Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • Dzień Patrona

      26 kwietnia nasza szkoła uczciła pamięć naszego patrona - prof. Jana Czochralskiego w związku z Dniem Patrona, który przypada 22 kwietnia. Klasy VI b i VI c wraz z opiekunami : p. A. Kubalewską, p. E. Walicką przygotowały uroczysty apel . Młodzi artyści recytowali wiersze profesora, jeden z uczniów wcielił się w postać młodego Jana pokazując jak doszło do odkrycia metody otrzymywania monokryształów. Jeszcze raz wyróżniono osoby biorace udział w Ogólnopolskim Konkursie-Wielcy Polacy-znani i nieznani. Edycja I-prof. Jan Czochralski, w szczególności finalistów i laureatów. Rozstrzygnieto również konkurs plastyczny,,Jan Czochralski w elektronice"

      22 kwietnia w 63 rocznicę śmierci Profesora klasy IIIa i VIb przed popiersiem, które znajduje się przed naszą szkołą zapaliły znicze i złożyły kwiaty. Następnie klasy udały się na cmentarz, gdzie znajduje się mogiła Jana Czochralskiego, aby uczcić jego pamięć.

 • Sztuka pałucka
  19.04.2016

        We wtorek 19.04.2016 klasy IIIa, IIIb, IIIc ze swoimi wychowawczyniami p. M. Olszak, p. J. Soja, p. B. Sójko wybrały się do GCKiB w Kcyni w celu poznania ludowej sztuki pałuckiej, a w szczególności elementów stroju pałuckiego. Pani M. Kordyś omówiła strój ludowy męski i damski , pokazała dzieciom wszystkie jego części oraz zapoznała z nazwami np. wysoki męski kapelusz to ryjek, a czerwona halka to piekielnica.

 • Gminny Konkurs recytatorski
  22.04.2016

       22 kwietnia 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. K. Prillowej w Kcyni odbył się konkurs recytatorski ,,Turniej słowa". W konkursie brali udział uczniowie kl. I-III i kl. IV-VI ze szkół podstawowych gminy Kcynia. Szkoła Podstawowa im. J. Czochralskiego w Kcyni uzyskała bardzo dobre wyniki. W kategorii klas I-III uczniowie zdobyli:

  I miejsce-Stanisław Wiśniewski

  II miejsce-Marcel Majda

  III miejsce-Kacper Olszak

  wyróżnienia: Marianna Lehnarth, Olaf Hemerling, Stanisław Lulka

  W kategorii klas IV-VI:

  I miejsce-Patryk Pawlak

  III miejsce-Amelia Adamczewska

  wyróżnienie: Aleksandra Szydełko

  Uczniowie, którzy zdobyli I,II,III miejsca pojadą na kolejny etap eliminacji na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się w czerwcu.

 • Finał Konkursu o prof. Janie Czochralskim
  22.04.2016

       W dniach od 21 do 22 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły przebywali w Gdańsku. Ośmiu uczniów : Nina Nowak, Magdalena Kieca, Jakub Tobys, Konrad Puławski, Monika Banach, Ksawery Górecki, Maja Michalska, Piotr Krzeszewski byli finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy "Wybitni Polacy-znani i nieznani.Edycja I-prof. Jan Czochralski"

       W pierwszym dniu uczniowie pisali test konkursowy. Spotkali się ze wspaniałymi gośćmi: dr Pawłem Tomaszewskim, który od lat pasjonuje się postacią Jana Czochralskiego, napisał o nim książki i przyczynił się do przywrócenia dobrego imienia profesora oraz p. Anną Czerwińską-Rydel, autorką "Kryształowego odkrycia..."

       W drugim dniu pobytu nasi finaliści wraz z opiekunami: p. dyrektorem Michałem Poczobuttem i p. Natalią Żychlińską odwiedzili Centrum Nanotechnologii na Politechnice Gdańskiej, gdzie pracuje się nad otrzymywaniem kryształów. O godzinie 12.00 w Domu Uphagena w Gdańsku odbył się wyczekiwany finał. Ogłoszono dziesięciu laureatów, wśród których znalazły się nasze dwie uczennice: 6 miejsce-Magdalena Kieca, 7 miejsce-Nina Nowak.Rywalizacja była zacięta, poziom bardzo wyrównany. Gratulujemy naszym laureatkom i finalistom konkursu, życząc dalszych sukcesów.

       Dziękujemy organizatorom: Szkole Podstawowej nr 82 im. Jana Czochralskiego w Gdańsku, w szczególności p. dyrektor Agacie Markiewicz-Babło oraz prezydentowi miasta Gdańska-Pawłowi Adamowiczowi za organizację konkursu, wspaniały pobyt w Gdańsku i wielkie zaangażowanie w rozsławianiu postaci naszego patrona.

 • Koncert muzyczny
  13.04.2016

      W świecie muzyki przyjemnie spędzili czas uczniowie klas IV-VI. Muzycy przygotowali piekne utwory muzyczne nawiązujące do bajek Disneya, opowiadali o instrumentach muzycznych, które są podstawą w muzyce jazzowej. Uczniowie na własnej skórze mogli przekonać się, że gra na puzonie do łatwych nie należy. Muzycy wraz z wybraną grupą dzieci stworzyli zespół, który zagrał na wszystkich instrumentach. Były brawa, tańce w wykonaniu naszych uczennic i oczywiście relaks z przyjemną muzyką.

 • Szkolne Eliminacje!
  12.04.2016

     Dnia 12.04.2016 odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego pt.Turniej Słowa dla klas I-III. Uczniowie przystepujący do konkursu zostali wyłonieni z eliminacji klasowych. Łączna liczba uczestników-32 osoby.Jury pod przewodnictwem p. Dyrektor Aleksandry Kubiak przyznało następujące miejsca.

  I miejsca:

  Maja Łuczon 3b

  Stanisław Lulka 3c

  Stanisław Wiśniewski 3c

  II miejsca

  Marcel Majda 3c

  Kacper Olszak 1a

  III miejsca

  Marianna Lehnarth 1d

  Malwina Drzewiecka 1d

  Wyróżnienia:

  Olaf Hemerling 2a

  Lilianna Kubalewska 1c

  Zuzanna Pawlak 2d

      Następnego dnia odbyły się eliminacje dla klas IV-VI. Łączna liczba uczestników-16 osób.Jury pod przewodnictwem p. Dyrektora Michała Poczobutta przyznało nastepujące miejsca.

  I miejsce

  Aleksandra Szydełko 5c

  II miejsce

  Amelia Adamczewska  5c

  III miejsce

  Patryk Pawlak 5b

  Wyróżnienie

  Nina Nowak 6a

  Wymienieni laureaci zakwalifikowali się do Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 22 kwietnia 2016r. o godz.10.00 w GCKiB im. Klary Prillowej w Kcyni

 • Warsztaty świecowe i mydlarskie.

       W dniach od 31.03-01.04 odbywały się w naszej szkole warsztaty, gdzie uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać swoją swieczkę, mieli możliwość dobrania wszelakich ozdób:muszelek, rozgwiazd, kolorowych drewienek, miniaturowych szyszek. Była to również niebywała okazja, aby zapoznać się i czynnie uczestniczyć w procesie powstawania mydła. Uczniowie samodzielnie wykonali 2 sztuki mydełka, wybierając ulubiony kolor i niepowtarzalny zapach. Na koniec dzieci pięknie zapakowały świece i mydełka, umieszczając przy nich specjalne dedykacje. Nauka i zabawa w jednym! Było rewelacyjnie!

 • Maks Matematyczny
  09.03.2016

      9 marca odbył się w naszej szkole konkurs - Maks Matematyczny, w którym nasza uczennica Dobrawa Świder z klasy 6c uzyskała dobry wynik w skali ogólnopolskiej, a 1 miejsce w województwie. Pozostali uczestnicy: Piotr Krzeszewski-6 miejsce w województwie, Jakub Krzeszewski-17 miejsce w województwie, Paweł Sójko-28 miejsce w  województwie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy swietnych wyników.

