Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • Wyższa Klasa

  Projekt „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego” jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatem Nakielskim, Gminą Sadki, Gminą Kcynia i Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju wsi Anieliny i Łodzia „Żakus” w okresie od 01.07.2018 r. do 31.05.2020 r.

  Informujemy, że od września rozpoczyna się rekrutacja uczniów i nauczycieli do projektu „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”. Rozpoczęcie I naboru przewidziane jest na 10.09.2018 r., a jego zakończenie na 24.09.2018 r. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się TUTAJ.

  Rekrutacja uczestników do projektu prowadzona będzie na terenie szkół objętych projektem. Zgłoszenie do projektu należy dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny w formie papierowej w sekretariatach szkół objętych projektem oraz w biurze projektu (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy) i w biurach u parterów projektu lub w formie elektronicznej do pobrania ze stron internetowych szkół, lidera i odpowiednich dla danej szkoły partnerów (Powiat Nakielski, Gmina Sadki, Gmina Kcynia, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia „Żakus").

  Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania TUTAJ.

  Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły, biurze projektu czy biurze partnera lub elektronicznej w formie skanu (adres mailowy szkół objętych projektem, partnerów, lub biura projektu):

  Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły, biurze projektu czy biurze partnera lub elektronicznej w formie skanu (adres mailowy szkół objętych projektem, partnerów, lub biura projektu):

  Biuro projektu mieści się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – Oddział w Bydgoszczy:

  ul. Długa 34, 85-034 Bydgoszcz

  tel. 52 322 90 67

  mail: biuro@pte.bydgoszcz.pl, www.pte.bydgoszcz.pl

  otwarte w godzinach: 8:00-16:00

  Partnerzy projektu (adresy biur):

  - Gmina Kcynia

  ul. Rynek 23, 89-240 Kcynia

  tel. 52 589 37 30

  mail: urzad@kcynia.pl, www.kcynia.pl

  otwarte w godzinach: 07:00-15:00, 07:00-16:00 (wtorki), 07:00-14:00 (piątki)

   

   

   

   

   

   

 • Wyższa Klasa
  03.09.2018

  UWAGA!

  Projekt "WYŻSZA KLASA"

  Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

  Nasza szkoła bierze udział w Projekcie „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”, który jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatem Nakielskim, Gminą Sadki, Gminą Kcynia i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia „Żakus” w okresie od 01.07.2018 r. do 31.05.202

  Od września rusza rekrutacja dla uczniów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie lidera projektu – PTE. Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania TUTAJ.

  W ramach projektu środki unijne zostaną wykorzystane na działalność wychowawczo-dydaktyczną. Wsparciem zostanie objętych 60 uczniów.

  Wyżej! –  zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze

  Projekt Wyższa klasa! skupia się na rozwijaniu tzw. kompetencji kluczowych uczniów, czyli m. in. z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych. Podopieczni naszej szkoły ze szczególnymi potrzebami oraz trudnościami edukacyjnymi otrzymają wsparcie w postaci zajęć dydaktyczno-wyrównawczych właśnie z matematyki.

  Jeszcze wyżej! – wsparcie uczniów zdolnych

  Projekt Wyższa klasa! stwarza możliwość rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych i osiągających wysokie wyniki w nauce. Nasi uczniowie mogą skorzystać z matematycznego koła zainteresowań.

  Wartość projektu: 1 377 870,00 PLN, w tym wkład Funduszy Europejskich 1 308 976,50 PLN

 • Szkoła Podstawowa im. J. Czochralskiego w Kcyni informuje, iż rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września 2018 r.
  o godzinie 9.00 dla klas II - VIII
  o godzinie 10.30 dla klas zerowych i pierwszych

  Msza św. o godz. 8.00 w kościele NMP w Kcyni.

 • zakończenie roku szkolnego
  22.06.2018

  zdjęcia

 • Dzień Laureata
  21.06.2018

  zdjęcia

 • Sukces uczniów SP im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

          Dnia 16 i 17 czerwca  w Bydgoszczy odbył się wojewódzki Turniej Słowa ,,Słowo źródłem inspiracji". Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Wiącek Jakub - klasa I a, Filosek Filip - klasa I c, Olszak Kacper - klasa III a, Maja Łuczon - klasa 5 b i Marcel Majda - klasa 5c. Marcel Majda otrzymał wyróżnienie w kategorii klas IV-VI. Kacper Olszak zdobył główną nagrodę Grand Prix Kuratora Oświaty województwa kujawsko-pomorskiego. Na stronie internetowej www.kpck.pl można obejrzeć zdjęcia z konkursu.

 • Powiatowy multimedialny konkurs profilaktyczny

  zdjęcia

  13 osób brało udział w V Powiatowym Multimedialnym Konkursie Profilaktycznym "Bliżej Pasji Dalej Od Uzależnień" w tym 2 zespoły filmowe. 3 miejsce w konkurencji fotografia otrzymał Jakub Krzeszewski. Gratulujemy

 • Dzień Sportu
  19.06.2018

  zdjęcia

  fimiki

 • Na łące i stawie!

       Uczniowie klasy I a udali sie na wycieczkę w poszukiwaniu roslin i zwierząt żyjących na łące i stawie. Atrakcją było dokarmianie łabędzi i kaczek przyniesionym chlebem. Wyczieczka dostarczyła wielu ciekawych przeżyć w obcowaniu z naturą.

  wych. Anna Wilczyńska

 • Hej wakacje

  Klasa 7a wróciła z biwaku. Od marca klasa jest w nowym składzie. Wyjazd ten miał na celu zintegrowanie nowego zespołu klasowego. Udało się to doskonale. Pierwszy dzień wyjazdu to spacer geokeszingowy (przypomnę to współczesne „podchody’ przy pomocy gps)  wzdłuż jeziora, szukanie ukrytych skrytek. Znaleźliśmy wszystkie. Spacer 4 km zakończył się oglądaniem pięknego założenia pałacowego w Chomiąży Szlacheckiej Herbarium. Po 8 km wędrówce głodni wróciliśmy do Grodu Piast na ognisko i obowiązkowo kąpiel w jeziorze. Ciepło ogniska, piosenki, tańce wprowadziły nas w wakacyjny nastrój. Drugi dzień to 4 godzinne warsztaty kajakowe pod  okiem Instruktora  Kajakarstwa PZKaj pana Jacka Maćkowskiego. Pan Jacek wraz z 4 instruktorami przeszkolił naszą młodzież. Od tego momentu wiemy jak zachować się w trudnych sytuacjach. Byliśmy ratowani, wywracano nas w kajakach, płynęliśmy na drugi brzeg jeziora w trudnym bocznym wietrze. Daliśmy radę. W zamian za to odwdzięczyliśmy się ucząc naszych gości tańca chocolate. Wieczorne ognisko przy nim rozgrywka w bolle, kąpiel w jeziorze, mecz piłki siatkowej to wystarczyło by spokojnie przespać kolejną noc. To wszystko działo się pod czujnym okiem wychowawcy klasy p. Renaty Pulikowskiej i opiekunowi p. Eli Wiśniewskiej. Opaleni, uśmiechnięci, szczęśliwi wróciliśmy do domu by już za 2 tygodnie rozpocząć prawdziwe wakacje.

  Biwaku pierwszy dzień  

  biwaku dzień drugi

 • Gala Laureatów konkursu "Kangur Matematyczny"
  05.06.2018

  Tegoroczna 27. już edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" przeszła do historii. We wtorek w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy jego najlepsi uczestnicy odebrali nagrody i wyróżnienia. Wśród nich był uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego Staszek Wiśniewski z klasy 5c.
  W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 7 milionów uczniów z 59 krajów reprezentujących wszystkie kontynenty. W Polsce liczba uczestników wyniosła prawie 380 tysięcy. W regionie bydgoskim zgłosiło się do niego 12 tys. 640 uczestników. Reprezentowali oni 387 szkół, w tym: 219 szkół podstawowych, 132 gimnazja oraz 36 szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji konkursu w naszym regionie laureatami zostało 19 uczniów, w tym 11 z Bydgoszczy. Ponadto nagrody I stopnia za bardzo dobry wynik zdobyło 122 uczniów. Wśród nich był  nasz uczeń Staś, który od lat zdobywa wysokie wyniki w wielu konkursach matematycznych. W tym roku znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych młodych matematyków naszego województwa i kraju. W czasie uroczystości zostały wręczone dyplomy, książki oraz bony upominkowe. Gala została uświetniona występem zespołu muzycznego z zespołu szkół muzycznych w Bydgoszczy. Gratulujemy sukcesu zdjęcia

 • Szkolny Dzień Dziecka

      W tym roku samorząd szkolny wraz z opiekunami p. Pater i p. Piątkowską   przygotował Szkolny Dzień Dziecka , podczas którego każda klasa mogła zaprezentować swoje talenty. Niektóre klasy przygotowały pokaz mody, śpiewały piosenki, prezentowały wiersze w jezyku angielskim, układy taneczne lub nakręciły film. Dzieci otrzymały również słodki upominek-lody, ufundowany prze Radę Rodziców. zdjęcia i filmiki

 • XVIII EUROPEJSKI FESTIWAL LEKKOATLETYCZY BYDGOSZCZ CUP 2018
  29.05.2018

  W dniu 29 maja 2018 grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w XVIII EUROPEJSKIM FESTIWALU LEKKOATLETYCZNYM BYDGOSZCZ CUP 2018. Impreza ta odbywała się na stadione ZAWISZY w Bydgoszczy. Dzieci klas IV-VI uczestniczyły w niej jako klub kibic. Przed samymi zawodami każdy z kibiców mogł wziąć udział w miasteczku lekooatletycznym, gdzie wykonywało się niektóre konkurecje lekkoatletyczne , do wyboru :bieg krótki, skok w dal z miejsca, bieg wahadłowy, bieg slalomem. Po ukończonym zadaniu uczestnicy otrzymywali pamiątkowe dyplomy z podpisem słynnego polskiego lekkoatlety Jacka Wszoły. Na płycie stadionu ZAWISZY obserwowaliśmy występy zawodników z różnych krajów w następujących konkurencjach: biegi sztefetowe, skok o tyczce , rzut oszczepem kobiet i mężczyzn,bieg 3000m z przeszkodami, biegi na 100m,biegi na 800m,biegi przez płotki 110m,pchnięcie kulą,biegi na 400m. Z ogromnym zciekawieniem oglądaliśmy zmagania sportowców, kibicując im z wielkim zaangażowaniem. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych konkurencji nagradzani byli medalami i bukietami kwiatów, a każdy z kibiców kto chciał mógł otrzymać autografy od napotkanych uczestników festiwalu.

   smiley

 • Dzień mamy

  Dzień mamy to najpiękniejszy dzień roku i taki właśnie był dla naszych uczniów klasy I b. To oni wraz z wychowawcą p. J. Soja przygotowali spotkanie dla siebie i swoich mam w szkole. Zabawa była bardzo udana. Dzieci wspaniale przywitały swoje mamy, które ze wzruszeniem oglądały krótkie występy, recytacje wierszy swoich dzieci.  zdjęcia

 • Wycieczka Ciechocinek

  Dnia 22 maja 2018 r. odbyła się wycieczka klas Ia i Ib do Ciechocinka i Rancha pod Olszą. Opiekunami były p. A. Wilczyńska, J. Soja i E. Sójko. W czasie spaceru po parku dzieci podziwiały zieleń, fontanny, białe i czarne łabędzie.  Wielkimi brawami nagrodziły pawia, który pokazał piękny ogon. Przy tężniach dokonały zakupu pamiątek. Później tramwajami konnymi udały się na rancho, gdzie strzelały do celu, jeździły na koniach, piekły kiełbaski na ognisku. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciły do domu.  zdjęcia

 • Kolejny sukces naszych uczniów!

  23 maja uczniowie naszej szkoły : Krzysztof Polowiec IV C, Wiktoria Majda VB oraz Maja Łuczon VB wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Angielskiej. 

  Z wielką przyjemnością inforumujemy, że Wiktoria Majda zajęła w tym konkursie I MIEJSCE, natomiast

  Maja Łuczon- III MIEJSCE

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!! Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu!

 • Konkurs wiedzy o pieniądzu i bankowości

  We wtorek, 22 maja w naszej szkole, już po raz trzeci, odbył się Szkolny konkurs Wiedzy o Pieniądzu i Bankowości. W konkursie tym brali udział uczniowie klas IV-V i VI-VII. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością pojęć związanych z bankowością , tj. m.in.. co to są płacidła, mennica, bilon lub waluta, jak również odpowiedzieć na pytania dotyczące historii pieniądza. Rozwiązywali oni również zadania matematyczne związane z oszczędzaniem. Wszyscy uczestnicy konkursu pracowali w pełnym skupieniu nad rozwiązaniem zadań. Wyniki konkursu ogłosimy już wkrótce!

 • Listy dla Ziemi.

       Nasza szkoła wzięła udział w konkursie na najpiękniejszy list do Ziemi 2018r. Listy napisało dziewięcioro uczniów na specjalnie przygotowanych kartkach dostarczonych przez Fundację Ekologiczną ARKA. Wszystkie listy były ciekawe, jednak szkoła mogła wysłać na konkurs tylko jeden list wybrany podczas wewnętrznych eliminacji, nad czym bardzo ubolewamy.

  Listy napisali:

  Weronika Kowalczyk klasa 4c

  Barbara Krzyżanowska klasa 4c

  Zuzanna Dziewieczyńska klasa 4c

  Jakub Wessołowski  klasa 4c

  Wiktor Duliba klasa 4c

  Marcelina Maciejewska klasa 6c

  Marcelina Karczewska klasa 6c

  Aleksandra Puławska klasa 6c

  Miłochna Świder klasa 6c

  Autorem listu, który będzie reprezentował naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie jest Wiktor Duliba z klasy 4c. Na jego list , a jednocześnie  na nasza szkołę mozna głosować od 21 maja do 4 czerwca na profilu Fundacji Ekologicznej Arka na facebooku.

  ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA I PROMOWANIA MAŁEJ SZKOŁY Z KCYNI W POLSCE.

 • Apel 3 maja
  30.04.2018

  zdjęcia

 • Nasze spotkanie z Janem Czochralskim
  23.04.2018

       Dnia 23 kwietnia rozpoczęliśmy w naszej szkole uroczyste obchody Tygodnia Patrona Szkoły. Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowy ponieważ dnia 22 kwietnia minęła 65 rocznica śmierci prof. Jana Czochralskiego. Rozpoczęliśmy tydzień przeżyć w towarzystwie naszego patrona. O godzinie 9.00 społeczność szkolna brała udział we mszy św. z okazji rocznicy śmierci Jana Czochralskiego. Następnie zostały złożone kwiaty na grobie patrona. O godzinie 10.30 nastąpiło uroczyste otwarcie Tygodnia Patrona Szkoły przez dyrektora Michała Poczobutta. Mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez klasę 5 c pod kierunkiem p. Anny Kubalewskiej i p. Zofii Napierały, które przypomniało nam jak wielkim, wartościowym człowiekiem był profesor Czochralski.

       Po krótkiej przerwie uczniowie z klas III-VII mogli sprawdzić swoją wiedzę o naszym patronie w Wielkim Teście o Janie Czochralskim. Podczas uroczystego apelu zostały rozdane również nagrody i dyplomy dla uczniów naszej szkoły, którzy odnoszą wspaniałe sukcesy w konkursach matematycznych, literackich: Moniki Lisieckiej, Kacpra Makarewicza, Piotra Krzeszewskiego, Pawła Sójko, Stanisława Wiśniewskiego.

      W tym tygodniu zaplanowane mamy również : konkursy Sudoku i Kostka Rubika, wystąpienia klas na temat " Szacunek fundamentem wszystkich wartości", wykonywanie plakatów pt."Poznajemy metale", szycie toreb na zakupy, na laptopa, etui na komórkę itp. 

   

  obejrzyj dzień pierwszy

  obejrzyj dzień drugi

  obejrzyj dzień trzeci

   

strona: