• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020r.

Dzień Edukacji Narodowej

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Edukacji Narodowej.Data polskiego Dnia Nauczyciela upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowanej przez Sejm Rozbiorowy właśnie w dniu 14 października 1773 r.

Dzień Edukacji Narodowej jest tradycyjnie uroczyście obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z nauczaniem i wychowaniem. To właśnie tego dnia nauczycielom i pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi przyznawane są wyróżnienia i nagrody za osiągnięcia dydaktyczno- opiekuńczo-wychowawcze. To także okazje do organizowania w szkołach uroczystych gali i ceremonii, na których uczniowie wygłaszają przygotowane wcześniej wiersze i życzenia na Dzień Nauczyciela..

Już dzisiaj Samorząd Uczniowski pragnie złożyć życzenia  online Dyrekcji, Nauczycielom i  Pracownikom Obsługi i Administracji

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z zyczeniami

• Dzień Papieski

•    Tegoroczny dzień papieski ma charakter wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że odbywać się będzie w okresie pandemii koronawirusa, ale również dlatego, że obchodzimy go w roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Dzień papieski obchodzony jest 16 października, jednak w Kościele Katolickim święto obchodzi się w niedzielę poprzedzającą ten dzień. Hasło Dnia Papieskiego 2020 to „Totus Tuus”.

Data 16 października została wybrana nie bez powodu. To właśnie wtedy w 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Totus Tuus” jest blisko związane z Janem Pawłem II. Karol Wojtyła, będąc jeszcze księdzem wybrał to hasło na swoje biskupie zawołanie. Towarzyszyło mu ono aż do śmierci. „Totus Tuus” oznacza „Cały twój” i odnosi się do zawierzenia Bogu przez Maryję.

Nieodłącznym elementem każdego Dnia Papieskiego jest kwesta na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży – podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku stypendyści będą zbierać fundusze do puszek przed kościołami. Ten „żywy pomnik” św. Jana Pawła II można również wesprzeć, wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” pod numer 74 265 (4,92 z VAT).

Stypendyści serdecznie zapraszają do włączenia się w te nietypowe obchody Dnia Papieskiego razem z nimi, a za wszelką pomoc i dobre słowo – szczerze dziękują.

My i nasze rodziny także możemy włączyć się w to dzieło, do czego serdecznie zachęcam.

• Jesteśmy w programie "Gramy w Ręczną"

• Nasza Szkoła we współpracy z klubem sportowym MLUKS Orlik Kcynia, zakwalifikowała się już po raz drugi, do związkowego programu szkoleniowego "Gramy w Ręczną”.

Zapraszamy dziewczynki z klas II i III na treningi w każdy wtorek od godz. 16.30 do godz. 18.00 oraz w piątki od godz. 17.00 do godz. 18.00. Zajęcia odbywają się na sali sportowej naszej szkoły. Zajęcia są BEZPŁATNE! Telefon kontaktowy do trenera 600 249 139 (p. Bartek Łyszczarz).

W projekcie „Gramy w Ręczną”, uczestniczyć będzie 160 szkół podstawowych z terenu całej Polski, w tym 11 z województwa kujawsko – pomorskiego.

• Jesienne inspiracje

•              Uczniowie klasy I a zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom inscenizację do wiersza pt. "Na straganie". W ramach cyklu tematycznego "Dary jesieni" samodzielnie przygotowali rekwizyty do przedstawienia.

Tekst i zdjęcia: Anna Wilczyńska

• SUPER CHŁOPAK 2020 R

•    30 września 2020 r. z okazji Dnia chłopaka, został rozstrzygnięty pleniscyt na "Super Chłopaka 2020",  zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Tydzień wcześniej odbyło się głosowanie w każdej klasie, dziewczyny podczas głosowania miały wziąć pod uwagę nie tylko walory zewnętrzne, ale przede wszystkim osobowość, sposób bycia oraz charakter swoich kolegów:) Przecież Super Chłopak to taki, który jest pomocny, koleżeński czyli po prostu dżentelmen! Nominowani byli wszyscy chłopcy z każdej klasy ale wygrać mógł tylko jeden.

Super Chłopakiem został:

w klasie IV a -Kuba Krzeszewski