Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

Biblioteka

Działania

 

 

Biblioteka w naszej szkole spełnia wiele funkcji, do głównych należą: szerzenie i propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych, centrum multimedialne, opieka nad konkursami recytatorskimi.

 

           Pracami w bibliotece i opieką nad zbiorami zajmuje się p. mgr Zofia   Napierała.  Swoją pracę rozpoczęła w tej szkole w 1993r. Dzięki jej staraniom i zabiegom szkoła w 2000r zyskała nowe pomieszczenia. Księgozbiór jest systematycznie odnawiany.
 

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

     Po raz kolejny na całym świecie obchodzone było Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Nasza biblioteka już po raz kolejny włączyła  się do obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Na zebraniach Koła bibliotecznego ustaliliśmy program obchodów. Każdy otrzymał zadanie do wykonania. Na kilka dni przed świętem  w różnych miejscach szkoły pojawiły się plakaty informujące o tym wydarzeniu. Dla grona Nauczycielskiego zostały wystosowane zaproszenia. W tym roku przygotowaliśmy: 

§  Przedstawienie „Sąd nad książką” dla klas IV – VI

§  Wystawę „Przedmiotów znalezionych w książkach naszej biblioteki”

§  Wpisanie tytułu i autora ulubionej książki na specjalnym plakacie „Warto mnie przeczytać”

§  Czytam więc jestem – odgadywanie zagadek dla klas I-III

§  Wystawę sentencji i cytatów o bibliotece, książkach i czytaniu

§  Pokaz slajdów o Bibliotece Aleksandryjskiej

§  Czytanie bajek w klasach zerowych i pierwszych  

Centrum multimedialne

W 2006 roku przyznano naszej szkole 4 komputery i od tej pory biblioteka stanowi centrum multimedialne w szkole. W każdą przerwę wielu uczniów korzysta z zasobów programów..