Szkoła Podstawowa w Kcyni

 

Nawigacja

 • Wyniki etapu rejonowego. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o prof. Janie Czochralskim
  08.02.2016

  Dnia 13 stycznia odbył się w naszej szkole etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy"Wybitni Polacy-znani i nieznani. Edycja I - prof. Jan Czochralski". Poniżej lista osób, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu.

  1. Mrówka Fabian 26 pkt.

  2. Pawlak Patryk 27 pkt.

  3. Krzeszewski Piotr 31 pkt.

  4. Górecki Ksawery 26 pkt.

  5. Michalska Maja 29 pkt.

  6. Kramer Natalia 26 pkt.

  7. Ujazdowski Witold 30 pkt.

  8. Banach Monika 29 pkt.

  9. Kieca Magdalena 32 pkt.

  10. Bucholz Kacper 25 pkt.

  11. Tobys Jakub 27 pkt.

  12. Nowak Nina 30 pkt.

  13. Puławski Konrad 28 pkt.

  14 Gładkowicz Monika 27 pkt.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Swięta
  22.12.2015

  Klasy 3 c oraz 4c z wychowawcami panią M. Olszak oraz E. Ziuziakowską przygotowały barwne przedstawienie dla calej społeczności szkolnej. Mogliśmy podziwiać grę młodych artystów oraz ich wspaniałe stroje. Uczniowie ci przypomnieli nam historię narodzenia Jezusa wprowadzając nas w świąteczny nastrój.

  relacja filmowa z przedstawienia

 • iluzja w fotografii

  W dniu 17.12.2015 r. o godz. 16:30 w SP Kcynia odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej pn. Iluzja w fotografii. Na to wydarzenie przybyli zaproszeni rodzice, uczniowie, dyrektor szkoły p. M. Poczobutt oraz burmistrz miasta p. Marek Szaruga. Wystawa ta była podsumowaniem warsztatów fotograficznych, które odbywały się od września w naszej szkole. W ramach zajęć  uczniowie zgłębiali tajniki fotografii oraz brali czynny udział w przygotowaniu wystawy. Grupa składająca się z 20 uczestników tj.  Dobrawa Świder, Oliwia Centała, Patrycja Przybylska, Paula Dzięciołowska, Amelia Radecka, Agnieszka Wojciechowska, Julia Zwolak, Amelia Adamczewska, Wiktoria Rebelska , Zuza Śliwińska, Martyna Śliwińska, Kacper Nowak, Maksymilian Mazur, Kacper Makarewicz, Kacper Buchholz, Agata Marciniak, Jakub Krzeszewski, Jakub Jurek, Mateusz Rybak, Mateusz Konicki, która pod okiem p. R. Pulikowskiej oraz p. J. Gackiego uczyli się kreatywnego, czynnego spędzania wolnego czasu wykonując  zaskakujące fotografie. Wystawę umilili  pokazem chemicznych sztuczek uczniowie LO  Kcynia Iwona Brodnicka oraz Kamil  Joachymczak, którzy pod opieką p. T. Suty nauczyciela chemii z LO wprowadzili nas w nastój magii, iluzji,  zmieniając kolory cieczy czy sprawiając by woda zmieniła kierunek przepływu. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs, czy wiesz co przedstawia zdjęcie.

  zdjęcia

 • Kiermasz świąteczny
  16.12.2015

  Mały i duży samorząd szkolny pod opieką p. J. Soja oraz A. Kubalewskiej zorganizował świąteczny kiermasz szkolny. Mogliśmy tutaj kupić piękne ozdoby choinkowe, kartki świateczne i oczywiśxie pyszne pierniki. Serdecznie gratulujemy ciekawego pomysłu.

 • spotkanie z filmem
  11.12.2015

  Ogólnopolski program edukacji medialnej „Lekcja w Kinie” to cykl wydarzeń edukacyjnych, kierowany do uczniów polskich szkół. Dzisiaj braliśmy udział w tym projekcie.  Uczniowie klas 4 a, 5a i 5b z opiekunami p.D. Pater, R.Pulikowską oraz A. Góralczyk pojechli do nakielskiego NOK aby pogłębić wiedzę, dotyczącą historii kina i wybitnych postaci świata filmu. W czasie zajęć uczniowie poznali najważniejsze zagadnienia z zakresu języka filmu oraz dowiedzili się, jakie są możliwości wykorzystania poszczególnych środków wyrazu, co one znaczą i jaką spełniają funkcję w tekstach kultury audiowizualnej. Lekcja składa się z prezentacji multimedialnej prowadzonej przez .Przeprowadzono nas przez etapy powstawania reklam do pokazania jak wykonuję się współcześnie reklamy. Już mamy pomysły jak to wykorzystać na lekcjach. Następnie odbył się seans filmowy tym razem były to "Chłopcy z placu broni" 

