Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

Witamy w Szkole Podstawowej

im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Aktualności

Wielki sukces!

Piotr Krzeszewski - uczeń klasy VII SP w Kcyni, może pochwalić się kolejnym sukcesem. 03.02.2018r.  uczestniczył w kolejnym etapie konkursu przedmiotowego z matematyki ( etap rejonowy Konkursu Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty ) i uzyskując wymaganą liczbę punktów, zakwalifikował się do następnego etapu. Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

Dzień Babci i Dziadka w klasach pierwszych!

     Dnia 22 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka zorganizowany przez klasy pierwsze z wychowawczyniami: p. Anną Wilczyńską, p. Jolantą Soja i p. Arletą Różańską. Przed montażem słowno-muzycznym wszystkim zebranym złożył życzenia dyrektor Michał Poczobutt, życząc dużo zdrowia. Po wręczeniu laurek i cukierkowych kwiatków wszyscy miło spędzili czas przy muzyce, którą grał dla nas DJ Gąsiorowski, tańcach i konkursach. Mamy uczniów klas pierwszych przygotowały słodki poczęstunek.   zdjęcia

Powiatowy Turniej Szkół

      16 stycznia uczniowie naszej szkoły: Patryk Pawlak, Jakub Krzeszewski i Piotr Krzeszewski z klasy 7 b wzieli udział w Powiatowym Konkursie o powstaniu wielkopolskim. Konkurs został zorganizowany przez Zespół szkół Ogólnokształcących w Kcyni. Turniej odbył sie w związku z obchodami 99. rocznicy powstania wielkopolskiego. W turnieju brało udział 12 druzyn, w tym 5 szkół podstawowych i jedna gimnazjalna.Uczniowie rozwiazywali test wiedzy historycznej, śpiewali pieśni patriotyczne i brali udział w grze ulicznej. Ostatecznie nasza szkoła uplasowała się na II miejscu. Gratulujemy!

ALFIK 2017

W środę 22 listopada 2017 r.  60 uczniów naszej szkoły przystąpiło do konkursu Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. I tak co roku odkrywamy talenty matematyczne w szkole. W tym roku dużym sukcesem mogą pochwalić się 3 uczniowie.

Bożonarodzeniowy apel !!!!!!!!!

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia klasa 3c z p. Małgorzatą Kubanek i klasa 5b z p.Edytą Walicką przygotowały uroczysty apel.

Na początku wystąpiła klasa 3c,która wprowadziła nas w ten wspaniały świąteczny nastrój,spiewając kolędy i piosenki świąteczne,recytując wiersze i opowiadając o tradycjach bożonarodzeniowych.

Następnie klasa 5b zaprezentowała nam wzruszające przedstawienie-"Opowieść wigilijną" według powieści Karola Dickensa.Na zakończenie Wiktoria Pinkowska z klasy 5b zaśpiewała "kolędy dla nieobecnych".

Dzieci - Dzieciom

    W SP Kcynia uczniowie z grupy Wolontariatu( Maja Michalska, Zuzanna Radoszewska, Zuzanna Śliwińska, Kinga Górecka) z klasy VIIa z pedagogiem szkolnym E. Wiśniewską zorgnizowali spotkanie wigilijne dla uczniów z klas 0 - III.                                                               Przy bardzo dużej pomocy i wsparciu finansowym właścicieli sklepów, instytucji na terenie Kcyni  udało się przygotować paczki świąteczne dla 25 uczniów oraz wesprzeć materialnie niektóre rodziny.                                                                                                                Za okazane wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy. Dzięki państwa życzliwości każde dziecko czuło się zauważone.             zdjęcia

Klasy 7 w Toruniu
13.12.2017

Dnia 13.12.2017r. Klasy 7 wraz a wychowawcami udali się do Torunia. Jednym z celów wyjazdu było obejrzenie w teatrze Baj Pomorski przedstawienia pt. Opowieść Wigilijna na podstawie książki Karola Dickensa. Spektakl ten, grany w planie aktorskim oraz lalkowym, jest przejmującym wyrazem przesłania Bożego Narodzenia, jakim jest czynienie dobra bliźniemu. Następnie odwiedziliśmy  Żywe Muzeum Piernika gdzie Piernikarski i uczona Wiedźma Korzenna z humorem przedstawili tradycję wypieku toruńskiego piernika a uczniowie własnoręcznie przygotowali i upiekli toruńskie specjały. Gotowe pierniki zabrali na pamiatke do domu. To bardzo udana wzcieczka, ktora doskonale wprowadzila nas w atmosfere Swiat Bozego Narodzenia zdjęcia

Piłka ręczna

MINI PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

W miesiącach październik i listopad 2017r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły brała udział w zawodach sportowych MINI PIŁKI RĘCZNEJ. Dziewczęta rozpoczęły rywalizację od zawodów gminnych, które rozgrywane były w sali sportowej SP w  Kcyni i wzięły w niej udział cztery zespoły.
W sportowej atmosferze i przy dopingu uczniów naszej szkoły wszystkie reprezentacje  rozegrały
ze sobą mecze w systemie „każdy z każdym”. Ostateczne wyniki były następujące:

SZKOLNE MIKOŁAJKI!

        JAK CO ROKU PRZYBYŁ DO NASZEJ SZKOŁY MIKOŁAJ, KTÓRY OBDAROWAŁ WSZYSTKICH SŁODKIMI UPOMINKAMI. W TYM DNIU TOWARZYSZYŁY NAM RÓWNIEŻ MIŁE KONKURENCJE, ABY ZASŁUŻYĆ NA SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ. UCZNIOWIE KLAS MŁODSZYCH UKŁADALI ŚWIĄTECZNE PUZZLE, UCZNIOWIE KLAS STARSZYCH WYKONYWALI ŁAŃCUCHY CHOINKOWE LUB UKŁADAŁY HASŁA ZWIĄZANE ZE ŚWIĘTAMI. ŚPIEWALIŚMY WSPÓLNIE ŚWIĄTECZNE PIOSENKI. UCZENNICE Z DUŻEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO PRZEDSTAWIŁY NAM BLIŻEJ POSTAĆ ŚW. MIKOŁAJA. NIE ZABRAKŁO POKAZÓW TANECZNYCH PRZYGOTOWANYCH SPECJALNIE DLA MIKOŁAJA PRZEZ GRUPĘ Z KLASY 3 D I 6 C. NA TRZECIEJ GODZINIE LEKCYJNEJ DZIECI  Z KLAS MŁODSZYCH BRAŁY UDZIAŁ W SEANSIE FILMOWYM "RENIFER NICO RATUJE ŚWIĘTA".CAŁA IMPREZA ZOSTAŁA PRZYGOTOWANA PRZEZ PANIĄ DOROTĘ PATER I PANIĄ BARBARĘ PIĄTKOWSKĄ Z UCZNIAMI Z SAMORZĄDU SZKOLNEGO. zdjęcia

Akcja na rzecz małych pacjentów...

    Nasza szkoła przyłączyła sie do akcji Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki " Sąsiedzi" na rzecz małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Większość uczniów SP Kcynia wraz z rodzicami i uczniami z klasy 7a: Zuzią Śliwińską, Mają Michalską, Zuzią Radoszewską i Kingą Górecką jako grupą organizacyjną segregowało, układało, pomagało w zbieraniu potrzebnych produktów. Nad akcją czuwała Pani Elżbieta Wiśniewska- pedagog szkolny.

photo

Wtorek 20.03.2018

liczba odwiedzin: 861338