiego".

        O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała Hymn Polski. Po czym rozeszliśmy się do klas. Wtedy do pracy przystąpiła komisja konkursowa, która oceniła przygotowane przez klasy konkurencje, a mianowicie:

      • Niepodległościowy fragment kamiennego ogrodu

      • Galerię wybitnych Polaków

      • Wydarzenie z dekady po roku 1918

      • Rozetki

         Wszystkie klasy wywiązały się z zadań im powierzonych nieomal w 100% .Komisja miała nie lada "twardy orzech do zgryzienia".Po konsultacjach przyznano nagrody:

      I miejsce klasa 8b

      II miejsce klasa 4b

      III miejsce klasa 5b

      Uczniowie tych klas otrzymali słodkie nagrody.

      Nad organizacją tego dnia czuwał Samorząd Uczniowski z opiekunem Marleną Szymczak

                                                                                                   

       

       

     • Spotkanie z absolwentami

     • Żywa lekcja doskonalenia zawodowego oraz warsztaty fotograficzne z zaproszonymi gośćmi już za nami. W piątek 5.11.2021 r. w naszej szkole gościliśmy czterech absolwentow naszej szkoły byli to: Magda Kieca uczennica Liceum plastycznego w Bydgoszczy, Zosia Krzyżanowska studentka Uniwersytetu Artystyczny(ASP) w Poznaniu, Dominik Krzeszewski student Filmoznastwa na UAM w Poznaniu oraz Stanisław Dąbrowski student ekonomii na UMK w Toruniu oraz Szkoły filmowej w Łodzi. Nasi goście opowiedzieli nam o swoich pierwszych życiowych(zawodowych) wyborach, zareklamowali swoje szkoły średnie oraz wyższe. Po spotkaniu  zainteresowani uczniowie oraz członkowie szkolnych warsztatów fotograficznych pod okiem młodych fachowców wykonali zdjęcia przygotowanej wcześniej martwej natury oraz uzyskali konstruktywne uwagi dotyczące swoich prac. Spotkanie prowadziła pani Renata Pulikowska a nad przebiegiem spotkania czuwały panie Dorota Pater oraz Pani Marzenna Lulka. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     •    W tym roku szkolnym nie możemy spotkać się na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, ale to wcale nie oznacza, że zapomnieliśmy o naszych Nauczycielach! Wręcz przeciwnie!  Po czasie zdalnej nauki wiemy, że bez Was nie damy rady. Bez Waszego wsparcia, wiedzy, cierpliwości, słowa otuchy, a czasem krytyki nie zdobylibyśmy wykształcenia!

         Przygotowaliśmy dla Was  online krótki program artystyczno muzyczny pt." Duża przerwa" aby złożyć  w ten sposób najserdeczniejsze życzenia.

      .https://drive.google.com/open?id=1-lM0-Yq7hPgGaIV7y4LlH-Rcjl8FUlPX

       

       

       

       

       

       

       

                           

       

       

       

       

                                      

    • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     •   W środę dnia 6 października uczniowie naszej szkoły dokonali wyboru nowego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im.Jana Czochralskiego w Kcyni

       Wszyscy mieliśmy okazję zapozać się z programami wyborczymi kandydatów ,których plakaty zostały rozmieszczone na terenie szkoły.

         Wyniki wyborów są następujące:

      Przewodniczący:Zuzanna Dziewieczyńska

      Z-ca przewodniczącego: Dorota Chełkowska

      Skarbnik:Marta Halaburda

      Członkowie:Michalina Turkowska

                            Maja Suty

                            Lilianna Kubalewska

       

       

    • Konkursy Fotograficzne
     • Konkursy Fotograficzne

     •                                                Drodzy Uczniowie Naszej Szkoły!

       

       

        Zapraszamy do udziału w konkursach fotograficznych.

      1.Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym , nawiązującym do Dni Jana Pawła II, którego temat brzmi ,, Ku pojednaniu”.

      Każdy uczestnik może przesłać na konkurs maksymalnie 4 prace(format minimum 30x40 cm.).

      Do prac należy dołączyć ich wersję elektroniczną.

      Prace należy przesłać na adres organizatora do 22. 10.2021

      2.Konkursie fotograficznym pt ,, Baczyński bez filtra”

      Jest on przeznaczony dla uczniów klas 7-8.

      Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać fotografie (technika dowolna),do wybranego utworu poety.

      Należy podać tytuł zdjęcia oraz tytuł wybranego przez siebie utworu.

      Termin nadsyłania prac mija 31 grudnia 2021r.

       

      Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursach!!!

      Osobom zainteresowanym chętnie udzielimy wskazówek i przekażemy konieczne informacje !

       

                                                              Ks. S. Gajek oraz A. Kubalewska

     • Zapraszamy do udziału w akcji ekologicznej!

     • Szanowni Państwo,  Drodzy Uczniowie,

      Szkoła realizuje innowację „Inspirujemy do bycia eko - 10 wyzwań ekologicznych z TIK”.

      Innowacja ta ma na celu edukować i promować działania ekologiczne, a ich dokumentacja będzie oparta na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, które w ostatnim czasie towarzyszą nam w szkole niezależnie od nauczanego przedmiotu.

       

      Warunki udziału uczniów w innowacji

      Za zaangażowanie i prawidłowe wykonanie zleconych zadań uczniowie otrzymają oceny dodatkowe z przedmiotu przyroda lub biologia, zgodnie z zasadami określonymi w statucie danej szkoły i przedmiotowym systemem oceniania

      Uczeń może dołączyć do realizowanej innowacji w dowolnym momencie jej trwania, może wykonać jedno bądź kilka zadań zapisanych w harmonogramie. Udział w tym przedsięwzięciu jest nieobowiązkowy. Zgodę na udział ucznia w innowacji musi wyrazić rodzic/opiekun prawny dziecka.

      Czas trwania innowacji: wrzesień 2021 - czerwiec 2022

      Zadania będą ukazywały się według harmonogramu raz w miesiącu.

       

      Zadanie na październik:

      W tym miesiącu porządkujemy swoją wiedze o segregacji śmieci.

      Do wykonania jest quiz na temat: Segregacja śmieci

       

      Szczegółowe informacje są umieszczone na padlecie, który kryje się pod tym linkiem:

            https://padlet.com/mak380/eko

                 

      Monitorowanie

      Szkolny koordynator innowacji będzie monitorował poprawność prac wykonanych przez uczniów oraz będzie je zamieszczał na wykonanej przez siebie tablicy wirtualnej. Inicjator przedsięwzięcia będzie upubliczniał wybrane prace uczniów na wspólnej stronie internetowej innowacji https://inspirujemydobyciaeko.wordpress.com/ .

       

      Na powyższej stronie klikamy na zakładkę szkoły realizujące innowację, a następnie na nazwę naszej szkoły.

       

      Współautor i szkolny koordynator innowacji: Marzena Kieca

      Kontakt e-mail: mak380@wp.pl lub przez messenger

       

      Bieżące informacje o innowacji pojawiać się będą na padlecie:

       https://padlet.com/mak380/eko

      a także w dzienniku Librus, na stronie internetowej szkoły, w gablocie na holu szkoły, oraz u  koordynatora innowacji podczas dyżurów - w zależności od potrzeb.

      Uczniów zainteresowanych proszę o kontakt.

       

      Życzę dobrej zabawy i kreatywnych pomysłów

      Pozdrawiam, w razie pytań proszę o kontakt

      Marzena Kieca

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39 ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12 89-240 Kcynia Poland
  • Logowanie