Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • "Pluszowy Miś" trafił do zwycięzców

           W miniony wtorek  15 kwietnia 2014r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się  finał XIII edycji Gminnego Turnieju Gier i Zabaw "PLUSZOWY MIŚ". Rywalizowały ze sobą zespoły z czterech szkół, które po wcześniejszych eliminacjach z największą liczbą punktów dostały się do ścisłego finału. Były to SP Palmierowo, SP Kcynia, SP Laskownica oraz SP Dziewierzewo. W skład każdej drużyny wchodziły dziewczęta i chłopcy klas I-IV. W każdej grupie wiekowej uczniowie rywalizowali w zabawach zwinnościowo-szybkościowych wykonując różnego typu ćwiczenia z piłkami, hulahop, woreczkami, kijem hokejowym itp. Już od początkowych chwil emocji nie brakowało. Zawodnicy z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem starali się jak najszybciej i najdokładniej wykonać swoje zadanie. Głośnym dopingiem - okrzykami i oklaskami uczestników turnieju do walki zagrzewali koledzy , koleżanki oraz  licznie zgromadzona publiczność. Rywalizacja sportowa zakończyła się sukcesem drużyny naszej szkoły. smileyUczniowie SP Kcynia zdobywając 248 punktów zapewnili sobie pierwsze miejsce w turniejuyesotrzymując ogromnego pluszowego misiaka, puchar, dyplomy oraz medale i nagrody w postaci maskotek. Kolejne miejsca zajęły drużyny:

  II m - SP Dziewierzewo (242 pkt.)

  III m - SP Palmierowo (221 pkt.)

  IV m - SP Laskownica (208 pkt.)

  Narodami dla uczestników zawodów były puchar dla szkoły oraz medale, dyplomy, a także nagroda pocieszenia. Zawodnicy wykazali się wspaniałą sprawnością i umiejętnościami sportowymi.Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku!!Brawo!!!:-)smileyyes

 • Konkurs recytatorski
  11.04.2014

  7 IV 2014 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prilowej w Kcyni, odbył się gminny konkurs recytatorski ,,Turniej Słowa''. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

  Kl. I - III

  II miejsce: Aleksandra Szydełko

  III miejsce: Stanisław Lulka

  Wyróżnienie: Natalia Starzomska

  Kl. IV - VI

  Dwa równorzędne pierwsze miejsca: Weronika Świtalska i Klaudia Kowalska.

  III miejsce: Maciej Starzomski

  Wyróżnienie: Michał Kubalewski

   

  Uczniowie, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce będą brać udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim, który odbędzie się w miesiącu czerwcu w Bydgoszczy.

 • powitanie wiosny

  21 marca to radosny dzień w naszej szkole. Klasy 5a i 5c pod opieką p. M.Lulke przygotowały dla nas wspaniałą zabawę. Na uroczystm apelu uczniowie tych klas przypomnieli nam jak ważne w życiu całej Ziemi jest Słońce. Później przeszliśmy w  wiosennym, kolorowym korowodem ulicami miasta, by innym mieszkańcom przypomnieć o tym wydarzeniu.

  zobacz zdjęcia: https://www.dropbox.com/sh/ywqtkz6zouw1sxe/mpl6KYNSPb

  https://www.dropbox.com/sh/i6kq8kodza75ozm/3S4_JmlJUP

   

 • „Te co skaczą i fruwają do konkursu zapraszają”

    KONKURS       FOTOGRAFICZNY:
     
      „Te co skaczą i fruwają do konkursu zapraszają”    

  REGULAMIN   KONKURSU
   
   
   

  • W konkursie może wziąć udział każdy uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego
  • Konkurs trwa od 21.03.2014r. do 10.04.2014r.
  • Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie zdjęcia  zwierzęcia i przekazanie go organizatorom konkursu.
  • Uczestnik może przekazać do pięciu fotografii.
  • Prace należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 10 kwietnia na urządzeniu przenośnym dysku CD lub karcie SD lub przeslać na adres fototeka10@wp.pl
  • prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych kl 0-III oraz IV-VI
  • rozstrzygnięcie konkursu na uroczystym apelu wielkanocnym

 • 27.03.2014

  KONKURS

  „Pierwszy krok do Hollywood”

   

  Samorząd szkolny organizuje konkurs „Pierwszy krok do Hollywood”. Konkurs polega na nakręceniu krótkiego filmu (do 2 minut), który zobrazuje jak wykorzystujesz wolny czas. W twoim filmie mogą się znaleźć także twoi przyjaciele. Filmy należy zgłaszać do pani Natalii Żychlińskiej lub do osób z samorządu szkolnego do 17 kwietnia 2014r. (oddając pendriva  podaj swoje imię, nazwisko, klasę i jeśli chcesz, tytuł filmu). Prosimy przynosić filmy na podpisanych  pendrivach.

