Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • Dzień pluszowego misia

  Wczoraj tj.25 listopada obchodziliśmy Światowy dzień pluszowego misia. Z tej okazji, 26.11, w szkole podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbył się IV szkolny dzień pluszowego misia. Inicjatorką spotkania była pani Barbara Piątkowska, która wsparła pani Maria Zawadzka. W dniu tym należało przynieść do szkoły pluszowego misia. W akcji wzięli udział uczniowie kl 0-III, którzy łącznie przynieśli ze sobą 1256 misi. Zwycięstwo odnieśli uczniowie z kl IIIc- 250 misi drugie miejsce zajęli uczniowie kl Ib- 123 misie Id-119.

  zdjęcia

 • MISTRZOSTWA GMINY I POWIATU W MINI-PIŁCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  W ostatnim tygodniu października w sali sportowej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia w mini-piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.Drużyna dziewcząt naszej szkoły, w której skład wchodziły uczennice klas V-VI:Kramer Oliwia,Radecka Amelia,Guzińska Roksana,Świder Dobrawa,Zwolak Julia,Kątnik Jagoda,Wojciechowska Agnieszka,Marciniak Anna,Nowak Nina,Witczak Laura,Majchrzak Natalia,Grzegorek Natalia po rozegraniu turnieju systemem "każdy z każdym" zajęły I miejsce w gminie Kcynia, co dało im awans do zawodów powiatowych.Pozostałe miejsca zajęły odpowiednio drużyny: SP Mycielewo, SP Dziewierzewo i SP Sipiory.W turnieju powiatowym, który odbył się 10 listopada w Szubinie nasze dziewczęta zajęły III miejsce przegrywając z zespołami ze Ślesina i Turu.

  Natomiast drużyna chłopców naszej szkoły biorąc udział turnieju gminnym i po rozegraniu meczów ze swoimi przeciwnikami również zajęli I miejsce w gminie Kcynia, co także pozwoliło im na awans do zawodów powiatowych.Kolejne lokaty zajeły: SP Mycielewo,SP Dziewierzewo i SP Sipiory.W SP 4 w Nakle 13 listopada , gdzie został rozegrany turniej powiatowy nasi chłopcy stoczyli zacięte mecze z drużynami z Szubina, Nakła i Mroczy. Ostatecznie zajmując IV miejce w powiecie nakielskim. W skład męskiej drużyny weszli:Kacper Makarewicz,Maciej Bladziak,Maksymilian Mazur,Kacper Buchholz,Hubert Szpot,Jakub Tobys,Konrad Puławski,Patryk Szerszeń,Nikodem Kluczyński,Patryk Pawlak,Hubert Wiśniewski,Igor Kemitz,Piotr Krzeszewski,Wiktor Krajewski.

  Zarówno dziewczętom jak i chłopcom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych!smiley

 • Święto Niepodległości

  Dnia 10 listopada odbyły się apele z okazji Święta Niepodległości. Klasa 2a z p. Arletą Różańską przedstawiły dla klas młodszych piękne słowno-muzyczny przedstawienie  a klasa 5c z p. Natalią Żychlińską przedstawili w swoim wystąpieniu historię Polski od czasu rozbiorów do odzyskania niepodległości w roku 1918. Na scenie pojawili sie m.in.: Józef Piłsudski, zniewolona Polska, gazeciarz z XIX wieku, ksiądz, rodzic, nauczyciel. Była to wzruszająca opowieść o naszej Ojczyźnie, o ciężko wywalczonej niepodległości, którą każdy z nas musi uszanować.

  zdjęcia

 • Wycieczka do teatru
  29.10.2015

  Dnia 29 października 2015 r. klasa IIc i IIIa wraz z wychowawcami: p. A. Różańską i p. M. Olszak  wybrały się do Teatru Lalek w Bydgoszczy. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i wypiekami na twarzy oglądali spektakl „Koziołek Matołek”! Po spektaklu dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej – zapoznały się z różnymi rodzajami lalek teatralnych. Uczniowie wrócili do domu przekonani iż: „Teatr to takie miejsce, gdzie mocniej bije serce”.

  zdjęcia

 • WYCIECZKA DO LASU

   

  WYCIECZKA DO LASU

                Dnia 23 października 2015 roku, klasy trzecie wraz z wychowawczyniami p. M. Olszak, p. J. Soja, i p. B. Sójko, wybrały się do lasu w Dębogórze. Tu przywitał ich pan leśniczy – p. Gładkowicz, który zaciekawił wszystkich informacjami o swojej pracy i pasji. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści o lesie, połączonych z pokazem naturalnych bogactw leśnych typu: poroża, liście, owoce drzew. Obejrzały także okazały dąb, który jest Pomnikiem Przyrody.Na zakończenie pobytu w lesie, wszyscy z wielkim apetytem pałaszowali kiełbaski upieczone na ognisku zdjęcia

  .

 • DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE

  Dnia 11 października 2015 roku obchodziliśmy Dzień Papieski.
  Z inicjatywy ks. Pawła, Siostry Maksymiliany, ks. Jarka ten dzień w naszej szkole uczciliśmy 16 października. Ksiądz Paweł przybliżył nam życie naszego Papieża  organizując pokaz filmu o Karolu Wojtyle od czasów dziecięcych, aż po pobyt  w Watykanie. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy życie Papieża.
  Po zachwycającej projekcji filmu odmówiliśmy wspólnie dziesiątkę różańca i dyskutowaliśmy na temat projekcji.
  Zapewne na długo zostanie ten dzień w naszych sercach, tak jak osoba Jana Pawła II.

  Należy dodać, iż był to już XV Dzień Papieski, który w tym roku obchodzony był pod hasłem: Jan Paweł II – Patron Rodziny.

  zobacz zdęcia                                                                                                                                       Jakub Krzeszewski 

 • Pasowanie na ucznia

  W dniu dzisiejszym, tj. w środę , 7 października 2015 r., uczniowie klas I Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni złożyli ślubowanie. W tym bowiem dniu oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły podstawowej. Młodszych kolegów ciepłymi słowami powitali przedstawiciele klas starszych: Tomasz i  Basia Zawistowscy oraz   Wiktoria   Madaj. Aktu pasowania w obecności pań: Violetty Urban (wychowawca klasa I a), Małgorzaty Kubanek (wychowawca klasy I b) i Elżbiety Sójko (wychowawca klasy I c) oraz  Barbary Piątkowskiej (wychowawca klasy I d)  dokonał dyrektor szkoły.
  Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom,  oraz drobne upominki od kolegów z  klas III. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.
  Na twarzach dzieci dało się zauważyć wielkie emocje graniczące z radością i ciekawością, co też będzie dalej.

  Zobacz zdjęcia

 • Dzień Nauczyciela

  14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Byliśmy gospodarzami gminnych uroczystości Uroczystość prowadziła p. Barbara Sójko. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych gości powitał dyrektor Michał Poczobutt. Szczególnie miło powitano delegację ze Szkoły Podstawowej Nr 82 im. Jana Czochralskiego w Gdańsku, która przyjęła zaproszenie na wczorajszŚwięto. W obchodach udział brali licznie zaproszeni goście. W czasie uroczystości Burmistrz Kcyni skierował ciepłe słowa do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, dzieci, młodzieży szkolnej oraz ich rodziców.

  W dalszej części wręczono Nagrody Burmistrza a następnie nagrody dyrektor SP w Kcyni. Na koniec w  programie artystycznym zaprezentowali się nasi koledzy, uczniowie, którzy pod opieką zespołu przygotowującego uroczystość w składzie: p. Góralczyk, Kubalewska, p. Pater, p. Pulikowska,  p. J.Soja , p. Urban zrobili to w sposób doskonały. W role nauczycieli, pracowników  obsługi wcielili się: Nina Nowak 6a, Jakub Tobys, Dobrawa Świder, Oliwia Centała, Lara Doiczman, z 6c, Julia Zwolak, Jakub Sregienta, Monika Banach, Wiktor Ujazdowski z 5c, Ksawery Górecki, Daria Walentowska z 5a, Jakub Krzeszewski, Patryk Pawlak, Martyna Pawlak z 5b, Fabian Czerwiński, Stanisław Pezacki, Julia Krzyżaniak z 4a, Zosia Kwiatkowska 4c. Całemu przedstawieniu towarzyszył chórek w składzie: Zuzanna Repczyńska, Ola Szydełko z 5c  Sara Obremska z 6b z towarzyszącym mu baletem: Amelia Góralczyk, Magda Kieca, Oliwia Kramer z 6b.

  Zobacz zdjęcia

 • Zwiedzamy Pałuki

  Pogoda wakacyjna sprzyja zwiedzaniu okolicy. W piątek 11.09 klasa 5a i zwiedzała okolice Kcyni. Wycieczki rowerowe wszyxcy lubią bardzo, a dla piatej klasy była to pierwsza wycieczka tym środkiem lokomocji. W czerwcu uczniowie uzyskali karty rowerowe a dzisiaj mogi utrwlić znajomość znaków drogowych w praktyce. Wspinaczka na najwyzsze wzgórze okolicy "Korfantówkę", poszukiwanie ukrytych w okolicy keszy, odnajdywanie pomników przyrody w Mechnaczu zakończone ogniskiem u zaprzyjaźnionego lesniczego p. Kowalewskigo to prawdziwe lekcje w terenie. zobacz zdjęcia

  15.09 klasy czwarte a  17.09 klasy wraz z wychowawcami zwiedzali Biskupin w czasie trwającego w tych dniach festynu. Smaki dawnych czasów to temat przewodni tych dni. Nasi uczniowie mogli zobaczyć i spróbować w jaki sposób sporządzano i jak smakowały potrawy naszych przodków, zobacz zdjęcia

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/16
  01.09.2015

       INFORMACJA- ZMIANY

  GODZINA8:00  msza święta,  9:00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 0-VI, 

  Dowóz dnia 01.09.2015

  Kcynia 6.50

  Kazimierzewo 7.00

  Dębogóra 7.15

  Dębogóra 7.17

  Dębogóra 7.19

  Stalówka 7.23

  Łankowice p. Górny 7.32

  Łankowice p.Wernerowscy 7.34

  Łankowice p. Rozmarynowscy 7.35

  Łankowice p. Sitek 7.38

  Łankowice p. Nowak 7.43

  Kcynia kościół ok.7.50

  Odwóz około godz. 10.00 ze S.P Kcynia

  Stalówka

  Dębogóra

  Łankowice

  Iwno

  Kazimierzewo

  Kcynia

  Proszę uwzględnić różnicę czasową +/-3minuty biorąc pod uwagę podawany czas odjazdu autobusu.

 • Obóz Wałcz
  06.07.2015

  Wakacje spędzmy na obozie w Wałczu. 10 dni w tej pięknej, malowniczo położonej miejscowości na jeziorem Raduń, to wspaniały początek wakacji. 26 osób z naszej szkoły odpoczywa i zwiedza najbliższą okolicę. Spacery, kapiele wodne to uwielbiamy wszyscy. Zobacz zdjęcia

 • Bezpieczne wakacje

             Bezpiecznych wakacji życzy zespół redakcyjny.

  kliknij na obrazek

  Film dla zapytania bezpieczne wakacje film edukacyjny   

 • ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO
  26.06.2015

  O godz. 9:00  po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się z naszymi nauczycielami. zdjęcia

  O godz. 12:00 żegnaliśmy się z klasami 6. Tekst w trakcie przetwarzanai  ZDJĘCIA

 • DZIEŃ SPORTU

  Wtorek  23 czerwca był w naszej szkole DNIEM SPORTU.W rywalizacji sportowej, która odbywała się w trzech dużych grupach - klasy 0-6 "A", klasy 0-6 "B", klasy 0-6 "C"  wzięły udział wszystkie dzieci naszej szkoły.W każdej zabawie grupy "A","B" i "C" tworzyły drużynę, w skład której wchodził jeden zawodnik z każdej grupy wiekowej, z podziałem na dziewczęta i chłopców.Zabaw było osiem : bieg sztafetowy,rzut woreczkiem,skoki dodawane,wyścig z kijem hokejowym,kozłowanie piłki,skoki na jednej nodze,jazda na hulajnodze,przeciąganie liny. W każdej zabawie mógł brać udział inny zawodnik z danej klasy.Starty drużyn dziewcząt i chłopców odbywały się naprzemiennie.Wszystkie konkurencje były na bieżąco tłumaczone i oceniane w formie przyznawanych punktów odpowiednio 3pkt. , 2pkt. i 1pkt.Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały poszczególne zadania, dopingując siebie wzajemnieZwycięzcą całej zabawy okazała się grupa klas "A" zdobywając w całej rywalizacji 63pkt., II miejsce zajęła grupa "B" - 48pkt. natomiast miejsce III zajęła grupa klas "C" gromadząc na swoim koncie tylko o jeden punkt mniej od swoich konkurentów z miejsca drugiego - 47 pkt. Cała zabawa była bardzo udana.W rywalizacji  towarzyszył nam uśmiech,radość i mnóstwo energii do wykonywania zadań.Na koniec dnia podsumowano całą zabawę, rozdając drobne słodkie nagrody zdjęcia. smiley yes

 • MATEMATYCZNE SUKCESY

  Jak co roku nasi uczniowie brali udział w konkursach matematycznych. Były to

   Ogólnopolski konkurs "Alfik Matematyczny" w którym to bardzo dobrą ocenę i 131 pkt zdobył Piotr Krzeszewski z kl 4b(tylko kilka pkt dzieliło go by zdobyć główną nagrodę). 

  Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" w którym troje uczniów uzyskało wyróżnienia. byli to Dobrawa Świder z 5c, Magda Kieca z 5b oraz Piotr Krzeszewski z 4b

  Dla klasach 4-tych zorganizowano szkolny konkurs o tytuł Mistrza Matematyki  klas 4. Tytuł mistrza uzyskał Piort Krzeszewski z kl 4 rozwiązując wszystkie zadania  i zdobywając ocenę celującą na koniec roku szkolnego.II miejsce zajął Mateusz Mantych z kl 4c, III miejsce zajęła Wiktoria Grabarska również z kl 4 c.

  W klasach 5- tych przeprowadzono kolejną edycję szkolnego konkursu o tytuł Tangramistrza Roku. Tytuł ten uzyskali Dobrawa Świder z 5c oraz Marcel Niedbalski z 5a, II miejsce zajęła Laura Witczak z 5a, III miejsce Magda Kieca z 5b. Gratulujemy smiley

   

   

   

 • ,,MISTRZA ORTOGRAFII”
  03.06.2015

  WYNIKI  III SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O  TYTUŁ

  ,,MISTRZA ORTOGRAFII”

  KLASY IV

  1. REPCZYŃSKA ZUZANNA – 27p/34p  -  MISTRZ ORTOGRAFII
  2. KRZESZEWSKI PIOTR – 22,5p/34p – WICEMISTRZ ORTOGRAFII
  3. WALENTOWSKA DARIA -17p/34p
  4. ZWOLAK JULIA – 14,5p/34p 
  5. UJAZDOWSKI WITOLD -14p/34p
  6. ADAMCZEWSKA AMELIA -14p/34p
  7. GÓRECKI KSAWERY – 13,5p/34p
  8. KRZESZEWSKI JAKUB -12p/34
  9. SZLACHTA MATEUSZ – 12p/34p
  10. GRABARSKA WIKTORIA – 11,5p/34

  KLASY V

  1. ŚWIDER DOBRAWA -88p/96p - MISTRZ ORTOGRAFII

  2. BUCHHOLZ KACPER -85p/96p - WICEMISTRZ ORTOGRAFII

  3. RADECKA AMELIA – 84p/96p

  3. KIECA MAGDALENA – 84p/96p

  5. GÓRALCZYK AMELIA – 81p/96p

  6. GŁADKOWICZ MONIKA -81p/96p

  7. KOSIŃSKA MARTA -76p/96p

  8. PRZYBYLSKA PATRYCJA -65p/96p

  9. SZERSZEŃ PATRYK -58p/96p

  KLASY VI

  1. KANT JULIA – 98p/106p - MISTRZ ORTOGRAFII

  2.RYBAK JULIA – 97p/106p - WICEMISTRZ ORTOGRAFII

  3. NOWAK HUBERT – 95p/106p

  4. WOŹNIAK PIOTR – 93p/106p

  5.BRZĄKOWSKA JULIA – 93p/106p

  6. ŁYBEK MIKOŁAJ – 91p/106p

  7. RYBAK MARTYNA – 86p/106p

 • DZIEŃ MAMY
  26.05.2015

  Dnia 26 maja uczniowie klas młodszych zapraszają do szkoły mamy z okazji ich  swi eta. Klasa IIb z wych. J. Soją przygotowały wierszyki, piosenki i serduszka z życzeniami dla swoich mam. Maja Łuczon zagrała na gitarze "sto lat",Kazde dziecko wręczyło mamie po uprzednim głośnym przeczytaniu na forum - album, w którym znajdowały się zdania na temat mam. Co mama lubi, czego nie, za co kocha swoją mamę. mamy chętnie zaśpiewały dla swoich dzieci i nawet zatańczyły w rytm piosenek "a ja nie chcę czekolady". Na pamiątkę spotkania zrobiliśmy zdjęcia z  mamami, a całe to spotkanie uświetniały słodkie poczęstunki.

   

 • Wycieczki - Gdańsk
  19.05.2015

  Dnia 19.05 o godz. 06:00 spod naszej szkoły wyjechały klasy czwarte na wycieczkę do Gdańska. Pod opieką wychowawców p.Żychlińskiej i p.Pulikowskiej dzieci spędziły cały dzień na zwiedzaniu przepięknego starego Gdańska. W ramach wycieczki uczniowie brali udział w 1,5 godzinnych lekcjach w Narodowym Muzeum Morskim. Lekcje pt: dlaczego woda jest mokra oraz wszyscy do szalup bardzo zaciekawiły uczestnikw, nastpnie wszyscy mogli korzystać z sali interaktywnej, gdzie bawiąc uczyli się przewozić towary, ładowali towary na statki czy sterowali łodziami. Po lekcji przepłynęliśmy promem Motława na drugą stronę gdzie zwiedzaliśmy statek handlowy Sołdek-pierwszy wybudowany statek w Polsce obecnie muzeum oraz spichlerze: Panna, Oliwski oraz Miedź. Powrót promem i zaczęła się wędrówka po starym Gdańsku. Przechodziliśmy pod wieloma bramami miasta- Złota podobała nam się najbardziej. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki - największy wybudowany z cegły kościół na świecie, Ratusz , Dwór Artusa no i ocztwiście fontannę Neptuna do której wrzuciliśmy monety, by jak jedna z legend głosi jeszcze raz tutaj przyjechać. Zmęczeni pojechaliśmy odpoczywać do Sopotu. Spacer po najdłuższym drewnianym molo był dopełnieniem naszej wycieczki, Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do Kcyni.

  zdjęcia

 • ,,MISTRZA ORTOGRAFII”
  25.05.2015

  FINALIŚCI  III SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O  TYTUŁ

  ,,MISTRZA ORTOGRAFII”

  FINAŁ ODBĘDZIE SIĘ 28 MAJA 2015R O GODZ. 9.50

   W SALI NR 19

  KLASY IV

  1. WALENTOWSKA DARIA
  2. SZLACHTA MATEUSZ
  3. ŚLIWIŃSKA MARTYNA
  4. KRZESZEWSKI PIOTR 
  5. KRZESZEWSKI JAKUB
  6. REPCZYŃSKA ZUZANNA
  7. GRABARSKA WIKTORIA
  8. KOMASIŃSKI CEZARY
  9. ZWOLAK JULIA
  10. UJAZDOWSKI WITOLD

  KLASY V

  1. BUCHHOLZ KACPER

  2. GŁADKOWICZ MONIKA

  3. SZERSZEŃ PATRYK

  4. KIECA MAGDALENA

  5. GÓRALCZYK AMELIA

  6. KOSIŃSKA MARTA

  7. ŚWIDER DOBRAWA

  8. RADECKA AMELIA

  9. PRZYBYLSKA PATRYCJA

  KLASY VI

  1. WOŹNIAK PIOTR

  2.RYBAK JULIA

  3. RYBAK MARTYNA

  4. NOWAK HUBERT

  5.ŁYBEK MIKOŁAJ

  6. BRZĄKOWSKA JULIA

  7. PRUSAK MARIA

  8. KANT JULIA

  9. PODGÓRSKI MACIEJ

   

  FINAŁ ODBĘDZIE SIĘ 28 MAJA 2015R O GODZ. 9.50

   W SALI NR 19

 • Zielona szkoła

  Tleń to miejsce gdzie wszystkie klasy 6 spędzały 3 dni(4-6.05) ucząc się i bawiąc jednocześnie.Tę wspaniałą przygodę zawdzięczamy Komisji ds Profilaktyki Alkoholowej w Kcyni. Uczniowie zobaczyli najpiękniejsze miejsce w Borach Tucholskich. Rezerwat "Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego" w Wierzchlesie. Jest to najliczniejsze skupisko cisa na stanowisku naturalnym w Europie, pod ochroną już od 180 lat. Urzekało to miejsce nas swoją tajemniczością, dzikością lecz nie tylko nas ale i Leona Wyczółkowskiego, który uwiecznił ok 40 cisów na swoich obrazach. My siedzieliśmy na miejscu w którym twórca pracował i podziwialiśmy krajobraz. Widzieliśmy również akwedukt, będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi (płynącej dołem) i Wielkiego Kanału Brdy (płynącego górą), który znajduje się w Fojutowie. Był czas na zabawy na boiskach, dyskotekę, wycieczki rowerowe i piesze na pobliskie jeziora. Pobyt 2 godzinny na basenie w Fojutowie to następny punkt programu z którego cieszyliśmy się wszyscy. Bardzo miła pani Bogusia nasza przewodniczka zadbała o to by niczego nam nie brakowało. Codzienne pyszne jedzonko sprawiało, że wszyscy mieli doskonałe humory. Bardzo dziękujemy i chcemy więcej takich wypraw.

  zdjęcia

strona: