• Dzień Patrona 2021

• Uczniowie klas 3b i 3c uczcili święto naszej szkoły - Dzień Patrona - wykonując prace plastyczne pt. "Kcynia miasto Jana Czochralskiego".

• „ NIE MA TAKIEJ RZECZY, KTÓREJ NIE MOŻNA BY OSIĄGNĄĆ PRACĄ”

•

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Przedmiotowych Konkursach Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkursy te nie cieszą się zwykle większym zainteresowaniem uczniów, gdyż uważane są za jedne z trudniejszych, obejmują szeroki zakres materiału, wymagają wiele dodatkowej pracy, czasu , ponieważ  podzielone są na etapy : szkolny, rejonowy i wojewódzki , a do zaliczenia etapu potrzebne jest aż 85% poprawnych odpowiedzi. Mimo trudności i zdalnego nauczania tego zadania podjęło się czworo uczniów : Stanisław Wiśniewski, Anna Kwiatkowska, Marcel Majda i Anna Kwiatkowska oraz nauczyciel języka polskiego pani mgr Anna Góralczyk.

Stanisław Wiśniewski z klasy 8c  oraz Wiktor Duliba , uczeń klasy 7b  osiągnęli  najwyższy wynik czyli tytuł laureata konkursu  z języka polskiego. Nagrodą dla tych uczniów jest zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu . Staszek zaliczył etap wojewódzki na 97,5 % , co świadczy o wysokim poziomie wiedzy i umiejętności z języka polskiego. Wiktor, uzyskał wynik  92,5 % , który również jest imponujący, biorąc pod uwagę fakt, ze jest to uczeń dopiero klasy 7.

Anna Kwiatkowska , uczennica klasy 8c, otrzymała tytuł finalisty konkursu z języka polskiego. W związku z tym, iż konkurs odbywał się zdalnie, Ania miała ogromnego pecha , pokonał ją nie sam test a problemy techniczne. Jej 87,5%  na konkursie to  powód do dumy.

Uczniowie ci w nagrodę otrzymują ocenę celującą na koniec roku szkolnego z przedmiotu język polski oraz pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej przez siebie szkoły. Jaka szkoła nie chciałaby takich uczniów jak Staszek, Wiktor czy Ania?

Jak się okazuje , Stanisław Wiśniewski jest wszechstronnie utalentowany, gdyż został również finalistą konkursu z geografii, w którym zdobył wysoką ilość punktów . Świetny wynik otrzymał również na konkursie z matematyki oraz  chemii.

Na wyróżnienie zasługuje też Marcel Majda, uczeń klasy 8c, który uzyskał wysoką lokatę w konkursie przedmiotowym z języka polskiego na etapie rejonowym i niewiele mu zabrakło by przejść do kolejnego etapu.

Wymienieni uczniowie przez wiele miesięcy przygotowywali się do konkursów i na pochwałę zasługują nie tylko ich sukcesy, wyniki , ale przede wszystkim pracowitość i chęci. W czasach, gdy większości się nic nie chce, jesteśmy rozleniwieni,  jest to wręcz  niezwykłe. Uczniowie  są zmęczeni ogromem pracy, ale wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu na pewno im się przyda w szkole ponadpodstawowej , a nawet i w życiu. Ich ambicja i determinacja w dążeniu do celu  zasługują na podziw i stanowią wzór do naśladowania, bo jak powiedział Mark Twain : „ Nie ma takiej rzeczy , której nie można by osiągnąć pracą”. Uczniom i rodzicom tych uczniów serdecznie gratulujemy oraz  życzymy dalszych sukcesów!