 • WIELKANOC
  23.03.2016

       W środę odbyły się w naszej szkole uroczyste apele z okazji zbliżających  się Świąt Wielkanocnych. Dla klas młodszych piękne przedstawienie przygotowała klasa 3c z p. Barbarą Sójko, dla klas starszych klasa 4b z p. Alicją Rybak. Uczniowie przepięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki o tematyce wielkanocnej,przypomnieli o najważniejszych tradycjach wielkanocnych, zwłaszcza o śmigusie-dyngusie, który poczuła nasza publiczność na własnej skórze. Z ust dzieci i p. Dyrektor padły również prześliczne życzenia na zblizające się święta.

 • Dzień Wiosny

     21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny. Imprezę dla klas 4-6 przygotowała klasa 6a z p. Barbarą Pezacką, dla klas O-3 klasa 3b z p. Jolantą Soja. Każda klasa zaprezentowała się wiosennie śpiewając piosenkę lub recytując wiersze. Klasa 5b przygotowała smieszne przedstawienie na podstawie Kopciuszka, a klasa 6b pokaz mody wiosennej. Klasy młodsze przygotowały wiosenny okrzyk i piosenkę. Wszystkie młodsze klasy były pieknie przebrane w kolorach wiosny. Na koniec klasy młodsze spaliły marzannę, aby tradycji stało się zadość. Wiosna nadeszła ,a my czekamy na wyższe temperatury i więcej słońca!

 • PIERWSZA POMOC

       W piątek 18 marca odbyło się spotkanie dla klas VI dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie opowiadali o numerach alarmowych, dowiedzieli się o blokadach w telefonach. Przećwiczyli zakładanie chust trójkatnych przy złamaniach rąk oraz tamowanie krwotoku. Dzieci dowiedziały się jaka jest pozycja bezpieczna, co robić kiedy dziecko się zakrztusi oraz jak przeprowadzić resuscytację.

 • Konkurs o Profesorze Janie Czochralskim
  16.03.2016

     Dnia 16 marca odbył się w naszej szkole etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu WIELCY POLACY-ZNANI,NIEZNANI, EDYCJA I-PROF. JAN CZOCHRALSKI. Uczestniczyło w nim 13 uczniów naszej szkoły. Rozwiązywali oni test konkursowy, który poświęcony był naszemu patronowi, a w szczególności dotyczył filmu Anny Laszczki POWRÓT CHEMIKA. Wyniki konkursu przedstawimy na początku kwietnia. Uczniowie zakwalifikowani do ostatniego etapu tego konkursu pojadą na finał do Gdańska.

 • Warsztaty gipsowe
  16.03.2016

     W dniu 16 marca 2016r.  w naszej szkole odbyły się warsztaty gipsowe dla uczniów przygotowane przez firmę z Gdańska. Dzieci wykonywały odlewy z gipsu ceramicznego. Uczniowie poznali różne rodzaje gipsu i jego zastosowanie. Gips wydobywa się z ziemi, z kopalni odkrywkowej, w bryłach, później się go kruszy, mieli i robi rózne jego rodzaje.

     Z gipsu ceramicznego powstały świeczniki, zajączki, obrazki i figurki. Uczniowie byli zachwyceni warsztatami, gościł na ich twarzach uśmiech, zwłaszcza, gdy po wyschnięciu gipsu z formy odzyskiwali swoje dzieła. Prace można było zabrać do domu i dowolnie pomalować.

 • Pluszowy Miś-2015/2016
  15.03.2016

     XV Edycja Turnieju Gier i Zabaw "Pluszowy Miś". W turnieju wzięło udział 7 szkół z gminy Kcynia. Drużyna każdej szkoły liczyła 32 zawodników : 16 dziewcząt i 16 chłopców z klas I-IV. Rywalizacja odbywała się w grupach wiekowych. Wszyscy mieli do wykonania różnego rodzaju zadania szybkościowo-zwinnościowe. Liczyła się zarówno szybkość wykonania jak i dokładność. Wszyscy zawodnicy z drużyny zaangażowaniem i entuzjazmem wykonywali poszczególne zadania. Podczas całego turnieju odbyły się trzy spotkania - w tym dwa półfinałowe i jeden finał. W półfinale 1 marca wzięły udział trzy szkoły i po rywalizacji zajęły kolejne miejsca: SP Dziewierzewo 247 pkt, SP Mycielewo 243 pkt, SP Palmierowo 226 pkt. W drugim półfinale  2 marca wyniki były następujące: SP Kcynia 261 pkt, SP Dobieszewo 218 pkt, SP Rozstrzębowo 217 pkt i SP Laskownica 211 pkt.

     Tym razem do ścisłego finału weszły po dwie drużyny z najlepszymi wynikami z półfinałów. 15 marca 2016r. odbył się finał. Po bardzo wyrównanej walce, ogromnym zaangażowaniu uczestników i ogromnych emocjach, klasyfikacja była następująca:

  I miejsce SP Dziewierzewo 246 pkt

  II miejsce SP Kcynia 241 pkt

  III miejsce SP Mycielewo 228 pkt

  IV miejsce SP Dobieszewo 193 pkt

     Wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk Burmistrza P. Marka Szarugi dyplom, puchar dla szkoły oraz pluszaki, będące symbolem całego turnieju. Natomiast drużyna zwycięska odebrała nagrodę przechodnią w postaci dużego PLUSZOWEGO MISIA, który od kilku lat "mieszkał" w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym turnieju i gratulujemy uczestnikom. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 • MINI-PIŁKA KOSZYKOWA

  W dniach 23-24 lutego 2016 w Szkole Podstawowej w Dziewierzewie odbyły się Gminne Mistrzostwa w Mini-piłce Koszykowej dziewcząt i chłopców. Zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców brało udział po sześć drużyn Szkół Podstawowych naszej gminy.Po rozegraniu wszystkich meczy grupowych, półfinałowych i finałowych wyniki były następujące:

  DZIEWCZĘTA:

  1. SP Dziewierzewo, 2. SP Mycielewo, 3. SP Laskownica, 4. SP Kcynia, 5. SP Sipiory, 6. SP Palmierowo 

  Skład zespołu naszej szkoły: Kramer Oliwia,Grzegorek Natalia,Wojciechowska Agnieszka, Radecka Amelia,Nowak Nina,Kromrych Amelia,Robaszkiewicz Julia,Sokołowska Natalia, Kątnik Jagoda.

  CHŁOPCY:

  1.SP Laskownica, 2. SP Dziewierzewo, 3. SP Palmierowo, 4. SP Kcynia, 5. SP Mycielewo, 6. SP Rozstrzębowo.

  Skład zespołu naszej szkoły: Puławski Konrad,Mazur Maksymilian,Tobys Jakub,Makarewicz Kacper,Zieliński Kacper,Górecki Ksawery,Stegienta Jakub,Kluczyński Nikodem,Krajewski Wiktor, Szpot Hubert.

  Serdecznie wszystkim gratulujemy uzyskanych wyników. wink

 • Szkolny Dzień Kobiet
  04.03.2016

         Dnia 4 marca odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Kobiet, który przygotowałykl. II b z p. B. Sobczak i kl. III b z p. J. Soja. Wszystkim spodobał się pokaz mody dla dziewczynek oraz życzenia i piosenki z dedykacją dla Pań i dziewczynek z klas O-III. Chłopcy obdarowali wszystkie Panie tulipanami, a dziewczynki lizakami.

  Zdjęcia z uroczystości:https://spkcynia.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D

 • Turniej Sportowy Gier i Zabaw Ruchowych
  01.03.2016

  Nasza Szkoła zaprasza do wspólnej zabawy podczas XV Edycji Turnieju Sportowego Gier i Zabaw Ruchowych dla klas I-IV. Do finału kwalifikują się dwie drużyny z każdego półfinału, które uzyskają największą liczbę punktów. Finał turnieju odbędzie się 15 marca 2015 r.

  Terminy i grupy półfinałowe:

  I grupa-SP Kcynia    1 marca 2016   : SP Dziewierzewo, SP Palmierowo, SP Mycielewo, SP Sipiory

  II grupa-SP Kcynia    2 marca 2016  : SP Dobieszewo, SP Rozstrzębowo, SP Kcynia, SP Laskownica

                                           

 • Wyniki etapu rejonowego. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o prof. Janie Czochralskim
  08.02.2016

  Dnia 13 stycznia odbył się w naszej szkole etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy"Wybitni Polacy-znani i nieznani. Edycja I - prof. Jan Czochralski". Poniżej lista osób, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu.

  1. Mrówka Fabian 26 pkt.

  2. Pawlak Patryk 27 pkt.

  3. Krzeszewski Piotr 31 pkt.

  4. Górecki Ksawery 26 pkt.

  5. Michalska Maja 29 pkt.

  6. Kramer Natalia 26 pkt.

  7. Ujazdowski Witold 30 pkt.

  8. Banach Monika 29 pkt.

  9. Kieca Magdalena 32 pkt.

  10. Bucholz Kacper 25 pkt.

  11. Tobys Jakub 27 pkt.

  12. Nowak Nina 30 pkt.

  13. Puławski Konrad 28 pkt.

  14 Gładkowicz Monika 27 pkt.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Swięta
  22.12.2015

  Klasy 3 c oraz 4c z wychowawcami panią M. Olszak oraz E. Ziuziakowską przygotowały barwne przedstawienie dla calej społeczności szkolnej. Mogliśmy podziwiać grę młodych artystów oraz ich wspaniałe stroje. Uczniowie ci przypomnieli nam historię narodzenia Jezusa wprowadzając nas w świąteczny nastrój.

  relacja filmowa z przedstawienia

 • iluzja w fotografii

  W dniu 17.12.2015 r. o godz. 16:30 w SP Kcynia odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej pn. Iluzja w fotografii. Na to wydarzenie przybyli zaproszeni rodzice, uczniowie, dyrektor szkoły p. M. Poczobutt oraz burmistrz miasta p. Marek Szaruga. Wystawa ta była podsumowaniem warsztatów fotograficznych, które odbywały się od września w naszej szkole. W ramach zajęć  uczniowie zgłębiali tajniki fotografii oraz brali czynny udział w przygotowaniu wystawy. Grupa składająca się z 20 uczestników tj.  Dobrawa Świder, Oliwia Centała, Patrycja Przybylska, Paula Dzięciołowska, Amelia Radecka, Agnieszka Wojciechowska, Julia Zwolak, Amelia Adamczewska, Wiktoria Rebelska , Zuza Śliwińska, Martyna Śliwińska, Kacper Nowak, Maksymilian Mazur, Kacper Makarewicz, Kacper Buchholz, Agata Marciniak, Jakub Krzeszewski, Jakub Jurek, Mateusz Rybak, Mateusz Konicki, która pod okiem p. R. Pulikowskiej oraz p. J. Gackiego uczyli się kreatywnego, czynnego spędzania wolnego czasu wykonując  zaskakujące fotografie. Wystawę umilili  pokazem chemicznych sztuczek uczniowie LO  Kcynia Iwona Brodnicka oraz Kamil  Joachymczak, którzy pod opieką p. T. Suty nauczyciela chemii z LO wprowadzili nas w nastój magii, iluzji,  zmieniając kolory cieczy czy sprawiając by woda zmieniła kierunek przepływu. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs, czy wiesz co przedstawia zdjęcie.

  zdjęcia

strona: