Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • Wycieczki - Gdańsk
  19.05.2015

  Dnia 19.05 o godz. 06:00 spod naszej szkoły wyjechały klasy czwarte na wycieczkę do Gdańska. Pod opieką wychowawców p.Żychlińskiej i p.Pulikowskiej dzieci spędziły cały dzień na zwiedzaniu przepięknego starego Gdańska. W ramach wycieczki uczniowie brali udział w 1,5 godzinnych lekcjach w Narodowym Muzeum Morskim. Lekcje pt: dlaczego woda jest mokra oraz wszyscy do szalup bardzo zaciekawiły uczestnikw, nastpnie wszyscy mogli korzystać z sali interaktywnej, gdzie bawiąc uczyli się przewozić towary, ładowali towary na statki czy sterowali łodziami. Po lekcji przepłynęliśmy promem Motława na drugą stronę gdzie zwiedzaliśmy statek handlowy Sołdek-pierwszy wybudowany statek w Polsce obecnie muzeum oraz spichlerze: Panna, Oliwski oraz Miedź. Powrót promem i zaczęła się wędrówka po starym Gdańsku. Przechodziliśmy pod wieloma bramami miasta- Złota podobała nam się najbardziej. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki - największy wybudowany z cegły kościół na świecie, Ratusz , Dwór Artusa no i ocztwiście fontannę Neptuna do której wrzuciliśmy monety, by jak jedna z legend głosi jeszcze raz tutaj przyjechać. Zmęczeni pojechaliśmy odpoczywać do Sopotu. Spacer po najdłuższym drewnianym molo był dopełnieniem naszej wycieczki, Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do Kcyni.

  zdjęcia

 • ,,MISTRZA ORTOGRAFII”
  25.05.2015

  FINALIŚCI  III SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O  TYTUŁ

  ,,MISTRZA ORTOGRAFII”

  FINAŁ ODBĘDZIE SIĘ 28 MAJA 2015R O GODZ. 9.50

   W SALI NR 19

  KLASY IV

  1. WALENTOWSKA DARIA
  2. SZLACHTA MATEUSZ
  3. ŚLIWIŃSKA MARTYNA
  4. KRZESZEWSKI PIOTR 
  5. KRZESZEWSKI JAKUB
  6. REPCZYŃSKA ZUZANNA
  7. GRABARSKA WIKTORIA
  8. KOMASIŃSKI CEZARY
  9. ZWOLAK JULIA
  10. UJAZDOWSKI WITOLD

  KLASY V

  1. BUCHHOLZ KACPER

  2. GŁADKOWICZ MONIKA

  3. SZERSZEŃ PATRYK

  4. KIECA MAGDALENA

  5. GÓRALCZYK AMELIA

  6. KOSIŃSKA MARTA

  7. ŚWIDER DOBRAWA

  8. RADECKA AMELIA

  9. PRZYBYLSKA PATRYCJA

  KLASY VI

  1. WOŹNIAK PIOTR

  2.RYBAK JULIA

  3. RYBAK MARTYNA

  4. NOWAK HUBERT

  5.ŁYBEK MIKOŁAJ

  6. BRZĄKOWSKA JULIA

  7. PRUSAK MARIA

  8. KANT JULIA

  9. PODGÓRSKI MACIEJ

   

  FINAŁ ODBĘDZIE SIĘ 28 MAJA 2015R O GODZ. 9.50

   W SALI NR 19

 • Zielona szkoła

  Tleń to miejsce gdzie wszystkie klasy 6 spędzały 3 dni(4-6.05) ucząc się i bawiąc jednocześnie.Tę wspaniałą przygodę zawdzięczamy Komisji ds Profilaktyki Alkoholowej w Kcyni. Uczniowie zobaczyli najpiękniejsze miejsce w Borach Tucholskich. Rezerwat "Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego" w Wierzchlesie. Jest to najliczniejsze skupisko cisa na stanowisku naturalnym w Europie, pod ochroną już od 180 lat. Urzekało to miejsce nas swoją tajemniczością, dzikością lecz nie tylko nas ale i Leona Wyczółkowskiego, który uwiecznił ok 40 cisów na swoich obrazach. My siedzieliśmy na miejscu w którym twórca pracował i podziwialiśmy krajobraz. Widzieliśmy również akwedukt, będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi (płynącej dołem) i Wielkiego Kanału Brdy (płynącego górą), który znajduje się w Fojutowie. Był czas na zabawy na boiskach, dyskotekę, wycieczki rowerowe i piesze na pobliskie jeziora. Pobyt 2 godzinny na basenie w Fojutowie to następny punkt programu z którego cieszyliśmy się wszyscy. Bardzo miła pani Bogusia nasza przewodniczka zadbała o to by niczego nam nie brakowało. Codzienne pyszne jedzonko sprawiało, że wszyscy mieli doskonałe humory. Bardzo dziękujemy i chcemy więcej takich wypraw.

  zdjęcia

 • 3 maja
  30.04.2015

   Klasa 5b z wychowawcą p. A. Kubalewską oraz p. Z. Napierałą,  przygotowały spotkanie dla uczniów klas 4-6, klasa 3b z wychowawcą ​p. M. Kubanek zorganizowały apel dla klas 0- 3 upamiętniający  rocznicę podpisania Konstytucji 3 Maja.Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić dzieciom rolę i znaczenie takich słów jak: Ojczyzna, Patryotyzm. Daje też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często zapomnianych i nie zrozumianych przez dzieci. Na tym spotkaniu zostały rozdane nagrody podsumowujące 2 konkursy: Patron Szkoły Jan Czochralski oraz Czy znasz swoje miasto.  Wyniki konkursów. 

  zdjęcia

 • Święto Patrona Szkoły
  22.04.2015

       W związku z  obchodami dnia Patrona Szkoły p. Natalia  Żychlińska zorganizowało konkurs dla klas IV-VI na temat życia, pracy zawodowej prof. Jana Czochralskiego. Był to test wiedzy, w którym brało udział 25 osób. Odbył się on 21 kwietnia. Jesteśmy zadowoleni, że w konkursie uczestniczyła tak duża grupa dzieci.

        Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

 • "PLUSZOWY MIŚ" pozostanie w naszej szkole

  W przedświąteczny wtorek tj.31 marca 2015 w sali sportowej naszej szkoły odbył się finał XIV Edycji Gminnego Turnieju Gier i Zabaw "Pluszowy Miś".Jak każdego roku w turnieju brały udział dzieci klas I-IV. W każdej kategorii wiekowej zawodnicy wykonywali różnego rodzaju zadania zwinnościowo-szybkościowe, w których liczyła się nie tylko szybkość,ale również dokładność wykonania. Finał ten był poprzedzony dwiema rundami kwalifikacyjnymi ,w których wzięło udział sześć szkół naszej gminy.Wyniki poszczególnych rund wyglądają następująco:

  I runda ( 24 marca 2015)

  SP Mycielewo - 253,pkt,   SP Palmierowo - 237 pkt.,   SP Laskownica -223 pkt.

  II runda ( 26 marca 2015)

  SP Kcynia - 245 pkt.   SP  Dziewierzewo - 241 pkt. ,  SP  Rozstrzębowo - 228 pkt.

  Do finału weszły po dwie drużyny z każdej fazy półfinałowej, które zdobyły największą sumę punktów. Ostatecznie turniej okazał się zwycięski dla uczniów naszej szkoły ,którzy w finale zdobyli najwyższą liczbę punktów i tym samym zajęli pierwsze miejsce otrzymując główną nagrodę  przechodnią w postaci ogromnego pluszowego misiaka.Klasyfikacja końcowa była następująca:

  I miejsce SP Kcynia - 246 pkt.

  II miejsce SP Mycielewo - 234 pkt.

  III miejsce SP Dziewierzewo - 218 pkt.

  IV miejsce SP Palmierowo - 201 pkt.

