W przededniu Dnia Kobiet w ramach współpracy szkoły z rodzicami na lekcji wychowawczej w klasie 6 B gościła pani Agnieszka Krzeszewska- mama Jakuba i Piotrka. Pani Agnieszka pracuje w księgowości w naszej szkole, jednak nie przyszła opowiadać uczniom o swojej pracy a raczej o swoim hobby. Pani Krzeszewska jest artystycznie uzdolniona i sama potrafi wykonać wspaniałą biżuterię. Zdradziła nam również swoje ukryte marzenie, ze chciałaby zająć się kiedyś kowalstwem artystycznym. Przyniosła do klasy ogromne pudło a w nim różności, wspaniałe wisiorki, koraliki, druciki i szczypce, którymi trzeba było doginać oczka i formować bransoletki, kolczyki i zawieszki. Wszystko wyglądało zjawiskowo, najbardziej zachwycone były dziewczyny, ale o dziwo i chłopcy złapali bakcyla i w ciszy i skupieniu wykonywali ozdoby. A, że termin był nie przypadkowy, bo przed Dniem Kobiet, to chłopcy mogli własnoręcznie wykonać prezenty dla swoich mam, sióstr czy koleżanek. Nic przecież nie cieszy bardziej niż oryginalny prezent , w który włożyliśmy tyle pracy. Pani Agnieszka okazała wiele ciepła i cierpliwości , pomagała dopracować szczegóły i podsuwała pomysły jak można było wykonać ozdoby. Powstały prawdziwe arcydzieła niczym z najlepszego salonu jubilerskiego. Wszyscy byli zachwyceni, pani Agnieszka otrzymała gromkie brawa. Sama przyznała, że nie spodziewała się, że tak chętnie przede wszystkim chłopcy podejmą wyzwanie. W czasach, gdy wszystko dzieciom wydaje się nudne lekcja była doskonałym sposobem na nudę i jak się okazało można jeszcze z młodzieżą popracować i coś wspólnie zrobić, a przede wszystkim ciągle takimi działaniami integrować klasę. Dzieci podziękowały i zaprosiły panią Agnieszkę na kolejne zajęcia, a my czekamy na kolejnych chętnych do współpracy rodziców, bo " ten zwycięża, kto drugiemu da najwięcej światła od siebie".