Witamy w Szkole Podstawowej

im. Jana Czochralskiego w Kcyni

„ NIE MA TAKIEJ RZECZY, KTÓREJ NIE MOŻNA BY OSIĄGNĄĆ PRACĄ”

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Przedmiotowych Konkursach Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkursy te nie cieszą się zwykle większym zainteresowaniem uczniów, gdyż uważane są za jedne z trudniejszych, obejmują szeroki zakres materiału, wymagają wiele dodatkowej pracy, czasu , ponieważ  podzielone są na etapy : szkolny, rejonowy i wojewódzki , a do zaliczenia etapu potrzebne jest aż 85% poprawnych odpowiedzi. Mimo trudności i zdalnego nauczania tego zadania podjęło się czworo uczniów : Stanisław Wiśniewski, Anna Kwiatkowska, Marcel Majda i Anna Kwiatkowska oraz nauczyciel języka polskiego pani mgr Anna Góralczyk.

29.03.2021

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

W SPRAWIE REKRUTACJI DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego(„zerówka”) wszystkie wnioski zostały rozpatrzone POZYTYWNIE!

Światowy Dzień Wody

22 MARCA OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ WODY.

NIESTETY, NIE  KAŻDY MA DO NIEJ DOSTĘP TAK JAK MY.

PEWNIE NIGDY SIĘ NAD TYM NIE ZASTANAWIALIŚCIE. W AFRYCE, ŻEBY ZDOBYĆ WODĘ, TRZEBA ODBYĆ DOSYĆ DŁUGĄ TRASĘ. MY PO PROSTU MOŻEMY KUPIĆ JĄ W SKLEPIE LUB ODKRĘCIĆ KRAN.STARAJMY SIĘ OSZCZĘDZAĆ WODĘ.

RAZEM Z Kołem ‘’BIO-logicznym’’ stworzyliśmy dla was krótką prezentacje .Zachęcamy do obejrzenia!!!

REKRUTACJA 2021/2022

REKRUTACJA 2020/2021

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni informuje, że rozpoczyna się rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego I do klasy pierwszej. Dokumenty można pobierać w sekretariacie szkoły oraz ze szkolnej strony internetowej (www.spkcynia.edupage.org) – zakładka Dokumenty szkolne / Rekrutacja SP:

1. dla dzieci oddziałów przedszkolnych – załącznik nr 2
  2. dla dzieci, które rozpoczynają naukę w klasie pierwszej

– załącznik nr 3 (dzieci spoza obwodu szkoły)

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego Memory Master

20 listopada 36 uczniów klas IV-VIII przystąpiło do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego Memory Master. Z uwagi na pandemię forma konkursu została zmieniona na test online. Z wielką radością przekazujemy listę najwyższych wyników osiągniętych przez naszych uczniów: najwyższy wynik osiągnął uczeń klasy 6A - Wiktor Małkowski, następnie Wiktoria Majda (8B), Wiktoria Pinkowska (8B). Uczniowie Ci otrzymali tytuł LAUREATA II STOPNIA. Bardzo wysokie wyniki osiągnęli również : Tomasz Hałas (4C), Jakub Wessołowski (7B), Magdalena Zielińska (8B), Antonina Kluczyńska (8C) - otrzymując tym samym tytuł LAUERATA III STOPNIA, natomiast WYRÓŻNIENIA powędrowałay do Julli Kordyś (6B), Doroty Chełkowskiej (6C), Olgi Pezackiej (6C), Jakuba Walentowskiego (7A), Weroniki Kowalczyk (7B) oraz Kacpra Szpuleckiego (8B). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powiatowy Konkurs Literacki „ Moja opowieść wigilijna”

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Nakielski Ośrodek Kultury zorganizował bardzo atrakcyjny konkurs, który polegał na napisaniu własnej świątecznej historii opartej na motywie dobroczynności. Boże Narodzenie to piękny i magiczny czas, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o to, by czynić dobro oraz pomagać potrzebującym. Najważniejsze jest to, by nie myśleć tylko o sobie, ale pamiętać również o tych, którzy są w trudniejszej sytuacji i potrzebują wsparcia. Jest to również doskonały moment na przeanalizowanie swojego zachowania, pogodzenie się z kimś lub po prostu dzielenie się dobrocią, sercem i pozytywnym nastawieniem. Nie powinniśmy czekać tylko na prezenty, ale także na to, by w naszych sercach zagościł pokój, miłość i dobroć. Spróbujmy sprawić, żebyśmy wszyscy zasiadając do wigilijnych stołów mieli świadomość, że zrobiliśmy coś pożytecznego i dobrego dla innych. Pamiętajmy, że dobro wraca!

Mikołajki

Zdalne nauczanie nie przeszkodziło uczniom klas 3b i 3c Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, by świętować MIKOŁAJKI. Uczniowie w domach własnoręcznie wykonali Świętego Mikołaja. Dzięki Paniom z obsługi, nie zabrakło także świątecznego akcentu w budynku szkoły przy ulicy Wyrzyskiej.

Kondolencje

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

...

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni są już pełnoprawnymi uczniami. 27 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień pomimo pandemii związanej z koronawirusem COVID 19.

„Ślubuję uroczyście być dobrym i uczciwym. Strzec honoru i dobrego imienia Szkoły. Szanować swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców. Uczyć się tego, co piękne. Kochać swoją Ojczyznę” – takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu o Janie Czochralskim!

Z wielką radością publikujemy wyniki ogólnopolskiego konkursu o Patronie naszej szkoły. Mamy 10 laureatów i 14 uczniów z tytułem finalisty. Gratulujemy i cieszymy się z tak wielkiego sukcesu!

Piątek 16.04.2021