• Wycieczka w świątecznym klimacie

     • 15.12. klasy IV pod opieka p. Renaty Pulikowskiej, p. Joanny Zimnej, p. Anny Lewandowskiej i p. Bartosza Łyszczarza wybrały się na wycieczkę do Torunia. Obejrzeliśmy spektakl w reżyserii Czesława Sieńko pt. „Opowieść wigilijna”. Przenieśliśmy się do dziewiętnastowiecznego Londynu, gdzie na jednej z ulic miasta przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia odbyła się niezwykła przemiana głównego bohatera, Ebenezera Scrooge’a. Następnie odwiedziliśmy jarmark bożonarodzeniowy, gdzie zakupiliśmy pamiątki i świąteczne pierniki.

     • Świąteczne warsztaty w Godawach

     • 14 grudnia 2022 roku uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką wychowawców p. A. Wilczyńskiej i p. J. Soji oraz p. P. Chojeckiej i p. A. Miszewskiej uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego AGRODEO w Godawach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach świątecznych. Z zaangażowaniem wypiekali i dekorowali świąteczne pierniki używając koralików, kolorowych posypek i lukrów. Dzieci z dużym zainteresowaniem zdobiły bombki poznaną metodą zdobniczą - decoupage. Samodzielnie za pomocą specjalnych serwetek zdobiły bombki motywami świątecznymi. Nie mniej ciekawe było dla uczestników wykonywanie stroików świątecznych z wykorzystaniem gałęzi świerku, sosny czy jodły. Dużą niespodzianką były także zabawy przy muzyce i na mechanicznym byku rodeo. Zakończeniem tego pięknego zimowego dnia było spotkanie z Mikołajem. Ten dzień dostarczył dzieciom wielu nowych doświadczeń i wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

     • Nauka nowych technologii- #laboratoriaprzyszłości

     • W szkole trwają zajęcia z druku 3D. W ramach tych zajęć uczniowie rozwijają wyobraźnie przestrzenną poznają najnowocześniejszych technologie. Technologia druku 3D jest uważana za jedną z najbardziej przyszłościowych dziedzin rozwoju przemysłu na świecie. Chcemy ułatwić naszym uczniom lepszy start w nowych szkołach jak również w dorosłe życie. W trakcie zajęć uczestnicy tworzą modele w programie TinkerCAD, a następnie mogą je wydrukować.Pierwsze projekty już za nami. Ozdoby świąteczne, wydrukowane w szkolnej pracowni są elementami dekoracji szkolnej choinki. 

       

     • Mikołajki w 3 c

     • Dnia 6 grudnia klasę odwiedził Mikołaj ze słodkimi upominkami. Dzięki Panu Marcinowi Hofmanowi do klasy dotarła z lasu piękna choinka, którą wszyscy razem przyozdobiliśmy w piękne świecidełka.Pani Marta Piechocka przygotowała do klasy bożonarodzeniowy stroik. Niespodzianki nie kończyły się.... Pani Karolina Sochalska odwiedziła nas w klasie i przygotowała dla każdego dziecka świąteczne pierniczki, które przyozdabialiśmy. Wszystkim Rodzicom, którzy umilili nam czas w tym wyjątkowym dniu bardzo dziękujemy - uczniowie z wychowawczynią.

      tekst i zdjęcia A. Różańska

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „NA NAJŁADNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

     • Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową” został rozstrzygnięty! Razem otrzymaliśmy blisko 120 prac konkursowych. Większość można obejrzeć w galerii poniżej. Celem konkursu było „podgrzanie” świątecznej atmosfery, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, oraz zachęcenie do wykonania świątecznych ozdób wraz z bliskimi. Jury konkursowe stanęło przed naprawdę trudnym wyborem, ponieważ wszystkie ozdoby, które otrzymaliśmy są naprawdę przepiękne i wyjątkowe! Po długiej naradzie jury przyznało sześć pierwszych miejsc i sześć wyróżnień w klasach 0-4 oraz trzy pierwsze miejsca i trzy wyróżnienia w klasach 5-8

      Wyniki konkursu:

      Klasy 0-4

      I miejsce otrzymuje : Maja Sobucka Paweł Janicki Jakub Pawlak Adam Sójko Patrycja Wiśniewska Urszula Czudżak

      Wyróżnienia otrzymują: Olga Jelińska Lena Kilińska Zofia Płocharczyk Leon Kowalczyk Patryk Szlachta Oliwia Szczukowska

      Klasy 5-8

      I miejsce otrzymuje :Magdalena Rybacka Maja Kosmatka Mają Jędryczka

      Wyróżnienia otrzymują: Oliwier Gantoi Taisa Ligmanowska Nikodem Czechowski

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! Rozdanie nagród i dyplomów nastąpi 6 grudnia 2022r. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzyma dyplom.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASACH 0 - 3

     • Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Młodsi uczniowie naszej szkoły przynieśli swoich mięciutkich ulubieńców,  podczas przerw tańczyli do piosenek o misiach, w klasach wysłuchali historii pierwszego misia oraz wykonali portrety tej popularnej maskotki. W miłej atmosferze minął nam ten szczególny dzień.

     • Andrzejki klas 0 - 3

     • Czwartkowe popołudnie młodsi uczniowie naszej szkoły spędzili na andrzejkowej dyskotece. Wspaniałą zabawę poprowadził  dj i animator  Pan Marcin Gąsiorowski z synem. Dzieci mogły zakupić słodkości w kawiarence zorganizowanej przez rodziców, jednak szczególnym powodzeniem cieszyły się hod dogi. Dyskotekowa atmosfera udzieliła się wszystkim, a nasi uczniowie świetnie się bawili.

     • Podsumowanie projektu „Pieprz i wanilia – szlakiem roślin egzotycznych”.

     • W poniedziałek odbyło się podsumowanie projektu „Pieprz i wanilia – szlakiem roślin egzotycznych”. Spotkanie odbyło się w niezwykłej scenografii, która miała oddać klimat wcześniejszych spotkań. Uczniowie także wczuli się w tropikalny klimat i choć na krótko znaleźliśmy się na tropikalnej wyspie. Króciutko przypomnieliśmy nasze spotkania, zrobiliśmy mini quiz wiedzowy między grupami. Rozstrzygnięto także konkursy fotograficzny i kreatywny, które towarzyszyły projektowi. Nadszedł czas także na podziękowania. Kolejna część była mniej oficjalna. Był to czas na niezwykłe zdjęcia i czas wspólny z grami. Dziękuję uczestnikom projektu za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas!

    • Przyroda klasa 4
     • Przyroda klasa 4

     • Klasy czwarte pod opieką p. Marzeny Kieca poznawali składniki pogody. W ramach utrwalenia wiadomości uczniowie przygotowali i prezentowali własną prognozę pogody! Brawa za pomysły i twórcze działanie!

     • Koncert bydgoskich filharmoników

     • 17 listopada dla uczniów klas 0 – IV rozpoczął się  spotkaniem z muzykami z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, pierwszym z tego cyklu. Koncert był podsumowaniem minionego Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie mieli okazję usłyszeć patriotyczne melodie między innymi  „Ułani, ułani”, czy „My Pierwsza Brygada”. Nie zabrakło  dźwięków „Mazurka Dąbrowskiego”, który został wspólnie odśpiewany przez wszystkich zebanych. Prowadząca aktywizowała uczniów  do wypowiedzi dotyczących symboli narodowych i faktów historycznych  odnoszących się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie ku uciesze nauczycieli popisali się wszechstronną wiedzą. Z niecierpliwością czekamy na kolejne grudniowe muzyczne spotkanie, które wprowadzi nas w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

    • Dzień Czystego Powietrza.
     • Dzień Czystego Powietrza.

     • 14 listopada obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza. Nasza szkoła również uczestniczyła w manifestacji na rzecz uświadamiania, jak ważne jest dbanie o otaczającą przyrodę i środowisko i podejmowanie starań, by oddychać coraz lepszym powietrzem. Nasi uczniowie przystąpili do  konkursu plastycznego na ekobaner, oraz do indywidualnego konkurs plastycznego dotyczącego segregacji odpadów. Na rynku stanęły też "mobilne płuca". Płuca przez 2 tygodnie będą mierzyć poziom zanieczyszczenia powietrza. Społeczność uczniowska wypowiedziała także słowa deklaracji ekologicznej zobowiązując się m.in. do dbania o otaczającą przyrodę. 

     • Lapbook z okazji Święta Niepodległości...

     • Lapbook czyli dosłownie„książka na kolanach" to forma zaprezentowania informacji na dany temat. Ma postać teczki tematycznej zawierającej ilustracje, opisy, zdjęcia, rysunki, krzyżówki, umieszczone w kieszonkach lub na przyklejanych karteczkach, harmonijkach. W ten sposób uczniowie klasy 2b pod kierunkiem Barbary Piątkowskiej przyswoili sobie wiadomości na temat odzyskania niepodległości przez Polskę.

     • W hołdzie Niepodległej Polsce....

     • 10 listopada uczniowie klas 0 - 4 wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości. Apel przygotowali uczniowie klasy 2 c pod kierunkiem Pani Wiktorii Staszak. Zebranych zachwycił międzyinnymi  śpiew drugoklasistów. Uczniowie pięknie zaśpiewali szereg wzruszających pieśni patriotycznych. Na koniec uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Pan Michał Poczobutt, który zachęcił uczniów do czynnego udziału w obchodach tego narodowego święta wraz z rodzicami i dziadkami.

     • Świętujemy Niepodległość!

     • Dnia 10 listopada uczniowie klas 5-8 brali udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości. Świętowali radośnie, dumnie i we wspólnocie 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narratorzy z klas 5c i 7a przedstawili nam zarys historyczny tego wydarzenia. Chór szkolny zaśpiewał wzruszające pieśni patriotyczne. Z kolei delegacje wszystkich klas zmierzyły się z quizem historycznym, który ugruntował naszą wiedzę na temat historii Polski.

     • Pieprz i wanilia – szlakiem roślin tropikalnych

     • „Pieprz i wanilia – szlakiem roślin egzotycznych” prowadzone przez p. Marzenę Kieca. Tym razem przenieśliśmy się w tropiki za sprawą wirtualnej rzeczywistości z pomocą okularów VR, które pozyskała szkoła w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Zawędrowaliśmy do Brazylii, Tanzanii, na Madagaskar…. Wędrowaliśmy po egzotycznych bazarach jak i podziwialiśmy niezwykłe krajobrazy lasów tropikalnych. Był to dzień pełen wrażeń. 

     • Kawiarenka dla Natalki!

     • Dnia 28 października w naszej szkole, przy ulicy Wyrzyskiej i przy ulicy Pobożnego odbyła się kawiarenka dla Natalki. Zebrane pieniążki w kwocie 8622,17 zł jeszcze dziś trafiły na konto internetowej zbiórki - fundacji siepomaga! Kawiarenka była otwarta w godzinach od 7.00 do 12.00. Można było zakupić ciasta, babeczki, rogale, pizzerinki, napoje, wafelki, ręcznie wykonaną biżuterię. Wszystko dzięki aktywności rodziców, uczniów, nauczycieli, obsłudze szkoły . Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie, w szczególności rodzicom, firmie Oskard, p. Anecie Miszewskiej za wspaniałą biżuterię. Dyrekcja szkoły dziękuje bardzo za współpracę wszystkim zaangażowanym osobom!

    • Główna nagroda- wyjazd do escape room. Zespoły zrealizowały nagrodę konkursu „Jan Czochralski - człowiek z Kcyni” w ramach programu BGK „Dzieci Kapitana Nemo”.
     • Główna nagroda- wyjazd do escape room. Zespoły zrealizowały nagrodę konkursu „Jan Czochralski - człowiek z Kcyni” w ramach programu BGK „Dzieci Kapitana Nemo”.

     • 24 października 2022 r. zwycięskie drużyny ze szkół: Dziewierzewa, Mycielewa, Palmierowa oraz Kcyni, pojechały do Bydgoszczy zrealizować główną nagrodę. Główna nagroda to  pobyt w escape room.

           Escape roomy dają możliwość przeniesienia się w inny świat, taki, który znamy z filmów lub gier komputerowych. Gracz trafia w wir przygód, musi rozwiązywać zagadki, czasem bardzo trudne, współdziałać z innymi i przede wszystkim wydostać się z pokoju w określonym czasie.

           „Legenda miecza”, „Nautilus: Podmorska Przygoda”,  „Plan na włam”, „Cela nr 4”. - tak nazywały się pokoje do których trafili nasi laureaci.

           Gra w Escape Roomie rozwija najważniejsze umiejętności XXI wieku, komunikacja - zdolność dzielenia się pytaniami, pomysłami i rozwiązaniami w zespole, współpraca - efektywna praca z innymi uczestnikami, szczególnie jeśli znajdujemy się w grupie osób o odmiennym punkcie widzenia, krytyczne myślenie — zdolność do rozwiązywania problemów i podejmowania właściwych działań; umiejętność spojrzenia na zadanie z innej, nowej perspektywy, kreatywność — wymyślanie nowych, nieoczywistych, rozwiązań. Umiejętność stosowania różnych metod przy osiąganiu celów.

      Udało się!!!.  Wszystkie grupy pracowały zgodnie, komunikując się współpracując i oczywiście kreatywnie myśląc.  Bawiąc się zdobywano bardzo ważne umiejętności w życiu.

      Przypomnijmy zwycięscy Konkrsu „Jan Czochralski – człowiek z Kcyni” to szkoły z:  z Dziewierzewa w składzie: A. Nowaczewska, S. Kubalewski, Z. Urbaniak, K. Sokołowski, D. Rak z  Palmierowa w składzie: J. Kowalska, N. Nowicka, A. Orzoł, M. Demska, K. Guzek z Mycielewa w składzie: R. Jaszak, O. Stypczyńska, R. Socha, F. Brzykcy, M. Jaszak oraz Kcyni w składzie: N. Cyganek, M. Borowska, B. Chruściński, Mikołaj Matuszak, F. Marczak. Konkurs ten został dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w ramach III edycji konkursu grantowego „Dzieci kapitana Nemo” w kwocie 15000zł.  Część tej kwoty przeznaczono na realizację  pierwszego etapu tego konkursu tj. zakup inteligentnych robotów edukacyjnych za pomocą, których uczniowie poznają tajniki programowania.  Pozostała część przeznaczona była na realizację II etapu projektu czyli  konkurs o Janie Czochralskim oraz nagrodę główną wyjazd do escape room.


      ​​​​​​​

     • Dla zdrowia….

     • Uczniowie klasy 2b promują zdrowe odżywianie. Dziękt kuchennym przyborom ze Szkolnego kącika kulinarnego oraz  owocowych i warzywnych darów jesieni wykonali smaczne, pelne witamin salatki, które z wielkim apetytem wspólnie zjedli.

    • Międzyszkolny Gminny Konkurs „Jan Czochralski - człowiek z Kcyni” w ramach programu BGK „Dzieci Kapitana Nemo”- rozstrzygnięto
     • Międzyszkolny Gminny Konkurs „Jan Czochralski - człowiek z Kcyni” w ramach programu BGK „Dzieci Kapitana Nemo”- rozstrzygnięto

     • Zwycięskie drużyny to kolejno drużyna z Dziewierzewa w składzie: A. Nowaczewska, S. Kubalewski, Z. Urbaniak, K. Sokołowski, D. Rak z  Palmierowa w składzie: J. Kowalska, N. Nowicka, A. Orzoł, M. Demska, K. Guzek z Mycielewa w składzie: R. Jaszak, O. Stypczyńska, R. Socha, F. Brzykcy, M. Jaszak oraz Kcyni w składzie: N. Cyganek, M. Borowska, B. Chruściński, Mikołaj Matuszak, F. Marczak.

      Oprócz zmagań z 19 pytaniami dotyczącymi życia i osiągnięć Jana Czochralskiego, uczniowie mieli do przejścia wirtualny spacer po Kcyni, po miejscach w których przebywał profesor z równoczesnym rozwiązywaniem zagadek logicznych.

      W przerwach pomiędzy etapami konkursu uczniowie, którzy w miesiącach wrzesień, październik uczestniczyli w zajęciach z robotyki, które prowadziły nasze panie informatyk p. R. Pulikowska oraz N. Żychlińska, zaprezentowali zgromadzonym możliwości genibotów oraz microbitów.

      Uczestnicy mieli okazję zobaczyć 2 krótkie filmy dotyczące  życia profesora oraz posłuchać krótkiej opowieści dyrektora szkoły p. M. Poczobutta. Gościem specjalnym tego spotkania była prawnuczka profesora p. Ewa Hałas.

      Zawodnicy w przerwach mogli skorzystać z  przygotowanej kawiarenki, gdzie oprócz ciast, owoców serwowano również herbatę oraz kawę dla opiekunów. Główną nagrodą dla zwycięskich zespołów jest wyjazd do escape room - wyjście awaryjne do Bydgoszczy 24 października o czym przypomniała p. dyrektor A. Doiczman.

      Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga pogratulował wszystkim zawodnikom  zaangażowania  oraz koordynatorom projektu ciekawego pomysłu i realizacji.

      Przypomnijmy, konkurs ten jest dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w ramach III edycji konkursu grantowego „Dzieci kapitana Nemo” w kwocie 15000zł.  Część tej kwoty przeznaczono na realizację  pierwszego etapu tego konkursu tj. zakup inteligentnych robotów edukacyjnych za pomocą, których uczniowie poznają tajniki programowania.  Pozostała część przeznaczona była na realizację II etapu projektu czyli  konkurs o Janie Czochralskim oraz nagrodę główną wyjazd do escape room.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
    ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12

    89-240 Kcynia
    Poland
  • Logowanie