Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

Witamy w Szkole Podstawowej

im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Wiadomości

INFORMACJA!

INFORMACJA O WYNIKACH POSTĘPOWANIA DOTYCZĄCEGO REMONTU POMIESZCZEŃ SZKOLNYCH.

 

informacja_o_wynikach_postepowania.pdf

Prace naszych uczniów!

     Prace naszych uczniów wykonane na konkurs MODA NA PISANIE -STOP DOPALACZOM. Są to przce uczniów z klasy 5 c: Mikołaja Kluczyńskiego i Aleksandry Puławskiej. Kliknij Więcej, aby je zobaczyć!

WIZYTA W OSP W KCYNI

      21.06.2017r. klasa I b wraz z wychowawcą Małgorzatą Olszak była z wizytą w OSP w Kcyni. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaków ,obejrzeli nowoczesny sprzęt , służący do gaszenia pożarów ,ratowania życia ludzkiego. To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy!

DZIEŃ SPORTU

     

Dzień 20 czerwca w naszej szkole był ogłoszony „Dniem Sportu”. Do rywalizacji sportowej przystąpiły wszystkie dzieci klas 0-6 . Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach : gr. klas „A” klas „B” i klas „C” z podziałem na dziewczęta i chłopców. W przygotowanych zabawach szybkościowo-zwinnościowych  uczestnicy wykonywali różne zadania ruchowe np. bieg sztafetowy, skoki na skakance, kozłowanie piłki, jazda na hulajnodze, rzut woreczkiem na odległość, skoki dodawane, biegi w parach (tzw. wyścigi rydwanów), a także przeciąganie liny. Każde z tych zadań dzieci wykonywały z ogromnym zaangażowaniem, a głośny doping kibiców tylko wzmagał towarzyszące temu emocje. Do rywalizacji dołączyli również nauczyciele, którzy wzięli udział w zabawie w przeciąganiu liny. Fakt ten bardzo spodobał się dzieciom, które wspomagały swoich wychowawców. Podczas całego dnia wszyscy uczestnicy wykazali się wysoką sprawnością fizyczną i wspaniałą postawą fair play, pokazując , że potrafią się doskonale bawić i tak naprawdę stali się w ten sposób zwycięzcami!! Gratulujemy wszystkim udziału w zabawie i dziękujemy za sportowe emocje! 

Konkurs fotograficzny

     19 czerwca uczniowie z naszej szkoły: Zofia Wielebska, Stanisław Wiśniewski i Jakub Krzeszewski pojechali do Nakła na rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego na fotografię " Bliżej pasji, dalej od uzależnień". Konkurs organizowany był przez Komendę Powiatową Policji w Nakle n. Notecią. Wielki sukces naszego ucznia JAKUBA KRZESZEWSKIEGO - zajął on II miejsce w tym konkursie. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział otrzymali wspaniałe upominki.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

23 CZERWCA ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.

KLASY I-III GODZ. 8.00 - SALA SPORTOWA

KLASY IV-VI GODZ. 8.00 - GÓRNY HOL

KLASY "O" GODZ. 11.30 - 22 CZERWCA

Certyfikat Szkoły Łowców Talentów

    W dowód uznania za rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Łowców Talentów.

 

Z wizytą w Zakładzie Wulkanizacyjnym.

       W związku z duzym zainteresowaniem chłopców z klasy 3 c ( a mamy ich 15) motoryzacją postanowiliśmy udać się na ostatnią wspólną pieszą wycieczkę całą klasą razem z wychowawcą p. Arletą Różańską do Zakładu Wulkanizacyjnego ALGUU w Kcyni. Droga na ulicę Szubińską z naszej szkoły była daleka, ale wspólnie daliśmy radę. Na miejscu czekał na nas właściciel p. Piotr Pezacki, który najpierw opowiedział nam o poczatkach założenia firmy, a nastepnie bardzo ciekawie przyblizył nam pracę wulkanizatora. Bylismy również świadkami kolejnych etapów zmiany opony. Panu Piotrowi bardzo serdecznie dziękujemy za kreatywną lekcję, za czas który poświęcił, za usmiech, a także za słodką niespodziankę.

Wycieczka do Lodziarni

     Klasa 3 c z wychowawcą p. Arletą Różańską 13 maja 2017 r. wybrała się do Lodziarni Firmowej "Roka". Jest to miejsce, w którym rodzinna tradycja łączy się z wyszukanymi smakami lodów. Po przybyciu na miejsce wszyscy ze smakiem zajadaliśmy pyszny deser lodowy. Była to kolejna okazja do wspólnego zintegrowania się, pokazania, że po trzech latach wspólnych wycieczek potrafimy odnaleźć się i zachować w każdym miejscu i każdej  sytuacji. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy. Po smacznych lodach trzeba było wrócić do szkoły na kolejne lekcje.

WYCIECZKA DO POZNANIA

   

7  czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego klas I b, II d i III b wraz ze swoimi wychowawczyniami Małgorzatą Olszak, Barbara Piątkowską    i Bernadetą Sobczak udali się na wycieczkę do Poznania,  podczas której wszystkim uczestnikom dopisywały świetne humory oraz wspaniała pogoda.

Uczniowie zwiedzili poznańskie lotnisko „Ławica”, gdzie obserwowali starty i lądowania samolotów. W programie wycieczki było zwiedzanie urokliwego Starego Rynku i obowiązkowo  obejrzenie jednej z atrakcji turystycznych Poznania,  koziołki, które bodą się codziennie o 12:00  na wieży poznańskiego ratusza.  Kolejnym punktem wycieczki było Rogalowe Muzeum Poznania -  żywe centrum poznańskich tradycji i kultury, które  mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Jest to miejsce dla wszystkich, którzy chcą poznać lepiej Poznań,  jego specyfikę,  gwarę poznańską oraz symbole,  ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. W kameralnej,  swobodnej atmosferze,           z  humorem i z interakcją z uczestnikami, uczniowie poznali wszystkie etapy powstawania rogali oraz ich wyśmienity smak.

photo

Wtorek 22.08.2017

liczba odwiedzin: 804706