• Dzień Edukacji Narodowej

•    W tym roku szkolnym nie możemy spotkać się na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, ale to wcale nie oznacza, że zapomnieliśmy o naszych Nauczycielach! Wręcz przeciwnie!  Po czasie zdalnej nauki wiemy, że bez Was nie damy rady. Bez Waszego wsparcia, wiedzy, cierpliwości, słowa otuchy, a czasem krytyki nie zdobylibyśmy wykształcenia!

Przygotowaliśmy dla Was  online krótki program artystyczno muzyczny pt." Duża przerwa" aby złożyć  w ten sposób najserdeczniejsze życzenia.

.https://drive.google.com/open?id=1-lM0-Yq7hPgGaIV7y4LlH-Rcjl8FUlPX

• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

•   W środę dnia 6 października uczniowie naszej szkoły dokonali wyboru nowego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im.Jana Czochralskiego w Kcyni

Wszyscy mieliśmy okazję zapozać się z programami wyborczymi kandydatów ,których plakaty zostały rozmieszczone na terenie szkoły.

Wyniki wyborów są następujące:

Przewodniczący:Zuzanna Dziewieczyńska

Z-ca przewodniczącego: Dorota Chełkowska

Skarbnik:Marta Halaburda

Członkowie:Michalina Turkowska

Maja Suty

Lilianna Kubalewska

• Konkursy Fotograficzne

•                                                Drodzy Uczniowie Naszej Szkoły!

Zapraszamy do udziału w konkursach fotograficznych.

1.Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym , nawiązującym do Dni Jana Pawła II, którego temat brzmi ,, Ku pojednaniu”.

Każdy uczestnik może przesłać na konkurs maksymalnie 4 prace(format minimum 30x40 cm.).

Do prac należy dołączyć ich wersję elektroniczną.

Prace należy przesłać na adres organizatora do 22. 10.2021

2.Konkursie fotograficznym pt ,, Baczyński bez filtra”

Jest on przeznaczony dla uczniów klas 7-8.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać fotografie (technika dowolna),do wybranego utworu poety.

Należy podać tytuł zdjęcia oraz tytuł wybranego przez siebie utworu.

Termin nadsyłania prac mija 31 grudnia 2021r.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursach!!!

Osobom zainteresowanym chętnie udzielimy wskazówek i przekażemy konieczne informacje !

Ks. S. Gajek oraz A. Kubalewska

• Zapraszamy do udziału w akcji ekologicznej!

• Szanowni Państwo,  Drodzy Uczniowie,

Szkoła realizuje innowację „Inspirujemy do bycia eko - 10 wyzwań ekologicznych z TIK”.

Innowacja ta ma na celu edukować i promować działania ekologiczne, a ich dokumentacja będzie oparta na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, które w ostatnim czasie towarzyszą nam w szkole niezależnie od nauczanego przedmiotu.

Warunki udziału uczniów w innowacji

Za zaangażowanie i prawidłowe wykonanie zleconych zadań uczniowie otrzymają oceny dodatkowe z przedmiotu przyroda lub biologia, zgodnie z zasadami określonymi w statucie danej szkoły i przedmiotowym systemem oceniania

Uczeń może dołączyć do realizowanej innowacji w dowolnym momencie jej trwania, może wykonać jedno bądź kilka zadań zapisanych w harmonogramie. Udział w tym przedsięwzięciu jest nieobowiązkowy. Zgodę na udział ucznia w innowacji musi wyrazić rodzic/opiekun prawny dziecka.

Czas trwania innowacji: wrzesień 2021 - czerwiec 2022

Zadania będą ukazywały się według harmonogramu raz w miesiącu.

Zadanie na październik:

W tym miesiącu porządkujemy swoją wiedze o segregacji śmieci.

Do wykonania jest quiz na temat: Segregacja śmieci

Szczegółowe informacje są umieszczone na padlecie, który kryje się pod tym linkiem:

Monitorowanie

Szkolny koordynator innowacji będzie monitorował poprawność prac wykonanych przez uczniów oraz będzie je zamieszczał na wykonanej przez siebie tablicy wirtualnej. Inicjator przedsięwzięcia będzie upubliczniał wybrane prace uczniów na wspólnej stronie internetowej innowacji https://inspirujemydobyciaeko.wordpress.com/ .

Na powyższej stronie klikamy na zakładkę szkoły realizujące innowację, a następnie na nazwę naszej szkoły.

Współautor i szkolny koordynator innowacji: Marzena Kieca

Kontakt e-mail: mak380@wp.pl lub przez messenger

Bieżące informacje o innowacji pojawiać się będą na padlecie:

a także w dzienniku Librus, na stronie internetowej szkoły, w gablocie na holu szkoły, oraz u  koordynatora innowacji podczas dyżurów - w zależności od potrzeb.

Uczniów zainteresowanych proszę o kontakt.

Życzę dobrej zabawy i kreatywnych pomysłów

Pozdrawiam, w razie pytań proszę o kontakt

Marzena Kieca

•  XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, 1 października 2021
          • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, 1 października 2021

• Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

zobacz więcej zdjęć