   

   

   

   

 • Spotkanie z pisarką
  11.03.2014

     Dnia 11.03.2014r. we wtorek.odbyło się spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel autorką książki o Janie Czochralskim

  pt ,,Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim.''  Klasy I-III spotkały się z autorką godzinie 10.45 a klasy starsze o godz. 11.45 Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Pani Anna opowiedziała nam  jak powstaje książka od pomysłu aż do momentu kiedy trafi do księgarni. Jest to książka dla dzieci więc odkrycie naszego Patrona zostało opisane językiem dla dzieci. Po prelekcji  można było kupić  książkę z autografem.

  zdjęcia

   

 • Tydzień Literatury

  W dniach 3-7 marca w naszej szkole odbywał się ,,Tydzień literatury”. Akcja ta miała na celu propagowanie zainteresowania literaturą u dzieci i młodzieży. Tydzień literatury przybliżył nam  ideę bookcrosing’u, czyli tzw. uwalniania książek. W czasie trwania całego przedsięwzięcia odbył się konkurs związany ze znajomością literatury pt.,, Rozpoznaj cytaty”,  konkurs na najfajniejsze bajkowe drzwi, klasy rywalizowały również ze sobą tworząc bajki i  poezję. Najbardziej zabawowym dniem podczas ,,Tygodnia literatury” był wtorek, kiedy to wszyscy przebraliśmy się za postaci z bajek. Podsumowanie całego tygodnia odbędzie się w piątek. Wówczas to zostaną ogłoszone wyniki wszystkich konkursów i rywalizacji, oraz wręczone nagrody. Już teraz dziękujemy za wspaniały tydzień organizatorom tej imprezy tj. p. Walickiej, p. kubalewskiej, p. Żychlińskiej oraz p. Napierale.

  https://www.dropbox.com/sh/t0cj4awz9qf2j5p/ZJLqUhmaAI

 • Informacja

  Informacja !!!

   Informujemy, że zasady rekrutacji  do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych wraz z wnioskami  można pobrać w zakładce wymagane dokumenty - "Rekrutacja - SP Kcynia"

 • Spektakl
  25.02.2014

  Dnia 25. 02. 2014. uczniowie kl. 3c wraz z wychowawsą p. A. Wilczyńską przygotowali inscenizację baśni pt. "O dwunastu miesiącach''. Zaprezentowali się swoim młodszym kolegom z Przedszkola Miejskiego w Kcyni- Gromadka Kubusia Puchatka. Przedstawienie obejrzli również uczniowie kl. 0c, kl.1 a, b, c. Wszyscy oglądali spektakl z wielkim zainteresowaniem. Po przedstawieniu aktorzy zostali nagrodzeni brawami.   zdjecia

 • Lekcja w Kinie
  19.02.2014

  Ogólnopolski program edukacji medialnej „Lekcja w Kinie” to cykl wydarzeń edukacyjnych, kierowany do uczniów polskich szkół. Dzisiaj braliśmy udział w tym projekcie. Prawie 90 uczniów pojechało do nakielskiego NOK aby pogłębić wiedzę, dotyczącą historii kina i wybitnych postaci świata filmu. W czasie zajęć uczniowie poznali najważniejsze zagadnienia z zakresu języka filmu oraz dowiedzili się, jakie są możliwości wykorzystania poszczególnych środków wyrazu, co one znaczą i jaką spełniają funkcję w tekstach kultury audiowizualnej. Lekcja składa się z prezentacji multimedialnej prowadzonej przez aktorkę p..Annę Kutkowską.Przeprowadzono nas przez początki filmu( braci Loumier (1895 r.) do pokazania jak wykonuję się współcześnie tzw, efekty specjalne. Już mamy pomysły jak je wykorzystać na lekcjach, chociażby informatyki. Następnie odbył się seans filmowy tym razem były to "Przygody Guliwera" 

  zobacz: . http://www.edukacjafilmowa.eu/tekst.php?id=3     

    http://www.edukacjafilmowa.eu/tekst.php?id=16

  http://www.edukacjafilmowa.eu/tekst.php?id=36

   

 • Szkolne Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia
  27.01.2014

  Dnia 27.01.2014 o godz. 10:45. W naszej szkole odbyły się Szkolne Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia. Imprezę dla klas czwartych przygotowała i poprowadziła p. R. Pulikowska.  Klasy czwarte zmagały się z różnorodnymi zadaniami dotyczącymi mnożenia i dzielenia liczb naturalnych. Konkurencje te wymagały umiejętności  nie  tylko  matematycznych ale i sprawnościowych np. wiązanie kokardek czy ładnego kolorowania. Jurii w składzie p. M. Lulka oraz p. A. Rybak wyłoniły mistrzów. klasa IV c zdobyła tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zwycięscy otrzymali nagrody i dyplom.

 • Dzień Babci i Dziadka
  22.01.2014

  W naszej szkole jak zwykle w tym czasie klasy nauczania zintegrowanego przygotowują dla swoich babć i dziadków spotkania. Kl. 2 c przygotowała program pt. ,,Babciom i Dziadkom'' na który zaprosiła swych gości - babcię lub dziadka. Na początku była inscenizacja ,,Noworoczne podarunki'' a następnie był montaż słowno-muzyczny pt. ,,Babciom i dziadkom''. Następnie dzieci zagrały na dzwonkach ,,Sto lat'' dla gości i wręczyły gościom upominki. Podczas spotkania były także konkursy dla gości, a mianowicie:   taniec na gazecie,    rysomanie z zamkniętymi oczami,  taniec z krzesłami.    W czasie słodkiego poczęstunku, uczniowie grali na dzwonkach kolędy.      zdjęcia

    tekst: E. Sójko

 • Rozstrzygnięto konkursy
  20.12.2013

  Na uroczystym apeliu szkolnym roztrzygnięto i rozdano magrody w następujących konkursach:
  Laureaci konkursu ,,Portret św. Mikołaja":
  Wiktoria Rój,kl.0a, Nikodem Mrówka, kl.0b, Klaudia Śliwińska,kl.0c, Piotr Wójciak,kl.0d, Nicola Kromrych,kl. 1a, Julia Jachim, kl.1b, Staś Wiśniewski, kl.1c, Hubert Wiśniewski, kl.2a, Hubert Malak,kl.2b, Agata Kwiatkowska, kl.2c, Maja Michalska,kl.3a, Roksana Guzińska,kl.3b, Amelia Adamczewska,k.l3c
  wyróznienia: Adrian Janowiak, kl.3a, Łukasz Janowiak,kl.3b

  Laureaci konkursu ,,Mój dobry anioł":
  Kategoria 1, prace wykonane samodzielnie;
  1 miejsce-Weronika Krajewska, 2 miejsce-Agnieszka Wojciechowska, 3 miejsce-Róża Dalke,
  wyróznienia: Paula Dzięciołowska, Martyna Rybak, Natalia Burdasz, Zuzanna Kacprowicz.
  nagroda specjalna: Nadia Dembska
  Kategoria 2,prace wykonane wspolnie z rodzicem:
  dwa równorzędne 1 miejsca: Witek Ujazdowski z mamą Amelia Adamczewska z mamą.

  zdjęcia

   

 • ,, Szkolny apel Bożonarodzeniowy''
  20.12.2013

        Uczniowie klasy Vb z wychowawczynią p. Dorotą Pater oraz przedszkolaki i zerówki pod opieką p. Joanny Lorek przygotowali szkolną Jasełke. W przygotowaniu dekoracji pomagała p. Barbara Pezacka. W główne role Marii i Józefa i wcielili się Joanna Robaszkiewicz i Krzysztof Tafelski. Ukazane narodziny Pana, śpiew kolęd oraz cudowna atmosfera spotkania wprowadziły wszystkich w piękny świąteczny nastrój.  zdjęcia

   tekst. Julia Wełnicka oraz Zuzanna Lemke 

 • ,,Dzieci - dzieciom''
  19.12.2013

   

          19 grudnia 2013r. odbyła się w naszej szkole wigilia, w czasie której św. Mikołaj wręczał części najmłodszych uczniów naszej szkoły upominki. Jak co roku zorganizowana została zbiórka słodyczy, owoców, przyborów szkolnych itp. na rzecz akcji „Dzieci-dzieciom’’. Organizatorem przedsięwzięcia jest pedagog szkolny, p. Elżbieta Wiśniewska. W poczynaniach dotyczących akcji wspierał ją Samorząd Szkolny. Dzięki ofiarności kcyńskich firm, właścicieli sklepów, zakładów itp. po raz kolejny udało się zobaczyć radość  na twarzach naszych młodszych kolegów. Pamiętajmy-warto pomagać!  zdjęcia

  tekst. Michał Kubalewski

   

 • Mikołaj

         Dzisiaj 6.12.2013 r na dworze szaleje orkn Ksawery, a w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni ciepła, świąteczna atmosfera. Od rana dzieciaki oczekują Sw. Mikołaja. Aby umilić ten dzień przewodnicząca Rady Rodziców p. Magda Halkiewicz-Ujazdowska wraz z grupą terapeutyczną „Cane Pro Humano” przygotował bardzo ciekawy mikołajkowy program w wykonaniu oczywiście czworonogów. Oprócz skoków przez skakankę czy hula hop, psy świetnie pozowały do zdjęć. Po krótkiej chwili, pomimo zawieruchy panującej na dworze, dotarł do uczniów Mikołaj. Przywitaliśmy go gromkimi brawami. Każdy uczeń otrzymał słodką niespodziankę z rąk Mikołaja, w rolę którego wcielił się Dyrektor Szkoły p. Michał Poczobutt. .Z Mikołajem bawiliśmy się fantastycznie, ale niestety św. nie mógł długo pozostać  i po wspólnych tanecznych pląsach ruszył w dalszą  drogę.

  zdjęcia

 • Samorząd Szkolny i klasa VI b ogłaszają AKCJĘ " I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM DLA INNYCH"

  Akcja „I Ty możesz być św. Mikołajem dla innych”

  Kochani uczniowie i rodzice!

  Pewna placówka opiekuńcza zwróciła się o pomoc. Jeśli macie w szafach po swoich dzieciach używane, ale w dobrym stanie ubrania, buty lub nawet nowe rzeczy, a są już za małe lub nie są noszone bardzo prosimy o ich przekazanie. Rzeczy zbierają: p. Anna Góralczyk, p. Natalia Żychlińska.

  Podajemy poniżej wiek dzieci i wzrost.

  Przed świętami warto pomagać!

  Nr

  Imię

  Wiek

  Wzrost

  1

  Kinga

  17

  167

  2

  Marika

  16

  163

  3

  Roksana

  16

  150

  4

  Sandra

  14

  160

  5

  Eliza

  13

  160

  6

  Oliwia

  9

  134-140

  7

  Krystian

  16

  175

  8

  Oskar

  6

  130

  9

  Miłosz

  15

  163

  10

  Adrian

  10

  140

  11

  Dominik

  14

  167

  12

  Dariusz

  12

  165

  13

  Kacper

  12

  150

  14

  Hubert

  15

  150

   

 • Nasze pierwsze kesze
  29.11.2013

  W październiku nasza szkoła przystąpiła do konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Krajny i Pałuk pt. „Geocaching – najciekawszy „kesz” na Krajnie i Pałukach”. Zakładanie keszy oraz cały ruch geocachingowy  to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego "geocache") i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Geocaching jest zabawą międzynarodową kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku.  

  Takie skrytki założyliśmy w 3 miejscach w okolicy Grocholina. Wśród nas są już młodzi poszukiwacze, którzy wraz z opiekunami p. Pulikowską, p. Prusakiem oraz p. Gackim dokonali w trakcie wycieczki rowerowej pomiaru współrzędnych miejsce, oraz zainstalowali skrzynki. Wśród młodych poszukiwaczy są min. K. Kowalska, K. Piechowiak, D. Krzeszewski, M. Starzomski, D. Kwiatkowski, D. Szmit , K. Wysocka z klasy 6a Z. Krzyżanowska, S. Dąbrowski, M. Kubalewski, W. Kubalewski,  z klasy 6c oraz K. Kędziora, Z. Modlińska z klasy 6b.

  Już od 4 grudnia będziemy cieszyć się profesjonalnym GPS w naszej szkole. Zgodnie z regulaminem konkursu nagrodzono pięć najciekawszych „keszy” założonych na obszarze objętym LSR. Wśród nagrodzonych  jest nasza szkoła.  Od tego momentu wszyscy uczniowie i nie tylko, mogą bawić się razem z nami. Wystarczy założyć konto na portalu http://www.geocaching.com/, wypożyczyć ze szkoły GPS i ruszyć na poszukiwanie.

  Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do zabawy. Nasze kesze pod adresem:http://www.geocaching.com/geocache/GC4QT2J_otulina-grocholina    

  zdjęcia

 • Konkurs "List do św. Mikołaja"
  28.11.2013

  Regulamin konkursu „List do św. Mikołaja”

  Organizatorzy konkursu:

  p. Anna Góralczyk, p. Barbara Pezacka, p. Natalia Żychlińska-Nowakowska

  Cel konkursu: wyłonienie najciekawszych i najpiękniejszych wypowiedzi w formie listu, z zachowaniem elementów listu.

  Zasady konkursu:

  1. W konkursie „List do św. Mikołaja” mogą wziąć udział dzieci   z klas IV-VI, które przekażą do organizatorów swoje listy do św. Mikołaja z życzeniami i marzeniami na temat zbliżających się Świąt. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę.

  2. Komisja konkursowa wybierze najpiękniejsze i najciekawsze listy do św. Mikołaja.

  3. Konkurs trwa od 02.12.2013 do 6.12.2013 roku.

  • Uczestnik pisze w całości tekst oryginalny, samodzielny, własny, wolny od jakichkolwiek zapożyczeń, pisany ręcznie lub na komputerze.
  • Listy muszą zawierać imię i nazwisko uczestnika konkursu, klasę. Brak tych danych może być powodem dyskwalifikacji uczestnika. W listach mogą się znaleźć elementy dodatkowe np. rysunki, zdobienia kartki.
  • Zgłoszenie pracy do konkursu oznacza, że uczestnik zapoznał się z Regulaminem Konkursu oraz w pełni go akceptuje.
  • Decyzje Komisji są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

  4. W skład komisji konkursowej, która dokona wyboru zwycięzców wchodzą :p. Anna Góralczyk, p. Barbara Pezacka, p. Natalia Żychlińska-Nowakowska

  5. Nagrody: miejsce I, II i III zostaną nagrodzone. Wszystkie listy zostaną wywieszone na holu.

 • sukcesy plastyczne- "Tam gdzie nauka łączy się ze sztuką-świat monokryształów Jana Czochralskiego inspiracją do pracy malarskiej"
  21.11.2013

   Dzisiaj miało miejsce rozstrzygnięcie ogłoszonego przez GCKiB konkursu pn. "Tam gdzie nauka łączy się ze sztuką-świat monokryształów Jana Czochralskiego inspiracją do pracy malarskiej".  Celem konkursu było przybliżenie w ten sposób sylwetki Jana Czochralskiego, urodzonego w Kcyni, jak również promocja miasta, z którego pochodził oraz rozwijanie wyobraźni i aktywności plastycznej. W konkursie, wzięło udział  pięć szkoł. Do konkursu przystąpiła również nasza szkoła, konkursem oraz ich uczestnikami opiekowała  się  pani Anna Kubalewska.

  Nasi zwycięscy to:

  II miejsce Mateusz Krzyżaniak 

  III miejsce Maria Niedbalska

  wyróżnienie:Weronika Krajewska

  Prace musiały być wykonane w technice malarskiej na papierze, płótnie lub tkaninie, w formacie A-3 i pwyżej. Prace oceniła komisja w składzie: Katarzyna Baszak i Piotr Woliński. Wyniki konkursu ogłoszono w dniu dzisiejszym. Oto one:

  Prace można oglądać na wystawie oraz zobaczyć zdjęcia

strona: