• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada uczniowie klas 0 - 3 obchodzili Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki. Każda klasa świętowała w swojej sali. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialne  opowiadające historię pluszowego misia, wykonały plakaty  oraz wykololorowały zakodowane misie, rozwiązywały także quizy o bohaterach tego dnia. Na przerwach bawiły się przy wesołych piosenkach o misiach. W tym dniu w naszej szkole było bardzo wesoło.

• To Mnie Kręci, To Lubię - konkurs foto

• Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia, pokazującego, to, co jego autor lubi w szczególny sposób. Może to być bliska osoba, domowy pupil, hobby, przedmiot, miejsce, czynność, czy sytuacja… Liczymy na pomysłowość, wrażliwość i poczucie humoru uczestników konkursu.

To od Was  zależy, co zechcecie przedstawić na swoich fotografiach.

Główne zasady konkursu:

1. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej  szkoły

2. Uczestnik konkursu może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy prace fotograficzne.

3. Aby wziąć udział w konkursie należy  wykonane zdjęcia przesłać drogą elektroniczną na adres: fototeka21@gmail.com, (w tytule podać imię i nazwisko oraz klasę)  w terminie od 22 listopada do 2 grudnia  2021 r.

4. W konkursie przewidziano nagrody.

5. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie w 3 tygodniu grudnia na oficjalnym podsumowaniu zajęć fotograficznych w naszej szkole.

Wszystkie pytania należy kierować do opiekunów konkursu:

p. Renaty Pulikowskiej,  p. Marzenny Lulka oraz p. Doroty Pater

• Fotograficzny spacer po Bydgoszczy

• Kolejne spotkanie grupy fotograficznej z naszej szkoły za nami. W środę uczestniczyliśmy w  wycieczce po Bydgoszczy. Szukaliśmy piękna w otaczjącym nas świecie i uwiecznialiśmy je w fotografii. W Bydgoszczy nie jest to trudne, przecież nasze miasto wojewódzkie jest w tej chwili jednym z piękniejszych miast w Polsce. Odwiedziliśmy nowo otwarte Młyny Rothera na wyspie młyńskiej gdzie obejrzeliśmy wystawę znanego fotografika Chris Niedenthal. Kolejny etap to sama wyspa młyńska z pięknie wkomponowaną rzeką w krajobraz miasta. Katedra z urokliwymi kolorami, sklepieniami,  rynek miasta oraz zwiedzanie i warsztaty w muzeum fotografii. Kolejna przygoda z fotografią pozwoliła dostrzec w  naszej przestrzeni piękno które uwypukla światło, cień. Grupa młodych fotografów bierze udział w zjęciach pozalekcyjnych pn "widzialne i niewidzialne"  które są dofinansowane przez Gminę Kcynia. Świetna grupa młodych ludzi ich młodzieńcze spojrzenie na świat doskonała pogoda oraz humory, które dopisywały wszystkim również  opiekunom wycieczki pani D. Pater, M. Lulka oraz R. Pulikowska spowodowały że wyprawa ta pozostanie na długo w naszych wspomnieniach.

• Co to jest Niepodległość?

•    "Co to jest Niepodległość teraz wiem już na pewno....,każde dziecko dziś woła to polski dom, polska szkoła ".

10 listopada 2021 w naszej szkole w budynku na ulicy Bolesława Pobożnego wszyscy uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani , każdy z przypiętą rozetką .Już od wczesnych godzin porannych w czasie przerw płynęła muzyka, ale inna niż zwykle, tym razem były to pieśni i piosenki patriotyczne.

Tuż przed godziną 11 wszyscy zebraliśmy się na płycie boiska aby utworzyć żywą flagę o barwach biało-czerwonych .Następnie pan Dyrektor powiedział kilka słów o Hymnie Narodowym " Mazurku Dąbrowskiego".

O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała Hymn Polski. Po czym rozeszliśmy się do klas. Wtedy do pracy przystąpiła komisja konkursowa, która oceniła przygotowane przez klasy konkurencje, a mianowicie:

• Niepodległościowy fragment kamiennego ogrodu

• Galerię wybitnych Polaków

• Wydarzenie z dekady po roku 1918

• Rozetki

Wszystkie klasy wywiązały się z zadań im powierzonych nieomal w 100% .Komisja miała nie lada "twardy orzech do zgryzienia".Po konsultacjach przyznano nagrody:

I miejsce klasa 8b

II miejsce klasa 4b

III miejsce klasa 5b

Uczniowie tych klas otrzymali słodkie nagrody.

Nad organizacją tego dnia czuwał Samorząd Uczniowski z opiekunem Marleną Szymczak

• Spotkanie z absolwentami

• Żywa lekcja doskonalenia zawodowego oraz warsztaty fotograficzne z zaproszonymi gośćmi już za nami. W piątek 5.11.2021 r. w naszej szkole gościliśmy czterech absolwentow naszej szkoły byli to: Magda Kieca uczennica Liceum plastycznego w Bydgoszczy, Zosia Krzyżanowska studentka Uniwersytetu Artystyczny(ASP) w Poznaniu, Dominik Krzeszewski student Filmoznastwa na UAM w Poznaniu oraz Stanisław Dąbrowski student ekonomii na UMK w Toruniu oraz Szkoły filmowej w Łodzi. Nasi goście opowiedzieli nam o swoich pierwszych życiowych(zawodowych) wyborach, zareklamowali swoje szkoły średnie oraz wyższe. Po spotkaniu  zainteresowani uczniowie oraz członkowie szkolnych warsztatów fotograficznych pod okiem młodych fachowców wykonali zdjęcia przygotowanej wcześniej martwej natury oraz uzyskali konstruktywne uwagi dotyczące swoich prac. Spotkanie prowadziła pani Renata Pulikowska a nad przebiegiem spotkania czuwały panie Dorota Pater oraz Pani Marzenna Lulka. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.