Witamy w Szkole Podstawowej

zakończenie roku szkolnego

Dzień Laureata

zdjęcia

Sukces uczniów SP im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

Dnia 16 i 17 czerwca  w Bydgoszczy odbył się wojewódzki Turniej Słowa ,,Słowo źródłem inspiracji". Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Wiącek Jakub - klasa I a, Filosek Filip - klasa I c, Olszak Kacper - klasa III a, Maja Łuczon - klasa 5 b i Marcel Majda - klasa 5c. Marcel Majda otrzymał wyróżnienie w kategorii klas IV-VI. Kacper Olszak zdobył główną nagrodę Grand Prix Kuratora Oświaty województwa kujawsko-pomorskiego. Na stronie internetowej www.kpck.pl można obejrzeć zdjęcia z konkursu.

Powiatowy multimedialny konkurs profilaktyczny

zdjęcia

13 osób brało udział w V Powiatowym Multimedialnym Konkursie Profilaktycznym "Bliżej Pasji Dalej Od Uzależnień" w tym 2 zespoły filmowe. 3 miejsce w konkurencji fotografia otrzymał Jakub Krzeszewski. Gratulujemy

Dzień Sportu
19.06.2018

fimiki

Na łące i stawie!

Uczniowie klasy I a udali sie na wycieczkę w poszukiwaniu roslin i zwierząt żyjących na łące i stawie. Atrakcją było dokarmianie łabędzi i kaczek przyniesionym chlebem. Wyczieczka dostarczyła wielu ciekawych przeżyć w obcowaniu z naturą.

wych. Anna Wilczyńska

Hej wakacje

Klasa 7a wróciła z biwaku. Od marca klasa jest w nowym składzie. Wyjazd ten miał na celu zintegrowanie nowego zespołu klasowego. Udało się to doskonale. Pierwszy dzień wyjazdu to spacer geokeszingowy (przypomnę to współczesne „podchody’ przy pomocy gps)  wzdłuż jeziora, szukanie ukrytych skrytek. Znaleźliśmy wszystkie. Spacer 4 km zakończył się oglądaniem pięknego założenia pałacowego w Chomiąży Szlacheckiej Herbarium. Po 8 km wędrówce głodni wróciliśmy do Grodu Piast na ognisko i obowiązkowo kąpiel w jeziorze. Ciepło ogniska, piosenki, tańce wprowadziły nas w wakacyjny nastrój. Drugi dzień to 4 godzinne warsztaty kajakowe pod  okiem Instruktora  Kajakarstwa PZKaj pana Jacka Maćkowskiego. Pan Jacek wraz z 4 instruktorami przeszkolił naszą młodzież. Od tego momentu wiemy jak zachować się w trudnych sytuacjach. Byliśmy ratowani, wywracano nas w kajakach, płynęliśmy na drugi brzeg jeziora w trudnym bocznym wietrze. Daliśmy radę. W zamian za to odwdzięczyliśmy się ucząc naszych gości tańca chocolate. Wieczorne ognisko przy nim rozgrywka w bolle, kąpiel w jeziorze, mecz piłki siatkowej to wystarczyło by spokojnie przespać kolejną noc. To wszystko działo się pod czujnym okiem wychowawcy klasy p. Renaty Pulikowskiej i opiekunowi p. Eli Wiśniewskiej. Opaleni, uśmiechnięci, szczęśliwi wróciliśmy do domu by już za 2 tygodnie rozpocząć prawdziwe wakacje.

Gala Laureatów konkursu "Kangur Matematyczny"
05.06.2018

Tegoroczna 27. już edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" przeszła do historii. We wtorek w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy jego najlepsi uczestnicy odebrali nagrody i wyróżnienia. Wśród nich był uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego Staszek Wiśniewski z klasy 5c.
W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 7 milionów uczniów z 59 krajów reprezentujących wszystkie kontynenty. W Polsce liczba uczestników wyniosła prawie 380 tysięcy. W regionie bydgoskim zgłosiło się do niego 12 tys. 640 uczestników. Reprezentowali oni 387 szkół, w tym: 219 szkół podstawowych, 132 gimnazja oraz 36 szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji konkursu w naszym regionie laureatami zostało 19 uczniów, w tym 11 z Bydgoszczy. Ponadto nagrody I stopnia za bardzo dobry wynik zdobyło 122 uczniów. Wśród nich był  nasz uczeń Staś, który od lat zdobywa wysokie wyniki w wielu konkursach matematycznych. W tym roku znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych młodych matematyków naszego województwa i kraju. W czasie uroczystości zostały wręczone dyplomy, książki oraz bony upominkowe. Gala została uświetniona występem zespołu muzycznego z zespołu szkół muzycznych w Bydgoszczy. Gratulujemy sukcesu zdjęcia

Szkolny Dzień Dziecka

W tym roku samorząd szkolny wraz z opiekunami p. Pater i p. Piątkowską   przygotował Szkolny Dzień Dziecka , podczas którego każda klasa mogła zaprezentować swoje talenty. Niektóre klasy przygotowały pokaz mody, śpiewały piosenki, prezentowały wiersze w jezyku angielskim, układy taneczne lub nakręciły film. Dzieci otrzymały również słodki upominek-lody, ufundowany prze Radę Rodziców. zdjęcia i filmiki

XVIII EUROPEJSKI FESTIWAL LEKKOATLETYCZY BYDGOSZCZ CUP 2018
29.05.2018

W dniu 29 maja 2018 grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w XVIII EUROPEJSKIM FESTIWALU LEKKOATLETYCZNYM BYDGOSZCZ CUP 2018. Impreza ta odbywała się na stadione ZAWISZY w Bydgoszczy. Dzieci klas IV-VI uczestniczyły w niej jako klub kibic. Przed samymi zawodami każdy z kibiców mogł wziąć udział w miasteczku lekooatletycznym, gdzie wykonywało się niektóre konkurecje lekkoatletyczne , do wyboru :bieg krótki, skok w dal z miejsca, bieg wahadłowy, bieg slalomem. Po ukończonym zadaniu uczestnicy otrzymywali pamiątkowe dyplomy z podpisem słynnego polskiego lekkoatlety Jacka Wszoły. Na płycie stadionu ZAWISZY obserwowaliśmy występy zawodników z różnych krajów w następujących konkurencjach: biegi sztefetowe, skok o tyczce , rzut oszczepem kobiet i mężczyzn,bieg 3000m z przeszkodami, biegi na 100m,biegi na 800m,biegi przez płotki 110m,pchnięcie kulą,biegi na 400m. Z ogromnym zciekawieniem oglądaliśmy zmagania sportowców, kibicując im z wielkim zaangażowaniem. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych konkurencji nagradzani byli medalami i bukietami kwiatów, a każdy z kibiców kto chciał mógł otrzymać autografy od napotkanych uczestników festiwalu.

Czwartek 16.08.2018