• Zmiana lokalizacji Filii PPPP w Szubinie

     • Uprzejmie informujemy o zmianie lokalizacji Filii Poradni w Szubinie               z dniem 01.08.2023r.

      Filia funkcjonuje obecnie w budynku na ul. Kcyńskiej 34a w Szubinie       na II piętrze.

      Możliwy jest kontakt mailowy z Filią na dotychczasowy adres: kontaktszubin@ppppnaklo.pl

      oraz telefoniczny na numer komórkowy: 510 091 095.

      Numery telefonów stacjonarnych będą aktywne od około połowy sierpnia.

       

      Ewa Burzyńska

      Dyrektor Powiatowej Poradni

      Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle nad Notecią

     • Piknikowe zakończenie roku szkolnego klasy 3b

     • 16 czerwca 2023 r. odbył się pożegnalny piknik uczniów klasy IIIb zorganizowany przez ich rodziców, na który zaproszono wychowawczynię p. Jolantę Soja i p. Grażynę Szmyt. Wielką atrakcją okazał się dmuchaniec, plac zabaw oraz wspólna zabawa. Nie obyło się bez pysznych kiełbasek, sałatek i ciasta. Wszyscy spędzili miło czas, mimo padajęcgo deszczu. Nawet w czwartek 21 czerwca burza nie pokrzyżowała planów uczniów klasy 3b. Zaplanowany klasowy piknik na szkolnym boisku odbył się w klasie, ku uciesze wszystkich obecnych, nie zabrakło także pysznych lodów dla ochłody.

     • OSTATNI WSPÓLNY WYJAZD KLASY 8 A

     • Rodzice uczniów klasy 8a przygotowali cudowny prezent na zakończenie szkoły podstawowej swoim dzieciom. Dnia 2 – 3 czerwca 2023 r. odbył się ostatni wspólny wyjazd do Chomiąży Szlacheckiej. Wspólne biesiadowanie zaczęliśmy 2 czerwca o godz. 17 balem ósmoklasisty. Oczywiście rozpoczęliśmy polonezem. Następnie wychowawczyni – Pani Wioletta Radomska otrzymała od każdego wychowanka różę z osobistymi podziękowaniami. Wręczyliśmy też Pani dyplom. Dalsza część mijała nam bardzo radośnie przy obficie zastawionym stole i na roztańczonym parkiecie. Bawiliśmy się znakomicie. Śmiechom i wspomnieniom nie było końca. Późnym wieczorem pojawił się tort z napisem; „Szczęśliwej drogi już czas…” i ośmioma racami. Około północy zmieniliśmy stroje, by dalszą część spędzić przy ognisku. I tu humory wszystkim dopisywały. A tańce przeniosły się z sali na boisko przy ognisku.  Około godziny 2 udaliśmy się do swoich pokoi. Rano 3 czerwca po śniadaniu wróciliśmy do domu. Cieszymy się, że byli też z nami rodzice, którzy również włączyli się do zabawy. Dziękujemy!

     • Wakacje tuż, tuż...

     • W ostatnim tygodniu nauki uczniowie klasy IIb zajadali się pysznymi lodami i świetnie bawili się podczas pikniku na szkolnym boisku.

     • Wycieczka do Gdyni

     • 13 czerwca 2023 roku klasy 3a i 3b z wychowawczyniami p. A. Wilczyńską i p. J. Soją wybrały się na wycieczkę do Gdyni. Wielką atrakcją było Centrum Edukacji Experyment, w którym uczniowie wykonywali różne doświadczenia. Zwiedzali również statek muzeum "Dar Pomorza". W drodze powrotnej nie zabrakło wizyty w McDonald's. Zadowoleni z całodniowej wycieczki wróciliśmy do domu z pamiątkami.
      Napisz do: Patrycja Chojecka     • Sukces naszych uczniów

     • Gminny konkurs upcyclingu  „Drugie życie” organizowany przez EkoTeam działający w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni został rozstrzygnięty!

      W ramach konkursu należało  z rzeczy codziennych, zużytych, właściwie „śmieci”, zrobić nowe przedmioty, czyli nadać  drugie życie.

      Troje naszych uczniów  zostało laureatami tego konkursu.

      I miejsce zdobyła uczennica klasy 4b Julia Hałas

      Wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy 4c tj. Weronika Bakaj oraz Błażej Berka.

      Nagrody rzeczowe wśród których znalazły się zestawy głośników bezprzewodowych, słuchawki bezprzewodowe czy Powerbank  bardzo ucieszyły naszych zwycięzców, a sponsorem tytularnym nagród jest @CaritasLaudatoSi dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

      GRATULUJEMY laureatom!!!

     • Warsztaty bębniarskie z grupą Ażdżaja

     • Grupa Ażdaja- poznańskie trio folkowe prezentujące muzykę średniowieczną, etniczną i fantasy – prosto z łabiszyńskiej pętli czasu przeniosła się do naszej szkoły.  Uczniowie klas 4 wzięli udział w przeprowadzonych przez zespół warsztatach bębniarskich, na których w formie zabawy poznali podstawowe rytmy wybijane pałkami, dłońmi, palcami. Poznali rodzaje bębnów np.: obręczowy, taraban, tołumbas czy bębenek baskijski(tamburyn). Na zakończenie spotkania wszystkim uczniom podzielonym na grupy udało się  wybić wspólnie rytm. Gratulacje dla uczestników. Dziękujemy bardzo grupie Ażdaja za wspólną zabawę.

     • Żywa lekcja historii!!!

     • 7 czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii zorganizowanej przez Towarzystwo Historyczne w Kcyni. Głównym tematem spotakania było powstanie wielkopolskie, które również swoim zasięgiem objęło Kcynię. O tym opowiedział nam pan Piotr Dąbrowski. Uczniowie mogli zobaczyć również pamiątki z tamtego okresu, zaprezentowano strój powstańca wielkopolskiego, mogliśmy zobaczyć , jak kiedyś wyglądał dworzec kolejowy w Kcyni.

     • Aktorski popis klasy 3b

     • 2 czerwca klasa 3b z wychowawczynią J.Soją przygotowała przedstawienie pt. "Jak uratować las?". Obejrzały je klasy zerowe, które z zaciekawieniem oglądały grę aktorów i nagrodziły ich gromkimi brawami.

       

       

     • Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/23

     • Dyrektor Szkoły im. Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 odbędą się w następujących terminach :

      - 22.06.2023 – czwartek godz. 9.00, oddziały ,,0 A” i ,,0 B”   – sala sportowa
      przy ul. Wyrzyskiej 12

      Zakończenie roku uczniów klas I – VIII :

      - 23.06.2023 – piątek godz. 8.00 – klasy I – IV – sala sportowa ul. Wyrzyska 12

      - 23.06.2023 – piątek godz. 10.00 – klasy V – VII – sala sportowa ul. Pobożnego 1

      - 23.06.2023 – piątek godz. 12.00 – klasy VIII – sala sportowa ul. Pobożnego 1

     • Sportowy Dzień Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas V-VIII nie mieli zajęć lekcyjnych,a w zamian za to zaproponowaliśmy im,aby ten dzień spędzić " na sportowo". W ramach tego dla wszystkich uczestników zostały przygotowane różne konkurencje zwinnościowe.Byly to m.in.skoki na skakance,brzuszki, rzuty do kosza, strzały piłki kijem hokejowym do bramki,rzuty na obręcz,strącanie kręgli, " uproszczone wędkowanie" itd. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonanie poszczególnych zadań w określonym czasie, bądź w postaci trzech trafień, zdobywając punkty.Suma punktów pozwoliła nam na wyłonienie zwycięzców i nagrodzenie ich w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców - klasy 5-6 i 7-8. Ponadto podczas obchodów dzisiejszego święta zostały również rozegrane dwa finały Turnieju Piłki Nożnej o puchar dyrektora szkoły.Mistrzem szkoły w piłce nożnej w kat.klas 4-6 została kładą 6a,a w kategorii klas7-8 klasa 8b.Wszystkim uczestnikom dzisiejszego Dnia Dziecka, który spędziliśmy zdrowo na sportowo dziękujemy za udział i gratulujemy uzyskanych wyników. Przez cały dzień wszystkim dopisywały dobre humory,a na twarzach widniał uśmiech, który niech nam towarzyszy każdego dnia,nie tylko od święta.

     • Innowacja międzyprzedmiotowa

     • Ważnym elementem nauczania jest dostrzeżenie łączności zdobywanej wiedzy z praktyką. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w innowacji międzyprzedmiotowej, która pokazywała zarówno piękno jak i duchowe walory Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni. Poznawali wiedzę na lekcjach plastyki i religii, a zwieńczeniem projektu stały się zajęcia w Sanktuarium, w którym odkrywali przydatność zdobytej wiedzy.

     • Wycieczka do Torunia

     • 30 maja 2023 roku uczniowie klas IIa, IIb, IIc pod opieką wychowawców p. P. Chojeckiej, p. B. Piątkowskiej, p. W. Staszak oraz p. H. Koniec - Pezackiej i p. J. Zimnej wybrały się do Torunia. Dzieci spacerując malowniczymi uliczkami miasta Kopernika zwiedziły Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Rynek Starego Miasta z Ratuszem, Pomnik Mikołaja Kopernika i Piernikową Aleję Gwiazd. Wiele radości dostarczyła dzieciom także wizyta w Centrum Nowoczesności Młynie Wiedzy. Nie zabrakło również czasu wolnego na zakup pięknych pamiątek. Do domu wróciliśmy szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia.☺🍀
     • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

     •  8 maja przypadał Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dzieci z oddziału 0B z paniami Julitą Rybacką Stróżyk i Zofią Napierała udały się, przy sprzyjającej pogodzie, do Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Na ręce pani bibliotekarki Beaty Partyka przekazały laurkę z życzeniami dla pracowników biblioteki. Podczas zwiedzania biblioteki, pani Beata przybliżyła im zasady korzystania z niej i opowiedziała, na czy polega praca bibliotekarzy. Dzieci wzięły również udział w konkursie zagadek. Dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie, urozmaicone słodkim poczęstunkiem oraz za upominki.

     • Profilaktyka uzależnień – konkurs w Powiecie

     • 27 kwietnia 2023r. odbył  się w Nakle nad Notecią XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Organizatorem imprezy była Komenda Powiatowa Policji. Swoją wiedzę  mogli sprawdzić najstarsi uczniowie szkół podstawowych powiatu nakielskiego.

            Głównym celem rywalizacji było promowanie zdrowego stylu życia i poszerzenie wiadomości na temat zagrożeń dotyczących uzależnień.

           Naszą szkołę reprezentował ponownie jak w roku ubiegłym Michał Błaszczykiewicz i tak jak rok wcześniej zajął drugie miejsce. Otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

           Gratulujemy zwycięstwa. Szkolnym opiekunem Michała była pedagog  Hanna Nowak.

     • Matematyka w terenie

     • Matematyka kojarzy się powszechnie z przedmiotem wymagającym całkowitego skupienia i koncentracji. Czy zatem można zajęcia z matematyki realizować poza klasą lekcyjną? Otóż można. Pola i obwody figur płaskich oraz działania na ułamkach dziesiętnych to tematy lekcji matematyki w klasach 5, które są realizowane na boisku szkolnym. Ile paczek nasion kwiatów, ile metrów siatki potrzeba na przygotowanie rabatek kwiatowych na boisku to niektóre z zadań z którymi zmierzyli się uczniowie.  Piękna pogoda, uśmiechy na ustach oraz dobry podział prac w grupie pozwoliły  ukończyć zadanie w określonym czasie.  Następne lekcje tuż tuż...

     • 70-ta rocznica śmierci naszego Patrona

     • 21.04.2023r. obchodziliśmy 70 rocznicę śmierci Jana Czochralskiego, patrona naszej szkoły. Byliśmy współorganizatorami tej uroczystości. Dzień ten rozpoczął się częścią oficjalną: krótką inscenizacją dotyczącą życia Jana Czochralskiego, następnie wykładem prof. Boguszewskiego, który w bardzo ciekawy sposób mówił o Janie Czochralskim o jego dokonaniach i wpływie na współczesność. Wśród zaproszonych gości byli również członkowie rodziny prof. Nie zabrakło również włodarza naszego miasta p. M. Szarugi. Pan Dyrektor dziękując zaproszonym gościom za przybycie i zaangażowanie, podarował statuetki okazjonalne, które zostały wydrukowane na warsztatach z druku 3D w naszej szkole.

      Pozostały czas uczniowie spędzili uczestnicząc czynnie w warsztatach. Pierwsze z nich to „Mobilne Laboratoria Przyszłości”. W dwóch salach szkolnych, zmianowo wszystkie klasy uczestniczyły w spotkaniach z nowoczesną technologią.

      W tym samym czasie na sali gimnastycznej odbywały się warsztaty zorganizowane przez nauczycieli oraz młodzież naszej szkoły. Również zmianowo uczniowie wszystkich klas mogli samodzielnie pod uważnym okiem kolegów z klasy 8 zaprogramować roboty: micro:bita lub genibota. Zaprojektować breloczek i wydrukować go w drukarce 3D. Obejrzeć film na VR, ułożyć tańczącego ludka z klocków lego, zastać modelem w atelier fotograficznym. Każdy z uczestników mógł skorzystać z nowoczesnych technologii które zostały zakupione w ramach programu #Laboratoriaprzyszłosci

      Uczestniczono również w warsztatach chemicznych dotyczących badania wody.

      Dzień wcześniej wszystkie klasy pod opieką nauczycieli obejrzały multimedialne przedstawienie – Iskry Niepodległej. Dzień bez plecaka zapamiętamy długo bo nauka przez zabawę to przyjemny sposób zdobywania wiedzy.

     • ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     •      27 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę Konstytucji 3  Maja. Uczniowie klas V – VIII oglądali wystawę poświęconą uroczystości. Mieli też okazję wysłuchać kilku ważnych informacji na temat Konstytucji i poznać portrety tych, którzy przyczynili się do jej uchwalenia. Towarzyszyło temu również słowo poetyckie.

           Atrakcją dla młodzieży był też quiz sprawdzający wiedzę na temat jednego z ważniejszych świąt (konkurs przygotowany we współpracy z samorządem). W maju poznamy zwycięzcę, któremu zostanie wręczona nagroda.

           Organizatorami szkolnych obchodów byli uczniowie kl. Va i VIIIa z wychowawczyniami - Panią Anną Kubalewską i Panią Wiolettą Radomską.

       

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

   Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

   Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
   • renata_pulik@interia.pl lub nati_28@op.pl
   • ul. Wyrzyska 12, tel. (52) 589 37 39
    ul. Bolesława Pobożnego 1, tel. (52) 589 37 43
   • ul. Wyrzyska 12

    89-240 Kcynia
    Poland
  • Logowanie