  zobacz: . http://www.edukacjafilmowa.eu/tekst.php?id=3     

    http://www.edukacjafilmowa.eu/tekst.php?id=16

  http://www.edukacjafilmowa.eu/tekst.php?id=36

 • Konkurs o Profesorze Janie Czochralskim
  08.12.2015

  8 grudnia odbył się w naszej szkole etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy"Wybitni Polacy-znani i nieznani"Edycja I-prof. Jan Czochralski. Uczniowie klas V i VI pisali test wiedzy o Patronie naszej szkoły. Z 31 uczestników zakwalifikowało się 22 do etapu rejonowego tegoż konkursu. Gratulujemy! Kolejny etap już 12 stycznia.

  Zakwalifikowani uczniowie:

  Mrówka Fabian 5c

  Kątnik Jagoda 5c

  Magdalena Kieca 6b

  Bucholz Kacper 6a

  Tobys Jakub 6c

  Nowak Nina 6a

  Puławski Konrad 6c

  Gładkowicz Monika 6a

  Pawlak Patryk 5b

  Krzeszewski Piotr 5b

  Krzeszewski Jakub 5b

  Górecki Ksawery 5a

  Walentowska Daria 5a

  Szlachta Mateusz 5a

  Michalska Maja 5a

  Komasiński Cezary 5c

  Zwolak Julia 5c

  Adamczewska Amelia 5c

  Kramer Natalia 5c

  Ujazdowski Witold 5c

  Banach Monika 5c

  Śliwińska Zuzanna 5a

   

   

 • Mali aktorzy

  Uczniowie klasy II a z okazji zbliżających się Mikołajek przygotowali dla swoich młodszych kolegów z grup 0 i klas I niespodziankę w postaci przedstawienia pt. "Ucieczka smoków". zdjęcia

 • Symbole Narodowe
  30.11.2015

  Spotkanie dotyczyło „ Symboli Narodowych „ , związane było ze 185 rocznicą powstania listopadowego. Najstarszy  oglądany przez nas eksponat to orzeł Wielkiego księstwa Pomorskiego z przełomu XIX / XX w. Waznym elementem był również Proporzec przywódcy Polski Zwierzchnika sił zbrojnych. Głównym bohaterem tego spotkania był pan Piotr Fiałkowski, który przyjechał do nas  z Szubina i jest rodowitym Kcynianinem.

 • Dzień pluszowego misia

  Wczoraj tj.25 listopada obchodziliśmy Światowy dzień pluszowego misia. Z tej okazji, 26.11, w szkole podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbył się IV szkolny dzień pluszowego misia. Inicjatorką spotkania była pani Barbara Piątkowska, która wsparła pani Maria Zawadzka. W dniu tym należało przynieść do szkoły pluszowego misia. W akcji wzięli udział uczniowie kl 0-III, którzy łącznie przynieśli ze sobą 1256 misi. Zwycięstwo odnieśli uczniowie z kl IIIc- 250 misi drugie miejsce zajęli uczniowie kl Ib- 123 misie Id-119.

  zdjęcia

 • MISTRZOSTWA GMINY I POWIATU W MINI-PIŁCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  W ostatnim tygodniu października w sali sportowej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia w mini-piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.Drużyna dziewcząt naszej szkoły, w której skład wchodziły uczennice klas V-VI:Kramer Oliwia,Radecka Amelia,Guzińska Roksana,Świder Dobrawa,Zwolak Julia,Kątnik Jagoda,Wojciechowska Agnieszka,Marciniak Anna,Nowak Nina,Witczak Laura,Majchrzak Natalia,Grzegorek Natalia po rozegraniu turnieju systemem "każdy z każdym" zajęły I miejsce w gminie Kcynia, co dało im awans do zawodów powiatowych.Pozostałe miejsca zajęły odpowiednio drużyny: SP Mycielewo, SP Dziewierzewo i SP Sipiory.W turnieju powiatowym, który odbył się 10 listopada w Szubinie nasze dziewczęta zajęły III miejsce przegrywając z zespołami ze Ślesina i Turu.

  Natomiast drużyna chłopców naszej szkoły biorąc udział turnieju gminnym i po rozegraniu meczów ze swoimi przeciwnikami również zajęli I miejsce w gminie Kcynia, co także pozwoliło im na awans do zawodów powiatowych.Kolejne lokaty zajeły: SP Mycielewo,SP Dziewierzewo i SP Sipiory.W SP 4 w Nakle 13 listopada , gdzie został rozegrany turniej powiatowy nasi chłopcy stoczyli zacięte mecze z drużynami z Szubina, Nakła i Mroczy. Ostatecznie zajmując IV miejce w powiecie nakielskim. W skład męskiej drużyny weszli:Kacper Makarewicz,Maciej Bladziak,Maksymilian Mazur,Kacper Buchholz,Hubert Szpot,Jakub Tobys,Konrad Puławski,Patryk Szerszeń,Nikodem Kluczyński,Patryk Pawlak,Hubert Wiśniewski,Igor Kemitz,Piotr Krzeszewski,Wiktor Krajewski.

  Zarówno dziewczętom jak i chłopcom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych!smiley

 • Święto Niepodległości

  Dnia 10 listopada odbyły się apele z okazji Święta Niepodległości. Klasa 2c z p. Arletą Różańską przedstawiły dla klas młodszych piękne słowno-muzyczne przedstawienie,  a klasa 5c z p. Natalią Żychlińską przedstawili w swoim wystąpieniu historię Polski od czasu rozbiorów do odzyskania niepodległości w roku 1918. Na scenie pojawili sie m.in.: Józef Piłsudski, zniewolona Polska, gazeciarz z XIX wieku, ksiądz, rodzic, nauczyciel. Była to wzruszająca opowieść o naszej Ojczyźnie, o ciężko wywalczonej niepodległości, którą każdy z nas musi uszanować.

  zdjęcia

 • Wycieczka do teatru
  29.10.2015

  Dnia 29 października 2015 r. klasa IIc i IIIa wraz z wychowawcami: p. A. Różańską i p. M. Olszak  wybrały się do Teatru Lalek w Bydgoszczy. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i wypiekami na twarzy oglądali spektakl „Koziołek Matołek”! Po spektaklu dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej – zapoznały się z różnymi rodzajami lalek teatralnych. Uczniowie wrócili do domu przekonani iż: „Teatr to takie miejsce, gdzie mocniej bije serce”.

  zdjęcia

 • WYCIECZKA DO LASU

   

  WYCIECZKA DO LASU

                Dnia 23 października 2015 roku, klasy trzecie wraz z wychowawczyniami p. M. Olszak, p. J. Soja, i p. B. Sójko, wybrały się do lasu w Dębogórze. Tu przywitał ich pan leśniczy – p. Gładkowicz, który zaciekawił wszystkich informacjami o swojej pracy i pasji. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści o lesie, połączonych z pokazem naturalnych bogactw leśnych typu: poroża, liście, owoce drzew. Obejrzały także okazały dąb, który jest Pomnikiem Przyrody.Na zakończenie pobytu w lesie, wszyscy z wielkim apetytem pałaszowali kiełbaski upieczone na ognisku zdjęcia

  .

 • DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE

  Dnia 11 października 2015 roku obchodziliśmy Dzień Papieski.
  Z inicjatywy ks. Pawła, Siostry Maksymiliany, ks. Jarka ten dzień w naszej szkole uczciliśmy 16 października. Ksiądz Paweł przybliżył nam życie naszego Papieża  organizując pokaz filmu o Karolu Wojtyle od czasów dziecięcych, aż po pobyt  w Watykanie. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy życie Papieża.
  Po zachwycającej projekcji filmu odmówiliśmy wspólnie dziesiątkę różańca i dyskutowaliśmy na temat projekcji.
  Zapewne na długo zostanie ten dzień w naszych sercach, tak jak osoba Jana Pawła II.

  Należy dodać, iż był to już XV Dzień Papieski, który w tym roku obchodzony był pod hasłem: Jan Paweł II – Patron Rodziny.

  zobacz zdęcia                                                                                                                                       Jakub Krzeszewski 

 • Pasowanie na ucznia

  W dniu dzisiejszym, tj. w środę , 7 października 2015 r., uczniowie klas I Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni złożyli ślubowanie. W tym bowiem dniu oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły podstawowej. Młodszych kolegów ciepłymi słowami powitali przedstawiciele klas starszych: Tomasz i  Basia Zawistowscy oraz   Wiktoria   Madaj. Aktu pasowania w obecności pań: Violetty Urban (wychowawca klasa I a), Małgorzaty Kubanek (wychowawca klasy I b) i Elżbiety Sójko (wychowawca klasy I c) oraz  Barbary Piątkowskiej (wychowawca klasy I d)  dokonał dyrektor szkoły.
  Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom,  oraz drobne upominki od kolegów z  klas III. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.
  Na twarzach dzieci dało się zauważyć wielkie emocje graniczące z radością i ciekawością, co też będzie dalej.

  Zobacz zdjęcia

 • Dzień Nauczyciela

  14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Byliśmy gospodarzami gminnych uroczystości Uroczystość prowadziła p. Barbara Sójko. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych gości powitał dyrektor Michał Poczobutt. Szczególnie miło powitano delegację ze Szkoły Podstawowej Nr 82 im. Jana Czochralskiego w Gdańsku, która przyjęła zaproszenie na wczorajszŚwięto. W obchodach udział brali licznie zaproszeni goście. W czasie uroczystości Burmistrz Kcyni skierował ciepłe słowa do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, dzieci, młodzieży szkolnej oraz ich rodziców.

  W dalszej części wręczono Nagrody Burmistrza a następnie nagrody dyrektor SP w Kcyni. Na koniec w  programie artystycznym zaprezentowali się nasi koledzy, uczniowie, którzy pod opieką zespołu przygotowującego uroczystość w składzie: p. Góralczyk, Kubalewska, p. Pater, p. Pulikowska,  p. J.Soja , p. Urban zrobili to w sposób doskonały. W role nauczycieli, pracowników  obsługi wcielili się: Nina Nowak 6a, Jakub Tobys, Dobrawa Świder, Oliwia Centała, Lara Doiczman, z 6c, Julia Zwolak, Jakub Sregienta, Monika Banach, Wiktor Ujazdowski z 5c, Ksawery Górecki, Daria Walentowska z 5a, Jakub Krzeszewski, Patryk Pawlak, Martyna Pawlak z 5b, Fabian Czerwiński, Stanisław Pezacki, Julia Krzyżaniak z 4a, Zosia Kwiatkowska 4c. Całemu przedstawieniu towarzyszył chórek w składzie: Zuzanna Repczyńska, Ola Szydełko z 5c  Sara Obremska z 6b z towarzyszącym mu baletem: Amelia Góralczyk, Magda Kieca, Oliwia Kramer z 6b.

  Zobacz zdjęcia

 • Zwiedzamy Pałuki

  Pogoda wakacyjna sprzyja zwiedzaniu okolicy. W piątek 11.09 klasa 5a i zwiedzała okolice Kcyni. Wycieczki rowerowe wszyxcy lubią bardzo, a dla piatej klasy była to pierwsza wycieczka tym środkiem lokomocji. W czerwcu uczniowie uzyskali karty rowerowe a dzisiaj mogi utrwlić znajomość znaków drogowych w praktyce. Wspinaczka na najwyzsze wzgórze okolicy "Korfantówkę", poszukiwanie ukrytych w okolicy keszy, odnajdywanie pomników przyrody w Mechnaczu zakończone ogniskiem u zaprzyjaźnionego lesniczego p. Kowalewskigo to prawdziwe lekcje w terenie. zobacz zdjęcia

  15.09 klasy czwarte a  17.09 klasy wraz z wychowawcami zwiedzali Biskupin w czasie trwającego w tych dniach festynu. Smaki dawnych czasów to temat przewodni tych dni. Nasi uczniowie mogli zobaczyć i spróbować w jaki sposób sporządzano i jak smakowały potrawy naszych przodków, zobacz zdjęcia

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/16
  01.09.2015

       INFORMACJA- ZMIANY

  GODZINA8:00  msza święta,  9:00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 0-VI, 

  Dowóz dnia 01.09.2015

  Kcynia 6.50

  Kazimierzewo 7.00

  Dębogóra 7.15

  Dębogóra 7.17

  Dębogóra 7.19

  Stalówka 7.23

  Łankowice p. Górny 7.32

  Łankowice p.Wernerowscy 7.34

  Łankowice p. Rozmarynowscy 7.35

  Łankowice p. Sitek 7.38

  Łankowice p. Nowak 7.43

  Kcynia kościół ok.7.50

  Odwóz około godz. 10.00 ze S.P Kcynia

  Stalówka

  Dębogóra

  Łankowice

  Iwno

  Kazimierzewo

  Kcynia

  Proszę uwzględnić różnicę czasową +/-3minuty biorąc pod uwagę podawany czas odjazdu autobusu.

 • Obóz Wałcz
  06.07.2015

  Wakacje spędzmy na obozie w Wałczu. 10 dni w tej pięknej, malowniczo położonej miejscowości na jeziorem Raduń, to wspaniały początek wakacji. 26 osób z naszej szkoły odpoczywa i zwiedza najbliższą okolicę. Spacery, kapiele wodne to uwielbiamy wszyscy. Zobacz zdjęcia

 • Bezpieczne wakacje

             Bezpiecznych wakacji życzy zespół redakcyjny.

  kliknij na obrazek

  Film dla zapytania bezpieczne wakacje film edukacyjny   

strona: