Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

Witamy w Szkole Podstawowej

im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Aktualności

WYPRAWKA 5-6 LATKA
 • mały piórnik, a w nim: ołówek,temperówka,gumka, nożyczki
 • 2 bloki rysunkowe białe
 • 1 blok rysunkowy kolorowy
 • 1 blok techniczny
 • kredki bambino w oprawie drewnianej
 • wycinanka
 • 2 kleje w sztyfcie
 • teczka do rysunków(podpisana)
 • plastelina
 • kolorowanka(podpisana)
 • obuwie na zmianę z białą podeszwą (podpisane)
 • mały ręcznik(dziecko przechowuje w plecaku)
 • chusteczki higieniczne w kartoniku

 informacje o książkach 1 września w szkole.

Wycieczka klasy 2a

Klasa 2a odwiedziła 14 czerwca 2021 roku Ranczo u Amadeusza. Obiekt znajduję się w Bielawach koło Nakła i należy do Ekomuzeum Doliny Noteci. Uczniom towarzyszyły Panie: Małgorzata Olszak - wychowawca klasy, Halina Koniec - Logopeda, Monika Kromrych - przedstawicielka trójki klasowej. Był to wyjazd integracyjny po długim okresie nauczania online spowodowanym pandemią. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, zawodach. Miały okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet nakarmić ciekawe, rzadkie zwierzęta np. szop pracz. Niewątpliwą atrakcją było strzelanie z łuku. Dopełnieniem miłego popołudnia była biesiada przy grilu z kiełbaskami przygotowana przez gospodarza rancza Pana Andrzeja Andrzejewskiego. Wszyscy wrócili z pozytywną dawką emocji i energii.

Odchodzę od koputera i za bezpieczną zabawę się zabieram

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany przez nakielską Policję. Wśród 300 uczestników nagrodzeni są uczniowie z klas 1 -3 naszej szkoły Gratulacje dla zwycięzców !!!

https://www.kcynia24.pl/Konkurs_plastyczny_rozstrzygniety._Najlepsi_zostana_nagrodzeni,84371.html

Dali radę , mimo pandemii – nagrody dla uczniów
27

11 czerwca 2021r. w Szkole Podstawowej w Kcyni odbyło się w  wręczenie nagród uczniom, którzy w roku szkolnym 2020/2021  brali udział w konkursach. Wcześniejsze nagrodzenie uczniów nie było możliwie , ze względu na pandemię.  Niestety  w związku z obowiązującym reżimem sanitarnym wyróżniono uczniów w skromnym gronie, jednak  w sposób bardzo uroczysty. Uczniowie przyjęli nagrody w postaci ciekawych książek  i gratulacje z rąk dyrekcji szkoły tj. p. Michała Poczobutta i p.  Aleksandry Doiczman.

Tydzień kolorów-dzień piąty.....mix kolorów

   Piątek to ostatni dzień tygodnia kolorów. Zadania przewidziane na dziś związane były z tańcem. Do wyboru uczniowie mieli zaprezentować taniec :" Belgijkę" lub  "Skrzypka"

   Komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia,ponieważ wszystkie klasy zaprezentowały się wpaniale co widać na załączonych filmikach. O wygranej zadecydowały dodatkowe elementy  tańca takie jak szarfy i balony oraz akrobacje.  W tej kategorii najlepszą okazała się klasa  6 b z wychowawczynią p. Dobromiłą Siewkowską.

Tydzień kolorów-dzień czwarty ...kolor niebieski

CZWARTEK – KOLOR NIEBIESKI

Dziś było  bardzo niebiesko…

Niebieski jest kolorem pełnym symboliki, posiada wiele  cech, a niektóre z nich to: nadzieja, uduchowienie, pokój,  spokój, świeżość, czystość, lecz również dynamizm, kreatywność i inspiracja. Niebieski to także kolor przyjaźni: podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego. Gest przyjaźni nasi Uczniowie wykonali w stronę psiaków przebywających w schronisku w Ruścu  przekazując 365 kg karmy. Karma zostanie dostarczona psiakom w następnym tygodniu

Tydzień kolorów-dzień trzeci....kolor żółty

ŚRODA – DZIEŃ  ŻÓŁTY

   Dzisiejszy dzień  był zdominowany przez kolor żółty, poszukiwania ukrytych kopert z zadaniami na terenie szkoły oraz cytrynę…Ale po kolei – kolor żółty to jeden z najbardziej popularnych kolorów. Barwa ta ma charakter pozytywny. Żółte są przecież słońce i piasek, więc kojarzy nam się z ciepłem, latem i wakacjami. Kolor ten przywołuje wiele pozytywnych emocji jak radość, śmiech, zabawa, optymizm czy wypoczynek. Może kojarzyć się przez to również z dobrymi wspomnieniami.

Tydzień kolorów-dzień drugi...kolor czerwony

WTOREK – KOLOR CZERWONY

   Dziś na szkolnych korytarzach oraz w klasach zagościła czerwień. Jest to jeden z bardziej żywych i intensywnych kolorów. W naszej szkole symbolizuje on nie tylko miłość, ale też radość , pasję.

   W dzisiejszych czasach czerwień jest w większości kojarzona z pozytywnymi uczuciami, dlatego  nasi Uczniowie mieli za zadanie przygotować prace plastyczne:  bukiet pozytywnych uczuć …Drugie  zadanie polegało na przygotowaniu wystrzałowych, szalonych fryzur. Mistrzami fryzjerstwa okazały się prawie wszystkie klasy.......co jest widoczne w fotorelacji. Komisja konkursowa postanowiła po podliczeniu punktów przyznać pierwsze miejsce klasie 4c z wychowawczynią p. Marzeną Kiecą.

Tydzień kolorów-Cieszymy się z bycia razem. Dzień pierwszy

W dniach 7 czerwca – 11czerwca odbywa się w naszej szkole Tydzień Kolorów.

Hasło przewodnie brzmi Cieszmy się z bycia razem…

   Celem  akcji  jest złagodzenie skutków działania stresu, nauczanie przez zabawę i sztukę, integracja uczniów i nauczycieli, odkrywanie własnej świadomości, akceptowanie innych postaw, kategoryczne NIE przemocy, nienawiści, hejtowi w internecie, wprowadzenie optymistycznych  idei i wizji w nauczanie i wychowanie. Szczególnie ważne jest to po długiej nauce zdalnej kiedy nie mogliśmy się spotykać realnie.

Pierwszy czerwca w klasie szóstej B

    Dzień zapowiadał się całkiem normalnie. Słońce nieśmiało wysuwało swoje promienie zza gęstych deszczowych chmur. Chłodny wiatr zmuszał nas do założenia cieplejszych okryć .Przyszliśmy do szkoły. W perspektywie mieliśmy 6 lekcji. Na czwartej lekcji mieliśmy mieć matematykę. Ze zdziwieniem ujrzeliśmy wychowawcę wkraczającego do sali. Nie ma matmy? Nie ma matmy!!!! A może ktoś? coś ? przeskrobał???? Szepty rozległy się po całej klasie.

   Pani wytłumaczyła nam, że to ona będzie prowadziła dzisiejsze zajęcia. Złożyła nam życzenia z okazji Dnia Dziecka i podarowała prezenciki. Następnie zaprosiła nas na boisko szkolne, gdzie zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny: chłopcy kontra dziewczyny. Rozpoczęły się rywalizacje sportowe: biegi z piłeczką, rzuty piłką, kozłowanie i wiele innych. Trudno było wyłonić zwycięską drużynę. Na zakończenie dziewczyny wygrywały jednym punktem. Chłopcy byli niepocieszeni, dlatego rozegraliśmy mecz w ,,Dwa ognie” . Kobietki broniły się dzielnie. Nawet deszcz nie przeszkodził w grze.

photo

Poniedziałek 21.06.2021

liczba odwiedzin: 1168271