Witamy w Szkole Podstawowej

im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Wycieczka do Biskupina

Dnia 13 września klasy 4b,4c i 6a z opiekunami odwiedziły Biskupin, w którym odbywał się XXVI Festyn Archeologiczny. Po dwóch latach przerwy ponownie mogliśmy zwiedzać rekonstrukcję starożytnej osady. Uczniowie mogli obejrzeć pokazy walk słowiańskich wojowników, samodzielnie wykonać pierścionek lub naszyjnik. Dzieci zobaczyły również stroje Słowian, materiały, z których je wykonano, narzędzia, którymi posługiwali się prehistoryczni ludzie.

Na koniec czekała nas przejażdżka kolejką wąskotorową z Biskupina do Wenecji, która rozpoczęła swą działalność pod koniec XIX wieku. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domów.

"Gramy w Ręczną"

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-3 do uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach z piłki ręcznej w ramach programu "Gramy w Ręczną". Nasza szkoła już po raz kolejny we współpracy z MLUKS Orlik Kcynia bierze aktywny udział w tym ogólnopolskim programie. Treningi prowadzi trener piłki ręcznej - Bartek Łyszczarz.

Zajęcia odbywają się w następujących dniach na sali sportowej na ul. Wyrzyskiej 12

- wtorek godz. 16.00 - 17.30

- piątek godz. 15.45 - 17.00

Serdecznie zapraszamy!!!

Narodowy Spis Powszechny Mieszkań i Ludności,

Czy wypełniłeś już obowiązek spisowy?

Trwa Narodowy Spis Powszechny Mieszkań i Ludności, który jest obowiązkowy. Do 30 września 2021 r. każdy z nas ma obowiązek udziału w spisie. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Wystarczy przejść do aplikacji spisowej https://spis.gov.pl/ Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej 22 279 99 99. Rachmistrz może zadzwonić do Ciebie z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

Dowozy i odwozy uczniów

DĘBOGÓRA 13.04
DĘBOGÓRA 13.06
DĘBOGÓRA 13.08

ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 01.09.2021 R.

INFORMACJA DOTYCZĄCA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

01.09.2021 R.

8:00 –Msza św. w Kościele pw. WNMP w Kcyni

ul. Wyrzyska 12

- klasy II i III godz. 9:00

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021odbyło się 25 czerwca 2021r. Tego dnia pożegnaliśmy też uczniów klas VIII, którzy stali się absolwentami Szkoły Podstawowej im.Jana Czochralskiego w Kcyni.

W niecodziennych warunkach, o różnych godzinach uczniowie odebrali swoje świadectwa, nagrody i dyplomy.                 Gratulujemy wszystkim i życzymy udanych wakacji.                                                                             Poniżej fotorelacja ...

Sukces uczniów w karate!

Uczniowie naszej szkoły:

- Gryczka Michał

- Mantych Adrian

- Mantych Miłosz

- Piechocki Hubert

uczęszczają na  zajęcia z zakresu sztuk walki i samoobrony w Szkole Podstawowej im.ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.19.06.2021 w miejscowości Małe Rudy odbyły się egzaminy na stopnie. Chłopcy pozytywnie zaliczyli zarówno egzamin teoretyczny, jak i techniczny zdobywając czerwone pasy z 1 czarną belką i  stopień 9 kyu. Jest to ich drugi sukces w tej dziedzinie.

Warsztaty muzyczne..."Żywa lekcja muzyki"

W dniach 14,16,18 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty muzyczne, które poprowadził  pan prof. Rafał Tworek  z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.  Jest to wspaniały, utalentowany pianista o bardzo życzliwym           i pozytywnym usposobieniu.

Podczas tych trzech dni młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat wielu interesujących faktów o walorach brzmieniowych pianina oraz różnorodności zastosowań tego instrumentu.

WYPRAWKA 5-6 LATKA
  • mały piórnik, a w nim: ołówek,temperówka,gumka, nożyczki
  • 2 bloki rysunkowe białe
  • 1 blok rysunkowy kolorowy
  • 1 blok techniczny
  • kredki bambino w oprawie drewnianej
  • wycinanka
  • 2 kleje w sztyfcie
  • teczka do rysunków(podpisana)
  • plastelina
  • kolorowanka(podpisana)
  • obuwie na zmianę z białą podeszwą (podpisane)
  • mały ręcznik(dziecko przechowuje w plecaku)
  • chusteczki higieniczne w kartoniku

informacje o książkach 1 września w szkole.

Wycieczka klasy 2a

Klasa 2a odwiedziła 14 czerwca 2021 roku Ranczo u Amadeusza. Obiekt znajduję się w Bielawach koło Nakła i należy do Ekomuzeum Doliny Noteci. Uczniom towarzyszyły Panie: Małgorzata Olszak - wychowawca klasy, Halina Koniec - Logopeda, Monika Kromrych - przedstawicielka trójki klasowej. Był to wyjazd integracyjny po długim okresie nauczania online spowodowanym pandemią. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, zawodach. Miały okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet nakarmić ciekawe, rzadkie zwierzęta np. szop pracz. Niewątpliwą atrakcją było strzelanie z łuku. Dopełnieniem miłego popołudnia była biesiada przy grilu z kiełbaskami przygotowana przez gospodarza rancza Pana Andrzeja Andrzejewskiego. Wszyscy wrócili z pozytywną dawką emocji i energii.

Piątek 24.09.2021