  Wszyscy zawodnicy zasługują na ogromny podziw i brawa, bowiem do samego końca turnieju walczyli bardzo dzielnie oraz z ogromnym zapałem i zaangażowaniem. Każdy uczestnik turnieju otrzymal nagrodę w postaci symbolicznego pluszaka,a dla szkół ufundowano puchary i dyplomy.Podsumowania turnieju oraz wręczenia nagród dokonali  Burmistrz Kcyni p.Marek Szaruga oraz dyr. szkoły p.Michał Poczobutt; i tak przez kolejny rok PLUSZOWY MIŚ będzie gościł w naszej szkole.yes smileyGratulacje!

   

 • Apele Wielkanocne

  W poniedziałek 30.03 w naszej szkole odbyły się apele świąteczne w związku z nadchodzącymi  świętami wielkanocnymi .Klasy VI b i VI a pod nadzorem pani D. Pater przygotowali barwną inscenizację Męki Jezusa. Nastrój ciszy, skupienia wprowadził nas w czas zbliżających się świąt . Młodsi koledzy z klasy II pod opieką  p. J.Sójko  przygotowali oraz przypomnieli nam obyczaje związane ze świętem Wielkiej Nocy. Na koniec p. dyrektor A.Kubiak życzyła wszystkim zebranym zdrowych wesołych świąt.

       zdjęcia

 • kangur matematyczny
  19.03.2015

  W naszej szkole 19 marca odbył się konkurs matematyczny kangur. W tym konkursie brało udział 52 uczniów z naszej szkoły. Kopertę z zadaniami otworzył dyrektor szkoły p. Michał Poczobutt, który również życzył nam sukcesów oraz zdobycia głównej nagrody, którą jest wyjazd na obóz.  Konkurs trwał 75 minut.

  Kangur Matematyczny to konkurs, który od lat organizowany jest w wielu krajach, także w Polsce. Kangur jest testem adresowanym do uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Kangur jest podzielony na kilka kategorii, które odpowiadają poziomowi uczniów. Uczniowie z klas 2 biorą udział w kategorii Żaczek, klas 3 i 4 Maluch, klas 5 i 6 Beniamin, klas 1 i 2 gimnazjum Kadet, klas 3 gimnazjum oraz 1 liceów i techników, a także 1-3 zawodówek Junior, 2 i 3 klas liceów i techników Student.

 • Dzień wiosny
  20.03.2015

  Dnia 20.03.2015r. wszyscy uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. Uczniowie w kolorowym korowodzie dotarli na kcyński rynek. W barwnych strojach, z transparentami i z wesołymi przyśpiewkami przybyli by powitać wiosnę a pożegnać zimę. W spotkaniu z wiosną uczestniczył Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga, który otrzymał od przewodniczącego szkoły, naszego kolegi Piotra Woźniaka bukiet wiosennych kwiatów. Burmistrz ciesząc się ze spotkania z nami i wiosną  obdarował nas słodyczami, którymi dzieci były częstowane po powrocie do szkoły. Dzień Wiosny obchodzony przez uczniów był wspaniały i wyjątkowy, dopisała nie tylko pogoda, ale również inne okoliczności takie jak rozpoczęcie astronomicznej wiosny, 70% zaćmienie słońca, Dzień Wagarowicza oraz Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Na kalendarzową wiosnę poczekamy jeszcze 1 dzień bo rozpoczyna się 21 marca.

  zdjęcia

 • Wycieczka na lodowisko!! 13 luty - piątek!!
  13.02.2015

       Tuż przed feriami zimowymi uczniowie naszej szkoły z klas 4c,5a,6a i 6c z paniami: Barbarą Pezacką, Natalią Żychlińską i Anetą Miszewską pojechali na wycieczkę do Nakła.

       Pierwszą atrakcją było lodowisko, które 13-tego w piatek mogło się źle kojarzyć. A tymczasem...Wszyscy zakończyliśmy jazdę na łyżwach cali i zdrowi. Dzieci były zachwycone zwłaszcza, że lodowisko jest rzadkim sposobem spędzania wolnego czasu.

       Następnie udaliśmy się do Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego, gdzie kilka lat wstecz pracowała Pani Basia. Przygotowano dla nas pokazy ratownictwa wodnego, oprowadzono nas po szkole, zapoznano z najciekawszymi inicjatywami. Oczywiście ugoszczono nas ciepłą herbatką i caisteczkami.

  Wrażenia i odczucia - niesamowite!

  Chęć powrotu - natychmiastowa!

  Dzieci - zadowolone! Chyba nie warto wierzyć w przesądy. 13 luty w piątek był dla nas bardzo szczęśliwy!

 • Dnia 10 II 2015r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego pt. „Turniej słowa” dla klas I – III.

  O miano najlepszego recytatora ubiegało się 25 uczniów.

  Komisja w składzie: p. Aleksandra Kubiak – przewodnicząca, p. Anna Góralczyk i p. Anetta Miszewska miały trudne zadanie, bowiem wszystkie dzieci zaprezentowały się bardzo ładnie.

  Po długich obradach przyznano: 

  I miejsce - Lulka Stanisław kl. II c

  I miejsce - Majda Marcel kl. II c

  II miejsce - Wiśniewski Stanisław kl. II c

  III miejsce - Kazimierska Weronika kl. II c

  Wyróżnienie – Duliba Wiktor kl. I c, Starzomska Natalia kl. II c.

  Wszyscy nagrodzeni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

  ...

  Dnia 12 II 2015r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego pt. „Turniej słowa” dla klas IV – VI. Udział wzięło 24 uczniów.

  Komisja w składzie: p. Anetta Miszewska – przewodnicząca, p. Małgorzata Kubanek i p. Barbara Sójko przyznały:

  I miejsce – Świder Dobrawa kl. V c

  II miejsce – Centała Oliwia kl. V c

  II miejsce – Pawlak Patryk kl. IV b

  III miejsce – Adamczewska Amelia kl. IV c

  III miejse – Rybak Julia kl. VI a

  Wyróżnienie – Nowak Nina kl. V a, Pawlak Kaya kl. VI c

  Wszyscy nagrodzeni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu.

   

   

 • PIŁKA KOSZYKOWA dziewcząt i chłopców

  W styczniu i lutym odbyła się rywalizacja w piłce koszykowej uczniów Szkół Podstawowych.Zawody gminne zarówno dziewcząt jak i chłopców odbywały się w hali sportowej SP Mycielewo.28 stycznia rywalizowały ze sobą drużyny chłopców, natomiast dzień później tj. 29 stycznia drużyny dziewcząt.Po kilku rozegranych meczach chłopcy naszej szkoły zajęli II miejsce w gminie Kcynia, natomiast dziewczęta pokonując swoje przeciwniczki zajęły I miejsce i tym samym awansowały do rozgrywek kolejnego szczebla.

  6 lutego 2015 w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w mini piłce koszykowej dziewcząt Szkół Podstawowych.Do zawodów przystąpili mistrzowie czterech gmin naszego powiatu.Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Wszystkie spotkania poprzedziło losowanie przez kapitanów drużyn, kolejności poszczególnych meczy.

  Dziewczęta naszej szkoły rozegrały trzy mecze.Oto ich wyniki:

  SP Kcynia - SP Mrocza - 12:2,       SP 2 Szubin - SP Kcynia- 14:6,          SP Kcynia - SP 2 Nakło - 25:12

  Po bardzo sportowej i zaciętej walce ostatecznie zajęły II miejsce w powiecie.Składy drużyn naszej szkoły:
  dziewczęta:Karakiewicz Julia,Grzegorek Dominika,Niedbalska Maria,Rybak Julia,Idczak Jagoda,Mika Agata,Guzińska Katarzyna,Szlenger Zuzanna,Radecka Amelia,Grzegorek Natalia;
  chłopcy:Piskulski Michał,Nowacki Dominik,Kwiatkowski Hubert,Woźniak Piotr,Kurdelski Kacper,Nowak Dominik,Groblica Szymon,Wernerowski Dominik,Tafelski Krzysztof.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA w klasach III

  Klasa IIIc w dniu 22 stycznia miała spotkanie pt. „ Dla Babci i Dziedka",Pierwsza część spotkania to część oficialna,wiersze i piosenki o Babci i Dziadku. Następnie kl. IIIc zaprezentowała przedstawienie pt. „ Baśń o Dwunastu Miesiącach”. Po poczęstunku w  ostatniej części spotkania odbyły się konkursy:- wachlarzyki,- noski, taniec „kaczuchy” , - samochody - jabłko. Wszyscy zadowoleni z prezentami opuszczali szkołę.  

  zdjęcia

  Wychowawca E.Sójko

   

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          21 stycznia uczniowie klasyIci Ia Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni pod opieką wychowawczyń pani Arlety Różańskiej i pani Anny Wilczyńskiej przygotowali uroczystą akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wierszykom, piosenkom i łzom wzruszenianie było końca. Następnie babcie i dziadkowie zostali obdarowani laurkami i własnoręcznie wykonanymi przez ich pociechykwiatkami z cukierków. Niespodzianką tego dnia były zabawy, dla tych „starszych” i „młodszych” uczestników imprezy,przygotowane przez kcyńskiego wodzireja DJ Dombka. Dziadkowie mogli zmierzyć się w kategorii karaoke, budowania muru z kubeczków. Babcie wykazać się mogły  w tańcu. A wszystko odbyło się w przemiłej atmosferze, przy gorącej kawie i pysznym pączku.

  zdjęcia

  Materiał przygotowany przez rodziców

 • CZY ZNASZ SWOJE MIASTO

  "Czy znasz swoje miasto".

  Koło fotograficzne Fototeka zaprasza do udziału w konkursie pt: "Czy znasz swoje miasto". Konkurs polega na odgadnięciu co przedstawiają ponumerowane zdjęcia.

  W odpowiedzi należy podać:

  • numer zdjęcia,
  • dokładny adres miejsca lub co ono przedstawia
  • imię i nazwisko oraz klasę
  • w konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie, pracownicy, rodzice oraz zainteresowani
  • konkurs trwa od stycznia do kwietnia 2015 r.

  Jeśli rozpoznajesz , co przedstawiają zdjęcia, koniecznie weź udział w konkursie. Odpowiedzi w formie pisemnej wkładamy do urny.

  Raz w tygodniu  nastąpi zmiana zdjęć oraz wyłonienie zwycięzcy lub zwycięzców  kolejnego etapu(tygodnia).

  Osoba lub osoby,  które odgadną największą ilość miejsc otrzymają nagrody na uroczystym apelu.

   

  ZAPRASZAMY

 • pływackie sukcesy

  Joanna z 6a  i Juli Robaszkiewicz z 4a.triumfują w imprezach sportowych Miejskiego Klubu Sportowego Nielba Wągrowiec, którego trenerem jest p. Jacek Świostek, Agnieszka Świostek,  Ostatnio podczas odbywających się zawodów II edycji Wielkopolskiej Ligi Pływackiej w wągrowieckim Aquaparku starsza ze sióstr, Joasia uzyskała najlepszy czas 1:17:28 min, zajmując tym samym I miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Należy podkreślić, iż podczas tej imprezy obecni byli zawodnicy z 11 klubów sportowych.

  Julia za udany występ może zaliczyć miting, który odbył się w Wągrowcu, podczas Otwartych Mikołajkowych Zawodów Międzyszkolnych, gdzie zdeklasowała swoje rywalki zdobywając I miejsce stylem grzbietowym na dystansie 50 m. Również na dystansie 50 m stylem grzbietowym młoda pływaczka nie miała sobie równych. Życzymy naszym pływaczkom dalszych osiągnięć w kolejnych pływackich imprezach.

 • APEL ŚWIĄTECZNE

    W naszej szkole dnia 19. 12. 2014r. odbyły się apele z okazji  Świąt Bożego Narodzenia.  Pierwszy apel przygotowała klasa II c  pod opieką wychowawcy p. B. Sójko, drugi natomiast przygotowali uczniowie klasy VI b i kl. V c z wychowawcami panią Edytą Walicką i panią Dorotą Pater. Przedstawienia były interesujące i bardzo nam się podobały. Na zakończenie zostały rozdane nagrody konkursu plastycznego pt. Mój dobry anioł oraz portret Św. Mikołaja.

  zdjęcia

 • Sukcesy naszych uczniów

  Nakielski Ośrodek Kultury im.Z.Kornaszewskiego w Nakle zorganozował konkurs w kategorii praca
  plastyczna pt."Anioł Przytulanka-kreatywna zabawka, do której można się przytulić". Z naszej
  szkoły na konkurs wysłano 5 prac: Maja Łuczon kl.IIb, Ola Łożyńka, Marysia Maciejewska, Patrycja
  Kwiatkowska, Zosia Kwiatkowska- kl.IIIc.
  7 grudnia 2014 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.
  Uczennica Patrycja Kwiatkowska z kl.III c otrzymała I miejsce.

   

 • Mikołajki w szkole

  Dzisiaj 5.12.2014 r. a w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni ciepła, świąteczna atmosfera. Od rana dzieciaki oczekują Sw. Mikołaja. Aby umilić ten dzień,  mały samorząd uczniowski z opiekunem p. E. Sójko przygotował spotkanie dla wszystkich uczniów naszej szkoły na które przybył również Św. Mikołaj. Przywitano go gromkimi brawami. Każdy uczeń otrzymał słodką niespodziankę z rąk Mikołaja, w rolę którego wcielił się Dyrektor Szkoły p. Michał Poczobutt. .Z Mikołajem bawiliśmy się fantastycznie, ale niestety św. nie mógł długo pozostać  i po wspólnych tanecznych pląsach ruszył w dalszą  drogę.

  zdjęcia

 • Święto Misia
  25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej szkole odbył się III Szkolny Dzień Pluszowego Misia. Inicjatorką spotkania była p. Barbara Piątkowska, którą w organizacji wsparła p. Maria Zawadzka.  Już po raz drugi ustanowiono rekord w ilości przyniesionych przez dzieci pluszaków. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia historii pluszowego misia, którą  przeczytał  6 letni Jakub MakarewiczWyniki ogłosiła wicedyrektor p. Aleksandra Kubiak. W ubiegłym roku misiów było łącznie 1050, W tym roku przyniesiono więcej misiów i tym samym pobito rekord. Dzieci zmoblizowały się i łącznie przyniosły 1569 pluszaków. Najlepszą okazała się klasa IIc z wychowawczynią p. Barbarą Sójką, która zgromadziła 312 pluszaków.

  II miejsce należało do klasy IIIc - 302 misie, a III miejsce do O b -  138 misiów. 

          Ogłoszono też konkurs plastyczny. Prac wpłynęło 138. Oto wyniki:

  klasa O I miejsce Marianna Lehnarth II miejsce Marysia Kwiatkowska III miejsceWiktoria Rusicka

  klasa I I miejsce Mikołaj Konieczny II miejsce Zosia Łożyńska III miejsce Bartosz Przybylski wyróżnienie Judyta Witkowska

  klasa II I miejsce Wojtek Lehnarth II miejsce Filip Obremski III miejsce Kinga Białachowska

  klasa III I miejsce Agata Kwiatkowska II miejsce Martyna Kromrych III miejsceNikodem Krakowiak.

  Wręczenia nagród dokonał dyrektor p. Michał Poczobutt.

  zdjęcia: http://www.kcynia.pl/aktualnosci/981460e5d9a6358ce2bf8a8a1c91762b.html?ng_cat=1

strona: