• Sprawy Uczniowskie

• KLASA NA MEDAL

"Klasa na medal"

to akcja Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły skierowana do uczniów klas 4-8. W każdym miesiącu od października 2023r. do czerwca 2024r. uczniowie będą rywalizować o tytuł "Klasy na medal" angażując się w zaproponowane przez Samorząd Uczniowski wyzwania oraz wpłaceniu największej kwoty pieniędzy na Radę Rodziców w okresie od 01.09.2020r. do 30.05.2021r.

REGULAMIN KONKURSU „KLASA NA MEDAL”

w Szkole Podstawowej im. J. Czochralskiego w Kcyni obowiązujący w roku szkolnym 2023/2024

KONKURS ORGANIZOWANY PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI DLA KLAS IV – VIII

Zasady :

1. Konkurs dotyczy uczniów klas 4-8.

2. Konkurs trwa od 1 października 2023 r. do 5 czerwca 2024 r.

3. Organizatorem konkursu „KLASA NA MEDAL” jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. J. Czochralskiego w Kcyni

4. O wyniku końcowym decyduje suma punktów uzyskanych przez klasę w różnych obszarach działań zawartych w Regulaminie. Dni tematyczne (przebieranie się) (punktacja będzie przeliczana na procenty względu na rozbieżną liczebność uczniów w klasach,

5. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w czerwcu 2024 r.

6. Wyniki zostaną wywieszone pod koniec każdego miesiąca po zakończeniu konkurencji.

Cele konkursu :

• motywowanie do aktywności na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego;

• kształtowanie poczucia wspólnoty;

• promowanie nauki;

• promowanie pozytywnych postaw uczniów;

• wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad uczciwej rywalizacji;

• wspieranie działań dydaktycznych i wychowawczych szkoły.

Nagrody: (wręczenie podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego)

• I miejsce – statuetka klasy na medal oraz kosz słodyczy

• II miejsce –medal oraz kosz słodyczy

• III miejsce –kosz słodyczy

Zadania:

PAŹDZIERNIK:

09-13.10. 2023 –lekcja wychowawcza: Światowy Dzień Zwierząt – warto pomagać!- promowanie wśród uczniów idei niesienie pomocy bezpańskim, chorym i porzuconym zwierzętom. Zachęcenie uczniów do zbiórki na rzecz  schroniska. Za przeprowadzenie zajęć i zbiórkę karmy klasa otrzymuje max 13 pkt.

23-27.10.2023 - lekcja wychowawcza –Kultura osobista w życiu szkolnym. Przypomnienie podstawowych zasad savoir – vivre w różnych sytuacjach. Za przeprowadzenie zajęć i wykonanie plakatu klasa otrzymuje 10 pkt.

LISTOPAD

27.11.2023 - Dzień kapelusza i czapki - ubieramy różnorodne nakrycia głowy, np.: czapki z daszkiem, kapelusze itd. ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

06.11.2023 - Rozpoczęcie akcji ,,Góra grosza” - każda klasa do końca grudnia zbiera monety do klasowej puszki – przeliczenie monet i punktacja w styczniu ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

GRUDZIEŃ:

06. 12. 2023 r. – uczniowie przychodzą ubrani na czerwono bądź w mikołajkowych czapkach lub  w przebraniu za świętego Mikołaja, Renifera i Elfa.

do 15. 12. 2023 r. 5 kartek świątecznych każda klasa przygotowuje i oddaje do oceny (format: 10,5cm x 15 cm), Oddanie prac = 10 pkt.

STYCZEŃ

30.01.2024 - Dzień postaci z filmów, bajek i seriali - przebieramy się za postacie z filmu, serialu, bajki itp.  ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

LUTY

09.02.2024 - Walentynki - Dzień  kolorowej koszuli   ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

Plakat - Konkurs na serce wykonane dowolną technika plastyczną

MARZEC

21.03.2024 -Dzień kolorów - 12 marca podczas zebrania zarządu SU zostanie przeprowadzone losowanie. Na wylosowany kolor klasa ubiera się podczas obchodów pierwszego dnia wiosny (21 marca).  ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

do 22 marca 2024 r. - kartki wielkanocne - każda klasa dostarcza 5 kartek (format: 10,5 cm x 15 cm), Oddanie kartek= 10 pkt.

04.04.2024 - dzień skarpetki nie do pary   ( klasa otrzymuje max 13 pkt)

od 08. 04. 2024 do 12.04.2024Tydzień Zdrowego Śniadania- każda klasa przygotowuje zdrowe śniadanie oraz wspólnie je spożywa (przypomnienie podstawowych zasad zdrowego odżywiania się oraz zasad kulturalnego spożywania posiłków) Za zrealizowanie projektu klasa otrzymuje 10 pkt. ( Udokumentowanie w postaci zdjęć)

22.05.2024 - Dzień szalonej fryzury - ciekawe i nietypowe upięcia włosów

( klasa otrzymuje max 13 pkt)