Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

   21 października drużyna dziewcząt naszej szkoły rozegrała turniej piłki ręcznej o Mistrzostwo Gminy Kcynia zdobywając w nim I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do zawodów powiatowych. Natomiast dnia 13 listopada w hali sportowej SP 1 w Szubinie miały miejsce Mistrzostwa Szkół Podstawowych Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt Powiatu Nakielskiego. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z trzech szkół: SP ze Ślesina, SP 1 z Szubina oraz SP z Kcyni. Turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym" , przestrzegając przepisu:  w I połowie obowiązuje sytem obrony  "każdy swego", w II połowie system obrony strefowej 3:3.

  Wyniki poszczególnych meczy:

  I mecz:  SP Ślesin  - SP Kcynia  ( 1:6 )

  II mecz: SP Ślesin - SP 1 Szubin  ( 4:4)

  III mecz: SP Kcynia - SP 1 Szubin ( 12:3 )

  Klasyfikacja końcowa jest następująca: I miejsce SP Kcynia, II miejsce SP Ślesin , III miejsce  SP 1 Szubin. Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Dominika Grzegorek, Jagoda Idczak, Agata Mika, Julia Rybak, Roksana Michalska, Maria Niedbalska, Jurek Zuzanna, Julia Karakiewicz, Martyna Rybak (bramkarz), Natalia Grzegorek, Amelia Radecka,Oliwia Kramer . Najwięcej bramek w turnieju zdobyła Dominika Grzegorek (powtarzając sukces z zawodów gminnych) najlepiej punktującej zawodniczki.

  Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary.

  Tym zwycięstwem drużyna dziewcząt naszej szkoły zapewniła sobie udział w dalszych rozgrywkach. Dziewczęta jeszcze w listopadzie będą reprezentowały powiat Nakło w ćwierćfinale województwa kujawsko-pomorskiego. Gratulujemy odniesionego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych meczach!
   

 • 1 listopada

  Jak co roku nasi uczniowie pamiętają o grobach zmarłych. Uczniowie wraz z opiekunami małego i dużego samorządu udali się na stary cmentarz w Kcyni. Sprzątano groby tych, o których nikt już nie pamięta. Na tym cmentarzu jest grób naszego partona Jana Czochralskiego. Zawsze pamiętamy o zapaleniu świeczki na grobie słynnego rodaka.

 • Dzień nauczyciela
  14.10.2014

  W dniu  14 października w naszej szkole obchodzono uroczysty Dzień Nauczyciela. Klasy IVa z wychowawcą R. Pulikowską oraz IIIa z wychowawcą W. Urban przygotowali dla całej społeczności uczniowskiej apele. Klasa  IVa przeprowadziła lekcje w sposób pokazowy, teatralny. Wychowawcy klas wraz ze swoimi uczniami  brali aktywny udział odpowiadając na pytania. W trakcie tego spotkania dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek z życia uczniowskiego naszych nauczycieli . IIIa natomiast w trakcie spotkania nagrodziła swoich wychowawców Orderami Uśmiechu, sprawiając swoim nauczycielom wiele radości.

  zdjecia

 • konkurs fotograficzny - Drzewo

  Regulamin konkursu fotograficznego pt. ''Drzewo jesienne'':

   

  1. Konkurs rozpoczyna się od 15 października do 15 listopada 2014 roku.
  2. W konkursie udział mogą wziąć wszyscy uczniowie naszej szkoły.
  3. Klasy IV-VI: Zrobione zdjęcia trzeba przesłać na adres e-mail: fototeka10@wp.pl

  klasy 0-III: Zrobione zdjęcia trzeba dostarczyć  p. Renacie Pulikowskiej na nośniku zewnętrznym np. karty pamięci, pendrive, płycie cd itp.

  1. Tematyka zdjęć przy zachowaniu warunków, jest dowolna. Zdjęcia  mogą  przedstawiać  ciekawe,  interesujące,  śmieszne,  a także  osobliwe  okazy  drzew.  Zdjęcia  mogą obejmować jedno drzewo, jak i las
  2. Zdjęcie musi zostać wykonane samodzielnie przez Uczestnika Konkursu.
  3. Każdy Uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia do Konkursu.
  4. Wymiary zdjęcia nie mogą być mniejsze niż: 1600 x 1200
  5. Opis zdjęcia powinien zawierać:
   1) określenie miejsca wykonania fotografii, miejscowość lub przybliżona lokalizacja (gmina, miejscowość),
   2) imię i nazwisko autora oraz klasę
  6. Wystawa oraz rozdanie nagród na uroczystym apelu szkolnym
  7. Można pożyczyć aparat fotograficzny - Zgłoś się do p. Pulikowskiej   sala nr 13
 • Dzień Papieski

  Społeczność Szkoły Podstawowej w Kcyni uczciła 36 rocznicę wyboru Krdynała Karola Wojtyły na papieża. W krótkiej prezentacji przypomnieliśmy sobie wyjątkową chwilę wyboru 16 X 1978 r. Wspominając wielkiego papieża Polaka, który dziś jest świętym Kościoła, uczymy się od niego zawierzenia samego życia Matce Bożej. Poprzez wspólną modlitwę dziesiątki rózańca świętego powierzyliśmy życie naszych rodzin i szkoły opiece Maryi. Nie mogło oczywiście zabraknąć odśpiewania ulubionej pieśni Jana Pawła II - "Barka", które zakończyło nasze spotkanie.

  zdjecia

 • „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2014”

  Już po raz 21 rusza największa ekologiczna akcja ekologiczna   „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2014” Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikania tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów. Nasza szkoła również wzięła udział w tym wydarzeniu. Samorząd szkolny pod opieką p. Marzenny Lulki oraz p. Elżbiety Sójkoi zmobilizował wszystkie klasy naszej szkoły do udziału w tym wydarzeniu . Sprzątaliśmy całą szkolną  okolicę ale nie tylko. Uzbrojeni w gumowe rękawiczki oraz worki na śmieci dotarliśmy również w odleglejsze miejsca np. na ulicę Młyńską. Przy oczyszczaniu zakamarków naszego miasta spędziliśmy świetnie czas w zespołach klasowych w zupełnie innej sytuacji, śmiejąc się i ciesząc, że możemy przyczynić się choć odrobinę do tego by nasze miasteczko było jeszcze bardziej czyste.

 • V Turniej "ORLIKA" o Puchar Premiera Donalda Tuska

  W minioną środę tj. 17.09.2014 na boisku kcyńskiego orlika odbyły się gminne kwalifikacje do V turnieju piłki nożnej chłopców  "ORLIK" o puchar Premiera Donalda Tuska. W rozgrywkach wzięło udział siedem drużyn z podstawówek naszej gminy. Również nasza szkoła miała tam swoją reprezentację składającą się z 10 zawodników klas IV-V. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach, w których drużyny grały systemem "każdy z każdym". W taki sposób wyłoniono dwie najlepsze drużyny z grup, które zagrały ze sobą o pierwsze miejsce. Reprezentańci naszej szkoły rozegrali trzy mecze: z SP Laskownica (mecz wygrany 3:0), z SP Dziewierzewo (remis 1:1) i z SP Dobieszewo (mecz wygrany przez przeciwnika 0:3). Ostatecznie w finale spotkały się drużyny z SP Palmierowo i SP Dobieszewo. Zwyciężyła drużyna z SP Palmierowo i tym samym będzie reprezentować gminę Kcynia w kolejnym etapie turnieju. Rezprezentacja naszej szkoły zajęła w tych rozgrywkach trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy chłopcom odniesionego sukcesu. A oto skład naszej drużyny:Patryk Pawlak,Jakub Stegienta, Maciej Bladziak,Kacper Zieliński, Filip Baranienko,Konrad Puławski,Kacper Buchholz,Kacper Makarewicz, Kacper Nowak i Mateusz Rybak 

   

 • Dowozy do szkoły od dnia 1 września 2014r

   

  przystanek

  Godz. przyjazdu

  Godziny odjazdu

  I kursu

  Godziny odjazdu

  II kurs

  (wtorek, środa, czwartek)

  Godziny odjazdu

  II kurs

  (poniedziałek i piątek)

  Kcynia

  6.40

   

   

   

  Dębogóra I

  6.50

  12.43

  14.38

   

  Dębogóra II

  6.52

  12.41

  14.40

   

  Stalówka

  7.00

  12.35

  14.32

   

  SP Kcynia

  7.05

  12.30

  14.28

  13.25

  Gimnazjum

  7.08

  12.25

  14.25

   

  Łankowice p. Górny

  7.13

  13.04

  15.02

  14.02

  Łankowice p. Wernerowscy

  7.15

  13.02

  15.00

  13.39

  Łankowice p. Rozmarynowscy

  7.17

  13.00

  14.57

  13.37

  Łankowice p. Sitek

  7.19

  12.55

  14.52

  13.32

  Łankowice sklep

  7.22

  12.57

  14.54

  13.34

  Łankowice p. Nowak

  7.24

  12.53

  14.50

  13.30

 • Nowy rok szkolny 2014/15
  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15 odbędzie się 1 września 2014 r
  dla klas I-VI o godz. 9:00, 
  dla oddziałów zerówych o godz. 10:30
 • zakończenie szóstych klas
  27.06.2014

  godz 16:00  otrzymaliśmy świadectwa. Tytuł Absolwenta Roku oraz nagrodę Burmistrza otrzymał w tym roku Michał Kubalewski z klasy 6c. Dyrektor Szkoły oraz Rada Pedagogiczna przyznały dwie nagrody specjalne dla Dominika Krzeszewskiego z kl 6a za wyróżniające osiągnięcia w matematyce i prace na rzecz szkoły oraz dla Macieja Starzomskiego z kl 6a za promowanie postaci Patrona szkoły Jana Czochralskiego. Wyróżnieni uczniowie to z klasy 6a: Dominik Krzeszewski, Maciej Starzomski, Helena Ścibut, Natalia Witczak oraz Klaudia Kowalska . W klasie 6b wyróżnienia otrzymali: Agata Szarwark, Jakub Krakowiak, Zofia Modlińska, Bartosz Filosek oraz Jakub Mazurek. Klasa 6c to: Michał Kubalewski, Zofia Krzyżanowska, Róża Dalke, Honorata Kufel, Wiktor Kubalewski, Stanisław Dąbrowski oraz Julia Pawłowicz

    zobacz zdjęcia

 • Dzień sportu
  20.06.2014

  zobacz zdjęcia

  W piątek 20 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie wszystkich miłośników sportu. W tym dniu w sali gimnastycznej wszyscy uczniowie mogli sprawdzić się w wielu dyscyplinach.Za  rzut do kosza piłką, przysiady, brzuszki, sprawność manualną-traf wędką do butelki i inne zabawy sprawnościowe można było zdobyć punkty.Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: klas "0", klas I-II, klas III-IV i klas V-VI. Zawodnicy ,którzy zdobyli największą ilość punktów nagrodzenia zostali dyplomami,medalami oraz w klasach I-VI nagrodami rzeczowymi w postaci piłek.  W każdej kategorii wiekowej  nagrodzono po trzech najwyżej punktujących uczestników.Zwycięzcami zostali:

  klasy "0":  I miejsce - Krzeszewski Hubert,  II miejsce - Krol Grzegorz,   III miejsce - Niewiadomy Leszek

  klasy I - II: I miejsce - Świt Amelia,   II miejsce - Brodnicki Patryk,   III miejsce - Krajewski Wiktor

  klasy  III - IV:  I miejsce - Kluczyński Nikodem,  II  miejsce - Charzyński Mateusz,   III miejsce - Mika Maciej

  klasy  V - VI:   I miejsce - Starzomski Maciej,   II miejsce - Dalke Róża,  III miejsce - Guzek Daniel

  W tym dniu rozegrano również turnieje międzyklasowe w poszczególnych grach zespołowych:

  - klasy I-II " PIŁKA PARZY", - klasy III i IV "DWA OGNIE" oraz klasy V-VI "PIŁKA NOŻNA". Mistrzami szkoły zostały następujące klasy:

  "PIŁKA PARZY" klasa  2a,   II m. - 1b i III m.- 1a

  "DWA OGNIE" klas III - klasa 3b,   II m. -3c i IIIm. - 3a

  "DWA OGNIE" klas IV  -  klasa 4c,    II m. - 4b i IIIm. - 4a

  "PIŁKA NOŻNA" klasa VIa,    IIm. - 6c  i  IIIm. - 6c

   

   

 • dyskoteka na zakończenie klas szóstych
  13.06.2014

  W dniu 13 o godzinie 17 rozpoczęla się dyskoteka dla klas szóstych.Bawiliśmy się wspaniale przy muzyce pana Dombka. Rodzice przygotowali dla nas kilka słodkich niespodzianek oraz smaczny poczęstunek. Dziękowaliśmy naszym wychowawcom i rodzicom w koncercie życzeń. O 21 wszyscy pomogli uporządkować sale i rozstaliśmy się w doskonałych humorach. Zobacz zdjęcia

 • Bliżej pasji dalej od uzależnień
  11.06.2014

  Nasi uczniowie - członkowie koła Fototeka zdobyli 3 wyróżnienia w konkursie mulitedialnym: "Bliżej pasji dalej od uzależnień" zorganizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Nakle. Wyróznieni to: Dominik Krzeszewski, Zofia Krzyżanowska oraz Michał Kubalewski z klas 6. Grupa 8 osobowa była twórcą wielu zdjęć o  treści profilaktycznej i całej tej grupie należą się wyróżnienia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 • FINAŁ I SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO ROZSTRZYGNIĘTY

  FINAŁ I SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO ROZSTRZYGNIĘTY

           Tytuły MISTRZA  ORTOGRAFII  I  WICEMISTRZA

  w poszczególnych kategoriach zdobyli:

  KATEGORIA I : szóstoklasiści

  1. Honorata Kufel  kl.VI c
  2. Agata Szarwark  kl.VI b

      2. Sebastian Burzyński  kl.VI c

  KATEGORIA II : piątoklasiści

  1. Piotr Woźniak  kl. V a

  2. Julia Rybak  V a

  2. Krzysztof Tafelski V b

  KATEGORIA  III : czwartoklasiści

  1. Dobrawa Świder kl. IV c
  2. Magdalena Kieca   kl. IV b

      2. Monika Gładkowicz   kl. IV a

     GRATULACJE !!!

  Nagrody dla zwycięzców, dyplomy dla wszystkich finalistów wręczone będą podczas zakończenia roku szkolnego.

 • WYCIECZKI CIĄG DALSZY

  4 czerwca kl II b i II c była na wycieczce w Toruniu. Zwiedziliśmy : Stare Miasto, Pomnik Kopernika, Krzywy Dom. Byliśmy także w teatrze "Baj Pomorski" na przedstawieniu "Kopciuszek". Wycieczka bardzo się udała, pogoda dopisała. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

  tekst: E.Sójko

 • TANGRAMISTRZ 2014
  03.06.2014

  Konkurs "Tangramistrz" zorganizowany dla klas 5 został dzisiaj rozstrzygnięty. Zwycięscą tego już od 10 lat organizowanego konkursu zostali Mikołaj Gliniecki z klasy 5 b, drugie miejsce zajęła Julia Kant z klasy 5 c oraz 3 miejsce Hubert Nowak z klasy 5 b. Nagrody zostaną rozdane podczas rozdania świadectw na zakończenie roku szkolnego.

 • DZIEŃ DZIECKA
  31.05.2014

  31 maja w naszej szkole został zorganizowany Gminny Dzień Dziecka. Już  od godz. 14.00 w szkole było gwarno i inaczej niż zwykle.Mogliśmy zobaczyć  m.in. występ duetu muzycznego BAHAMAS, pokaz iluzjonisty, były również darmowe atrakcje dla dzieci(zjeżdżalnie, dmuchany plac zabaw, wata cukrowa...). Dużym zainteresowaniem cieszyły się smakołyki przygotowane przez nasze mamy. Słodkości rozeszły się bardzo szybko a smażoną kiełbaskę z grila i tosty można było skosztować przez cały czas trwania zabawy. Dzięki ofiarności i pracy wielu rodziców tę imprezę można zaliczyć do bardz udanych.Dziękujemy i prosimy pamiętać o nas w następnym roku

  zdjęcia

 • FINAŁ II SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

  FINAŁ II SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

  6 czerwca 2014r. godz. 8.00 sala nr 20

           Pierwszy   etap     konkursu     ortograficznego     zakończony.      Zgodnie z regulaminem  do  finału  zakwalifikowali się uczniowie z największą liczbą punktów. O tytuł  MISTRZA ORTOGRAFII  w 3 kategoriach walczyć będą:

  KATEGORIA I : szóstoklasiści

  • Klaudia Kowalska kl.VI a
  • Julia Wełnicka  kl.VI a
  • Agata Szarwark  kl. VI b
  • Zofia Modlińska  kl. VI b
  • Wiktoria Szczykowska  kl. VI b
  • Bartosz Filosek  kl. VI b
  • Król Wojciech kl. VI c
  • Michał Kubalewski kl. VI c
  • Honorata Kufel kl. VI c
  • Julia Pawłowicz kl. VI c
  • Róża Dalke kl. VI c
  • Stanisław Dąbrowski kl. VI c
  • Sebastian Burzyński kl. VI c

  KATEGORIA II : piątoklasiści

  • Piotr Woźniak  kl. V a
  • Julia Rybak  kl. V a
  • Patrycja Białowąs kl. V a
  • Krzysztof Tafelski  kl. V b
  • Hubert Nowak  kl. V b
  • Julia Brząkowska  kl. V b
  • Mikołaj Lybek kl. V b
  • Mikołaj Michalski kl. V b
  • Zuzanna Szlenger  kl. V c
  • Kacper Cybulski  kl. V c
  • Maria Prusak kl. V c

   

  KATEGORIA  III : czwartoklasiści

  • Nina Nowak kl. IV a
  • Kacper Buchholz kl. IV a
  • Monika Gładkowicz  kl. IV a
  • Artur Koniec kl. IV b
  • Magdalena Kieca   kl. IV b
  • Marta Kosińska kl. IV b
  • Amelia Góralczyk kl. IV b
  • Piotr Piechowiak  kl. IV b
  • Amelia Radecka  kl. IV c
  • Dobrawa Świder kl. IV c
 • Dzien mamy w klasie I
  27.05.2014

  Dnia 27 maja 2014 r. uczniowie klasy Ib z wychowawczynią J. Soją zaprosili mamy do szkoły na uroczystość z okazji Dnia Mamy. Po montażu słowno-muzycznym, odśpiewaniu "100 lat" i złożeniu życzeń wszyscy chętnie zjedli lody, które były ukojeniem w tak upalny, piękny dzień. Następnie mamy zostały poproszone o wskazanie swojego portretu. Nie było to łatwe zadanie, ale każda mama znalazła jakiś szczegół po którym się rozpoznała. Każde dziecko wręczyło swojej mamie czerwone serduszko.Następnie dzieci odegrały scenkę z rekwizytami pt. "Ile zawodów ma mama"?. Na zakończenie spotkania każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie z mamą.

  tekst: J. Soja

 • dzień mamy
  22.05.2014

  W czwartek 22 maja klasa II c pod opieką p. E. Sójko przygotowała w swojej klasie spotkanie dla rodziców pt. "Kochanym Rodzicom". Uczniowie przedstawili wiersze i  piosenk o mamie i tacie. Każde dziecko zrobiło też opis swego rodzica, a rodzice musieli odgadnąć. W nagrodę rodzice otrzymali lizaka serduszko. Po złożonych życzeniach i prezentach, zaprosiłiśmy rodziców na słodki poczęstunek przy kawie.

  zdjęcia

  tekst: E. Sójko

strona: