Witamy w Szkole Podstawowej

im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Pasowanie pierwszoklasistów!

Dnia 16 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet społeczności naszej szkoły. Uroczystego pasowania dokonał pan dyrektor Michał Poczobutt. Na uroczystość przybyli również p. Burmistrz Kcyni i przewodnicząca Rady Rodziców. Każda klasa pierwsza pod kierunkiem swojego wychowawcy zaprezentowała piosenkę i wspólnie wyrecytowała wiersz. Nasi najmłodsi złożyli również slubowanie, że będą dbać o dobro szkoły i klasy, będą uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli. Postawą swoją będę sprawiali radość rodzicom i wychowawcom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.

"Nauczycielu jesteś mi naprawdę bliski"

13.10.2014

W dniu  13 października w naszej szkole obchodzono uroczysty Dzień Nauczyciela. Klasy VII a z wychowawcą R. Pulikowską oraz III b z wychowawcą E. Sójko przygotowali dla całej społeczności uczniowskiej przedstawienie pod hasłem " Nauczycielu, jesteś mi naprawdę bliski".  Było to pierwsze przedstawienie gdzie młodzież klas 7 wraz  z młodszymi kolegami wspólnei podziękowała wszystkim pracownikom szkoły, szczególnie nauczycielom za trud,niegasnącą pasję kształcenia, wytrwałości i cierpliwośc oraz  życzyła  zrealizowania planów i spełnienia marzeń.. Pan dyrektor M. Poczobutt przypomniał wszystkim że, święto 14 października obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Wręczył również nagrody dyrektora, nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud i wkład w rozwój naszej placówki w ubiegłym roku. Zapraszamy do obejrzenia krótkich retrospekcji z przedstawienia(film 1) oraz rozdania nagród(film2)   zdjęcia

Szczególna lekcja historii!

W tym tygodniu w klasach siódmych odbyła się lekcja historii, którą gościnnie przeprowadził p. Marcin Lisiecki, nauczyciel z ZST w Kcyni, pasjonat historii współczesnej. Opowiedział uczniom o wspomnieniach swoich dziadków, które dotyczyły II wojny światowej, o ważnych miejscach w Kcyni i okolicach, które związane są z tamtymi czasami, o ostatnim przedwojennym burmistrzu Kcyni i wielu innych osobach, które tragicznie zginęły w okresie wojennym na terenie gminy Kcynia. Pan Lisiecki zaprezentował ciekawe fotografie i dokumenty, które umożliwiły dzieciom poznanie tragicznych wydarzeń. Była to szczególna i wzruszająca lekcja o przeszłości.

Tydzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Miała ona w naszej szkole wymiar tygodniowy. Uczniowie uczyli się i przypominali sobie tabliczkę mnożenia, aby w dzień finału zmierzyć się w przeróżnych konkurencjach. Dzieci stały się egzaminatorami i uczestnikami w tej akcji. Organizatorami  tego przedsięwzięcia były p. Marzena Lulka, p. Renata Pulikowska .

29 września każda klasa zaprezentowała się w jednokolorowych koszulkach z przygotowanymi liczbami. Usłyszeliśmy również klasowe okrzyki związane z matematyką. Odbyły się wspólne zabawy na sali sportowej i egzaminy dla dorosłych: rodziców i nauczycieli.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W tym tygodniu nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Sprzątanie swiata". Kazda klasa ze swoim wychowawcą miała okazję posprzątać wybrany teren w obrębie szkoły lub poza nią. Otrzymalismy worki na smieci i rekawiczki. Pogoda dopisała, co było najważniejsze. Z usmiechem na twarzach i satysfakcją, że moglismy pomóc naszej planecie, chętnie braliśmy udział w przedsięwzięciu.

Spotkanie z policjantem

Z inicjatywy p. dyrektora Michała Poczobutta zostało w naszej szkole zorganizowane spotkanie z p. dzielnicowym R. Sadowskim z Komendy Policji     w Kcyni. Tematem prezentacji było przestrzeganie prawa i konsekwencje jego nieprzestrzegania . Spotkanie wpisuje się w tematykę programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-7.

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO!

Szkoła Podstawowa im. J. Czochralskiego w Kcyni informuje, iż rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się

INFORMACJA!

INFORMACJA O WYNIKACH POSTĘPOWANIA DOTYCZĄCEGO REMONTU POMIESZCZEŃ SZKOLNYCH.

informacja_o_wynikach_postepowania.pdf

Prace naszych uczniów!

Prace naszych uczniów wykonane na konkurs MODA NA PISANIE -STOP DOPALACZOM. Są to przce uczniów z klasy 5 c: Mikołaja Kluczyńskiego i Aleksandry Puławskiej. Kliknij Więcej, aby je zobaczyć!

WIZYTA W OSP W KCYNI

21.06.2017r. klasa I b wraz z wychowawcą Małgorzatą Olszak była z wizytą w OSP w Kcyni. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaków ,obejrzeli nowoczesny sprzęt , służący do gaszenia pożarów ,ratowania życia ludzkiego. To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy!

Wtorek 17.10.2017

liczba odwiedzin: 820111